Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

12 minutes ago, MC Thunder 2 said:

Ako je istina za Kabokla i ako ga komsije dovedu dok je pod ugovorom sa nama (a jeste za sledecu sezonu), onda neko u klubu zaista treba da najebe.

 

Ugovor je 1+1, team option. Dakle, klub tek treba da se izjasni - ili ostaje u KKP ili postaje slobodan igrac. Mislim da je Zeljko planirao da ga zadrzi, ali pitanje je sta ce biti posle ovog poslednjeg ispada. Mislim i da mu sleduje tipa 800k u drugoj sezoni, sto nisu bas zanemarljivi novci...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Barkley#34 said:

Vidiš, drugar, kao što si rekao ja bih mogao da iznesem svoju teoriju, a to je različito od tog pisanja da se zna šta se desilo (šipka rekla da nema nastavka a ovi poslušali) što se papagajski ponavlja.

 

Ono što se zna je da šipka nema uticaj na odluke kluba, kao što (srećom) nema moć ni da kadrira ili ugrožava bezbednost onom iz kluba ko bi se oglušio na njihovu poruku. Da smo nastavili utakmicu mogli bi da budu besni, kao i ostali navijači koji su pozivali na to da to da se ne igra nastavak, ali to je to.

 

Pojavljuju se informacije o trofejima, presvlačenju, takođe KKP nije jasno rekao ko im je tačno saopštio da će se igrati u četvrtak, zatim tu je debil od direktora lige, ali povezivanje svega toga ide u špekulacije, što sam rekao da ću preskočiti ovog puta iako mi neke dve varijante deluju najizglednije, ali u svakom slučaju nisam ubeđen u to u meri u kojoj ste vi koji "znate" šta se desilo.

 

E, da, meni lično smeta što se klub nije izvinio članovima porodice koji su vređani, em što je to ispravno em što je red em jer će ubrzo Ostoja trčati da se uvuče vođi. 

Ili si dosta neobavijesten ili naivan ako mislis da sipka nema utjecaj na odluke kluba.

Ako nema, evo zelim da vidim da se ovih barem 1500-2000 huligana vidljivih na snimkama izbaci trajno sa Partizanovih utakmica. Zato sto u trenutku dok njihov  klub ima gotovo pa osvojenu KLS titulu, namjerno prekidaju mec. Ajde sto je to preglupo na sto nivoa, ali valjda postoji netko da ih pozove na odgovornost i odstrani.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kosta said:

Ili si dosta neobavijesten ili naivan ako mislis da sipka nema utjecaj na odluke kluba.

Ako nema, evo zelim da vidim da se ovih barem 1500-2000 huligana vidljivih na snimkama izbaci trajno sa Partizanovih utakmica. Zato sto u trenutku dok njihov  klub ima gotovo pa osvojenu KLS titulu, namjerno prekidaju mec. Ajde sto je to preglupo na sto nivoa, ali valjda postoji netko da ih pozove na odgovornost i odstrani.

Kad? Sta? Gde? 😀

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da me se ne shvati pogresno, isto mislim i za izbacivanje 'najvernijih' i sa nasih tekmi. Gade mi se ti so-called navijaci koji na tekmu dolaze izbacivati licne frustracije, a kladim se da ni kosarkaska pravila ne znaju 🤮

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fradler said:

 

Ugovor je 1+1, team option. Dakle, klub tek treba da se izjasni - ili ostaje u KKP ili postaje slobodan igrac. Mislim da je Zeljko planirao da ga zadrzi, ali pitanje je sta ce biti posle ovog poslednjeg ispada. Mislim i da mu sleduje tipa 800k u drugoj sezoni, sto nisu bas zanemarljivi novci...

Kako to samo kod nas ovoliko skacu ugovori za drugu godinu ugovora - cak za 100%.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
11 hours ago, MC Thunder 2 said:

 

Usao sam sinoc na njihovu temu i morao da izadjem posle 15 sek. Njih nimalo nije sramota, vec su pisali da im je ovako bas slatko da osvoje.

 

A posto znam da mnogi prate i KKP temu (a lud nisam da kod njih pisem bilo sta, nije bas oaza hladnih glava i objektivnosti), zelim da komsije ovde pitam, u nadi da nece biti sarkasticnih odgovora...

 

Zbog cega vam je bas ovako sluzbeno, slatko i zadovoljavajuce? Kao sto kolega napisa, gubili ste sa 12 u momentu prekida.

A navodno kod vas preovladava sporcki duh.

Meni nije ni slatko, ni zadovoljavajuce. Jedino pozitivno je olakšanje da trećeg čina neće biti.

 

O utakmici 1: To sa verbalnim deliktima je bezveze. Nisam za vredjanje, nikad to ne radim. Nekad je u zaru borbe to mozda i "prikladno", ali generalno nisam za to. Jos manje kad se vredjaju sestre, majke ili deca. Odvratno. Bio sam u Pioniru i tu se zestoko prozivalo Zoca, Savica, Andjusica, Smajlagica nesto manje, a i Aleksu kad je davao poene. Kad je Andjusic pokazivao na uvo i klimao glavom, tad mu je jedan pojedinac pored terena spomenuo sestru mislim. Familija se, koliko sam pazio, nije spominjala iz hiljade grla istovremeno. Ali, meni se i ta 1. utakmica zgadila negde u 3. cetvrtini kad se na terenu zakuvalo. 1. poluvreme je bilo malo ozbiljno, malo revijalno. U 3. cetvrtini pa do kraja su sudije gnjavile, a i rezultat je bio klackalica, pa je sve uzavrelo, a "navijaci" su bili proporcionalno agresivni i jahali ove koji su sedeli ispred njih. Kulminacija je bila kod "faula" Davidovca na Andjusicu u kontri kad su sudije dodelile i jos dve tehnicke. Tad su ih samo reklame zaustavile da udju u teren.

 

Performans sa 11. mestom za KKP i Zeljka uz Freddy Mercury i "We are the Champions" je bio, s druge strane, ok. To sto smo mi zavrsili 16. i sa -45 protiv Efesa je ironija. But, who cares. Pogotovo kad Zeljko na tim rezultatima u EL toliko insistira. Najgore mi je pljuvanje, a i toga je bilo. Punter je prokleo Jovcica i Ilica koji je napravio faul 8 sekund pre kraja, jer je tako dvaput (dva puta je bilo izvodjenje lopte) od ljudi koji inace ne sede uz teren bio pogodjen pljuvackom. Ne full pogodak, ali richochet ili spray su jednako odvratni.

 

Pitanje je na mestu: Kad se prekida utakmica zbog verbalnog delikta? Zeljko, Turčine je ok, zašto tačno? Jer je on direktan ucesnik utakmice? OK. A kad se vredjaju familije, onde nema pardona? OK i to mada nema baš smisla ta diferencijacija.

 

O utakmici 2: Imamo i jedni i drugi solidnu kolicinu idiota za navijace, mada sam ja uvek mislio da su navijaci KKPa kosarkaski skolovaniji od nasih. Mi smo isto imali gluposti, kad su navijaci izazivali prekide kod naseg vodjstva. Mislim da je to bilo i kad se onomad praznila hala. Opet o verbalnom deliktu: Problem je gde povuci liniju. Tako da smo dosli u situaciju da se sad kod vas ljute jer se nije reagovalo kad su se spominjale familije i deca Teodosica i Nedovica, a kad se spomenula Vesna Covic onda odmah prekid. Kao, to je Covic naredio ili sta? To ne pije vode, a i nije bitno sve i da je istina. Prvo, mozda sudije ovo prvo sa Nedovicem i Teodosicem tj. njihovim familijama nisu ni registrovale, jer im je verovatno najvise vredjanje Vesne Covic na pameti i radaru. Drugo, mozda je to sa Vesnom Covic bila kulminacija preko koje sudije nisu vise hteli da predju. Ne znam.

 

Ali, da se skandiralo - jeste. Da se trazilo da se to zaustavi (znam, znam, uvek je kontraproduktivno kad to spikeri ili igraci traze) - takodje jeste. Da je tada jos jace krenulo skandiranje - i to jeste. I tada, u kulminaciji, mandrili iza klupe Zvezde ne znaju kako da jos eskaliraju, pa onda krece bacanje ne znam cega sve. I to je bio momenat da se ekipa i sudije povuku sa terena. S pravom. Ironija i totalna debilnost je da to vasi navijaci rade na +12. Moze sad Covic da kaze da je 95% siguran da bi to Janis popravio kao u prvom poluvremenu za dva-tri minuta kad je stigao -15, ali to je kbbšbb. Cinjenica da vama prekid svakako nije trebao i da desetkovana Zvezda (koja je 1. mec ne znam kako iščupala) ne samo da bi tesko uspela da se vrati u G2, a u G3 bili biste sigurno u prednosti sa ovakvim Teodosicem i Nedovicem, a mi još bez Yaga i Bolomboya. Tako da je sve to sumanuto.

 

O prekidu: Ako sudije naredjuju da se prazni dvorana, onda je jasno da se namerava igrati ostatak utakmice. Nema logike da sudije prazne halu, a da nameravaju da prekinu utakmicu ili da je odgode. Ako to nameravaju, onda ih je baš briga kada i kako ce navijaci da napuste dvoranu. Jednostavno nema logike ova prica da sudije naredjuju praznjenje hale, a da se utakmica nastavlja 24 casa kasnije. Bili kako bilo, jasno je da se moralo sacekati sta kazu Nikolic i delegat. Ovo price oko toga da je spiker nesto najavio ili cak da su delegat i sudije pogresno obavestili ekipu su nemušta isprika ili laz (spiker) ili pak necuveni nesporazum u koji ne verujem, jer sta god mislili o ovoj ligi nit' je Nikolic neiskusan, nit' je delegat pocetnik. Ako se jos zna da su vama navijaci naredjivali igracima da ne igraju bez njih (ima video), onda je svima bilo jasno (ili barem moralo da bude) da se u tom trenutku znalo da se Arena prazni kao i da ce se utakmica nastaviti kad se to dogodi.

 

Posledice: Opet kazem, ne radujem se ovoj pobedi i tituli. Zvezdina sezona je jedva nekako spasena osvajanjem KRK i ABA. Ovo sinoc ne dodje meni barem ni kao slag na tortu. Vasa sezona je jos gora bez obzira na to da ste umalo osvojili 10. mesto. Da se igralo po proslogodisnjim pravilima bili biste 3 mesta ispod Top8. Rezultatski je to neuspeh, ali pre svega igracki tj. timski, jer ste za razliku od prosle godine, zakazali kad je najvise trebalo: pri dovodjenju pravih igraca u pravo vreme, pri njihovom koriscenju, kao i kod dostizanja forme (prosle godine izuzetan tajming, ove godine u isto vreme potpuni raspad).

 

Covic je u pravu kad kaze da je KLS kriva za ovo. Em je takmicenje skrajnuto i desava se na kraju sezone kad su svi ispraznjeni, em su vasa nedolazenja u play off ostala bez posledica. Mislim da je ovo od sinoc (osim ako stvarno nije doslo do nesporazuma, a nije) potvrda da KKP ovo takmicenje ne zanima i da vam sinocnja odluka i zbog toga nije tesko pala.

Edited by drakon1
  • Like 20
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Kosta said:

Zato sto u trenutku dok njihov  klub ima gotovo pa osvojenu KLS titulu, namjerno prekidaju mec. 

 

15 hours ago, Kosta said:

a kladim se da ni kosarkaska pravila ne znaju 🤮

 

Poslednji put kada sam proveravao kosarkaska pravila, izjednacavanje serije na 1-1 ne donosi titulu.

 

Ali dobro, imao sam neke fejlove ovih dana, so what do I know, right?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, MC Thunder 2 said:

 

 

Poslednji put kada sam proveravao kosarkaska pravila, izjednacavanje serije na 1-1 ne donosi titulu.

 

Ali dobro, imao sam neke fejlove ovih dana, so what do I know, right?

Momentum na vasoj strani, a mi sa tri i pol igraca. Mi favoriti. Seems legit.

Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

Ovaj Partizan nije bio favorit protiv ove Zvezde, sve i da im Neša Ilić igra u nedostatku igračkog kadra.

Hm, ne bih ja toliko potcenjivao Nesu Ilica - on i Teo se uklapaju po mnogim parametrima.

:classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Kosta said:

Momentum na vasoj strani, a mi sa tri i pol igraca. Mi favoriti. Seems legit.

 

A nama samo u kls nema prvog pleja, prva 2 centra i prvog krila.

 

Sto kazu u onom uzasnom BB show, "njih dvojica, a ja i dr. Sića sami".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...