Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

39 minutes ago, Kooineeperk said:

Meni je Frenk iskreno bolji ako se upari sa nekim fizicki jakim centrom koji nece praviti glupe faulove kao Bruno. 

Jer ste generalno ofanzivna ekipa, na kos vise, pa Frenk vise odgovara tome. A i sa mekanijom rucicom od Bruna (mada nije ni Bruno los u tome, naprotiv) bolje ce siriti reket... A i Frenku moze da se sredi srpski pasos dosta lakse (kao da je bitno)😄

 

 

 

 

Ok, shvaticu to kao ne...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Bruno nikada nece imati taj napadacki arsenal i intelekt kakav ima Frenk. Ali Bruno ima potencijal da bude relativno blizu toga u napadu (sut za 3 pomaze) uz neuporedivo bolju odbranu.

 

Opet, to je sve veliko ako. Ako nastavi da radi i usavrsava se ovog leta.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Son_of_a_gun said:

Ljudi i dalje prave kalkulacije za Evroligu a ja prežalio i ovu utakmicu danas. 🙄

Zato napisah skoro, trebaju nam oba poraza Albe za početak, toliko o kalkulacijama.

 

 

Inače ako ova naša ekipa vjeruje u sebe sezona je još uvijek na puškomet.

Tako da treba im podrška.

Ja nešto nisam sklon prelaznom roku u sred sezone.

Danas je Morača test i prilika...

Edited by odupri se ludilu
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Voleo bih jako taj plej-in, ali nam baba Sudba na svakom mogucem koraku ove sezone (primljenim userima u finisu vs Virtus, Milano, Bajern, Baskonija... povredama, odsustvom usled tragedije...) porucuje da odjebemo u troskocima.

 

Uz obilatu pomoc Zeksove selekcije i low iq-a, razume se.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, MC Thunder 2 said:

Bruno nikada nece imati taj napadacki arsenal i intelekt kakav ima Frenk. Ali Bruno ima potencijal da bude relativno blizu toga u napadu (sut za 3 pomaze) uz neuporedivo bolju odbranu.

 

Opet, to je sve veliko ako. Ako nastavi da radi i usavrsava se ovog leta.

Statisticki Bruno ima bolje cifre. Eye test kaze da mimo statistike ima veci impact na igru u oba smera. Jeftiniji je igrac i pod ugovorom je + moze da zakrpi na 4.

Za mene je ta prica no brainer.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja bih pre zadrzao centra koji ima veci defazivni potencijal(a u napadu nije rupa) jer dzabe tebi sto si talentovan u napadu kada te protivnik u svakoj neizvesnoj zavrsnici targetira.

 

A to je slucaj sa Frankom. Protiv Bajerna ga Francisko napao..Sad protiv Olija kod kosa Mustaphe Falla pri 69:69 ostaje visoko u piku i njega Goss lagano pronalazi i ima kucanje na platnu.

 

Jbg, mnogo je zeznuto kad je centar defanzivna nula koja zbog nogu ne moze da brani...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, jedibojan said:

Statisticki Bruno ima bolje cifre. Eye test kaze da mimo statistike ima veci impact na igru u oba smera. Jeftiniji je igrac i pod ugovorom je + moze da zakrpi na 4.

Za mene je ta prica no brainer.

 

Pa da, i ja sam u tom smeru. Svaki od njih dvojice moze da doprinese, ali msm da nije dobra ideja da oni ponovo budu centarski tandem od sledece sezone. Bruno je nestabilan u odbrani, mada ide sve bolje sa (ne)pravljenjem faulova, ali fali konstruktivne agresivnosti. Drugi centar prosto mora biti zidar/nabijac/skakac/defanzivac, a Frenki to nije, iako bih najmanje njega krivio za ove neuspehe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MC Thunder 2 said:

odsustvom usled tragedije

 

Dok sam dijagonalno čitao stranicu učinilo mi se da piše odsustvom strategije, pa reko' sebi evo konačno kvalitetnog posta

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Dusko said:

 

 

A to je slucaj sa Frankom. Protiv Bajerna ga Francisko napao..Sad protiv Olija kod kosa Mustaphe Falla pri 69:69 ostaje visoko u piku i njega Goss lagano pronalazi i ima kucanje na platnu.

 

Tu je i Panter odigrao... Pa, ne znam kako da opisem njegovu odbranu u tom posedu Olimpijakosa. U principu i on krenuo na Gosa zajedno sa Kaminskim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, crni_bombarder said:

Mi imamo sansu za 9 mesto i dalje, trebaju nam 2 poraza Baskonija( realno), poraz Efesa(realno), nase 2 pobede(realno) i 2 pobede Milana ili Zalgrisa( mogu i obe ekipe)...

 

 

 

Ovo mi se čini još veće mučenje od naše igre. Gubimo, useravamo prilike, pravimo sranja, i i dalje imamo šanse da prođemo dalje. Dokle više?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, jedibojan said:

Statisticki Bruno ima bolje cifre. Eye test kaze da mimo statistike ima veci impact na igru u oba smera. Jeftiniji je igrac i pod ugovorom je + moze da zakrpi na 4.

Za mene je ta prica no brainer.

 

3 hours ago, Don Dusko said:

Ja bih pre zadrzao centra koji ima veci defazivni potencijal(a u napadu nije rupa) jer dzabe tebi sto si talentovan u napadu kada te protivnik u svakoj neizvesnoj zavrsnici targetira.

 

A to je slucaj sa Frankom. Protiv Bajerna ga Francisko napao..Sad protiv Olija kod kosa Mustaphe Falla pri 69:69 ostaje visoko u piku i njega Goss lagano pronalazi i ima kucanje na platnu.

 

Jbg, mnogo je zeznuto kad je centar defanzivna nula koja zbog nogu ne moze da brani...

 

Mislim da na pitanje Kaminski ili Bruno odgovor u mnogome zavisi ko je drugi centar koji bi dosao. Tipa, ne treba ti jos jedan Kaminski, rupa u odbrani ukoliko zadrzavas samog Kaminskog. 

 

E sad, ovaj info da je Bruno pod duzim ugovorom, to nisam znao, pa onda to ipak nekako pravi prevagu ka njemu (osim ako neko to ne otkupi). A koliki ugovor ima Kaminski? Sad ce jos da ispadne da obojica moraju da ostanu, ali onda treba, pre svega Bruno, ozbiljan upgrade da napravi na sebi... 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kooineeperk said:

 

 

Mislim da na pitanje Kaminski ili Bruno odgovor u mnogome zavisi ko je drugi centar koji bi dosao. Tipa, ne treba ti jos jedan Kaminski, rupa u odbrani ukoliko zadrzavas samog Kaminskog. 

 

E sad, ovaj info da je Bruno pod duzim ugovorom, to nisam znao, pa onda to ipak nekako pravi prevagu ka njemu (osim ako neko to ne otkupi). A koliki ugovor ima Kaminski? Sad ce jos da ispadne da obojica moraju da ostanu, ali onda treba, pre svega Bruno, ozbiljan upgrade da napravi na sebi... 

Bruno na 4 uz Zeka, na 5 Motli Wajli Alen i da se Balsa posalje negde...

 

Valjda nije zabranjeno ovakvo pisanje...

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, crni_bombarder said:

Motli Wajli Alen

 

Za momenat sam zastao i razmisljam - ko je ovaj igrac 😄 

 

Bruno na 4? Hmmm zanimljivo, igrao je u paru sa Kaminskim i to je delovalo zanimljivo, iako iznudjeno u ovih par meceva kad nije bilo Ledeja. Ali nekako mi nije bas dovoljno pokretan za 4, Smajli mi deluje pokretniji od njega za tu poziciju 4/5. 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Kooineeperk said:

 

 

Mislim da na pitanje Kaminski ili Bruno odgovor u mnogome zavisi ko je drugi centar koji bi dosao. Tipa, ne treba ti jos jedan Kaminski, rupa u odbrani ukoliko zadrzavas samog Kaminskog. 

 

E sad, ovaj info da je Bruno pod duzim ugovorom, to nisam znao, pa onda to ipak nekako pravi prevagu ka njemu (osim ako neko to ne otkupi). A koliki ugovor ima Kaminski? Sad ce jos da ispadne da obojica moraju da ostanu, ali onda treba, pre svega Bruno, ozbiljan upgrade da napravi na sebi... 

Kaminski je samo na ovu godinu

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/29/2024 at 1:17 PM, Juan Pablo Montoya said:

Naravno da nije za sva vremena, sve se menja ali lično ne volim način na koji se menja. Pokušava se da se na silu ubace neki London Tauersi i Dubai koji su repa bez korena. To mi ni malo ne prija. Pokušaj predstavljanja nekih, ne volim taj izraz ali je prihvaćen, "veštačkih" klubova kao elite je odvratan.

 

Ovaj moj i tvoj klub, kakav god da je ima svoju istoriju i svoje uspehe i ponos. Ovi pijani milijarderi bi da kupe slavu. Fuj.

 

Pa sta ako imaju neke uspehe, tradiciju, stagod? Imala je i Siena velikih uspeha, pa vise ne postoji. Imao je i Fortitudo uspeha, pa vise nisu relevantni. Virtus koji je jedan od vecih klubova u Evropi je postao neki faktor tek kada ih je kupio Zanetti.

 

Da ne pricam sad o Ciboni, Zadru, Splitu i mnogim drugim velikanima koji mogu samo da sanjaju povratak u slavnu proslost. Zapravo, od svih velikana sa ovih prostora, samo jos Partizan, Crvena zvezda i Buducnost nisu propali.

 

Po meni su svi ti London Lionsi, Dubai stagod, Paris Basketi, pa i Monaco kojeg je na vrh lansirao novac ruskog milijardera postenija prica od Crvene zvezde ili Partizana. Ako je cilj EL da u njihovom takmicenju igraju samo bogati klubovi, onda niko od klubova sa ovih prostora tu nema sta da trazi, za razliku od London Lionsa ili Dubaija. Sa druge strane, ako je bitan i rezultat ostvaren na terenu, zasto onda vec 2-3 sezone (a i ranije) traje besomucna kampanja u Srbiji da se Partizan i Crvena zvezda uguraju u elitu i da svi ostali klubovi klubovi u regionu ostanu izvan nje?

 

Situacija je sledeca - Partizan i Crvena zvezda bi da igraju sa Realom, Barcelonom... pa i tim London Lionsima i Dubaijem, ali da istovremeno to ne bude zbog toga sto naprdnjaci obasipaju milionima evra ove klubove svake sezone, da to bude zbog "tradicije", "nikad vidjene atmosfere", "rivaliteta kakvom nijedan nije ravan u Evropi" i tome slicno. Postoji jedan narodni izraz za takve pojave, a umesto da ga sad ovde navodim, postoji jedno mnogo jednostavnije pitanje na koji niko ne moze da da odgovor - zasto EL nije ni u snu razmisljala da ugurava ove klubove u svoje takmicenje kada isti ti klubovi nisu imali 15 ili 20 miliona evra na raspolaganju svake sezone? Odgovor je jasan, zato sto ni tradicija ni nikad vidjena atmosfera nije bitna (osim u glavama ovog nesrecnog naroda koji bi da barem u nekom pogledu bude centar univerzuma), bitan je samo novac. Da naprednjaci sutra kazu nema vise novca, sta ste se igrali igrali ste se, evroligaski derbi bi postao samo ruzna proslost.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

 

Za momenat sam zastao i razmisljam - ko je ovaj igrac 😄 

 

Bruno na 4? Hmmm zanimljivo, igrao je u paru sa Kaminskim i to je delovalo zanimljivo, iako iznudjeno u ovih par meceva kad nije bilo Ledeja. Ali nekako mi nije bas dovoljno pokretan za 4, Smajli mi deluje pokretniji od njega za tu poziciju 4/5. 

Alen je vrlo brz, apsolutno jeste brzi od Bruna, on može čuvati 3/4 igrace tipa Kalinic, Odzelej, Lucic, Ulanovas, Dek...

 

 

Bruno daje nerealan sajz na 4, streceri na 4 mogu mu praviti problem, ali tek na drugoj strani on njima, jer mnogo je dominantniji.

 

 

Kaminski je preskup da bi igrao samo na jednom delu parketa, na 5 od belaca jedino Veseli koji je nekad krilo bio je defanzivno sposoban, ostali su pretanki za sve brzu i brzu košarku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...