Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

19 minutes ago, Milos 3.14 said:

Mislim da se Željko zaigrao sa klupiranjem i rotacijama. Prvo je početkom godine forsirao domaću osnovu zbog kupa verovatno, a Smit mu sedeo na tribinama, da bi mu se posle okrenuo kao iznuđenom rešenju kad je narušio odnose sa tom istom domaćom osnovom.

Nekako mi deluje da su napadi na Aleksu orkestrirani pa se to preliva i na običan svet. Ima on svoje vrline i mane, ali postoje igrači koje bih ja pozvao na odgovornost pre njega.

 

Vodimo 2:0 , ali ništa nije gotovo pre svega jer vi posedujete realan kvalitet, a mi osim što imamo manji kvalitet imamo i tri zdrava kolena u ekipi , ako se serija produži to može biti važno

Da ne preterujemo sa tim da se par upisa na forum vodi kao orkestrirani napad na Aleksu. Verovatno je ljudima najvise zapala za oko ta njegova izjava nakon meca. A kad izgubis dva meca za redom u finalu, kao slag na tortu na ovakvu frustrirajucu sezonu, onda takva izjava moze samo da dodatno iritira.

 

Najveca odgovornost ove sezone je na Panteru, ne na Aleksi. On je kapiten, najvise placen igrac, on je taj koji ima kljuceve tima u svojim rukama, i u vecem delu sezone, nije isporucio onaj minimum koji se ocekivao. E sad je pitanje da li se mi zanosimo, i koliko je taj osecaj kako je Panter igrao realan. 

 

Partizanu jednostavno fali neki pametan domaci igrac. Ne treba da bude neki surovi znalac, eto, kao Mitrovic. Inteligentan, na momente bezobrazan, zna kad treba sta da uradi i to resava ove serije, daje ono malo sto fali. Aleksa to nije. A tek Smajli, Andjusa, Trifa... oni to tek nisu, niti ce ikad biti.

 

Zao mi je sto se Balsa povredio, nekako kad gledam ovu nesrecnu kombinaciju koja se rotira na centru gde se izdvaja totalna kurcobolja (Kaminski), potpuno odsustvo mozga (Kaboklo) i potpuno odsustvo svega (Smajli) deluje da bi on tu imao sta da pokaze. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, TripleJ said:

Partizanu jednostavno fali neki pametan domaci igrac. Ne treba da bude neki surovi znalac, eto, kao Mitrovic. Inteligentan, na momente bezobrazan, zna kad treba sta da uradi i to resava ove serije, daje ono malo sto fali. Aleksa to nije. A tek Smajli, Andjusa, Trifa... oni to tek nisu, niti ce ikad biti.

6cef2cdf-b11c-411e-a1c7-68a2688eda8b_tex

Release the Jaramaz....:classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Bila sam na utakmici protiv Mege kad je bio oproštaj od Dekija, super atmosfera, sve emotivno i posle tekme odem do WC-a u Areni. Odjednom samo čujem kako se ori "karamooo Zvezduu" ili neka varijacija na tu temu. Tako da, #IstiSu.

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uvrnuto said:

 

Ne bih se složio sa ovim, pošto već neko vreme ne idem na utakmice protiv FMP-a i Zvezde baš zbog toga.

Da ne bismo vagali, ajde da kažemo da su isti i jedni i drugi.

Mene je cak iznenadila vise nego pristojna atmosfera. To napusavanje kurcom Ledeja, Alekse, Pantera, Zoca, to mu nekako vise ne dodje ni kao neko ozbiljno vredjanje. Prosle godine kad su se oni mandrili iz prvog reda zaletali na igrace i potezali stolice, to je vec druga dimenzija, direktno fiziciko ugrozavanje igraca. 

Ove godine su utakmice u Pioniru prosle odlicno, i nadamo se da ce tako biti i u Areni. 

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
12 minutes ago, uvrnuto said:

 

Ne bih se složio sa ovim, pošto već neko vreme ne idem na utakmice protiv FMP-a i Zvezde baš zbog toga.

Da ne bismo vagali, ajde da kažemo da su isti i jedni i drugi.

 

Prošle godine sam bio na sve 3 u finalu kada je KKP bio domaćin, i nije bilo ovako. Bilo bi super kad bi mogla da se napravi analiza, svake utakmice, kao ono ko se koliko minuta pojavljuje u dnevniku, tri kategorije:

  • pesma o svom klubu bez pominjanja protivnika
  • pesma o svom klubu gde se vređa protivnik ("Indija, Pakistan,..", "I Zvezdu da mi ponude", etc)
  • direktno vređanje ("Žena ti je kurva Ko God", "Ko God, Ko God, puši ku8ac Ko God", "Vrati konju glavu Ko God", etc)

Jbt, kakvim se ja stvarima bavim. Možda mi je upalo u oči zato što sam sad već skoro godinu dana van Srbije. Recimo, skoro bio na fudbalskoj utakmici, u jako bitnoj utakmici dobili gosti. Gostujući navijači nisu bili u kavezu na tribinama, nego normalno sedeli. Posle utakmice, ispred stadiona, pevaju, slave, a potpuno izmešani sa domaćim navijačima. Bez i jednog incidenta.

 

Disclaimer: ne pokušavam da dokažem koji su navijači bolji, ovo je nešto što mi je sinoć upalo u oči. Baš me zanima kako će biti u Areni u nedelju.

Edited by mfmilan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
5 minutes ago, mfmilan said:

 

Prošle godine sam bio na sve 3 u finalu kada je KKP bio domaćin, i nije bilo ovako. Bilo bi super kad bi mogla da se napravi analiza, svake utakmice, kao ono ko se koliko minuta pojavljuje u dnevniku, tri kategorije:

  • pesma o svom klubu bez pominjanja protivnika
  • pesma o svom klubu gde se vređa protivnik ("Indija, Pakistan,..", "I Zvezdu da mi ponude", etc)
  • direktno vređanje ("Žena ti je kurva Ko God", "Ko God, Ko God, puši ku8ac Ko God", "Vrati konju glavu Ko God", etc)

Jbt, kakvim se ja stvarima bavim. Možda mi je upalo u oči zato što sam sad već skoro godinu dana van Srbije. Recimo, skoro bio na fudbalskoj utakmici, u jako bitnoj utakmici dobili gosti. Gostujući navijači nisu bili u kavezu na tribinama, nego normalno sedeli. Posle utakmice, ispred stadiona, pevaju, slave, a potpuno izmešani sa domaćim navijačima. Bez i jednog incidenta.

 

Disclaimer: ne pokušavam da dokažem koji su navijači bolji, ovo je nešto što mi je sinoć upalo u oči. Baš me zanima kako će biti u Areni u nedelju.

 

Ako već pratiš Partizan, da li si primetio da na svakoj ali bukvalno svakoj utakmici koju igrate protiv bilo koga imate poruku za Čovića i Cigane, itd itd itd........

Igrači vam pevaju pogrdne pesme, vode navijanje, ne pozdravljaju se učestalo sa igračima Zvezde na početku utakmice (Naneli, Panter, Leday i Dozer). Savić koji 100% vremena vredja sve oko sebe, pokazuje prstima na sudije, preti im u svakom napadu....

 

kakvo moralisanje.... 

 

Edited by pilif88
  • Like 17
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, pilif88 said:

 

Ako već pratiš Partizan, da li si primetio da na svakoj ali bukvalno svakoj utakmici koju igrate protiv bilo koga imate poruku za Čovića i Cigane, itd itd itd........

 

kakvo moralisanje.... 

 

Citiram sebe:

Disclaimer: ne pokušavam da dokažem koji su navijači bolji, ovo je nešto što mi je sinoć upalo u oči. Baš me zanima kako će biti u Areni u nedelju.

 

Sve su to ista govna koja istresaju svoje frustracije. Koliko je to samo suludo, da dođeš na košarkašku utakmicu da jebeš majku nekome dole na terenu. Sve bi ja to po kratkom postupku.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Vređanja igrača na derbi utakmicama traje već nekih 20 godina unazad i to baš onako grozno vređanje gde se pominju porodice, fizički nedostaci i svašta nešto

bili su vređani i domaći igrači počev od Tomaševića, Vujanića, Gurovića, Mačvana, Štimca, Kalinića, vređani su treneri Vujošević Pešić, Radonjić, Trinki, Obradović, Ivanović tako da ništa novo nismo videli sinoć a da već nije bilo na repertoaru. S'obzirom da navijanje ne vode na ABA utakmicama glavni dirigenti sa severa onda je verovatno bilo manje navijačkih pesama a više ovih uvredljivih povika koji nisu zaobišli ni sudiju Javora.

Očekujem nešto slično i u nedelju, biće na tapetu Teo, Nedović, Lazić, Čović i njegova supruga 100%  

Edited by Perkos2
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, mfmilan said:

 

I na kraju čestitke komšijskim navijačima u dvorani - onoliku mržnju nisam skoro video/osetio. Ne znam dal su tri pesme bile navijanje za Zvezdu, sve ostalo je bilo protiv Partizana ili, najčešće, uvrede. Baš bezukusno. Nisu ni naši cveće, ali nisu ovoliko ogrezli. Hvala Čoviću.

 

Imaces priliku koliko u nedelju da ponovo cujes kako se Covic Vesna jebe ko besna, vredjanje Nedoviceve zene, pre toga je bilo vredjanje Muse na nacionalnoj osnovi, Lesor je imao onaj 'po faci' transparent, igrac Andjusic sa uvredljivim pesmama kako kurva umire, itd itd. 

Vredjanje igraca/klubova je nazalost postalo deo folklora i na to igraci moraju da se naviknu, nisu tanane dusice nego skupo placeni profesionalci.

Nedopustivo je vredjanje na nacionalnoj osnovi kao recimo Muse ili kod nas Omica, vredjanje porodice ili fizicko ugrozavanje.

Pusti tu pricu kako navijaci nisu isti, jer je smesna. Isti su.

 

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, pilif88 said:

 

Ako već pratiš Partizan, da li si primetio da na svakoj ali bukvalno svakoj utakmici koju igrate protiv bilo koga imate poruku za Čovića i Cigane, itd itd itd........

Igrači vam pevaju pogrdne pesme, vode navijanje, ne pozdravljaju se učestalo sa igračima Zvezde na početku utakmice (Naneli, Panter, Leday i Dozer). Savić koji 100% vremena vredja sve oko sebe, pokazuje prstima na sudije, preti im u svakom napadu....

 

Ako može bez miksa poluistina, prenaglašavanja, mitomanije i slično. Eto uzmimo za primer PO utakmice protiv Igokee i Budućnosti, kojima sam prisustvovao, na samom kraju utakmice sa Budućnosti je išla poruka gradskom rivalu pred nadolazeći derbi. I to je to. Igrači su u obe utakmice bili maksimalno korektni kako i dolikuje, svi su se zdravili po završetku utakmice, nije bilo gestikulacija i šta ti ja znam. Kamera je uhvatila ne samo Savića nego i neke druge ljude čije ime voldemorski ne smem da pominjem jer simptomatično se okarakteriše kao bespotrebno uplitanje pa niko od toga ne pravi "pokazuje prstima ka sudijama, preti im u svakom napadu". Niko nije ni pokušao da Teove prstiće Ponitki i sudijama napravi na nešto veće nego što jeste. Opusti se, bez pakovanja, ako već polemišeš o škakljivoj temi, nemoj o gepekovanju sudija i slično.

 

@mfmilan

 

Moguće da je subjektivni utisak, meni je tokom prošle serije bilo dosta više nekog naboja na našim gostujućim utakmicama, samim time su mi i povici bili možda odvratniji. Vređalica nije nešto što me pogađa, standardni repertoar decenijama, a kao što neko reče imamo mi i svoj repertoar. Slažem se da komšije imaju širi repertoar i više pesama posvećenih nama, ali kao da je nešto važno. Nemamo ovde neki moral highground iako poštujem da nekog grebe više, nekog manje.

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
8 minutes ago, pierre van hooijdonk said:

 

Ako može bez miksa poluistina, prenaglašavanja, mitomanije i slično. Eto uzmimo za primer PO utakmice protiv Igokee i Budućnosti, kojima sam prisustvovao, na samom kraju utakmice sa Budućnosti je išla poruka gradskom rivalu pred nadolazeći derbi. I to je to. Igrači su u obe utakmice bili maksimalno korektni kako i dolikuje, svi su se zdravili po završetku utakmice, nije bilo gestikulacija i šta ti ja znam. Kamera je uhvatila ne samo Savića nego i neke druge ljude čije ime voldemorski ne smem da pominjem jer simptomatično se okarakteriše kao bespotrebno uplitanje pa niko od toga ne pravi "pokazuje prstima ka sudijama, preti im u svakom napadu". Niko nije ni pokušao da Teove prstiće Ponitki i sudijama napravi na nešto veće nego što jeste. Opusti se, bez pakovanja, ako već polemišeš o škakljivoj temi, nemoj o gepekovanju sudija i slično.

 

@mfmilan

 

Moguće da je subjektivni utisak, meni je tokom prošle serije bilo dosta više nekog naboja na našim gostujućim utakmicama, samim time su mi i povici bili možda odvratniji. Vređalica nije nešto što me pogađa, standardni repertoar decenijama, a kao što neko reče imamo mi i svoj repertoar. Slažem se da komšije imaju širi repertoar i više pesama posvećenih nama, ali kao da je nešto važno. Nemamo ovde neki moral highground iako poštujem da nekog grebe više, nekog manje.

 

 

 

Druze moj, ponasanje Savica prema sudijama je nesto sto traje dve utakmice svih 40 minuta. To ce ti potvrditi svako ko je bio u hali. Ja sam video par puta kako pokazuje sa prstima preko ociju (u fazonu samo vas posmatram), uz dodatne komentare i to traje i traje. Tako da ne pakujem, komentarisem ono sto sam gledao uzivo a ne preko TVa. To sto se tebi to ne svidja, ne znaci da se nije desilo. 

 

Sto se tice igraca evo vec 5i derbi za redom: PAnter, Naneli i Leday kuliraju pozdravljanje na pocetku utakmice. Sto je jel te nekako obicaj zar ne. NPR NAneli pridje na kraju samo da bi se sa Trayom pozdravio, isto je uradio i Panter.

 

 

Edited by pilif88
  • Like 3
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ulog je podignut kad su poceli da se vredjaju clanovi porodica. Uvredljive pesmice usmerene ka klubu ili igracima nikad ne bih pevao jer mi svetonazor to ne dozvoljava, al mogu donekle i da razumem (u nedostatku bolje reci) iako mi je i to jako jako nategnuto. Al kao ajde sve je to vezano za utakmicu, i iako je tesko sranje, deo je ovdasnjeg folklora 30 godina pa hteo-ne hteo moram da zivim s tim. Al da ti vredjas neciju zenu, svastiku ili pašenoga koji veze s utakmicom nemaju, to mi je totalno debilno i pacenicki. A prvi bih imao stosta da kazem doktoru robotike u oci da ga negde sretnem. Prosto ovde su odavno izbrisane granice dobrog ukusa, kao drustvo smo potonuli u pojacanu agresiju, pa prosto moram da budem odusevljen kako su prethodne dve utakmice prosle iako je i to daleko ispod svih mojih personalnih uzusa. 

  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Ne mogu da shvatim da neko kritikuje Aleksu. On je baš to što jeste, prilično low IQ igrač, ali ujedno i osica i turbo strelac kad se zapali. Igra pošteno i muški, greši kao i svi što greše. Nisam ga video do sad od kad je digao karijeru na evroligaški nivo da nešto lelemuda ili bira utakmice. Bio bih jako srećan da ga vratimo na prave staze ako već odlazi iz KKP. 

 

Ne bih mnogo da palamudim o vašoj sezoni kad još uvek nije gotova, mi smo se prošle godine vratili iz 0-2 na 2-2 protiv onog Partizana, defintivno imate kvalitet da obrnete ovde ali kao da smo zaista više želeli pobedu u oba prethodna meča, jebiga nama je Čovara rekao da su to najvažnije utakmice u sezoni.

  • Like 25
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Ja rekoh odavno da će ova finalna serija biti

 

85ecv6it5rlb1.jpg

 

Pa ko bude manje retardiran, eto mu trofeja. Za sada smo mi manje retardirani (ne pričam samo o odbrani domaćeg terena nego više o pristupu igri). Zapravo samo i pristupu igri.


Zvezdi je ovo aba finale sve, jedina prilika da se izvadi skandalozna sezona, očajan roster, ringišpil sa igračima i trenerima i standarni udbašev oktobar-maj repertoar. Vama nije. I to za sada pravi razliku. Kvalitet je svakako na vašoj strani (bogtejebo, prva utakmica, naša tri pojačanja iz doselekcije, tri stranca, ukupno 0 poena). Juče Gilespi brat bukvalno kao da su mene pustili u prvih 11 Barselone da menjam Ćavija ili Inijestu u finalu Lige šampiona. I to je slika i prilika Zvezdine sezone. Ali je ostao trofej kojim će pokušati da mažu oči, igrači su svesni toga i grizu mnogo više od vaših. Dugo nisam video da neko onako bezvoljno igra. Na bazi kurca je preslaba rečenica, zaista. On the bright side, vi možete da se zapalite u svakom trenutku, Arena će pomoći u tome i sinoć sam napisao da se pribojavam jedne vaše statement pobede u g3, ne iz voljnog momenta nego iz spleta okolnosti, arena, 20k ljudi i poslovično dobar domaći teren. Pa klanica u G4 pa izgledna majstorica i ceo program koji to prati. Kenjali smo o atmosferi linča, dve perfektne utakmice s te strane (te priče, vređanje sa tribina, jbg ja ne urlam Musa balijo i slična sranja, ne puštam majmunske krike, ne vređam porodice igrača ali ono, ne igrate za šaku pirinča i niste balerine da bi razumno vređanje sa tribina ikako uticalo na vas, tako da mislim da su i igrači u tom fazonu). 

Edited by NMX
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uvrnuto said:

 

Ne bih se složio sa ovim, pošto već neko vreme ne idem na utakmice protiv FMP-a i Zvezde baš zbog toga.

Da ne bismo vagali, ajde da kažemo da su isti i jedni i drugi.

Ajd malo iskrenosti, ovo je verovatno najregularnija atmosfera u pioniru u eri Magistra. To ko sta vice, koje parole uzvikuje, to je stvar vaspitanja i to je u nasoj drzavi umrlo odavno. Ko koga vredja vise, nemerljivo je, vredjaju i jedni i drugi bez mere. Dok god nema pljuvanja i gadjanja iz prvih redova, tj fizickog ugrozavanja, sa svim drugim u Srbiji mora da se zivi,jer, to je model u kom apsolutna vecina zeli da zivi. Apsolutna regularna atmosfera za igrace, ionako vecina ni ne razume parole. Po mom skromnom misljenju, sudjenje vrlo blago domacinsko, ali ocekujem slicno i u narednoj, jbg, linija manjeg otpora, zato se onoliko i juri prednost domaceg terena.

 

A sad malo o Zelimiru... Sve pijetete zasluzuje, CV da se smrznes. Ja ne znam da li ga je pregazilo vreme, da li je tvrdoglav, da li ne ume ovu nasu domacu seriju da dobije, ali budimo realni, da je svojom pojavom podigao klub iz pepela i digao hajp, jeste, da smo imali blistavih trenutaka, jesmo, da je bas odrzao neku trenersku kliniku na terenu pa da ljudi gledaju tekme da uce, apsolutno ne. Pre bih rekao da misli da je dovoljno da se pojavi na terenu i da ce svima gace da padaju. Ovo na sta mu lici ekipa u zadnja 3 meseca, to je blago receno sramota. Bez divljeg nastupa Smith-a juce, mi bi bili rutinirani do poluvremena. Da je Aleksa ludaja jeste, da moze da te proslavi ali i ukanali, i to jeste. Da on treba da igra ovo, Andjusic (kolko god mana imao), Jaramaz, apsolutno da. Jer Partizan su krvava kolena, a ne manekenisanje. Uostalom, stranci koje smo imali prosle godine su bili prototip toga, borba, agresivnost, a ne cesanje jaja. Sto se ne priupita, Zasto Smith nije dobio sansu cele EL, a maneken Dozer da? 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, pilif88 said:

 

Druze moj, ponasanje Savica prema sudijama je nesto sto traje dve utakmice svih 40 minuta. To ce ti potvrditi svako ko je bio u hali. Ja sam video par puta kako pokazuje sa prstima preko ociju (u fazonu samo vas posmatram), uz dodatne komentare i to traje i traje. Tako da ne pakujem, komentarisem ono sto sam gledao uzivo a ne preko TVa. To sto se tebi to ne svidja, ne znaci da se nije desilo. 

 

Sto se tice igraca evo vec 5i derbi za redom: PAnter, Naneli i Leday kuliraju pozdravljanje na pocetku utakmice. Sto je jel te nekako obicaj zar ne. NPR NAneli pridje na kraju samo da bi se sa Trayom pozdravio, isto je uradio i Panter.

 

 

 

Love.png

 

Ni Aleksa nije ispoštovao pripadnike svih vera, već se samo prekrstio, daj, druže, oladi malo sa tatisanjem

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ma ko se jos obazire na sisaj zvezdo, pusi k kevine, i da mi ponude zvezdu i za dzabe, j. glupe grobare, sve su to debilne pesmice za decu koje slusaju preskupo placeni loptasi.

Nedopustivo je sa druge strane vredjanje porodice, na nacionalnoj osnovi, pretnje porodici, fizicko napadanje itd.

 

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Neki skromni utsici:

 

Sa sportske strane: Losi smo.

 

Kao ekipa, ovo, sta partizan igra i u napadu i u odbrani, je jedno veliko nula. Ima tri potencijalna razloga za tako nesto: 

 

1. Igraci jednostavno imaju kosarkaski nizak IQ; ili

2. Igraci jednostavno nisu motivisani; ili

3. Strucni stab je zakazao u selektiranju i uigravanju/dodeli uloga u timu.

 

Ja smatram da je razlog ovakvog raspalog partizana kombinacija svih tri tacki.

 

Evidentno je, kao prvo, da igraci ne uce iz svojih gresaka. Poeni iz auta na primer su nas kostali silne utakmice, ali konstantno se ponavljaju. Ipak, razlog za neuspeh ne moze da bude samo manjak kosarkaskog IQ'a, ipak je srz ove ekipe bila na jednu utakmicu final four'a prosle sezone, i zato dolazimo do druge tacke.

 

Evidentno je, da igraci nisu motivisani, pogotovo kad igraju kao gosti. Niko ne grize, sve nicije lopte su lopte za protivnika, nema iskrenog bodrenja i radovanja klupe kad su u pitanju dobri potezi tvojih saigraca na terenu. Tu je Lesor puno toga doneo, ali niko nikad nije adekvatno preuzeo njegovu moralnu ulogu (pa ni nas kapiten, koji bi bas zbog toga, trebao da bude i kapiten). Da smo nemotivisani se na kraju i u statistici vidi: Skoro sve gubimo kao gosti, a ista ta ekipa je skoro nepobedljiva kuci, pa cak i protiv mnogo boljih timova. Slucajnost ili pitanje motivacije? Vi odlucite.

 

Evidentno je, da je i strucni stab zakazao.

Ne bih uopste mnogo ulazio u seleckiju tima, koja je ocigledno promasena.

Sto se selekcije tice mi jedino smeta, da trecu sezonu za redom mi nemamo krstenog plejmejkera. Sve su ovo neke "moderne kosarkaske kombinacije", sa punterom kao razigravacem itd. To ocigledno ne prolazi. Ovo zvezda mnogo bolje radi. Svake sezone imaju klasicne plejmejkere, na koje se u krajnjoj liniji i svodi cela igra u napadu (daj teodosicu, ili campazzu prosle sezone loptu, pa sta bude). Uostalom, i u svim top 8 ekipama u evroligi, glavne uloge uvek imaju plejmejkeri (kad je najbitnije), a to je kad se lomi i ne postoji vise tecan napad. Ovo nam EVIDENTNO fali, na zalost, vec trecu sezonu za redom.

Pored toga mi je karakteristicno, da neki igraci bolje izgledaju kad dodju novi u ekipu (primer Kaboklo), pa imaju veliki pad u igri u nastavku sezone. Smatram da se iz ugla strucnog staba visi mnogo veliki pritisak na pojedince u ekipi, i da ih to sputava da pokazu pravi kvalitet na terenu. Mislim da je tu jedan Trinkijeri mnogo bolji psiholog, i da jedna kvalitetna ekipa koja igra ISO kosarku tako nesto mnogo vise treba, nego klupiranje na 2 nedelje i sa tim ubijanje igrackog momentuma.

Da imam kristalnu kuglu, voleo bih da vidim kako bi ova ekipa igrala, da su sami sebe vodili. Garantujem, da bi postigli bolje rezultate, nego sad.

 

Pored svega navedenog, evidentno je, da smo kosarkaski kvalitetnija ekipa od gradskog rivala. Pored svih evidentnih nedostatka ekipe, ako se gleda svaka pozicija od 1-5 u timovima, ja se ni na jednoj ne bih menjao sa CZ. 

Postavlja se zato pitanje, zasto i pored toga gubimo od losijeg rivala, i tu dolazimo do dogadjaja nevezenaih za sportski kvalitet.

 

Sto se tice ostalih dogadjaja ne vezanih za sportski kvalitet:

 

Pre 6 godina je vidjen prosli brejk u finalu Aba lige, od tada je 23 puta (pre pocetka ove finalne serije) pobedio domacin. Mozemo matematicki da ispitamo, koliko je ovakav scenarijo, sa sportske strane, realan :

 

Ako damo realnu sansu, da pod normalnim uslovima gost dobije manje od jedne od tri utakmice (neka bude 30% sansa da dobije gost, a 70% da dobije domacin), to bi znacilo da matematicki dolazimo na verovatnocu od 0,70²³, da domacin pobedi 23 puta za redom. U procentima to znaci, da je verovatnoca , da domacin pobedi 23 puta za redom, 0,0027%!.

Ako idemo na to, da gost pod normalnim uslovima pobedjuje samo svaku petu utakmicu, onda je sansa da domacin 23 puta za redom pobedi (uz pobednicku statistiku domacina od 80%) jednako 0,80²³ = 0,05%!

 

Da li je realno, da se verovatnoca od 0,0027% ili 0,05% zaista obistini (a i nastavlja se trend, vidi aktuelan rasplet situacije, koji nije deo ove racunice), treba svako sam za sebe da proceni. Da se razumemo, u to naravno spada i prosla sezona, gde smo mi bili domacini u petoj utakmici finala, i, naravno, koja slucajnost, uzeli titulu. Koji su razlozi za ovakve brojke, ne zelim da komentarisem. Matematicki je ocigledno, da u finalnim serijama sport nije u prvom planu. Ovo ce negirati oni sto trenutno pobedjuju, zato sto su to "zasluzili" na terenu, a podrzavati oni koji gube i nemaju prednost domacek terena u petoj utakmici.

 

Posto sam konsekventan, naravno imam stav, da ce sad i Partizan pobediti sledece 2 utakmice kod kuce.

 

Pitanje koje se postavlja je:  Gde je poenta igranja plejoffa, ako se unapred zna razvoj situacije. Realnije bi bilo po meni, da se liga prekine posle regluarnog dela, jer se u krajnjoj liniji na to i svodi, posto ce prvi uvek imati domaci teren pa i na kraju pobediti.

 

Videcemo, da li ce i ovog puta biti tako.

 

 

 

 

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

I sad ne zna covek sta je gore:

- zadrzati gro ekipe zarad nekog kontinuiteta, kad znas da ima dosta low iq ali i loq effort igraca. Ili

- raspustiti bandu pa na leto sve ispocetka

 

Oba scenarija mi se ne dopadaju. Od domacih igraca bih zadrzao bukvalno samo Aleksu, mozda i Balsu i Trifu ali oni su nebitni.

Evidentno da jedan od Panter / Naneli mora da ide.

Pleja i centra svakako moramo da dovedemo.

Tako da kako god okrene covek, bar 5 novih igraca ce morati da dodje, od toga 3 startera.

 

Jos jednom apelujem na raspad Armanija i da otmemo Sildsa i Melija 😄

Edited by Marvin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mfmilan said:
  • pesma o svom klubu gde se vređa protivnik ("Indija, Pakistan,..", "I Zvezdu da mi ponude", etc)

 

U kom univerzumu je @bold pesma o svom klubu 😆

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mfmilan said:

 

Prošle godine sam bio na sve 3 u finalu kada je KKP bio domaćin, i nije bilo ovako. Bilo bi super kad bi mogla da se napravi analiza, svake utakmice, kao ono ko se koliko minuta pojavljuje u dnevniku, tri kategorije:

  • pesma o svom klubu bez pominjanja protivnika
  • pesma o svom klubu gde se vređa protivnik ("Indija, Pakistan,..", "I Zvezdu da mi ponude", etc)
  • direktno vređanje ("Žena ti je kurva Ko God", "Ko God, Ko God, puši ku8ac Ko God", "Vrati konju glavu Ko God", etc)

 

Disclaimer: ne pokušavam da dokažem koji su navijači bolji, ovo je nešto što mi je sinoć upalo u oči. Baš me zanima kako će biti u Areni u nedelju.

Veruj da je toliko slično da možemo reći da je isto. Mantra "nismo isti" je onako, baš bljak, sa čije god strane da dolazi.

Isti smo, prvi komšija navija za Partizan, kum za Zvezdu, kolega za Partizan, najbolji drug iz detinjstva za Zvezdu...

Može biti da je "gustina" vređanja veća veća kad je Zvezda domaćin, posebno u ABA.

Opet, ne Zvezdinim EL utakmicama se Partizan bukvalno nikad ne pominje, osim na utakmici pred derbi, i to uglavnom po završetku. Dok na Partizanovim (bar koje sam ja ispratio na TVu) redovno ima po neki blok poruka za Čovića i Cigane, u raznim varijacijama.

Isti smo (uglavnom), ne treba od toga bežati, niti je sramota.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Marvin said:

Od domacih igraca bih zadrzao bukvalno samo Aleksu, mozda i Balsu i Trifu ali oni su nebitni.

 

Prilicno se slazem, Aleksa je tu jedini legit EL igrac za ekipu koja bi u Top8 pa i F4 (za backup). Andjusic prosto nije potreban, samo zauzima mesto, bolje i nekog iz omladinskog pogona imati umesto njega. Trifa jos i ima neku ulogu, moze mu se naci, iako mu BBIQ nije najvisi. A sto se Balse i Smajlija tice, isto su godiste kao Trifa, ali jedan od njih dvojice jeste prekobrojan. Jedan bi trebao da ostane, Smajli je nesto iskusniji, bolji sut ima, cak i neki ball handling, zapravo je vise cetvorka. Ali ubi ga BBIQ. Balsa je klasicniji tip centra, ali nije bas mnogo napredovao. Sta sa njima zavisice od toga sta ce biti sa Kaminskim i Kaboklom, da li Ledej ostaje na 4 ili ko se dovodi umesto njega. Ostade jos nesretni Jaramaz, zaboravljen i u mom postu kao sto je i u klubu. Svakako je i on visak. 

 

To je lepo ovde napisao TripleJ:  

2 hours ago, TripleJ said:

Partizanu jednostavno fali neki pametan domaci igrac. Ne treba da bude neki surovi znalac, eto, kao Mitrovic. Inteligentan, na momente bezobrazan, zna kad treba sta da uradi i to resava ove serije, daje ono malo sto fali. Aleksa to nije. A tek Smajli, Andjusa, Trifa... oni to tek nisu, niti ce ikad biti.

 

A ja bih na to dodao da je po mom misljenju to Lucic.

 

Jeste u godinama, jeste rovit, nece on guliti celu sezonu po 25-30 min, ali mislim da bi mnogo znacio ovoj ekipi, tim svojim liderstvom, BBIQ koji donosi... Tesko da moze biti zamena za Ledeja ako ode, vise ga vidim u paru sa njim, ali je onda Smajli verovatno prekobrojan jer mora neki bolji 4/5 da se ima u timu. 

 

A Vanja je kako se cini vec resen. A voleo bih da gledam i Drezgica (nadam se vec u KLS). 

 

Aleksa, Drezgic

Vanja

Trifa

Lucic

Koprivica/Smajli

 

I to je onda solidna domaca osnova, vi svakako ne robujete idejama naseg doktora, pa vam je ovo vise nego dovoljno domacih 🙂 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, MarioKempes said:

 

Opet, ne Zvezdinim EL utakmicama se Partizan bukvalno nikad ne pominje, osim na utakmici pred derbi, i to uglavnom po završetku. Dok na Partizanovim (bar koje sam ja ispratio na TVu) redovno ima po neki blok poruka za Čovića i Cigane, u raznim varijacijama.

 

Jedna od imbecilnijih stvari. Radi se o pesmi 'Šta Grobari rade kada ne ide...', koja se uglavnom peva kada je neki rezultatski zaostatak u pitanju (ove sezone čest slučaj). Ta treća strofica je uvek bila idiotska (original poruka za muriju i sudove), potpuno niđe veze sa ostatkom pesme. Najcrnje od svega je što se ta derbi  modifikacija teksta zahvatila i očigledno ne postoji undo opcija za navijačke mozgove.

  • Like 3
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...