Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

7 hours ago, jedibojan said:

Gde su, sta rade:

Djordjije Jovanovic, Nikola Radovanovic, Luka Tarlac?

 

 

Kontam da se sprdas ali 

 

Djordjije Jovanovic - G liga, druga sezona, solidna minutaza, tanak ucinak.

Nikola Radovanovic - gubi mu se trag posle jednog pojavljivanja u Mladosti iz Zemuna prosle sezone. 

Luka Tarlac - greje klupu u NCAA, druga sezona.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dzep said:

@goldberg Baskonija je u dve utakmice koje joj život znače pre Reala izgubila dvadesetak razlike a jednu kod kuće od direktnog protivnika, ako to nije kriza... No dobro, ne znam ni šta mi je da odgovaram na ovakve 'bućke' od postova, no dobro, šta je tu je, valjda ću se naučiti u sledećih 40 godina kad u prvih 40 nisam.

 

To nije kriza, oni su jednostavno losiji od vecine klubova u ligi i ako im ne uspe da ubace protivnika u svoj ritam to se zavrsava takvim neuspesima.

 

Inace, pre toga su dobili Armani 15 razlike i zamalo uveli mec u egal u Beogradu. Jednostavno, to je EL, ni meni se ne svidja, ali gomila meceva se zavrsava tako sto onaj koji gubi dize ruke od meca i pusta da razlika ide na -15, -20, -25,...

 

2 hours ago, Dzep said:

Dakle, da ponovim, pre početka sezone 6 timova su u startu bolji od nas bez gledanja, dva su tu negde ali opet iznad (Makabi Armani) sa svima ostalima može da se igra. Na osnovu toga ja kažem da je moje očekivanje bilo borba za 7-10 mesto. Završiti 11 (ako se tako završi) za mene jeste neuspeh, ali samo blagi, a pravo za to mi upravo daje iskustvo gledanja evropske košarke koje je višedecenijsko a i ovo malo preostalo zdravog razuma koje zaista retko pada u vatru i trudi se da zadrži kontrolu koliko god je to moguće.

 

Prosle sezone je Fenerbahce zavrsio sa pobedom manje od KKP, a Monaco sa pobedom vise. Dakle, radi se o slicnim ekipama koje su krcate kvalitetom i o klubovima koji mogu sebi da priuste skupa imena. Realno, EL se moze podeliti na prvu kategoriju u kojoj su Real i Barca, drugu u kojoj su PAO, Oly, Fener, Monaco, Armani, Efes, KKP, Maccabi i KKCZ, trecu u kojoj su Valencia, Virtus i Bayern i cetvrtu u kojoj su Zalgiris, ASVEL, Baskonia i Alba (ona moze da bude posebna kategorija).

 

Biti iza Baskonie i Virtusa je jednostavno neuspeh, kao sto je neuspeh i to jako veliki kada se ekipa sa tako skupo placenim zvezdama kao sto je KKP ne domogne ni 10. mesta u EL.

 

2 hours ago, Dzep said:

Moje raspoloženje zaista ne zavisi od KKP (ili se isto završava jutro posle utakmice) a previše godina imam da bih sebi ulepšavao situaciju. Isto kao što sam prošle godine mislio da smo imali sezonu za pola klase iznad realnog kvaliteta ekipe, tako i ove sezone mislim da imamo sezonu u EL za pola klase ispod realnog kvaliteta ekipe. I to je to, ništa više ništa manje. Druga stvar koja je takođe bitna, ostali smo u igri do poslednjeg kola i bila je lavovska borba na većini naših utakmica. Nismo se osramotili, nadamo se da će biti bolje sledeće godine, i dalje verujemo i pratićemo KKP i kući i na gostovanjima kad god je to moguće, to se ne dovodi u pitanje i to je nešto što će samo rasti 🖤🤍

 

Ocigledno zavisi jer se nadas da ce biti bolje, da ne zavisi ne bi ni pratio. Kao sto se i ja nadam svake sezone da ce veliki Vodja prestati da usrecuje vaskoliki srpski narod sa uspesima jedina dva kosarkaska kluba do kojih je tom narodu stalo (to je zbog toga sto smo zemlja kosarke, a ne zemlja ovisna o uspesima i titulama), no, naravno da mi to nije TOP prioritet u zivotu.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Dzep said:

 

??

 

Evo ja sam jedan od tih navijača i to ne u poslednje tri - ako spojiš sve utakmice kući koje smo igrali, čak i u onim nesrećnim sezonama, nisam propustio više od tipa 3 po sezoni, u evropskim takmičenjima nijednu osim ako je padne za Božić/Badnji dan ili za Mitrovdan, kad nisam u Beogradu.

 

I ništa nije bačeno u đubre, bilo je divno prošle sezone, ove nije, nije bilo ni one u Evrokupu, ali nikakvo bacanje u đubre kao kvalifikacija ne stoji. 

 

Zdravlje Bože i sledeće godine sa istim snom u istom takmičenju, pa dokle doguramo

Bacene su, shvatices prijatelju pre ili kasnije. Istoriju su mogli da pisu, a na kraju su je pisali samo navijaci. 

 

Sve je Zeljko rekao posle Burse. Potrosili smo godinu dana nasih zivota. Sve staje u tih nekoliko reci. Tacno i precizno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@goldberg Monako isti tim od prošle godine, Fener gladan uspeha i teško da može da fejluje dve sezone uzastopno, PAO nemerljivo jači... Što se tiče ovoga o mom raspoloženju, mogu ti reći jedino isto što je Željko rekao Dušku kad je rekao da njegovi igrači znaju da će dobiti KKP, potraži tu izjavu, to je moj komentar na tvoj post.

 

@Dorcol nešto ne vidim Željka da je sledeće godine zbog fejla u EC odustao, a nešto ne verujem da će ove godine reći to isto (niti odustati) jer prosto EL konkurencija nije ista kao EC konkurencija. Očekivalo se da osvojimo EC, a nemoj mi reći da si očekivao da osvojimo EL?

 

Edited by Dzep
Autocorrect
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, goldberg said:

 

To nije kriza, oni su jednostavno losiji od vecine klubova u ligi i ako im ne uspe da ubace protivnika u svoj ritam to se zavrsava takvim neuspesima.

 

Inace, pre toga su dobili Armani 15 razlike i zamalo uveli mec u egal u Beogradu. Jednostavno, to je EL, ni meni se ne svidja, ali gomila meceva se zavrsava tako sto onaj koji gubi dize ruke od meca i pusta da razlika ide na -15, -20, -25,...

 

 

Prosle sezone je Fenerbahce zavrsio sa pobedom manje od KKP, a Monaco sa pobedom vise. Dakle, radi se o slicnim ekipama koje su krcate kvalitetom i o klubovima koji mogu sebi da priuste skupa imena. Realno, EL se moze podeliti na prvu kategoriju u kojoj su Real i Barca, drugu u kojoj su PAO, Oly, Fener, Monaco, Armani, Efes, KKP, Maccabi i KKCZ, trecu u kojoj su Valencia, Virtus i Bayern i cetvrtu u kojoj su Zalgiris, ASVEL, Baskonia i Alba (ona moze da bude posebna kategorija).

 

Biti iza Baskonie i Virtusa je jednostavno neuspeh, kao sto je neuspeh i to jako veliki kada se ekipa sa tako skupo placenim zvezdama kao sto je KKP ne domogne ni 10. mesta u EL.

 

 

Ocigledno zavisi jer se nadas da ce biti bolje, da ne zavisi ne bi ni pratio. Kao sto se i ja nadam svake sezone da ce veliki Vodja prestati da usrecuje vaskoliki srpski narod sa uspesima jedina dva kosarkaska kluba do kojih je tom narodu stalo (to je zbog toga sto smo zemlja kosarke, a ne zemlja ovisna o uspesima i titulama), no, naravno da mi to nije TOP prioritet u zivotu.

Dobre ti ove kategorije. Smešan si. 😅

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Kooineeperk said:

 

Kontam da se sprdas ali 

 

Djordjije Jovanovic - G liga, druga sezona, solidna minutaza, tanak ucinak.

Nikola Radovanovic - gubi mu se trag posle jednog pojavljivanja u Mladosti iz Zemuna prosle sezone. 

Luka Tarlac - greje klupu u NCAA, druga sezona.

Uopste se ne sprdam.

Od Djordjija sam imao visoka ocekivanja, Radovanovic me je kupio hustle mentalitetom ono malo sto sam gledao, a Luka - kad vec pitam za prvu dvojicu... 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, jedibojan said:

Uopste se ne sprdam.

Od Djordjija sam imao visoka ocekivanja, Radovanovic me je kupio hustle mentalitetom ono malo sto sam gledao, a Luka - kad vec pitam za prvu dvojicu... 🙂

I mene zanima gde je nestao Nikola Radovanović, nikakvih informacija nema na internetu, a igrom slučaja pratim njegovu karijeru još iz Bijeljine...

On je inače pre 3 godine tačno negde u ovo vreme potpisao trogodišnji ugovor sa KKP, međutim u međuvremenu nestao sa radara.

Edited by Trigger
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sustina je u tome da prave ekipe koriste svoje sanse, nama se zadnja 3 kola crtaju rezultati za pozeleti, nijedno nismo uspeli da iskoristimo. 
 

prave ekipe tu sansu ne propustaju.
 

mnogo puta ove sezone mi to nismo bili… da li je kriv trener, igraci, predsednik kluba, nebitno.. sezone se desavaju i ne treba sad ovde drzati monologe i kukumavke kao da smo ne znam sta doziveli… sve je to sport… Pogresne procene, pogresne odluke, sreca i umesto na 7-8 ti si 11-12…

 

zivot ide dalje, nadam se da smo svi dosta toga naucili, pre svegs da je proslw sezona izuzetak i tek se sad vidi koliki je to uspeh bio…

 

da samo pare odlucuju, Barsa ili neki rusi ni bili prvaci zadnjih x godina…

 

za mene je redosled bitnosti

 

1. Ugovor za Zeljka

2. Visegodisnji ugovor sa EL

3. Sve ostalo

 

i posle ispadanja iz EL i realno neuspeha, jos jednom pisem sko dobijemo visegodisnji ugovor sa EL potpuno mi je nebitna ABA titula.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, ScepanScekicSto said:

 

 

i posle ispadanja iz EL i realno neuspeha, jos jednom pisem sko dobijemo visegodisnji ugovor sa EL potpuno mi je nebitna ABA titula.

 

 

Ako bilo ko dobije višegodišnji EL ugovor ABA postaje rekreativno takmičenje (i to u najboljem slučaju, ako opstane), čisto za razmrdavanje ekipa, po značaju otprilike na nivou Radničkih sportskih igara, dogovorili se ljudi malo da se poigraju loptom.

Zato se slažem da je ABA titula nebitna. Osim što je uvek lepo i sportski pobediti velikog rivala.

Time (višegodišnjom licencom za nekoga) ABA pada, a raste značaj pehara KLS, koji i treba da bude važan, to je državno prvenstvo. Žao mi je što u Srbiji ima dosta navijača koji su potpali pod neki loš narativ "pehar šampiona države je beznačajan". Nije beznačajan ni na jednom mestu i ni u jednoj državi, treba svi da se potrudimo da mu vratimo značaj.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li je dobro baš tako gledati na ABA. Jer može da se desi, nakon isteka tog višegodišnjeg ugovora, da EL kaže - u redu da vidimo, bili ste ok učesnik, ali u sopstvenom prvenstvu već tri/pet godina za redom vam titulu uzima KKXYZ, a da mi njima damo ugovor umesto vama... Može da se obije o glavu. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Sve je moguće, mada nikada do sada EL nije rekla: a da mi damo ugovor onom ko uzima domaće prvenstvo 3-5 godina. To nije njihov kriterijum.

Na stranu što će i to rekreativno takmičenje uglavnom osvajati evroligaš, jer će biti višestruko bogatiji od ostalih.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:

Ne znam da li je dobro baš tako gledati na ABA. Jer može da se desi, nakon isteka tog višegodišnjeg ugovora, da EL kaže - u redu da vidimo, bili ste ok učesnik, ali u sopstvenom prvenstvu već tri/pet godina za redom vam titulu uzima KKXYZ, a da mi njima damo ugovor umesto vama... Može da se obije o glavu. 

Daj nemoj me zasmejavati.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MarioKempes said:

Ako bilo ko dobije višegodišnji EL ugovor ABA postaje rekreativno takmičenje (i to u najboljem slučaju, ako opstane), čisto za razmrdavanje ekipa, po značaju otprilike na nivou Radničkih sportskih igara, dogovorili se ljudi malo da se poigraju loptom.

Zato se slažem da je ABA titula nebitna. Osim što je uvek lepo i sportski pobediti velikog rivala.

Time (višegodišnjom licencom za nekoga) ABA pada, a raste značaj pehara KLS, koji i treba da bude važan, to je državno prvenstvo. Žao mi je što u Srbiji ima dosta navijača koji su potpali pod neki loš narativ "pehar šampiona države je beznačajan". Nije beznačajan ni na jednom mestu i ni u jednoj državi, treba svi da se potrudimo da mu vratimo značaj.

 

Ako je ABA nivo Radnickih sportskih igara, koji je onda nivo nacionalnih prvenstava drzava koje su cinile tu istu ABA? Kako tacno drzavni sampionat (dakle takmicenje klubova u okviru samo jedne drzave) moze biti prestiznije, znacajnije ili veci izazov za osvajanje od takmicenja regionalnog karaktera? U kom zivotu ce se desiti da jedna KLS ponudi veci broj kvalitetnih i budzetski potentnih ekipa od Jadranke? Verovatno onda kada do Arene na tekme Partizana budemo isli letecim automobilima. 

 

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne ocekujem nista od Aba lige ove sezone, jer prednost domaceg terena. Imamo podjednak tim za Zvezdom, i mi i oni sa svojim problemima u rosteru. 

Nasa igra u gostima je katastrofalna. Ni u Nisu , gde je pola pola, nismo uspeli da uzmemo kup. 

Moramo se dozvati pameti, da se kosarka ne moze igrati sa laznim plejmejkerima. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, SteveFrancis#3 said:

 

Ako je ABA nivo Radnickih sportskih igara, koji je onda nivo nacionalnih prvenstava drzava koje su cinile tu istu ABA? Kako tacno drzavni sampionat (dakle takmicenje klubova u okviru samo jedne drzave) moze biti prestiznije, znacajnije ili veci izazov za osvajanje od takmicenja regionalnog karaktera? U kom zivotu ce se desiti da jedna KLS ponudi veci broj kvalitetnih i budzetski potentnih ekipa od Jadranke? Verovatno onda kada do Arene na tekme Partizana budemo isli letecim automobilima. 

 

Kvalitet i značaj ABA lige održava prevashodno prohodnost ka evropskim takmičenjima. Kad toga ne bude, tj. kad jedan ili dva kluba dobiju višegodišnju licencu opašće motiv, a sa tim i kvalitet.

Pogrešno si me razumeo, nisam pisao da će nivo kvaliteta ABA biti RSI, već njen značaj. 

Značajna klupska takmičenja su evropska i nacionalna, kao i neka druga (poput ABA) ako imaju prohodnost ka EL.

Ove sezone su Zvezda i Partizan najveći deo svojih ABA poraza imali posle duplih EL kola, znači ili su bili premoreni ili se nisu max zalagali, a svakako su to odrađivali preko volje. 

Dok traje EL sezona klubovi su fokusirani samo na nju, tek najranije od pola aprila (osim ko izgubi šansu u Evropi) se razmišlja o drugom takmičenju. Znači, mesec dana, otprilike. Da li se tih mesec dana igra ABA ili KLS - ne vidim bitnu razliku. Čak su i sada na tabeli od prva 4 kluba - 3 iz Srbije.

Ako je regionalna liga spas, zašto je ne sastave npr. Italijani, Francuzi i Nemci, imali bi mnogo jače i atraktivnije takmičenje od nacionalnih? A oni ipak igraju samo nacionalna.

Na kraju, neće se ništa od ovoga desiti - samo sam odgovorio čoveku koji je napisao da mu je ABA finale nebitno ako pre toga Partizan dobije višegodišnju licencu.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Dzep said:

@goldberg Monako isti tim od prošle godine, Fener gladan uspeha i teško da može da fejluje dve sezone uzastopno, PAO nemerljivo jači... Što se tiče ovoga o mom raspoloženju, mogu ti reći jedino isto što je Željko rekao Dušku kad je rekao da njegovi igrači znaju da će dobiti KKP, potraži tu izjavu, to je moj komentar na tvoj post.

 

Fenerbahce nije fejlovao prosle sezone, nemaju oni sad neki nenormalno veliki budzet i mogucnost da dovedu koga hoce. Tu su negde pri vrhu po kvalitetu tima zajedno sa jos 6-7 ekipa (odnosno, Real, Barca i Armani imaju na papiru najskuplje ekipe, izmedju ostalih i nije tolika razlika).

 

10 hours ago, MarioKempes said:

Time (višegodišnjom licencom za nekoga) ABA pada, a raste značaj pehara KLS, koji i treba da bude važan, to je državno prvenstvo. Žao mi je što u Srbiji ima dosta navijača koji su potpali pod neki loš narativ "pehar šampiona države je beznačajan". Nije beznačajan ni na jednom mestu i ni u jednoj državi, treba svi da se potrudimo da mu vratimo značaj.

 

Koji znacaj ako niko osim dva kluba ne moze ni da sanja da igra finale?

 

Ovo kao da neko iz SNS dodje i kaze kako svi moramo da se potrudimo da izbori ostanu praznik demokratije kao sto su i bili, nismo mi neki divljaci kao ovi iz USA da palimo skupstinu nakon poraza.

 

Ne moze imati znacaj takmicenje u kojem igraju samo dva kluba, a ostali su tu da popune ostala mesta i gube 20 i vise razlike.

 

4 hours ago, MarioKempes said:

Ako je regionalna liga spas, zašto je ne sastave npr. Italijani, Francuzi i Nemci, imali bi mnogo jače i atraktivnije takmičenje od nacionalnih? A oni ipak igraju samo nacionalna.

Na kraju, neće se ništa od ovoga desiti - samo sam odgovorio čoveku koji je napisao da mu je ABA finale nebitno ako pre toga Partizan dobije višegodišnju licencu.

 

Italija, Francuska i Nemacka vec imaju jaka nacionalna prvenstva sa vise od dve ekipe koje se bore za titulu prvaka. Cak i ekipe iz sredina tabele ovih drzava mogu da dobiju Buducnost ili Cedevitu i da to ne bude neka senzacija.

 

Srbija ima dva kluba, ostalo su filijale, skole kosarke i amaterski klubovi u svakom smislu.

Hrvatska ima dva kluba, jedan koji je na aparatima za odrzavanje zivota, jednu filijalu kluba iz druge drzave, ostalo su amaterski klubovi u svakom smislu.

Slovenija ima profi klub koji finansira covek iz susedne zemlje, ostalo je na amaterskom nivou.

CG ima jedan profi klub, njegovu filijalu, jedan klub sa drasticno smanjenim budzetom, ostalo je amaterskom nivou.

BiH i MKD ne bi ni komentarisao.

 

Sustina ABA lige je upravo mogucnost da Zadar, Buducnost, Crvena zvezda, Cedevita Ol., Partizan ili Igokea ne igraju stalno finala tog takmicenja, nego da postoji takmicenje koje ce pruziti veci sportski izazov. Normalno, to bas i ne dopire do vecine ljubitelja loptanja u nasoj zemlji, u njihovoj glavi oni su izabrali jedan klub zato sto je stalno prvi i smisao bilo kog takmicenja je da samo taj klub osvaja prva mesta. Otud i zarke zelje da drzava i dalje finansira dva projekta u nadi da ce i ABA liga postati nebitno takmicenje, jer, zasto da ne, ionako je u Srbiji zelja da se zivi u iluziji uspesnosti najjaca u regionu.

Link to comment
Share on other sites

@goldbergmožda prvi puta direktno da ti se obraćam ali postoje razlozi. Prvi da se u potpunosti slažem sa postom iznad.

Drugi da te zamolim za kraće i rjeđe postove.  Nisam pobornik ignore liste i uopšte isključujuceg načina komunikacije pa nekad pročitam tvoje upise koji su kraći. Uglavnom scrollam.

Vjerujem da ih ima puno više dobrih postova koji ne nađu svoju publiku iz više razloga.

Ovo shvati kako hoćeš al namjere su mi dobre.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, MarioKempes said:

Kvalitet i značaj ABA lige održava prevashodno prohodnost ka evropskim takmičenjima. Kad toga ne bude, tj. kad jedan ili dva kluba dobiju višegodišnju licencu opašće motiv, a sa tim i kvalitet.

Pogrešno si me razumeo, nisam pisao da će nivo kvaliteta ABA biti RSI, već njen značaj. 

Značajna klupska takmičenja su evropska i nacionalna, kao i neka druga (poput ABA) ako imaju prohodnost ka EL.

Ove sezone su Zvezda i Partizan najveći deo svojih ABA poraza imali posle duplih EL kola, znači ili su bili premoreni ili se nisu max zalagali, a svakako su to odrađivali preko volje. 

Dok traje EL sezona klubovi su fokusirani samo na nju, tek najranije od pola aprila (osim ko izgubi šansu u Evropi) se razmišlja o drugom takmičenju. Znači, mesec dana, otprilike. Da li se tih mesec dana igra ABA ili KLS - ne vidim bitnu razliku. Čak su i sada na tabeli od prva 4 kluba - 3 iz Srbije.

Ako je regionalna liga spas, zašto je ne sastave npr. Italijani, Francuzi i Nemci, imali bi mnogo jače i atraktivnije takmičenje od nacionalnih? A oni ipak igraju samo nacionalna.

Na kraju, neće se ništa od ovoga desiti - samo sam odgovorio čoveku koji je napisao da mu je ABA finale nebitno ako pre toga Partizan dobije višegodišnju licencu.

 

 

Slazem se sa tezom da bi eventualna neprohodnost ka EL vodila opadanju znacaja ABA lige i vukla manju motivaciju, samim tim i kvalitet utakmica, odnosno rostera. Medjutim, to i dalje ne znaci da bi nacionalne lige bile jace i njihov naslov nosio veci prestiz i znacaj od naslova prvaka regionalne lige. Naprotiv, stanje stvari bi ostalo isto jer je Jadranska liga ipak nekakvo medjunarodno takmicenje, makar bilo i lokalno

 

Goldberg je vec pomenuo, Italija, Francuska, Nemacka koliko god da mozda nemaju evropske powerhouse ekipe kakve su imale nekada, ipak imaju znatno veci broj ozbiljnih, respektabilnih timova nego li cela ABA, kamoli pojedinacni sampionati Srbije, Hrvatske, Crne Gore... Osim toga, u pitanju su mnogo vece zemlje, mnogo veca trzista, te samim tim opada i racio za udruzivanjem u neku regionalnu ligu. 

 

Iz mog ugla, jedini trofeji koji imaju nekog smisla su oni koji dolaze u takmicenjima u kojima postoji bar nekakva konkurencija. Ovo igranje sa boranijom i poluprofesionalnim ekipama da bi napunio klupske vitrine i rekao evo, uzeli smo xy trofeja mozda moze da ima nekog znacaja deci do 12 godina i do krajnosti ostrascenim likovima. Pricalo se godinama kako je Jadranka bila greska, kako su zbog toga propale domace lige, KKP je isticao kako je 'uvucen' i 'nateran' da je igra, a realnost je takva da je EL vec zauzimala svoj kurs kretanja i da bi cak i u odsustvu NLB/ABA doslo do ove 'elitizacije'. Da, mozda bi na samom pocetku, 2-3 godine bio po jedan predstavnik svake od zemalja ex-Yu, ali to je to, sasvim je jasno da bi i to bilo kratkog daha. Tako da mi je mega glupo posmatranje ABA lige kao nekakve tamnice srpskih klubova, po analogiji sa Jugoslavijom valjda, sta ga znam. 

Edited by SteveFrancis#3
  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, MC Thunder 2 said:

Ja bih isao korak dalje i oformio nesto sto bi se zvalo Strong Emotion Basketbal League (radni naziv SEBL), gde bismo pored aba ligaša, dodali i najbolje grčke i turske timove.

 

:classic_biggrin:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MC Thunder 2 said:

Ja bih isao korak dalje i oformio nesto sto bi se zvalo Strong Emotion Basketbal League (radni naziv SEBL), gde bismo pored aba ligaša, dodali i najbolje grčke i turske timove.

True

Emotion

Basketball

Radical

Association

  • Ha-ha 14
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...