Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

30 minutes ago, Kooineeperk said:

 

 

 

30 utakmica u EL u Zvezdi, indeks 11 na preko 21min u igri.

22 utakmice u EL u Bajernu, indeks 4.4 ali je dobijao manje od 11min.

Pa se vratio u EC gde je osvojio titulu sa Monakom, 23 utakmice, 24min i indeks 15.1. Bio je u prvoj petorci EC. Za centre, koji znaju da budu deficitarna roba, vec tako nesto znaci da su oni "respektabilni" i za EL nivo. 

 

Sve ovo znam vrlo dobro, samo kažem da pored dobrih EC partija, nije bio baš na dobrom glasu. Pročešljaj CZ temu od pre 2 i po godine, kad se u jednom trenutku spomenuo kao opcija za vas, na forumu atmosfera grupnog harikirija ako se on dovede. Ja se raspravljao sa ljudima, tvrdio da je odlično rešenje, a kontra argument je bio kako previše gledam njegovu statistiku iz ECa, koja je em nabudžena, em je to ipak EC i ne može to preneti u EL, kako je neinteligentan i 101 stvar.

 

 

 

 

30 minutes ago, Kooineeperk said:

(citaj: niko mu nije dao para koliko trazi)

 

E ovo je već lupetanje. Čovek drvio o tome kako mu se igra EL, niko mu nije ponudio ugovor. Bio uporan i dočekao 2 mesec u Makabiju, kad je i tu izvisio, odustao od te ideje.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@Cooper mozemo da se slozimo da se ne slazemo da li je bio respektabilan ili ne (ja mislim da je itekako bio respektabilan), ali ti barem razumes sta sam pitao. 👍 Dakle, moze se diskutovati. 

 

 

16 minutes ago, Cooper said:

Sto se tice EC dela, prve petorke i ostale statisike, dovoljno je pogledati gde su igraci iz prve petorke ili proslogodisnjeg osvajaca EC.

Hint, najbolji centar je bio Ante Tomic.

Ante Tomic je i dalje respektabilan EL centar (posle decenije u Realu i Barsi), samo sto ima 36 godina i draze mu je da odradi jos par godina bilo gde u Spaniji nego da trazi neki EL klub... 

 

 

14 minutes ago, Cooper said:

I poslednje, sad da potpise neki igrac na 2 meseca i da posle 5 utakmica izgubi mesto u rotaciji, niko nece za njega reci da je respektabilan EL igrac.

 

Hoce, ako je pre toga bio vodeci centar u EC a pre toga imao i 2 sezone u EL. I nije on izgubio mesto u rotaciji jer je los, vec zato sto je odradio ono zasto je i doveden na tih 2 meseca - da odmeni povredjenog igraca. 

Inace, u onom delu kod Lesora, zaboravio sam da dodam i igranje u Unikahi u EC, 19 utakmica, 21.5min, indeks 14.1 i druga petorka EC. Meni je i to za respekt. 

 

 

Da li je Kevin Panter bio respektabilan EL igrac kad je dosao u Partizan?

Da li je Zach Leday bio respektabilan EL igrac kad je dosao u Partizan? 

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, realno *w said:

Sve ovo znam vrlo dobro, samo kažem da pored dobrih EC partija, nije bio baš na dobrom glasu. Pročešljaj CZ temu od pre 2 i po godine, kad se u jednom trenutku spomenuo kao opcija za vas, na forumu atmosfera grupnog harikirija ako se on dovede. Ja se raspravljao sa ljudima, tvrdio da je odlično rešenje, a kontra argument je bio kako previše gledam njegovu statistiku iz ECa, koja je em nabudžena, em je to ipak EC i ne može to preneti u EL, kako je neinteligentan i 101 stvar.

 

Izvini, ali od kad je prosecan navijac KKCZ postao etalon za kosarkaskog strucnjaka? Nisam ispratio 😄 
Valjda ti je jasno koliko ti ovo nije nikakav argument 😄  

 

Ja vise verujem tebi i tvom stavu u tom slucaju, da je kako kazes "odlicno resenje", odnosno da je respektabilan nivo za EL. 😉 Eh da smo njega doveli... 

 

 

10 minutes ago, realno *w said:

E ovo je već lupetanje. Čovek drvio o tome kako mu se igra EL, niko mu nije ponudio ugovor. Bio uporan i dočekao 2 mesec u Makabiju, kad je i tu izvisio, odustao od te ideje.

 

Zar nije bila neka prica o tome kako je Monako ne znam koga angazovao i kako se sada ima para za takva pojacanja a on kad je trazio vecu platu da ostane tamo i igra EL sa njima, odbili su ga? Pa je on sam to komentarisao negde na svojim drustvenim mrezama?


Eto ako sam ga pomesao sa nekim drugim u toj prici - onda je moja greska - lupetam. 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Zar nije bila neka prica o tome kako je Monako ne znam koga angazovao i kako se sada ima para za takva pojacanja a on kad je trazio vecu platu da ostane tamo i igra EL sa njima, odbili su ga? Pa je on sam to komentarisao negde na svojim drustvenim mrezama?


Eto ako sam ga pomesao sa nekim drugim u toj prici - onda je moja greska - lupetam. 

 

Ovo je bilo nakon što je več potpisao za nas. Par dana/nedelja posle toga du doveli Majka Džejmsa, i počeli da dovode kapom i šapom, pa je on to nešto komentarisao u nekom takvom fazonu.

Suština je da ga se Monako odrekao čim su se plasirali u EL, iako je bio verovatno i najzaslužniji za taj plasman, a očigledno im izgovor bio da nemaju para.

 

Što se generalno rasprave na ovu temu tiče, moje mišljenje je da je Lesor mogao da se smatra odličnim EC igračem sa EL iskustvom. 

Ono što je on odigrao prošle godine niko nije mogao da predvidi, i ni jedna sezone pre te u karijeri nije bila ni slična toj.

Edited by Klipan
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Klipan said:

Ovo je bilo nakon što je več potpisao za nas. Par dana/nedelja posle toga du doveli Majka Džejmsa, i počeli da dovode kapom i šapom, pa je on to nešto komentarisao u nekom takvom fazonu.

B1: E pa nije. Nije tesko istraziti, i ja sam se potsetio nakon sto sam odgovorio Realnom. 

 

Tvitnuo je 13. septembra. Na dan kada je Will Thomas potpisao sa Monakom (i to tako sto je imao ugovor sa Unics-om valjda, na leto potpisan, nije ni zaigrao za njih). Mike James se tada pominjao a dosao je i zvanicno par dana posle toga. 

 

Sa Makabijem je potpisao negde 26/27. septembra.

Rastao se sa Makabijem 26. novembra (kada mu je isteklo 2 meseca).

Potpisao sa Partizanom 20. decembra.

 

 

13 minutes ago, Klipan said:

Suština je da ga se Monako odrekao čim su se plasirali u EL, iako je bio verovatno i najzaslužniji za taj plasman, a očigledno im izgovor bio da nemaju para.

 

Što se generalno rasprave na ovu temu tiče, moje mišljenje je da je Lesor mogao da se smatra odličnim EC igračem sa EL iskustvom

B2: Sad ovo "a očigledno im izgovor bio da nemaju para" to nije "rekla-kazala" a moj stav potkrepljen Lesorovim izjavama i tvitovima jesu "rekla-kazala"? Vazi. 😄 

 

B3: "Odlican EC igrac sa EL iskustvom" - pa sta je to ako ne respektabilan EL igrac? U tom trenutku, pogotovo nakon te epizode u Makabiju, u ledja su mogli da mu gledaju mnogi centri EL klubova koji su imali ugovore. Inace, Ante Zizic je bio te sezone top centar, bio je u top10 po indeksu te sezone (na svim pozicijama). 

 

Nema puno centara u EL koji su imali bolji indeks od njega te sezone, nego on u tih 5 utakmica (i to 2 od 5 sa smanjenom minutazom jer se Zizic vratio u tim a i Rejnolds je bio tu koji je takodje itekako EL nivo). Ima nekoliko koji odskacu, poput Tavaresa, pa i Zizica, A u sezoni u svim klubovima imas sigurno preko 35 centara.

 

OK, mali je uzorak ovih 5 utakmica, ali moj stav je da je vec tada bio bolji od barem 15ak njih - a to je itekako respektabilno. Mogao je da bude drugi centar u mnogim timovima ali su svi bili prilicno popunjeni. Mogla je Zvezda da ga pokupi jer smo mi imali valjda Mitrovica, Kuzmica i nesto je Cirbes krpio neke minute. Bilo je price, ali para ocigledno nije. 

 

I onda mu je ostala opcija samo povratak u EC. 

 

 

13 minutes ago, Klipan said:

Ono što je on odigrao prošle godine niko nije mogao da predvidi, i ni jedna sezone pre te u karijeri nije bila ni slična toj.

Slazem se. Apsolutno. 

Link to comment
Share on other sites

On 10/30/2023 at 10:49 PM, Son_of_a_gun said:

Može pojašnjenje?

 

Zaboravih da prokomentarišem.

 

'Rada sa Sport Kluba' je imala pitanje, prepričavam, dokle Partizan misli da se kocka, jedan ozbiljan klub ne sme sebi da dozvoli da vodi 19 razlike 15 minuta pre kraja, a onda da u 4/4 bude na rezultatskoj klackalici. I naravno da je Žaljko popizdio i baš se videlo da se ozbiljno uzdržavao da joj ne kaže svašta.

 

Ja ne gledam često te konferencije, ali uvek kad gledam, ta Rada i neki Rajko ne znam odakle, ispaljuju pitanja kojima se, nemam pojma, pokriva populacija ispijača piva ispred prodavnice i njihovog stručnog znanja. Dakle uvek i po pravilu je to tip pitanja koje postavlja neko ko prati sport, ali baš i ne razume najbolje to što gleda. I takođe po pravilu, sam ton pitanja je takav da ja stvarno ne znam kako ih neki trener do sada nije poslao tamo gde sunce ne sija. U svakom slučaju težak krindž.

 

Još kad na to TV Arena kao goste u studiju doda Jakovljevića i Vladu Đurovića, dobije se original Pink vajb. 

  • Like 7
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Kooineeperk said:

...

 

Lesor je čak i posle one prve godine kod nas u EK bio prosečan. Niko nije hteo da ga pokupi od ozbiljnijih timova nakon što mu je istekao ugovor sa KKP, a ni mi nismo žurili da obnovimo taj ugovor dok ne vidimo da li ima neka bolja opcija na tržištu za EL sezonu. Na kraju je ugovor produžen, a Lesor postao kandidat za MVP-a EL u prethodnoj sezoni. Ja bih rekao da je on do prošle sezone bio odličan EK igrač, a granični EL igrač. Uzeo bi ga neko iz EL za popunu rotacije možda i to je to, ali nijedan klub se nije baš šutirao u dupe da ga potpiše. Skok koji je on napravio na nekoj reputacionoj skali u EL od kraja pretprošle do kraja prošle sezone je ogroman i takav da je PAO, kao klub spreman da potroši najviše para ove sezone, odrešio poprilično kesu i odmah ga kaparisao za prvog centra ekipe.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Arsenije Pesic said:

Još kad na to TV Arena kao goste u studiju doda Jakovljevića i Vladu Đurovića, dobije se original Pink vajb. 

Sa ovime se Arena žestoko blamira. Ko pobogu želi da čuje mišljenje ovih ljudi, ko se u potrazi za analizom utakmice okreće njima. 

Jbt toliko mladih i energetičnih ljudi koji vole košarku u ovoj zemlji i zapravo se  u istu razumeju, samo čekaju ovakvu priliku ali ne, mi treba da slušamo šta kažu Đurović i Jakovljević.

Da se razumemo nije ovo napad na njih zbog njihovih godina i sad da ja tvrdim da iko stariji od 50 godina ne može da priča o košarci, ali jebem mu mater mislim da imamo već dovoljno dokaza o "radu" dotičnih da se može zaključiti da nisu za tu ulogu.

 

Izvinjavam se za off, ako treba nek se prebaci na odgovarajuću temu

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Posle ova dva derbija samo da iskazem zadovoljstvo sa oslobadjanjem PJ-a o kome smo pisali.
Za Kaminskog sam znao da ce ici na bolje sveukupno ali je pitanje koliko cemo moci da sakrijemo mane. Svakako se radujem Brunu, trebalo bi i on da pomogne u tome.

Link to comment
Share on other sites

Rada i Rajko pitaju gluposti da bi izvukli reakciju i prvocirali na prvom mestu, a ne zato sto njihova pitanja imaju smisla ili rezona.

 

I SK i Arena se zestoko blamiraju sa svojim "novinarima"/strucnim gostima. Ali čiča Arsenije je lepo objasnio ko je tu cilj(a)na grupa, koje ipak ima mnogo.

 

 

@Kooineeperk Jare je odlican EC igrac sa EL iskustvom. Da li je on po tebi respektabilan EL igrac?

Edited by MC Thunder 2
Link to comment
Share on other sites

Rajko & Rada ko Rolls Royce hebote.

Njih je Trinky čini mi se dobro hendlovao.

Komšije su sada uskraćene za taj  dinamični duo jer Rajko se ne snalazi sa engleskim. On dolazi iz medija srpska televizija Chicago i radio Loznica tako nešto.

Rada čak i zna nekad da se fokusira dok Rajkan krene samo pričati, rado bi monolog neki pa onda kao formuliše pitanje.

 

Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, pendulum said:

Lesor je čak i posle one prve godine kod nas u EK bio prosečan.

13.1p, 6.4sk, za 23.3min i indeks 16.4 je prosecno za EC? 

 

Po svim statistickim parametrima je imao bolju sezonu nego prethodnu u Monaku kad je postao sampion EC i bio u prvoj petorci takmicenja! 

 

Da je igrao od pocetka te sezone bio bi jos bolji, i cini mi se da je imao i neku sitnu povredu zbog koje je propustio par utakmica. 

 

Ako je to prosecno, onda, evo, priznajem da ne znam nista.

 

 

 

37 minutes ago, MC Thunder 2 said:

@Kooineeperk Jare je odlican EC igrac sa EL iskustvom. Da li je on po tebi respektabilan EL igrac?

Kad bude u igrao EC i bude imao statistiku kakvu je imao Lesor, kad bude u prvoj petorci takmicenja na kraju sezone, kad bude i u EL imao na tih 50-60 utakmica statistiku i uticaj na igru kao Lesor - e onda ce i on biti respektabilan EL igrac. 

 

Sto ce biti nikad. Ne bih ga cak nazvao ni odlicnim EC igracem. Za sada je veoma dobar domaci igrac kojim se popunjava roster jednog EL kluba. 

 

 

 

A niko da odgovori na slicno pitanje - da li su Panter i Ledej bili respektabilni EL igraci kada su iz EL dosli u Partizan da igraju EC? 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Kooineeperk said:

13.1p, 6.4sk, za 23.3min i indeks 16.4 je prosecno za EC? 

 

Namerno nisam gledao statistiku ali jesam skoro sve naše tekme u EK i ABA te sezone te sam na osnovu toga izneo svoj utisak. I nije to samo moj utisak već većine ljudi koji su gledali KKP. Lesor se doživlajvao kao "not great, not terrible" opcija za predstojeću EL sezonu. Igrač koji je bio solidan, poznaje sistem ali sa nekim vidnim manama. Uostalom, kao što sam naglasio, niko ga od EL timova nije pokupio dok je bio slobodan agent na tržištu nakon te EK sezone. To valjda dovoljno govori koliko je bio na ceni. Ovde je problem u terminologiji. Respektabilni EL igrač (po mom mišljenju) je igrač koji može da igra u prvoj petorci bilo kog EL tima, eventualno neka 6. ili 7. opcija da bude u ovim jačim. Lesor nije bio taj igrač u tom trenutku. To je cela poenta.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, pendulum said:

 

Namerno nisam gledao statistiku ali jesam skoro sve naše tekme u EK i ABA te sezone te sam na osnovu toga izneo svoj utisak. I nije to samo moj utisak već većine ljudi koji su gledali KKP. Lesor se doživlajvao kao "not great, not terrible" opcija za predstojeću EL sezonu. Igrač koji je bio solidan, poznaje sistem ali sa nekim vidnim manama. Uostalom, kao što sam naglasio, niko ga od EL timova nije pokupio dok je bio slobodan agent na tržištu nakon te EK sezone. To valjda dovoljno govori koliko je bio na ceni.

OK, znaci odokativna, subjektivna metoda - i ja naravno cesto podlegnem istoj pogotovo kada je Zvezda u pitanju. Ovde sam, nadam se, ipak objektivniji i eto, potkrepim to nekim cinjenicama. 

 

Realno, vasa ocekivanja su bila ogromna. Pa razumem da vam ni Lesor nije bio "not great not terrible" iako je bio igrac koji je imao bolju statistiku i od Pantera i od Ledeja i od Smajlija... Zapravo, najbolju u celom timu. 

 

Ali, znamo da statistika nekada i laze, pa je taj "ocni test" svakako bitan. I ja sam gledao utakmice pa nije ovo samo na osnovu statistike, ali nesto moram da prikazem. 

 

 

11 minutes ago, pendulum said:

 

Ovde je problem u terminologiji. Respektabilni EL igrač (po mom mišljenju) je igrač koji može da igra u prvoj petorci bilo kog EL tima, eventualno neka 6. ili 7. opcija da bude u ovim jačim. Lesor nije bio taj igrač u tom trenutku. To je cela poenta.

Prihvatam. Zato sve vreme i insistiram na dodatnim primerima, da razjasnimo - Jaramaz nije respektabilan, valjda se slazemo oko toga; po mom misljenju Lesor jeste; a Panter i Ledej su dosta vise od samo respektabilnog, nadam se da se i tu slazemo. 

 

Po mojoj definiciji respektabilan EL igrac je onaj koji na svojoj poziciji moze da igra 15min, i da da doprinos, bude druga opcija na toj svojoj poziciji. 

 

Link to comment
Share on other sites

@Kooineeperk

 

Koliko statistika i eye-test nekada nisu u korelaciji možemo da pogledamo i na primeru igrača koji ima trenutno 14.8p, 2.6 as, 1.8 sk i 1.8 uk, a smatra se otprilike "najvećim promašajem u istoriji" KKCZ. Istovremeno, igrač koji je imao 10.4p, 2.3 as, 2.4 sk i 0.7 uk se smatra nenadoknavidim gubitkom za KKP i praktičnim cheat code-om za EL nivo.

 

Niko nije (ili sam bar prevideo to) rekao da je Lesor bio potpuna kanta kada je došao, ali ga niko i ne smatra respektibilnim EL igračem u tom trenutku. Jeste on imao 50-60 utakmica u EL, ali imao je i Boriša 30-40, pa sumnjam da ga smatraš respektabilnim EL igračem. Od tih 50-60 utakmica, pola je bilo u KKCZ gde je realno ostavio pristojan utisak. Usledio je Bajern za zaborav, i tih 5 utakmica u Makabiju. 

 

Ne mogu da se otrgnem utisku da si ovu diskusiju negde suviše lično prihvatio u nekom trenutku, a nema potrebe za tim. 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...