Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

U Areni smo mnoge ekipe lomili u 1/4, na energiju Madara, kao i njegov ubitacan sut sa poludistance. Delovalo je cesto kao da u isto vreme imas 2 Pantera na raspolaganju. Zamena Jare-Jam glava za glavu ce biti potencijalno bolna ofanzivno, osim ako se prvi ne dovede u red u pogledi svih svojih prednosti u napadu, koje su - ulaz. To je to. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Naravno da ćemo jako malo da gledamo te postave, osim u ABA ma +20, ali...

 

Da čovek godinu i po dana pokušava nauči ovu petorku, ne da naprave ništa pozitivno, samo da budu na nuli, ili čak u blagom minusu. Ako udješ na +22 i budeš u minusu 4 poena, to svakako neće biti problem.

Kako god, momci udju, protiv već umornog protivnika koji koristi 7 igrača, na više nego komotnih +20 i ti znaš da kreće instant serija protivnika. I to nije ono blago stizanje, to je laganih 0-10 na otvaranju četvrtine, gde mi 4-5 minuta nemamo normalan šut. Do te mere da protivnik dodje na -7. 

 

Teško mi je da opišem koliki sam pesimista po pitanju Balše. Onaj tragičan pokušak kucanja u prvom napadu kada je ušao, govori dosta o njegovoj orijentaciji u prostoru. 

 

Trifa ostaje najveća enigma, za razliku od Balše ima kvalitet da bude upotrebljiv, ali jednostavno ne konta igru 5 na 5. Da je letos došao, bio bi uveren da će da pokida kada ga Žoc uklopi, a on dečko 3. sezonu tu. I posle 3 sezone jedino zna da igra 1 na 1.

Link to comment
Share on other sites

Ta druga petorka prosto nema kvalitet i kapacitet da igra Partizanovu "A" igru - drive & kick, extra pass i po potrebi izolacije. Sa Jaramazom naročito. Problemi u napadu te petorke počinju od nemogućnosti Balše da postavi iole pristojan blok i to u kompletu sa nesigurnim ball handlerima u startu osuđuje napad na 15-20 sekundi ničega. Mislim da je jedina mogućnost da ta petorka bude u utakmici maksimalno povećanje agresivnosti u odbrani i pokušaji da se nešto uradi u tranziciji i na nepostavljenu odbranu. U pozicionom napadu maksimalno pojednostaviti stvari i zaboraviti na ekstra pas. Juče je ta petorka za celu četvrtinu imala napadački učinak u vidu 6 poena Smajlija i 7 Trifunovića. Smajli je dao jednu trojku iz pikenpopa i dva puta je išao na ulaz (jednom dao koš jednom dobio bacanja). Trifunović je dao jednu trojku preko ruke i dvaput su mu prošle neke solo akcije. 

 

Ali napad uglavnom mogu da podnesem i da prihvatim limite. Odbrana me izluđuje. Nemaš nikakvog prava brate da se zajebavaš u odbrani ili da je igraš bez mozga. Da ti 6 puta prolazi ista akcija, da te puni Jeremić i da pritom nemaš nikakvu reakciju (da da Anđuša, u tebe gledam), jebeno neverovatno. Pa makar ispunili bonus za dva minuta takve stvari ne smeju da prolaze.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Momenat kada Aleksa ustaje sa klupe, a cijela dvorana na noge, je zaista bio fantastičan. On trenutn prenosi energiju na sve ljude oko njega. I onda izađe na teren i bukvalno za 5 minuta pokida. Svaki pas nolook, driblinzi, ona trojka, jede u odbrani, samopouzdanje bukvalno probija plafon. Kapirao sam u trenutku da je otprilike tako Kampaco izgledao na nekim ABA ligaškim mečevima. 😁 Sigurno u nekom momentu mora doći do pražnjenja, posebno energetski, ali definitivno bi mogao da bude jedan ogroman bonus na startu sezone, i da nam da odličan zalet.

 

PJ može da bude ozbiljan cheat na obje strane terena, imam osjećaj kad se spusti u stav da mu se ruke vuku po parketu. Kretnje, reakcije, sve 5. Frenk opet školski. Ostali standardno. Naravno, Ognjen je u solidnom kanalu baš. Organizacija sa njim mnogooo trpi, a trenutno nema hrabrosti ni sam da proba nešto. Trebaće vremena da uđe u sistem definitivno, i da prije svega iz odbrane crpi samopouzdanje za napad.

 

Očekivao sam KKB u finalu i računao da će to biti pravi test, ali nije ni ovo loše ispalo, opet će hala biti 98% u našu korist 😁 Kad smo kod hale i navijača, ja sam svoju ulogu kao ujak odradio, indoktrinacija na 3 nova, mlada simpatizera, uspješno izvršena. 🙂 

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

Dobro, za ovu domacu petorku smo se odavno slozili da nume zajedno, kao i da ce ti igraci vise doprineti u vakuumu, medj starterima. Ili makar nece biti prevelike stetocine. Smajli je bio deo te petorke sinoc, ali njega ne mogu da racunam ovog puta...on je zaista davao sve od sebe, samo je energetski i kondiciono bio pri kraju.

 

 

I steta sto nije Buducnost danas. Valja odigrati nesto i pred tudjim navijacima. Pomislice Tenk i PJ da cela Evropa navija samo za Partizan 😆

Edited by Alex_Serbia
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Arsenije Pesic said:

Ta druga petorka prosto nema kvalitet i kapacitet da igra Partizanovu "A" igru - drive & kick, extra pass i po potrebi izolacije. Sa Jaramazom naročito. Problemi u napadu te petorke počinju od nemogućnosti Balše da postavi iole pristojan blok i to u kompletu sa nesigurnim ball handlerima u startu osuđuje napad na 15-20 sekundi ničega. Mislim da je jedina mogućnost da ta petorka bude u utakmici maksimalno povećanje agresivnosti u odbrani i pokušaji da se nešto uradi u tranziciji i na nepostavljenu odbranu. U pozicionom napadu maksimalno pojednostaviti stvari i zaboraviti na ekstra pas. Juče je ta petorka za celu četvrtinu imala napadački učinak u vidu 6 poena Smajlija i 7 Trifunovića. Smajli je dao jednu trojku iz pikenpopa i dva puta je išao na ulaz (jednom dao koš jednom dobio bacanja). Trifunović je dao jednu trojku preko ruke i dvaput su mu prošle neke solo akcije. 

 

Ali napad uglavnom mogu da podnesem i da prihvatim limite. Odbrana me izluđuje. Nemaš nikakvog prava brate da se zajebavaš u odbrani ili da je igraš bez mozga. Da ti 6 puta prolazi ista akcija, da te puni Jeremić i da pritom nemaš nikakvu reakciju (da da Anđuša, u tebe gledam), jebeno neverovatno. Pa makar ispunili bonus za dva minuta takve stvari ne smeju da prolaze.

Zato mora jos 1 centar i spoljni, kako je bilo i planirano (pa bio to i nick the brick).  Nije mi najjasnije sta se ceka

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Samo da uđe u zapisnik, otkad sam ja hvalila i uzdizala Aleksu... 

 

P.S. Ako je Srbija zemlja košarke, Čačak je grad košarke, to je common knowledge.

37 minutes ago, Beonegro said:

Trokorak je Jaramazov signature move.

 

Ako Željko od njega napravi upotrebljivog pleja, čovjek ima neke mađije, neke radnje koje nisu sa ovoga svijeta.

 

Jare je i te kako upotrebljiv plej, ali njemu se nešto desilo u Bayernu. Neobjašnjivo skroz...

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Alex_Serbia said:

Lepo nas je on tovario u jednom od 2 meca prosle sezone, samo se ne secam jel u bg ili minkenu. Ulazi i iznudjeni faulovi.

 

Ponadao sam se da dobijamo nazad tog Ogija.

 

Hmm, Bajern u Beogradu. Tekma kada su se sudije kladile na broj šutnutih bacanja. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...