Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

On 3/4/2024 at 10:00 AM, mfmilan said:

 

Taj Mirotic je samo dokaz gubljenja svakog kompasa u taborima "zasluzujemo A licence" klubova.

 

Evo, recimo, KKP - pricalo se da Smailagic iskljucivo moze da igra na 5, pa sad odjednom ispade da su ipak potrebna dva centra i da Smailagic tu nema sta da trazi (osim kada se snizava i ubrzava petorka). Pomenuti Mirotic ne samo da cesto odsustvuje u Armaniju, nego i kad je tu igra sa dva visoka igraca u petorci, dakle, nema sta da trazi na poziciji 5.

 

Zamislimo samo KKP sa unutrasnjom postavom - Mirotic (oko 25 minuta), LeDay (oko 30 minuta), Smailagic (oko 10-15 minuta), Caboclo (ostatak). I onda od 12. do 24. kola Mirotica nema i KKP rotira samo trojicu igraca na dve pozicije. Ovih 13-14 bi bio sjajan rezultat za ono sto bi usledilo u tom slucaju.

 

Sa druge strane i KKP i KKCZ su igrali na kartu laznog predstavljanja tu - tako sto su igraca za kojeg se znalo da ce nekome uzeti ogroman novac za (nikad goru) sezonu predstavili kao da je on, eto, domaci igrac, veliki Srbin, san mu je da odusevljava milione najboljih navijaca na kontinentu, a ne da dolazi jer je ko zna kojim kanalima obezbedjena do sada nevidjena kolicina novca za dva kluba. Isto je i sa A licencama - "eto, normalno je da bas mi stalno budemo u EL jer smo esencija kosarke, pa ce onda to nase ucesce da dovede i do budzeta od 15, 20 ili 25 miliona evra".

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, goldberg said:

Evo, recimo, KKP - pricalo se da Smailagic iskljucivo moze da igra na 5...

 

Sve ostalo na stranu, ali post koji krene se "pričalo se"...   Zar zaista misliš da kod Žoca bilo šta u ekipi zavisi od toga šta se pričalo?

Normalno je da se eksperimentiše sa igračem kojem je osnovno iskustvo košarke bilo u g-league, koja je verovatno najgora na svetu za bilo kakvu vrstu procene.

 

8 hours ago, goldberg said:

 

tako sto su igraca za kojeg se znalo da ce nekome uzeti ogroman novac za (nikad goru) sezonu 

 

Ovde si već prorok, pošto si očigledno ti znao da će imati problema sa povredom. Recimo samo da je Mirotić u Barseloni u poslednje dve godine odigrao 67 od mogućih 77 utakmica, sa ozbiljnom minutažom na terenu.

A ova "nikad gora sezona" je 17ppg uz ludački dobre % šuta.

 

 

  • Like 5
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Smajlagic... Cuvena: telo 4,  moz igra samo na 5. A u stvari ne moz igra nista (korisno). Opet cuveno: zao ti ga bacis, posto vidis da bi mogo stogod i onda ukrcas sto kila vremena, pokusavajuci, vidis da od tog nema nista, al ne mozes dignes ruke.  

 

Jedini spas od svih tih smajlagica, je da ih nikad ne pipnes. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Naš rezultatski sunovrat je krenuo kad su umesto Freed from desire u 3/4 krenuli da puštaju onu Partizan, samo Partizan (à la Lexington) umesto Freed from desire.

 

 

Jes ovo kao pesma za fudbalere, al' nadam se da se vraća i na košarku. 😄

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, mipivi said:

Smajlagic... Cuvena: telo 4,  moz igra samo na 5. A u stvari ne moz igra nista (korisno). Opet cuveno: zao ti ga bacis, posto vidis da bi mogo stogod i onda ukrcas sto kila vremena, pokusavajuci, vidis da od tog nema nista, al ne mozes dignes ruke.  

 

Jedini spas od svih tih smajlagica, je da ih nikad ne pipnes. 

 

Tužno, ali istinito

Čak probano i na 3 rek'o bih u neke minijature

Link to comment
Share on other sites

Svejedno je za Mirotu. Bodrimo Partizan, ali ne dajmo si lazne nade za sutra. Nije ova sezona ta sezona.

 

Neparne Zeljkove sezone se ispostavljaju kao protraćene. Mnogo sam veći optimista za sledeću (parnu) 😆

Link to comment
Share on other sites

On 3/5/2024 at 3:53 PM, cuftausosu_ said:

Pobeda pod must imajuci u vidu njihov osakaceni roster. Cak i vise od 2 neophodna boda, ovde nam je preko potrebno da pokazemo rutinu i resimo vaznu tekmu protiv osakacenog protivnika. Jer ako ni to ne mozemo, bojim se da vise zaista ne bi imali cemu da se nadamo od ove sezone. Dakle, reality check u najbukvalnijem smislu. 

 

On 3/5/2024 at 3:59 PM, realno *w said:

 

Polako sa osakaćeni roster, dok ne vidimo to na terenu. Malo su nam puta najavljivali silne izostanke, pa se svelo na 1 ili nijedan.

 

Kao što rekoh...

 

Mi bez Nanelija, oni bez 3 igrača koji zajedno nemaju  prosek poena kao Naneli.

Link to comment
Share on other sites

Jedno ne volim, a to su 2 stvari: da gledam raspored sledecih tekmi, da obracam paznju na sastav protivnika i da pratim rezove konkurenata.

 

Dok god smo u situaciji da moz kazemo: kakvi mi budemo bili, tako ce nam i biti. 

 

Sad, obicno bi izabrao, mracnu najavu, tipa, a i nismo nesto, ili napalm varijantu: ideemo bre! (Pcovka odje :) ).

 

Al sad su mi osjecanja podeljena.  

 

Ma, ideemo bre!

 

Ima kad se mraci...

 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Necu moci odma, posto moram pristvovati izvodjenju proslave 8. Marta. 

 

A posto se ta proslava svodi na gledanje tekme sa ortacima i posle spust do grada, da napadamo zene ovih sto ih imaju... Ocekujte me oko trojke, cetvorke.  Imacu sta pametno...

 

Ako nista ne uradim s ove zene. Cenim, sanse su mi ko kkpa. 

Il ako me neko ne ispegla. Ne bi trebalo. Mnogo nas je i svi smo govna. Iako su poneki zvezdasi.

  • Like 1
  • Ha-ha 11
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Aman 2 said:

Efes odigrao za nas. Još i Barsa da ispoštuje. 

 

"Pa i ne bas" .... Efes ima dobar radpored do kraja ( Asvek, Alba , nas ... )i eventualnim  porazima Valensije i vas, dolazi u vise nego dobru poziciju + daleko ozbiljniji konkurent za TOP 10 od Bayerna.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, realno *w said:

Sve ostalo na stranu, ali post koji krene se "pričalo se"...   Zar zaista misliš da kod Žoca bilo šta u ekipi zavisi od toga šta se pričalo?

Normalno je da se eksperimentiše sa igračem kojem je osnovno iskustvo košarke bilo u g-league, koja je verovatno najgora na svetu za bilo kakvu vrstu procene.

 

Samo smo komentarisali ulogu Smailagica, ja sam bio stava da on nije iskljucivo petica i da mu se zatvara prostor dovodjenjem Mirotica, drugi su bili stava da on moze da igra samo peticu.

 

Ostajem pri tome da je on zarobljen izmedju dve pozicije i da je to najveci problem sa njim.

 

15 hours ago, realno *w said:

Ovde si već prorok, pošto si očigledno ti znao da će imati problema sa povredom. Recimo samo da je Mirotić u Barseloni u poslednje dve godine odigrao 67 od mogućih 77 utakmica, sa ozbiljnom minutažom na terenu.

A ova "nikad gora sezona" je 17ppg uz ludački dobre % šuta.

 

Nisam prorok u smislu da sam lupio nesto jer mi odgovara ili zato sto sam nasumice odabrao da se drzim te prognoze, nego zbog desavanja tog leta - cim je Barcelona toliko resila da ga se otarasi, postalo mi je jasno da se tu nesto cudno desava.

 

Mirotic u prajmu je prosto najbolji ili u TOP 3 svih evroligaskih igraca, mogao je da kosta i 8 miliona po sezoni, Barca je to lagano mogla da resi tako sto se oslobodi 2-3 igraca umesto njega. Ali ne, Barca je ostavila skoro citav tim, dovela NBA centra, skoro nista nisu ustedeli (mislim, jesu par miliona, ali na njihovih 35-40 to je nebitno), samo su ostali bez top trpaca (kao sto si sam naveo, ima odlicne brojke kada igra).

 

Isto sam pisao na KKCZ temi za Napiera i Campazza, da ovaj prvi nece ni u ludilu moci da zameni Argetinca i tako je i bilo.

 

4 hours ago, Fat Zadd said:

 

"Pa i ne bas" .... Efes ima dobar radpored do kraja ( Asvek, Alba , nas ... )i eventualnim  porazima Valensije i vas, dolazi u vise nego dobru poziciju + daleko ozbiljniji konkurent za TOP 10 od Bayerna.

 

Pa da, ali Bayern ima 2-0 protiv Partizana, dok Efes ima losiji medjusobni skor. Takodje, Bayern bi u svim krugovima predstavljao nocnu moru za Partizan. Na primer, stvori se krug Bayern - Partizan - Armani u odnosu na Efes - Partizan - Armani.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...