Jump to content

Toronto Sinsinati 2023.


Helena

Recommended Posts

3 minutes ago, Drug Crni said:

Alkaraz je dobio mnogo više poena iza prvog servisa..što asovi što iza toga..to mnogo znači u ovakvom meču. Manje se trošio. Tek je na samom kraju meča,kad je i njega uhvatio umor, počeo malo da popušta na početnom udarcu.

Novak bi sinoć sa ubojitijim prvim servisom ovo lakše priveo kraju.

 

I Alkaraz bi dobio rutinski da nije iskljucio mozak potpuno u drugom setu, SBB KBB. Generalno Djokovic ne servira sjajno citave sezone, ovo sinoc je za ovosezonske standarde sigurno iznad proseka, kad se doda protivnik, tesko da moze bolje. Pogotovo na drugi servis.

 

2 minutes ago, John Terry said:

 

Nadalova žena je po onome što sam čitao, a jako je oskudno jer ljudi drže do privatnosti, jako jako kulturna i pristojna osoba, tako nešto je i za očekivati jer je i sam Rafa daleko od mentaliteta plejboja.

 

Ako misliš na Alkaraza, realno je to više "krivica" samih devojaka koje verovatno sad čekaju u redu da se nabace Karlosu. Ali i to je za očekivati, a na njegovom timu je da ga na to pripremi. Potpuno bez zajebancije rečeno, nije lako tim momcima. Treba naći devojku za ozbiljnu vezu i brak a 99% njih verovatno samo čeka da se nahvata na alimentaciju.

 

Slazem se, Ciska i izgleda tako. Ne izgleda ni ova devojka kao instagramusa.

Link to comment
Share on other sites

Upravo zbog toga mu je Novak uputio one reči, parafraziram, ti i tvoj tim treba da budete ponosni na sve što ste postigli u poslednje dve godine, takve rezultate nisu (u karijeri) ostvarili ni mnogo stariji od tebe.

 

 

Mada, čini mi se da je ovo Karlitosu prvo izgubljeno finale, možda je i do toga.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, McLeod said:

 

I Alkaraz bi dobio rutinski da nije iskljucio mozak potpuno u drugom setu, SBB KBB.

Ovo je bio jedan od boljih Alkarazovih meceva ove godine, na turniru sigurno, cak sto se i mozga tice, i jedan od najgorih Novakovih meceva sto se servisa tice. I dobio ga. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, diego said:

Ovo je bio jedan od boljih Alkarazovih meceva ove godine, na turniru sigurno, cak sto se i mozga tice, i jedan od najgorih Novakovih meceva sto se servisa tice. I dobio ga. 

 

Alkaraz generalno nije igrao dobro na ovom turniru, ovaj mec minus intenzitet i drama tesko da mu je top 5 ove godine. Na turniru jeste odigrao najbolji mec u finalu.

 

Sto se servisa tice, statistika vas demantuje, 57% ubacenog, 67% na prvi, 64% na drugi servis. plus taj procenat je pao ispod 60% iskljucivo zbog ocajnog kraja prvog i pocetka drugog seta. Posle brejka Alkaraza u drugom setu Djokovicu je procenat prvog servisa sat vremena bio iznad 65% i to je najveci razlog sto je ostao u mecu.

 

Ja ne znam sta ocekujete od servisa, to su za ovakav mec i ove okolnosti natprosecni procenti. Kada imamo u vidu kako je servirao generalno poslednjih nekoliko meseci, ovo mu je serverski najbolji mec koji je odigrao u tom periodu i top 5 sigurno na nivou sezone.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Just now, Indig0 said:

Ništa nije do Novaka naravno, sve je do Alkaraza 🤣

 

Znaš šta mi je odvratno. Posle Wimbledona je bilo puno (opravdanih) klanjanja Alkarazu, međutim i puno (neopravdanog) spuštanja Novaka. A sad ti isti koji su pisali, pišu drugu pesmu. Mislim, odlučite se više jel gotov Novak ili nije. Kapiram ja potrebu za senzacijom i tiražom, ali malo realnosti nije na odmet. 

 

Da ne ulazimo u to koliko je bezobrazno i potcenjivački uopšte i porediti Karlosa sa Novakom sad. 

Link to comment
Share on other sites

Ove nedelje Djokovic procenti prvog servisa - 41%, 59%, 64%, 65%. Znaci pad zbog toplotnog udara ga je spustio malo, dnevni mec (svi ovi prethodni su bili nocni). Objektivno odlican servis.

 

64% na drugi servis protiv Alkaraza, a ostali njegovi protivnici 55%, 43%, 44%, 41%. Ako je Djokovic mnogo kvalitetniji od ostalih sa kojima je Alkaraz igrao (jeste) i ocekivano je da osvaja najvise poena na drugi servis, ovo isto vazi i obratno.

 

Znaci objektivno i statisticki reci da je Djokovic lose servirao sinoc je fakticki netacno.

 

Plus ako tu dodamo da je Alkaraz na drugi servis Djokovica takticki ocajno riternirao, pa mu je 4-5 puta davao balone kad ga nije video da prilazi mrezi i 3-4 puta ga je iznenadio kik, po pravilu u tesnim gemovima, vasa prica o servisu bas nema nekog smisla.

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, John Terry said:

 

Znaš šta mi je odvratno. Posle Wimbledona je bilo puno (opravdanih) klanjanja Alkarazu, međutim i puno (neopravdanog) spuštanja Novaka. A sad ti isti koji su pisali, pišu drugu pesmu. Mislim, odlučite se više jel gotov Novak ili nije. Kapiram ja potrebu za senzacijom i tiražom, ali malo realnosti nije na odmet. 

 

Da ne ulazimo u to koliko je bezobrazno i potcenjivački uopšte i porediti Karlosa sa Novakom sad. 

 

Kažu da nije.

Veruj mi brate Alkaraz ima nedostižan nivo za Đokovića. Ono sinoć je čista sreća. Poklon, inače bi ga malac sabio u dva seta. 🤣

 

LOAT 🤣

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, diego said:

djo-mock-gif.401373

 

I kada nema argumenata onda krecu ovakvi postovi.

 

Ja zapravo na ovom forumu najvise uzivam kada vas pustim da mislite da mi je krivo kad Djokovic pobedjuje ovako i tako vam kao veliki empata dam jos malo radosti jer mu sat otkucava a sta cete posle jebem li ga 🙂

Edited by McLeod
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, diego said:

Mek, brinem se, otisao si u halucinacije, nadam se da nisi stavio neku lovu na malca. Uzmi Igalo 7 dana oporavak evo ja castim, pa se vidimo na US Open threadu da gledamo kako sve zavisi od Alkaraza. 😂

 

Hvala ti ali ne brini za mene 🙂 Sto se tice procene, sve sto je bilo napisano je bilo tacno ko je gledao mec i sposoban je da procesuira sta je gledao je svestan toga.

 

Ko nije sposoban za to, ja mu nikako ne mogu pomoci vise.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

Plus svi već znamo da ne gotivi Đokovića. 

Znam ljude koji ga ne gotive i to je ok, al on pronalazi na silu neke nebulozne argumente kako bi spustio Djokovicevu pobedu. Jeb... mi sve, evo ako Mek nije svojim izjavama na forumu juce poslao energiju zbog koje se Djokovic zainatio, ja mislim da su onaj doktor i Mek podjednako zasluzni za pobedu. 😂

Link to comment
Share on other sites

Alkaraz je bolji igrač u ovom momentu njihovih karijera. Problem mu je preterano mladalačko samopouzdanje koje čini da često preteruje u  udarcima. To i Đokovićevo neizmerno iskustvo ravna šanse u međusobnim mečevima.

Inače sinoć sam gledao samo prvi set jer jebiga...ponedeljak. 

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, diego said:

Znam ljude koji ga ne gotive i to je ok, al on pronalazi na silu neke nebulozne argumente kako bi spustio Djokovicevu pobedu. Jeb... mi sve, evo ako Mek nije svojim izjavama na forumu juce poslao energiju zbog koje se Djokovic zainatio, ja mislim da su onaj doktor i Mek podjednako zasluzni za pobedu. 😂

Ima takvih...

Rene Stabs tvrdi na tw da je servis na meč lopti bio nec, a postavila je sliku sa TV-a:classic_biggrin:

 

A gledala sam i nosioce na USO-ono je bogu plakati...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, diego said:

Znam ljude koji ga ne gotive i to je ok, al on pronalazi na silu neke nebulozne argumente kako bi spustio Djokovicevu pobedu. Jeb... mi sve, evo ako Mek nije svojim izjavama na forumu juce poslao energiju zbog koje se Djokovic zainatio, ja mislim da su onaj doktor i Mek podjednako zasluzni za pobedu. 😂

 

Znači da radi za nas, hvala mu i samo nek tako nastavi :classic_wink:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, advokat kuče, tečefon said:

Alkaraz je bolji igrač u ovom momentu njihovih karijera. Problem mu je preterano mladalačko samopouzdanje koje čini da često preteruje u  udarcima. To i Đokovićevo neizmerno iskustvo ravna šanse u međusobnim mečevima.

Inače sinoć sam gledao samo prvi set jer jebiga...ponedeljak. 

 

Nema odgovarajuća rekacija pa moram reply. Netačno. Sve. U stvari, ovo da si gledao sam prvi set je verovatno tačno.

 

 

Edited by John Terry
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Da li bi bio ljubazan da elaboriraš šta to konkretno nije tačno. 

 

U stvari ne moraš. Boli me kurac. Bukvalno je postalo besmisleno bilo šta pisati na ovom pdf-u, jer čim napišeš nešto što nije  virtuelno pušenje kurca Đokoviću dođe armija zelota koji se u tenis razumeju ko marica u kriv kurac i krene da te zasipa ironičnim fotkama, klipovima i komentarima. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, advokat kuče, tečefon said:

Da li bi bio ljubazan da elaboriraš šta to konkretno nije tačno. 

 

U stvari ne moraš. Boli me kurac. Bukvalno je postalo besmisleno bilo šta pisati na ovom pdf-u, jer čim napišeš nešto što nije  virtuelno pušenje kurca Đokoviću dođe armija zelota koji se u tenis razumeju ko marica u kriv kurac i krene da te zasipa ironičnim fotkama, klipovima i komentarima. 

 

Čemu takva reakcija? Nisam te napišio a nisam nikakav zelot, ne znam ni šta je to. Mislim da Karlos Alkaraz nije bolji igrač sada nego li Novak sa 20 godina, a razlog je vrlo jasan. Kada je Novak imao 20 godina konkurencija mu je bio isto tako 20-godišnji Murray, 21-godišnji Nadal koji je već bio u naponu, i apsolutni vladar tenisa u najboljim godinama, Roger Federer.

 

Danas Karlosu konkurenciju predstavlja Novak od 36 leta i to je to. Niko drugi nije ni blizu. Nije se džabe taj period zvao zlatnom erom tenisa. Zaboravih i Del Potra. Murray i Delpo su bili mnogo veći talenti nego li Sinner, Rune, Cicipas ili Zverev.

 

Drugo, hajp oko Alkaraza je samo zato što je ljudima dozlogrdilo da gledaju Novaka kako gazi sve i stalno, jedva su dočekali neko osveženje i meni je to ok. Ali Alkraz ovo što sam linkovao nikad nije uradio, niti će. A tek treba da bude sam vrh svetskog tenisa. Mislim zapravo da je on dečko na zemlji i svestan svega, ali hajp jebiga. Samo da Novak ne pobeđuje, bilo ko drugi može, pa i Rus.

 

Pročitaj ovo pa shvati da si ti mene vređao a ne ja tebe. Hvala za ovo zilot. 

 

EDIT: Da, izvini. Velika je verovatnoća da se mnogo bolje razumem u tenis od tebe jer sam bio i profesionalac. Pozdrav.

Edited by John Terry
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...