Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

Dakle, hajde da rezimiramo šta smo noćas videli:

 

1. Po mom mišljenju više nego korektnih trideset minuta ukupno protiv kompletne ekipe koja je manje više u naletu i koja je igrala kući;

 

2. Povratak Zeka i pre svega Trife;

 

3. Sa povratkom Alekse i Smajlija, smanjiće se i minutaže Franka i Smitha, tako da ćemo (hopefully) smanjiti minute u kojima nam je produkcija slaba kako u napadu, a posebno u odbrani, pogotovo ovo za odbranu važi i pogotovo je važno kada se igra u gostima.

 

Dakle, nisam nezadovoljan igrom, reagovali su dobro nakon poraza od komšija, gledam na ovo kao na dobru pripremu za petak. Ima još dosta utakmica do kraja ali u petak nam je meč sezone za sada, za koji mislim da dobijamo jer ne vidim da Makabi poseduje takav defanzivni kvalitet da bi nas na našem terenu dobio, a ne mislim da će im (inače jako dobar) napad biti dovoljan.

Link to comment
Share on other sites

Mi smo dobro igrali samo prvih 8 minuta utakmice, sve posle toga je bilo bezveze i iskreno nisam se ni iznervirao posto se vec na pocetku trece videlo da gubimo.

 

Mislim da ova ekipa ima kvalitet i verujem da moze bolje, problem je u pristupu, a stvarno sam mislio da posle onakve prosle sezone i sacuvane okosnice tima to ne bi trebalo da se desava.

 

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Nije dobro, ali biće bolje. 🙂 

 

Zbiti redove, nadati se da će zdravlje da nas posluži i da ćemo konačno uhvatiti neki kontinuitet kada je sastav u pitanju.

 

Zek i Kevin su srce i duša ovog tima, i čim jedan od njih nije na nivou, sve je daleko teže.

 

Inače, Frenk je postao glavni krivac za sve, opravdano i neopravdano, pa bih ja u to ime da malo podvučem igre PJ-a u ovom lošem periodu. U ovih 5 mečeva (1-4) indeksi su mu redom -2, 2, 0, 16 i 6. I to ovih 16 u meču protiv Zvezde, a svi znamo kako je to izgledalo. Sinoć ubjedljivih -16 na terenu. Jednostavno mora dosta bolje od ovoga, a svi smo vidjeli da može.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

@Shonewizard apsolutno, nijedna odluka koju je sinoć PJ doneo nije bila ispravna, stalno je bio u kontra ritmu u odnosu na tim. Ok jasno je da ima pad u formi, zato nam i treba korektor u vidu Alekse, gde bi se PJ malo pomerio od uloge glavnog kreatora a istovremeno oduzela ta uloga i Panteru koji je najbolji kad to igra što se kaže privremeno povremeno 😂

 

Ja verujem u pobedu nad Makabijem, biće nam potrebna sva pomoć sa tribine koju možemo da dobijemo, ali mislim da tu možemo da dobijemo i da preživimo ovaj krizni period 

Link to comment
Share on other sites

Jako bih voleo da neko napravi video sa upoređivanjem situacija u kojima Bruno i PJ dobijaju lične greške u duelima sa protivničkim bekovima, te situacijama u kojima Panter ne dobija faul. 

Sa jedne strane faul Bruna je kada dodirne rukom Gudurića, na 8 metara od koša, bez da Marko i "traži" taj faul cimajem tela, ili kretanjem u tu stranu i slično. 

 

Sa druge, imamo Pantera koji pored blokova, kretnje, driblinga, ne može da dodje u situaciju da šutne dugu dvojku preko ruke makar? Panter je juče imao 12 ili 13 prodora na koš, dobio je 1 faul koji je rezultirao bacanjima. 

Kako ga koji bek uzme, makar bio i neki koji poznat kao defanzivni krater, tako odjednom postaje elitni defanzivac.

 

Razumeo bih da KP uzima te šuteve, ali da ih promašuje, pa da kažeš malo slabija forma, malo bolja odbrana, pa ne ide. Ali da on ne može da dodje do tog šuta, to ne mogu da prihvatim.

 

 

  • Like 9
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Smit tek treba da uhvati ritam, on kad je sinoć ušao u igru pristojno je odigrao, dva puta i asistirao Kaboklu za 3 poena. Raspala se igra kad je izašao Kaboklo. Ja sam znao da Kaminski nije dobar defanzivac, ali ovoliko da je loš, nisam očekivao. U početku sam obraćao pažnju samo na njegov napad, pa mi je bilo čudno što se pisali da je rupa u defanzivi. Sad vidim da je dibiduz. 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je veoma low IQ odgovor na pitanje kako niko od velikih nije pokupio Cabocla uprkos tome što je fizikalijama i atleticizmom impresivan primerak homo sapiensa i što mu je košarkaški skillset veoma dobar naspram istih. Čovek je samom sebi najveći neprijatelj. On je toliko dugačak i dobar atleta da mu je dovoljno "samo" dobro pozicioniranje bez potrebe za bilo kakvom upotrebom ruku na igraču protivnika. Bili ste sasvim dobri dok se Sestina nije ukazao sa utakmicom karijere, kao da je zbunio vaše igrače koji su bili u fazonu - ko je sad ovaj i zašto ne maši trojke? Dorsey i Gudura dovršili. Mislim da je Punter svojim briljantnim napadačkim partijama malo zamaskirao da vam je individualno ozbiljan defanzivni problem, mnoge ekipe se protiv vas održavaju u životu napadajući njega 1 na 1. Ipak, mislim da ne treba previše da očajavate, što bi naš coach rekao, ovo vam je schedule loss. Morate čuvati domaći teren a na strani će biti dovoljno da bocnete po koju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da bi smo dobili ovakve utakmice, ipak nam treba malo vise raspolozenih igraca. Treba nam Bruno, koji nece presedeti veci deo meca, zbog problema sa faulovima.

Trecu cetvrtinu smo poceli sa Kaminskim, pa je onda usao Zek na peticu. Panter je za to vreme mnogo puta ostao pod kosem, protiv njihovog veceg igraca.

Naneli se nije pojavio, Pj takodje. Ako dodamo i Lideja, koji je tek oporavljen, preveliki je to minus bio za sinoc. 

Bitno je dobiti Makabi, ne znam kad gostujemo Virtusu. Imam osecaj da tu mozemo do pobede. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Najveci problem je sto nam polako ponestaje utakmica gde bi mogli doci do brejka.

 

Samo Alba, Milano i Monako van top4 ekipa.

 

S tim da ce u martu Milano biti jaci za 4 startera.

 

Plus sto smo jedini u EL igrali u Tela Vivu.

 

Bojim se da cemo morati u Areni preko granica nasih mogucnosti, a deluje da kuci imamo losije sudjenje od vecine timova.

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Najveci problem je sto nam polako ponestaje utakmica gde bi mogli doci do brejka.
 
Samo Alba, Milano i Monako van top4 ekipa.
 
S tim da ce u martu Milano biti jaci za 4 startera.
 
Plus sto smo jedini u EL igrali u Tela Vivu.
 
Bojim se da cemo morati u Areni preko granica nasih mogucnosti, a deluje da kuci imamo losije sudjenje od vecine timova.
U areni 1 poraz maks, odnosno 7-1 skor, dok na strani vrlo verovatno i 3 pobede su potrebne, Alba, Virtus Monako mi se crtaju, očekujem ozbiljan pad Virtusa al za sada drže se baš opasno, moguće da će zadnjih 5 kola trebati sve pobede, a tu nam je Real pa i Oly koji ni malo nije lak plen iako su obe u areni.

Kao prošle godine 16-13 sad je baš teško očekivati pred tih 5 odlučujućih utakmica...

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

On 1/9/2024 at 8:43 AM, goofy said:

Što se tiče današnje utakmice, mi ćemo tu utakmicu izgubiti.

 

Matori, ako možeš bar ovu sledeću da preskočiš. Izlgeda da nisi javio tamo gore da treba da bude suprotno od onoga šta napišeš pa ti se skoro svaku tekmu ostvaruju želje.

  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, crni_bombarder said:

U areni 1 poraz maks, odnosno 7-1 skor, dok na strani vrlo verovatno i 3 pobede su potrebne, Alba, Virtus Monako mi se crtaju, očekujem ozbiljan pad Virtusa al za sada drže se baš opasno, moguće da će zadnjih 5 kola trebati sve pobede, a tu nam je Real pa i Oly koji ni malo nije lak plen iako su obe u areni.

Kao prošle godine 16-13 sad je baš teško očekivati pred tih 5 odlučujućih utakmica...

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока
 

Najrealnije je da zavrsimo sa 7:1 u Areni (poraz ili Oly ili Real) i samo jednom pobedom u gostima protiv Albe. 18:16 bi bilo dovoljno za play in, ali nista vise od toga.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...