Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

4 minutes ago, Shonewizard said:

Da vam život zavisi od toga, kojem bi našem igraču dali loptu u ruke da je prenese na protivničku polovinu pod presingom? 

 

Sebi. Znači ulazim u igru sa ovim kilama, pritiskom, srčanim problemima i ja smišljam prevođenje.

  • Like 1
  • Love 1
  • Ha-ha 12
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, PatrickStar said:

9. KKP +18

10. Efes 0

11. Armani -7

12. Baskonija -11

 

Svi sa svima imaju 1-1 skor.

Ovo može biti problem onda, nema Armani onda sanse za 10 mesto, sem ako Efes obe ne izgubi.

 

 

Plašim se tu motiva Armanija u zadnjem kolu, dok Makabi ima ozbiljnu konstantu...

Link to comment
Share on other sites

Ja ne verujem iskreno u taj trougao kojim bi isli u Istanbul u plej-inu, Fener će pre svega imati jak motiv za sutra, jer još može u 4. ako PAO izgubi u Minhenu. Onda će biti vrlo interesantno ako ostanu bez tih šansi u poslednjem kolu u Pireju gde bi pobednik išao na Barsu u plej ofu, a poraženi na Monako.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Shonewizard said:

Da vam život zavisi od toga, kojem bi našem igraču dali loptu u ruke da je prenese na protivničku polovinu pod presingom? 

 

1 hour ago, Son_of_a_gun said:


Ubio bih se sam, hvala lijepo.

 

1 hour ago, realno *w said:

 

Sebi. Znači ulazim u igru sa ovim kilama, pritiskom, srčanim problemima i ja smišljam prevođenje.

 

56 minutes ago, Barkley#34 said:

Anđuši, bar da se nasmejem pre nego što me roknu. Ionako mi ne gine metak.

no-you-guys-stop-bailey-gismert.gif

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Barkley#34 said:

Anđuši, bar da se nasmejem pre nego što me roknu. Ionako mi ne gine metak.

Smajli, ti li si? :classic_biggrin:

Inace asistencija Andjusica Smajlagicu za kucanje...

xcwRUwD.gif

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Son_of_a_gun said:


Ubio bih se sam, hvala lijepo.

Bukvalno.

10 hours ago, Aman 2 said:

Naneliju.

Legit.

10 hours ago, DameTime said:

 

  Hide contents

spacer.png

 

Malo ozbiljnije, definitivno Jamesu. 

Legit x2.

10 hours ago, realno *w said:

 

Sebi. Znači ulazim u igru sa ovim kilama, pritiskom, srčanim problemima i ja smišljam prevođenje.

Bukvalno x2.

10 hours ago, Barkley#34 said:

Anđuši, bar da se nasmejem pre nego što me roknu. Ionako mi ne gine metak.

Bukvalno x3.

 

Ja bih rekao da tu leži mnogo naših problema u završnici, kad su pritisak i intezitet protivnika na maksimumu (posebno u situacijama kad imamo neku prednost).

 

Panter jednostavno nema size da izdrži kontakte u tim momentima, a ni ballhandling i BBIQ nisu tu da pokrpe fizičku inferiornost. Aleksa nema staloženost u tim situacijama, jednostavno je i sam sebi prečesto prebrz. Anđuša je Anđuša, pihtijasta građa u kombinaciji sa panikom, osuđeno na propast. PJ na papiru ima i size i kontrolu lopte da te situacije rešava poprilično rutinski, a u stvarnosti taj nivo ležernosti sa onako visokim driblingom su idealna kombinacija za većinu defanzivaca. Trifa i Ponitka su mi optrilike na istom nivou, pravolinijski roboti sa nepostojećom mogućnošću improvizacije. O Smithu je sa ovolikom ulogom teško reći bilo šta. Visoki naravno nisu za komentar po tom pitanju. James je, što kažu kolege, tu najpouzdanija opcija, a svi znamo da je bilo situacija kad baca lopte u bunar, u nizu. 

 

Jednostavno bez pouzdane opcije koja će da uzme loptu, otprilike sve ono što smo imali u Dante prošle godine. I brzinu, i snagu, i size da preko većine čuvara može da baci loptu dalje. I nešto sumnjam da ćemo do kraja sezone tu uspjeti da nađemo neko sistemsko rješenje.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Ja zbog toga ne mogu da prežalim Smitovu ulogu. 

 

Jasan mi je Žocov problem: 

Teško mu je da nađe balans u Smitovoj ulozi, potpuno isto važi za Jaramaza.  Sa jedne strane, dobro bi došao Smit, da prevede loptu, ili makar pošalje prvi pas nakon udvajanja, presinga, šta god. Sa druge strane, opet u nastavku akcije treba drugi da budu primarne opcije, a da se on skloni sa strane i eventualno čeka neki šut, cut...

Kako god, ja mislim da bi KKP bio na dobitku. Makar ovi kritični momenti, tipa početak 4. kada krene da odmori ove nosioce, ili baš pred kraj kada su u igri i Panter i Naneli, samo neko ko će da reši prevođenje ili zonski.

 

 

Pa evo juče na primer, frapantan podatak po meni:

 

6 poseda koji su usledili nakon što Naneli pogađa trojku za +12 na 3:18 do kraja, što je zaista kapitalna prednost, i u momentima kada nam treba maksimalna potrošnja vremena, su u proseku trajli 12 sekundi. To je baš užasno. 

Nama treba plej koji će na 9 metera od koša da istapka loptu do 8-9 sekundi do kraja napada, onda da se ukrsti sa Kepom ili Nanelijem, da krene nešto. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, PatrickStar said:

Najbolje za nas je da Real izgubi ovo veceras, i da se ovde završi ova agonija i mučna EL sezona za nas. Jednostavno niti smo kadri za neki rezultat niti smo zaslužili.

 

Zaslužili smo, što nismo?  Ovo se svako malo ponavlja, ne razumem tačno zašto. Koja od ekipa, koje su u priči oko tih zadnjih par mesta, je pokazala više od nas u toj meri? Sa svima imamo bolji h2h.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, realno *w said:

 

Zaslužili smo, što nismo?  Ovo se svako malo ponavlja, ne razumem tačno zašto. Koja od ekipa, koje su u priči oko tih zadnjih par mesta, je pokazala više od nas u toj meri? Sa svima imamo bolji h2h.

Nisam ni ja nešto pobornik te priče o zaslugama, ali realno, mi za cijelu sezonu nemamo pobjedu težine ove Efesove večeras. I najvjerovatnije Baskonijine. Nijanse, ali je tako.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, realno *w said:

 

Zaslužili smo, što nismo?  Ovo se svako malo ponavlja, ne razumem tačno zašto. Koja od ekipa, koje su u priči oko tih zadnjih par mesta, je pokazala više od nas u toj meri? Sa svima imamo bolji h2h.

Za pocetak, imamo nula 'vecih' pobeda u gostima. Kod kuce porazi od Bajerna, Virtusa, Olya nakon +13,  koji nisu smeli da se dese. Nismo zasluzili.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...