Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

14 minutes ago, Don Dusko said:

Samo da je veceras, sutra ne mora.

 

Kakav omaz meni iz prosle sezone 😆

 

Ali u moju odbranu, neko je pre par dana napisao da se cekamo pobedu fenera, pa da mi dobijemo albu, pa sam hronoloski mislio da oni igraju prvi.

 

Btw, ovo je prvi put da sam ove sezone pobrkao termine. Mozda je to nedostajuca karika da nas napokon krene!

Link to comment
Share on other sites

Napred Partizan!!

 

I srećan Frenku rođendan, večeras jedno tri trojke i 5 asistencija, 5 skokova i mnogo pameti i biće sve u redu.

 

Panter ide u 20+ 💪💪

  • Like 2
  • Love 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Dosta dobra partija. Bilo nekih gluposti, al dobro. 30ak razlike u indeksnim poenima dosta govori o odnosu snaga.

 

 

Atmosfera naravno :Hail:  

 

 

Neki stari problemi ostaju, ali o tome drugom prilikom. Žao mi je što Smit nije malo ušao, on je jedino moguće rešenje za iste.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Utakmica koja se morala dobiti - dobijena. Igra je daleko od dobre, al to nam je, sto nam je. Necemo se sad u aprilu naprasno preporoditi i poceti da meljemo.

 

Ponitka bez minuta mi je nejasno, ostalo manje vise u granicama ocekivanja.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Relativno rutinska pobeda, i čekanje sutra uz nadu u pobede Fenera i Reala. Fener sreca igra pre PAO-a, pa pobedom moze da održi nadu za top4, nažalost posle poraza Makabija ne može više da sklizne u plej-in. Za Real mi je nada što su izgubili u ACB kuci za vikend, a sigurno im pred derbi s Barsom nebi prijala 2 vezana poraza kuci, a opet sa njima igraju za manje od 48h, pa je realno da će se čuvati...

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, PatrickStar said:

Relativno rutinska pobeda, i čekanje sutra uz nadu u pobede Fenera i Reala. Fener sreca igra pre PAO-a, pa pobedom moze da održi nadu za top4, nažalost posle poraza Makabija ne može više da sklizne u plej-in. Za Real mi je nada što su izgubili u ACB kuci za vikend, a sigurno im pred derbi s Barsom nebi prijala 2 vezana poraza kuci, a opet sa njima igraju za manje od 48h, pa je realno da će se čuvati...

 

Ja se iskreno nadam da ce Baskonija dobiti makar jednu a Efes izgubiti sutra.

U tom slucaju smo deseti, ali nam za top 8 trebaju pobede nad Baskonijom i Virtusom na strani. 

U slucaju da je i Efes u tom trouglu, oni su deveti i verujem da su nam u tom slucaju sanse znatno manje da pobedimo u Istanbulu ekipu koja je kvalitetnija od nas. 

 

Jedino ne znam sta se desava ukoliko i Armani dobije obe (Efes izgubi sutra a Baskonija izgubi obe) pa imamo 4 ekipe sa istim skorom? @Kooineeperk znam da si pravio kalkulacije :) 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Magia said:

 

Ja se iskreno nadam da ce Baskonija dobiti makar jednu a Efes izgubiti sutra.

U tom slucaju smo deseti, ali nam za top 8 trebaju pobede nad Baskonijom i Virtusom na strani. 

U slucaju da je i Efes u tom trouglu, oni su deveti i verujem da su nam u tom slucaju sanse znatno manje da pobedimo u Istanbulu ekipu koja je kvalitetnija od nas. 

 

Jedino ne znam sta se desava ukoliko i Armani dobije obe (Efes izgubi sutra a Baskonija izgubi obe) pa imamo 4 ekipe sa istim skorom? @Kooineeperk znam da si pravio kalkulacije 🙂

Ako udje Armani mi smo 9 onda, imam zato nadu da će Katas odmoriti Baldwina pre svega jer plej in kreće nekoliko dana nakon zadnjeg kola.

 

 

Zato 2 poraza Baskonije, 1 Efesa i 2 pobede Armanija.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, crni_bombarder said:

Ako udje Armani mi smo 9 onda, imam zato nadu da će Katas odmoriti Baldwina pre svega jer plej in kreće nekoliko dana nakon zadnjeg kola.

 

 

Zato 2 poraza Baskonije, 1 Efesa i 2 pobede Armanija.

 

A ko je deseti u tom kvadratu? :) Bilo bi lepo Baskonija, a najgore Armani.

Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

Btw, još jednom se pokazalo da su Zach i James najbitniji igrači ove ekipe... 

 

Baš razmišljam malopre kako ovo nije uopšte kako se čini. U situaciji kada Puntera konstantno tuku i udvajaju ostalima je mnogo lakše da iskoče i možda je i ključni problem ove ekipe to što to ne čine, ili to ne čine dovoljno. Ne mislim konkretno na bilo koga nego na igrače na terenu generalno.
 

Par napada samo da se napravi višak i protivnici bi odustali od presinga na Punteru a onda bi i on lakše i bolje igrao. 
 

Znam da Željko insistira isključivo na pozicionim napadima ali stvarno su nam kretnje mizerne, protok lopte nikakav a i ti napadi koje igramo najčešće prespori i obično se završavaju nekim iso pokušajima. Sreća je što te iso situacije pogađamo u odličnim procentima inače bi bili tu negdje kao i Alba. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Baš razmišljam malopre kako ovo nije uopšte kako se čini. U situaciji kada Puntera konstantno tuku i udvajaju ostalima je mnogo lakše da iskoče i možda je i ključni problem ove ekipe to što to ne čine, ili to ne čine dovoljno. Ne mislim konkretno na bilo koga nego na igrače na terenu generalno.
 

Par napada samo da se napravi višak i protivnici bi odustali od presinga na Punteru a onda bi i on lakše i bolje igrao. 
 

Znam da Željko insistira isključivo na pozicionim napadima ali stvarno su nam kretnje mizerne, protok lopte nikakav a i ti napadi koje igramo najčešće prespori i obično se završavaju nekim iso pokušajima. Sreća je što te iso situacije pogađamo u odličnim procentima inače bi bili tu negdje kao i Alba. 

 

I jeste problem što se ne kreću. Mnogi bi rekli da Kevin drvi loptu, međutim njegovi saigrači stoje kao ukopani tih 10-15s. Pa kreći se jbt, probaj da se demarkiraš, uradi nešto... Zato su dobili aplauz od Željka u verovatno najtečnijoj akciji u poslednje vreme, tokom Q2 kad je KP na kraju ostao otvoren. U situaciji kada ekipa igra bez klasičnog plejmejkera, sva petorica moraju konstantno da se kreću jer su i ofanzivne šeme takve. 

 

Ipak, stojim iza onog što sam napisala, to je bilo moje mišljenje i prošle sezone. Punter je elitni trpač, ali kad su Zach i Nunnally na nivou (pričam čisto energetski), Partizan je automatski bar 30% opasniji. Baš pouzdani igrači. 

Link to comment
Share on other sites

Ja sticajem okolnosti stigao danas u Istanbul iz poluposlovnih razloga. Smišljam kako sutra ženi i poslovnom partneru (duduk za sport) da objasnim da grad i nije nešto i da bih baš voleo da podržim košarkašku ekipu mog omiljenog igrača Gudurića Marka.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Shonewizard said:

Da vam život zavisi od toga, kojem bi našem igraču dali loptu u ruke da je prenese na protivničku polovinu pod presingom? 

Naneliju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Shonewizard said:

Da vam život zavisi od toga, kojem bi našem igraču dali loptu u ruke da je prenese na protivničku polovinu pod presingom? 

 

Spoiler

spacer.png

 

Malo ozbiljnije, definitivno Jamesu. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...