Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

Ma da Djusa je spor i bez lopte a pogotovo  sa loptom. Ja sam imao teoriju da je on u Francuskoj uspio par dobrih sezona jer tamo su atlete koji igraju 1,7 puta brze od njega pa je sporost njegova bila prednost jer ovi nasjednu na fintu koju on tek zapocinje pa kad se vrate u stav ovaj dovrsava fintu. Taman 1,7 puta sporije od njih al dovoljno jer oni zaostaju za trecinu.

Iako je na pocetku sezone izgledao malo brzi i spremniji ali njemu izgleda glava ne dozvoljava da izadje iz svoja 33 obrtaja. Jos kad ledjnom promjenom splituje odbranu od pika pozvanog kao krajnja  opcija jer se vrijeme potrosilo na njegovo "istrcvanje",  te igrom slucaja pogodi protivnickog igraca u nogu i dobijemo novih 14 sec, nigdje kraja njegovoj sreci.

Ja mislim da on kad setuje glavu moze biti koristan i dobar i to se desi ponekad ali ne kao pravilo ili kontinuitet nazalost.

Grk posalji Hangu na njega ako smijes.

Danilo probudi se trebamo te,

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Po priči, bili smo u priči, čak i spremni neku kintu obeštećenja da damo, ali je vlasnik Venecije toliko poludeo zbog cele situacije da ne želi nikako da ga pusti, po ceni da ovaj presedi celu sezonu

 

Igrački, dosta bi se dobro uklopio. Napadački jako dobar igrač sa bruka fizikom (visina 2.08, raspon ruku tipa 2.3 😳) dobar i na skoku, e sad ja bi lično voleo nekog defanzivnog korektora na 4/5, nije Bruno loš defanzivac samo nije taj nivo kakav očekuješ od nekog sa takvim predispozicijama 

 

Igrao u Evropi, i dalje u najboljim godinama, lično bih se obradovao potpisu (delom zbog samog Bruna, delom što nam fakat treba visoki, mnogo nam treba) 

Po talentu pripada u EL, glava je tu pitanje

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Mrk said:

Meni deluje da primarno i jeste plan da ga koristimo kao sto ti kazes ali on ne ostvaruje prednost npr kod istrcavanja iz bloka (ne secam se kad sam video poslednji put izlaz iz bloka i sut), e onda posto nije ostvarena prednost on mora da pozove pnr jer drugacije ne moze ostvari prednost, ili da sutne preko ruke.

 

Ja nikakav problem ne bi imao da on trči bez lopte, hvata blokove pokušavajući da dodje do šuta, ali da ne uspe. Probali smo i to je to.

Meni je problem kad on, kao protiv Barse, nakon bočnog izvođenja prvi prima loptu i zove pik. To u startu znaš da su šanse 10ak% da se pozitivno završi.

 

Uglavnom, to je igra koja protiv ABA fenjeraša prodje jednom u 3 tekme. Sve u svemu, nisam siguran šta tačno Žoc može da smisli za ponedeljak, ali svakako da mi se ne sviđaju naše šanse.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Patriota iz kauca said:

Kad smo kod glava, kakva je glava Lesor.

Ne sumnjam da će protiv nas biti MVP kola ali “mu niko nije hakovao profil” kad ga je zvao Alexa.

Treba njemu i Papi dati neko priznanje pre utakmice i pozdraviti ih. Zaslužili su obojica.

Papi nažalost out do nove godine, operacija kolena. E ako i pored toga doputuje u BG evo ne znam, naklon do poda

Link to comment
Share on other sites

On 10/27/2023 at 9:35 AM, nemanjaol said:

Gledam preglede i engagement na društvenim mrežama EL za El Classico i za Večiti derbi.

 

Skoro pa i da ne mogu da se porede koliko više pažnje je nosila utakmica Partizana i Zvezde.

 

Zanimalo bi me da vidim da li su to samo naši ljudi ili je to i šira publika, ali u svakom slučaju mislim da pravimo dosta jak case za A licencu i da to nisu baš skroz trivijalne stvari za EL.

 

Inace EL uopste nije bila upoznata sa punim tribinama na mecu u Beogradu, tek sad su to videli i sve trce da usrece razne novinare iz Zurnala, Novosti, Mondoa i ostalih koje ushiceno pisu o tome... ironija na stranu, ta ista EL je opusteno izabrala Zenit pre Partizana pa je jasno da je ideja o najboljem rivalstvu u univerzumu samo ideja kod nas.

 

Uopste, stalna licenca za dva projekta (ovaj termin nisam ja izmislio, samo citiram ono sto sadasnji trener Partizana prica) je odlican primer pojma oksimoron - ako o tome pricamo zbog novca koji izvesna osoba trosi na klubove u ime svih nas, pa to nece vecno trajati nego ce se zavrsiti za koju godinu, a ako pricamo o "nematerijalnim stvarima" (zbog kojih je rezim primoran da dresu kesu, da slusa glas naroda, jel?) onda je jasno da EL nikada to nije nimalo zanimalo.

 

Najbolji primer je Virtus - ogromna i bogata tradicija, odani navijaci, velika zemlja, pa nisu mogli ni da pomisle da igraju EL sve dok Zanetti nije odresio kesu i poceo da dovodi igrace od nekoliko miliona evra godisnje.

Link to comment
Share on other sites

Bio sam u banovini pa nisam stigao. 

 

Želim iskreno da vam čestitam na pobedi, zaslužena je, i naša bi bila zaslužena, ali ovoga puta vaga je na vašoj strani bila.

 

Par crtica:

 

- Aleksa u transu kakav do sada nije viđen, on je ipak bio neko ko bi sve ispogađao, a onda u odlučujućem momentu promašio. Ovoga puta promašaja nije bilo.

- Dobili ste derbi bez doprinosa Puntera i Nanelija. To vam donosi opravdan razlog za optimizam.

- Nikad bolje suđenje na derbiju, čak mnogo bolje nego prva dva evroligaška duela. Mislim da nije postojala ni jedna pogrešna odluka, a svakako ni jedna koja bi na bilo koji način uticala na rezultat. Veliko bravo za sudije.

 

Vidimo se sutra.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Alek The Great said:

Pa u klubu su svesni toga, znaju da se novci nece sipati doveka. A i kouc je lepo rekao da je plan "samofinansiranje".

 

Kouc prica ono sto masa zeli da cuje - KKP moze da ima ovoliki budzet i bez dinara od drzave jer je u pitanju gigant koji ima toliko na milione navijaca pa je samo ime dovoljno da stane rame uz rame sa evropskih bogatasima.

 

Realnost je ono sto je radio Vujosevic - stvaranje igraca, veliki rad na treninzima, pruzanje sanse mladima da se dokazu na evropskoj sceni. Drzava eventualno da donira toliko da moze da se igra EL ako se na terenu izbori i to je to.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, goldberg said:

 

Inace EL uopste nije bila upoznata sa punim tribinama na mecu u Beogradu, tek sad su to videli i sve trce da usrece razne novinare iz Zurnala, Novosti, Mondoa i ostalih koje ushiceno pisu o tome... ironija na stranu, ta ista EL je opusteno izabrala Zenit pre Partizana pa je jasno da je ideja o najboljem rivalstvu u univerzumu samo ideja kod nas.

 

Uopste, stalna licenca za dva projekta (ovaj termin nisam ja izmislio, samo citiram ono sto sadasnji trener Partizana prica) je odlican primer pojma oksimoron - ako o tome pricamo zbog novca koji izvesna osoba trosi na klubove u ime svih nas, pa to nece vecno trajati nego ce se zavrsiti za koju godinu, a ako pricamo o "nematerijalnim stvarima" (zbog kojih je rezim primoran da dresu kesu, da slusa glas naroda, jel?) onda je jasno da EL nikada to nije nimalo zanimalo.

 

Najbolji primer je Virtus - ogromna i bogata tradicija, odani navijaci, velika zemlja, pa nisu mogli ni da pomisle da igraju EL sve dok Zanetti nije odresio kesu i poceo da dovodi igrace od nekoliko miliona evra godisnje.

 

Gomila gluposti, kao i obično.

  • Like 4
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...