Jump to content

Košarkaška reprezentacija Srbije


Recommended Posts

6 hours ago, mare80 said:

 

To. U tome je problem nas "matorih" ... Sećamo se dobro perioda 1995-2002 i vazda kukamo za "starim dobrim vremenima" ...

Ali činjenica je da su to igrači koji su formirani u vreme SFRJ (dobrim delom i zaslugom izlapelog Piroćanca 😛 ), uz dodatak gomile dobrih do odličnih igrača koji su stasali negde u to vreme ...

Jednostavno tako nešto kao ta naša generacija sa Divcem,Paspaljem,Savićem,Djordjevićem,Danilovićem na koje još dodju Stojaković,Bodiroga i ostali ili generacija Španije sa braćom Gasol,Navarom i ostalima su izuzetak i ne može se očekivati da konstantno imaš takve sastave (osim ako nisi SAD ) ...

Možemo mi sada da pričamo o klubovima,trenerima,košarkaškim savezima ali okolnost da se toliko vanserijskih igrača nadje u dresu jedne reprezentacije u isto vreme je igra nekih sportskih bogova ... Nigde na svetu se ne rodi svake godine jedan Nikola Jokić ili Pedja Stojaković ...

Za mene je uspeh biti tu negde u vrhu,boriti se za medalje,sada bože moj,nekada zlato,nekada srebro,a bogami biće  i drvenih,sa zemljama desetostruko jačim od nas demografski,finansijski,sa većim brojem klubova,fondom igrača i organizacijom ...

Takvi smo kakvi smo,nekada uspešni nekada manje,drugi počinju ozbiljnije da treniraju,ulažu,organizuju se ... Što bi rekao Revolveraš "Svet je krenuo dalje" ...

 

 

Sve sto si napisao stoji. Ali nije to zal za mladost. Znas, nas je trener ucio svojevremeno da se samo mi pitamo: ako ne pobedimo, to je bilo zato sto se nismo spremili, nismo bili skoncentrisani, sta vec. Poenta je bila da je sve u tvojim rukama sta god i ko god da je sa druge strane. To je sustina tog mentaliteta koji nas je krasio a nastao je u SFRJ i usadjivao se od petlica, pionira pa na dalje. Pobedjujes nemoguce ali kada izgubis najradije bi prestao da se bavis sportom. To polako nestajei ako je ovo sto pises realnost na koju moramo da se naviknemo - nas ceka sudbina neke Slovacke

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, srlepajce said:

Stimac o Kariju

 

Citajuci ovo i gledajuci nas ove i prosle sezone rekao bi covek da je zaista bilo problema prosle godine sa nekim nosiocima


Prihvatio protestantsku etiku :classic_biggrin:? Sala, a u svakoj ima pomalo zbilje. Verujem da nije izmisljeno, “svapski” nacin razmisljanja. Iz ugla stvaranja sloznog tima pametan pristup.

 

 

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Sharp said:

 

 

Blocking foul kao kuća. Nema challenge trenutno za to u fiba košarci, samo EL.

On nije stajao sa obe noge vec je usao u pravac kretanja Petruseva. Videlo se na semaforu. Pustili su usporeno. 

Sudije su bile kriminal i psovani su i na srpskom i na engleskom 

Ipak, nismo zbog njih izgubili, barem ja tako mislim. Nekako su Nemci bili sigurniji, imali vise raspolozenih igraca. Takav su utisak odavali. 

Edited by Inbox
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Inbox said:

On nije stajao sa obe noge vec je usao u pravac kretanja Petruseva. Videlo se na semaforu. Pustili su usporeno. 

Sudije su bile kriminal i psovani su i na srpskom i na engleskom 

Ipak, nismo zbog njih izgubili, barem ja tako mislim. Nekako su Nemci bili sigurniji, imali vise raspolozenih igraca. Takav su utisak odavali. 

Pa to i kaze Sharp, blocking faul odnosno faul odbrane. 

Ja mislim da im je tada voda usla u usi i da je to bilo 2+1, svasta bi bilo. 

Ipak svakako stoji da su imali vise raspolozenih igraca jer istini za volju mora se reci da je kod nas bas dosta igraca odigralo lose. Kod njih su bilo Schroder i Franz konstanti a kod nas Vanja i Bogdan u prvom i Aleksa u drugom poluvremenu. 

Samo malo vise smirenosti kod nas u 4/4i titula bi bila nasa, zato mi i bas krivo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I ako je pobedila najbolja ekipa na turniru, nekako bi lakse podneo da je poraz bio od Amerikanaca. 

Da li je to navika ili neko uobicajeno stanje ne znam, ali slabo mi ide ovo prihvatanje cinjenica. 

 

P.S samo da pohvalim rad Darka Plavisca i Marina Sedlaceka citavo prvenstvo. Zadovoljstvo je bilo slusati ih, kao i analize svih utakmica na SK,

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, freethrow said:

 

Sunce ti jebem, kako dečko uspeva da sedi, pa još onako visok, nakon dve operacije na bubregu???

 

Nadam se da je ovo samo za slikanje, a da su mu posle spustili neko sedište ili nešto tako...

 

Trebalo bi da je bilo samo za slikanje, ceo zadnji deo aviona je bio za Borišu i imao je poseban krevet.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...