Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

1 minute ago, MilošVB said:

5 od toga je za porez. Zašto nije plaćen je drugo pitanje.

Skoncentriši se, ne polemišeš sa petnaestogodišnjakom. Nije plaćen zato što su pare otišle na druge stvari, uglavnom plate igrača i nestručnog štaba.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 

Za igrače i stručni štab je izdvojeno oko 12 miliona ukupno.

 

15 miliona za igrače, to može samo neko zlonameran da napiše. Uostalom, sam način na koji pišeš, kao npr. ove jeftine doskočice kao što je "nestručni štab", govore da jesi zlonameran.

Edited by MilošVB
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, MilošVB said:

15 miliona za igrače, to može samo neko zlonameran da napiše.

Imamo budžet 20 miliona, troškovi funkcionisanja kluba uključujući i mlađe kategorije (koje su skupljene s koca i konopca i apsolutno nedolične renomeu kluba) su 5 miliona maksimalno, a ja mislim da nisu ni toliko, tako da je masa plata vjerovatno 15-16 miliona, od čega recimo milion i po do dva za nestručni štab.

Edited by Beonegro
Link to comment
Share on other sites

Jedini što je tačno je to za mlađe kategorije.

 

Znam da si poštovan na forumu i da dugo pišeš, s toga mi nije jasan ovaj tvoj tendenciozan nastup.

 

 

Edited by MilošVB
Link to comment
Share on other sites

Just now, Beonegro said:

Nije tačno da nam je budžet 20 miliona?

I da jeste tačno, to je direktno povezano sa porezom koji je trebalo da bude plaćen i to je ta "famozna" razlika u budžetima večitih. Ne znam što bi morao da budeš 15ogodišnjak za tu priču. 

 

I nije to nikakvo opravdanje za klub, ako ti je možda delovalo da moja priča ide u tom smeru.

 

I još nešto, bilo kakvo osmocifreno izdvajanje za plate je nezdravo u ovoj zemlji.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Čekaj, bre, malo, Beo. Veruješ u tih 20 i pretpostavljaš da je pet za porez otišlo na plate i slično. To podrazumeva da je ušlo 20 (tj. da će ući jer još traje sezona) i da je, ksko nsvodiš, svih 20 otišlo (otići će) na plate i sve ostalo oko tekućeg funkcionisanja kluba.

 

Je l' nije moguća opcija da je 20 ciljana cifra za ulaz, od koje pet ide na porez (mada je Ostoja pomenuo osam, koliko se sećam, kad već verujemo u sve što priča), a da je stvarno ušlo manje od toga, npr. 15 i sve otišlo na klub (čak i ono što bi trebalo na porez), a porez pojela maca? Ili neka treća, slična opcija.

 

Odakle ta sigurnost da je svih 20 planirano na rashodnoj strani?

  • Like 1
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, MilošVB said:

I da jeste tačno

Ovakvim pisanjem diskvalifikuješ sebe iz ozbiljne diskusije, jer podatak nisam izmislio, nego ga je nekoliko puta ponovio predsjednik kluba.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Beonegro said:

Ovakvim pisanjem diskvalifikuješ sebe iz ozbiljne diskusije, jer podatak nisam izmislio, nego ga je nekoliko puta ponovio predsjednik kluba.

Ne spinuj.

 

Eto, neka jeste tačno. Ako mu verujemo do kraja, onda mu verujemo i da je deo toga za porez i da je to potpuno nezavisno od plata igrača i "nestručnog"(kad smo kod ozbiljne diskusije...) štaba.

 

Barkli je izneo i egzaktno koliko, dakle po Ostojinim rečima, ako se vodimo strogo time.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Barem pet puta se vodila ova glupa priča. Cifra od 20 miliona je Ostojina, gde je 8 meleona porez, a imamo na umu i pravilo EL o 65% koji može na plate igrača.

Svako neka bira koju cifru preferira, ali je očigledno da zlonamerni komšiluk + Beonegro hvataju tvrdo 20 meleona i zaboravljaju 8 meleona za porez. Neka, ali valja ih podsetiti svaki put koliko je pogrešno.

  • Like 1
  • Ha-ha 4
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, pierre van hooijdonk said:

Svako neka bira koju cifru preferira, ali je očigledno da zlonamerni komšiluk + Beonegro hvataju tvrdo 20 meleona i zaboravljaju 8 meleona za porez. Neka, ali valja ih podsetiti svaki put koliko je pogrešno.

 

963 miliona dinara (tj. tih 8 miliona eura) poreskog duga je podatak iz prošle sezone, od toga je nešto plaćeno u prošloj sezoni (skoro 2 miliona eura je obezbijeđeno kroz akciju Samo jedan Partizan imam), kamate su nakon te djelimične otplate otpisane, pa je ostalo 3,4 miliona eura da se plati u ovoj sezoni. Ostoja je najavljivao da će to biti u potpunosti isplaćeno do 30. aprila ove godine, a da li se to zaista i desilo još nemamo potvrdu. I ukoliko bude sve isplaćeno kako je planirano (a ja mislim da neće i da se u taj džep posegnulo za doselekciju i dovođenje Kabokloa i Smita), i sa time imamo zbir plata od laganih 12-13 miliona.

Edited by Beonegro
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MilošVB said:

ove jeftine doskočice kao što je "nestručni štab", govore da jesi zlonameran.

Imaš čast da živiš sezonu sa najslabijim bang per buck u novijoj istorijiTM KKP.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

65% budžeta najviše može da ode na plate po pravilima EL tako da, ako je taj Ostojin iznos od 20 miliona tačan, KKP nije mogao više od 13 miliona da opredeli za te troškove s tim što se ta računica ne uklapa sa 8 miliona poreza jer em prelazi 20 miliona u ukupnom zbiru, em se postavlja pitanje gde su tu onda troškovi stručnog štaba, administracije i svega ostalog što ne ulazi u troškove tima...dakle da bi se računica uklopila, na igrače bi moralo da ode manje...no mi možemo samo da spekulišemo na osnovu onoga što objavljuju Ostoja i Čović

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, DameTime said:

Beo izašao iz ilegale da opljune po najtrofejnijem evropskom treneru, GOAT material. 

😄 

Ne bi bilo prvi put da krštenica pobijedi legendu, gledao sam uživo recimo kako KKP koji je vodio jedini naš trener osvajač olimpijskog zlata, Ranko Žeravica, tada 65-godišnjak, u finalu kupa SRJ prima 126 poena od ekipe Budućnosti koja je koštala maksimalno 200 hiljada maraka. Just sayin' - Željko je nedavno napunio 64.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

Imaš čast da živiš sezonu sa najslabijim bang per buck u novijoj istorijiTM KKP.

 

Sa ovim se slazem i zelim da se na to nadovezem.

 

Fakat je da je KKP ove sezone zavrsio na tabeli tu negde gde po lovi i pripada.

(ispred nas na tabeli je Baskonija sa vidno manjim budzetom i hajde da kazemo da su Makabi i Virtus tu negde a ispod nas je Armani).

 

Ali hocu da kazem da ja od KKP kao kluba iz jedne ekonomski siromasne ali kosarkaskom istorijom bogate zemlje ocekujem vise. Pogotovo kada na klupi imas najtrofejnijeg trenera u istoriji.

 

Da se vratim na Beov segs po americkom dolaru: u novijoj istoriji smo daleko vise pruzali u odnosu na ulozeno pod Dulom ali i pod Trinkijem. Kao i CZV pod Radonjom.

Svaka cast i punoj Areni, nekim velikim pobedama a pogotovo igri u dobrom delu prosle sezone. Ali ova sezona je u tom smislu neuspesna.

 

Naravno, konacan sud cemo dati posle finala Aba. Isto tako, nisam za neke velike rezove, samo iznosim ono sto mi je na dusi.

 

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Beonegro said:

Ne bi bilo prvi put da krštenica pobijedi legendu, gledao sam uživo recimo kako KKP koji je vodio jedini naš trener osvajač olimpijskog zlata, Ranko Žeravica, tada 65-godišnjak, u finalu kupa SRJ prima 126 poena od ekipe Budućnosti koja je koštala maksimalno 200 hiljada maraka. Just sayin' - Željko je nedavno napunio 64.

 

Kari sa 74 godine uzeo srebrnu medalju na SP :classic_smile: Kao i za igrače, i za trenere važi taj longevity tako da stvarno ne bih zavirivala u krštenicu. Želimiru mozak i dalje brže radi kad je košarka u pitanju i od tebe i od mene.


A take da KKP nije pružio dovoljno u odnosu na uložene dolorese stoji (Marvin je lepo sumirao). Ova sezone je neuspešna po svim parametrima sem gledanosti u hali, a ne znam za šta je to bitno, sem da se navijači busaju na Instagramu i TikToku.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Marvin said:

 

Sa ovim se slazem i zelim da se na to nadovezem.

 

Fakat je da je KKP ove sezone zavrsio na tabeli tu negde gde po lovi i pripada.

(ispred nas na tabeli je Baskonija sa vidno manjim budzetom i hajde da kazemo da su Makabi i Virtus tu negde a ispod nas je Armani).

 

Ali hocu da kazem da ja od KKP kao kluba iz jedne ekonomski siromasne ali kosarkaskom istorijom bogate zemlje ocekujem vise. Pogotovo kada na klupi imas najtrofejnijeg trenera u istoriji.

 

Da se vratim na Beov segs po americkom dolaru: u novijoj istoriji smo daleko vise pruzali u odnosu na ulozeno pod Dulom ali i pod Trinkijem. Kao i CZV pod Radonjom.

Svaka cast i punoj Areni, nekim velikim pobedama a pogotovo igri u dobrom delu prosle sezone. Ali ova sezona je u tom smislu neuspesna.

 

Naravno, konacan sud cemo dati posle finala Aba. Isto tako, nisam za neke velike rezove, samo iznosim ono sto mi je na dusi.

 

Olimpijakos ima znatno manji budžet od nas, a čini mi se i od doktorNebojšinog preduzeća.

 

Inače finale ABA je nacrtano i, budući da se Željko očito oženio Panterom i da nema namjeru da rešava hendikep koji predstavlja njegovo produženo prisustvo na terenu, jedino što može da preokrene stvari u našu korist je da se, nakon povrede Hange, nastave i Lazićevi problemi sa zdravljem, pa da za finalnu seriju prosto ostanu bez ljudstva za rešavanje samostalnog preduzimača.

Edited by Beonegro
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Beonegro said:

Just sayin' - Željko je nedavno napunio 64.

Izgleda da je zajebana ta 64. godina, jer je prošle sezone, sa 63 pokazao šta zna.

 

Da ne podsećam na to da su ga mnogi i te sezone slali u peMziju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Za jedno deset godina kada se poptuno izgube klasične pozicije u košarci i kada na terenu bude pet polivalentnih igrača koji mogu da igraju sve zavisno od situacije pričaćemo ko je prvi uveo takvu revoluciju u modernu košarku. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...