Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

On 2/19/2024 at 12:54 PM, Juan Pablo Montoya said:

Goldberžeeeeeeeee goldberžeeeeeeeeeeeeeeeee

 

(Izvinjavam se ako je negde neki moderator napisao da se prestane sa offtopic diskusijama i ako su takve smernice, smatrajte ovu pricu zavrsenom sa moje strane).

 

Ma to je jasna aluzija na moje postove o Zalgirisu, ali ta aluzija, kao i uvek, totalno masi poentu. Nije uopste poenta u drzavnim projektima niti novcem koji bi mogao mnogo pametnije da se utrosi (pomenuti su neki klubovi poput MUFC koji trose mnogo vise za jednu sezonu - koliko bi gladne dece moglo da se nahrani da ne postoji taj klub?).

 

Po meni, poenta je u dvostrukim standardima i raspirivanju najgorih strasti od strane ove vlasti (koja je medju najgorim vlastima u novijoj istoriji ove drzave). U redu, Zalgiris ima budzet koliki ima, jedini je klub u Litvaniji koji pristup EL. I tu se zavrsavaju slicnosti izmedju Zalgirisa i dva SNS projekta. Dovoljno je nekoliko pitanja i odgovora da se shvate sve te razlike.

 

Prvo, da li je cilj Zalgirisa iskljucivo da se bori za sam vrh EL, pa se onda budzet modifikuje u skladu sa tim ciljevima? Odgovor je ne, postoji budzet, a ciljevi ako se ostvare sa tim budzetom super, ako ne, nista. Kod KKP i KKCZ je sasvim obrnuto - prvo se postave megalomanski ciljevi, pa se tek tad odredjuje budzet tako da ima i za 2+ miliona evra za Napiera ili koliko vec primaju Punter i LeDay.

 

Drugo, da li vladajuca stranka u Litvaniji pokusava da vredja svoje gradjane pricom "eto, ima novca za evroligaski Zalgiris, dakle, nasa drzava je ekonomski tigar Baltika i cele istocne Evrope"? Jer, to je ono sto i voljeni nam predsednik i njegova stranka i mediji i razne ugledne licnosti u svetu sporta pokusavaju da nam usade u glave "KKP i KKCZ su ponovo mocni i tlace ovaj jad i bedu po regionu, ponovo su rame uz rame sa Realom, Barcom i ostalim velikanima, dakle, Srbija se vratila u neku 1980. godinu i ponovo je mocna".

 

Trece, a vezano i za prva dva, KK Zalgiris je samo reprezent drzave Litvanije u jedinom ekipnom sportu koji je popularan u toj zemlji. Tu nema rivalstva, ne posmatra se mrznja prema nekom klubu sa simpatijama i smeskom kao kod nas, ne lazu se ljudi da se "novac deli ravnopravno" (podsetite me, kada ce to u bilo kom drugom gradu u Srbiji ljudi moci uzivo da gledaju evroligaske zvezde? Ah da, jasno je da je odgovor nikada, jer to nikoga ne zanima). KK Zalgiris (koliko mi je poznato) nema istoriju rata sa svojom drzavom u vreme kada su bili raspad sistema jer "Zalgirisu te pare pripadaju, to su bre nase pare!" Naprotiv, kad je Romanov prestao da ulaze svoj novac u klub, ekipa je imala 2-12 u TOP16, igrali su sa 10 igraca u rosteru, a plate su zestoko kasnile.

 

Da zakljucim, KKP i KKCZ u ovom obliku su potpuno nekompatibilni sa osnovnom idejom sporta koja kaze da "svako ima prava da sanja i nada se uspehu i trofeju". Da, tacno je da i velika vecina sadasnjih ucesnika EL protiv sportskih nacela, ali to je zato sto su ti klubovi prakticno rodjeni sa privilegijama time sto imaju nekog bogatasa iza sebe da im upumpava milione svake sezone (setimo se samo na sta je Oly licio u EL kada to nije bio slucaj). KKP i KKCZ su projekti kojima je cilj da na svaki moguci nacin zgrabe te privilegije samo za sebe, svedu sve ostale klubove u regionu na poluzombije.

 

Ne mozemo izmedju, recimo, mog stava (a svakako nisam jedini koji tako misli) i megalomanskog stava javnosti u Srbiji stavljati neki lazni znak jednakosti. Stav je ovde jasan "hajde da pobednik ABA lige igra sa najboljima u Evropi i hajde da sto vise klubova ima sansu za igranje EL". EL na to odgovori sa "ne moze, Cibona je sirotinja, Igokea je iz Laktasa". Sledeci kompromis je "hajde da se tih par klubova sto ulazu menjaju u EL, da bitka za trofej bude sto ujednacenija". Na to prvo skoci Zurnal sa "ne moze Buducnost u EL, EL nece seljane u svom takmicenju", pa onda se nadoveze Covic sa "da, da, samo nasi klubovi mogu u EL", onda se nadoveze Obradovic sa "i KKP i KKCZ da stalno igraju EL". Da nije smesno bilo bi tuzno, jedna strana ovde pokusava da zastupa stav da se svima da slicna mogucnost i da se takmicenje ucini sto vise zanimljivijim, a druga zeli privilegije samo za sebe.   

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Aman 2 said:

Aleksa odličan večeras. Očigledno igrač koji obožava veliki posed što u ovakvom Partizanu teško može dobiti...

 

Aleksa nije ispustao loptu iz ruku u finalu Kupa. Pa smo videli na sta je to licilo. Ajde da se nadamo da ce se ovaj Aleksa vratiti u KkP.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/22/2024 at 11:06 PM, Stiletto said:

Ledej gulio svih 40 minuta za Azerbejdžan u porazu od 20 razlike. Trener Azera je blago rečeno idiot.

 

Pomozi Bože da se Zak makar ne povredi, posle druge utakmice gde ga sigurno isto čeka vratiće se u Beograd crknut od umora.

Zasto uopste igra za jebeni Azerbejdzan, mozda su mu ponudili dobre pare? Njima Ledej kao jedna od najboljih evrocetvorki dodje kao prime Dankan ili Novicki 😄

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Zasto uopste igra za jebeni Azerbejdzan, mozda su mu ponudili dobre pare? Njima Ledej kao jedna od najboljih evrocetvorki dodje kao prime Dankan ili Novicki 😄

Nema srpsko drzavljanstvo pa da zaigra za nas. :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, božija noga said:

Ledej je po nekom koliko sam razumeo Bosmanovom pravilu dobio državljanstvo. Hol se tako sada valjda u Francuskoj ligi ne smatra strancem.

 

Obojica su pristali da igraju za 🇦🇿 da bi dobili status Bosman igrača. Hall, primer radi neće se više voditi kao strani igrač u prvenstvu 🇫🇷 što će omogičiti Monaku da dovede ili koristi još jednog stranac u domačem prvenstvu.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Kosjan Willavić said:

Zasto uopste igra za jebeni Azerbejdzan, mozda su mu ponudili dobre pare? Njima Ledej kao jedna od najboljih evrocetvorki dodje kao prime Dankan ili Novicki 😄

 

Jaycee Carroll je takodje igrao za Azerbaijan.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, DameTime said:

Pitanje u vezi kupovine karata... Sutra od 12h kreće prodaja online, drugarica će mi dati da uzmem preko njene sezonske. Šta mi treba od podataka, u principu broj sezonske ili? xD 

Zašto joj niko ne odgovori?

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, DameTime said:

Pitanje u vezi kupovine karata... Sutra od 12h kreće prodaja online, drugarica će mi dati da uzmem preko njene sezonske. Šta mi treba od podataka, u principu broj sezonske ili? xD 

 

Mislim da je sigurnije da se ode na blagajnu Arene i kupe karte (osim ako nisi zainteresovana za skuplje karte). Nivo 400 se prodaje kao stajanje, bez numeracije. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Svi imamo sezonske pa se niko ne interesuje oko toga 🙂

 

Onlajn kreće od 12č, a uživo od 10č u Domu omladine i od 12č u Areni.

 

19 hours ago, DameTime said:

Pitanje u vezi kupovine karata... Sutra od 12h kreće prodaja online, drugarica će mi dati da uzmem preko njene sezonske. Šta mi treba od podataka, u principu broj sezonske ili? xD 

 

Iskreno nemam pojma. Pretpostavljam da jedino što može da ti zatreba je mejl koji je vezan za tu sezonsku. Sve ostalo su tvoji podaci koje svakako znaš napamet.

 

Elem, opet je neka pozitivna energija među grobljem...realno trebaju nam ova krvarenja jer su ljudi mnogo razmaženi..biće krcata Arena u četvrtak.

 

Što se tiče Kupa nemam šta mnogo da dodam. Igra nam je sranje. Igrači su u daunu. Možda i prevelika rotacija gde nisu jasno definisane uloge. Samo finale nije loše spremljeno. Imali smo u prvom poluvremenu dobre ideje, dobru odbranu, zaštitu skoka, poene iz tranzicije ali smo i mašili dosta otvorenih šuteva i imali par "neiznuđenih" grešaka koje su dovele do toga da odemo samo sa poenom prednosti.

 

Mi imamo situaciju da imamo rešenu petorku za sledeću sezonu a da u ovom trenutku nismo presrećni zbog toga. Avram, Panter, Ponitka, Ledej, Kaboklo - na papiru sasvim OK ekipa i defanzivno i ofanzivno ali joj fali tog čuvenog IQ-a. Ja se stvarno nadam da ćemo naredne godine dovesti nekog niskog i visokog sa malo većim IQ-om koji će moći da povežu redove jer ovaj tim stvarno ima ogroman potencijal i atletski i po talentu ali nešto tu fali. Da li ćemo se izvući ove godine - ne znam iskreno ali, kao i prošle, kad je delovalo da su sve lađe potonule, trudiću se samo da uživam u činjenici da imamo priliku da gledamo KKP u EL i da prisustvujemo spektaklima u Areni i duelima vrhunskih igrača.

 

Što se tiče Željka verovatno i on greši u raznim stvarima ali je čovek koji bukvalno živi za košarku i za Partizan. Ja možda nekad popizdim u toku tekme i na njegova rešenja ali kad se ohladim skapiram da stvarno ne mogu da se ljutim. Da njega nema verovatno ni svega ovoga oko KKP-a ne bi bilo. Na stranu Vučić i država, Željko je taj zbog koga se na kraju i mnogi sponzori odluče da uđu u KKP jer kapiraju ozbiljnost i osnovanost hajpa i verujem da je on ključni razlog zašto nas je EL prihvatila uopšte. Ako ništa ne osvojimo, meni je bar puno srce kada vidim koliko se novih generacija klinaca loži na celu priču i čeka u redu da se slika sa nekim Panterom, Nanelijem, Avramom, Ledejom...Značiće to i za buduća vremena.

 

Suma sumarum, čovek ima carte blanche od mene pa ako treba da potonemo zajedno neka potonemo. Za mene bi bio najveći poraz da ga klub i navijači teraju. Ako odluči sam da se povuče OK - neka zauzme neku ulogu profe Nikolića i radi iz pozadine. Do tada zajedno i u pobede i u poraze!

 

  • Like 14
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...