Jump to content

Toronto Sinsinati 2023.


Helena

Recommended Posts

Siguran Novak protiv Fricka, prvi set je gotov nisam se ni okrenuo, u drugom setu odmah gubi brejk (obicno tako biva nakon zavrsetka seta 6-0) - ali na 4:3 vraca brejk i potom uzima brejk kad je Tejlor servirao za opstanak na mecu. Nekako, mogao je mec biti bolji, Fric je dobio priliku da se nadmece sa najboljim u uslovima koji mu najvise odgovaraju, u QF mastersa gde mu je Duci prilicno ocistio put izbacivsi Sinera pa i sebe, i nekako je poginuo bez previse ispaljenih metaka, steta. 

 

 Sve u svemu, solidni rezultati na betonu u II delu americke turneje: 

- Atlanta - titula, 250 poena

- Washington - SF, 180 poena

- Canada - R16, 90 poena

- Cincy - QF, 180 poena

 

 Valjda ce uspeti nekako da dodje do 1/8 US opena, bilo bi bruka da opet ispadne u prvih par kola kao na poslednjih 4 slema..

 

 Verujem da ce biti dobra polufinala, Hurkacz je bas u formi a Alcaraz igra 3 seta redovno kroz turnir a i odigrali su i u Kanadi isto sva 3. Novak-Zverev moze biti bas kvalitetan mec.

 

Link to comment
Share on other sites

Fric je smešan igrač, možda najsmešniji top ten igrač ikad.

Što se pak Hurkača tiče, ja ne znam šta treba da se dogodi da on pobedi Alkaraza, bukvalno mu je samo servis bolji, sve ostalo za tri koplja gore od Alkaraza.

Mislila sam da je Zverev bolje rangiran, ali mislim da Novak može da ga pobedi bez problema.

Bilo vidli sutra.

 

Link to comment
Share on other sites

Fric je onako, ali kroz top 10 je prodefilovalo u 21. veku bar 20 smesnijih igraca. Ako je kriterijum kompetitivnost protiv najboljih gde ces grdje od Huana Monaka koji skupljanjem skart turnira na sljaci dogurao do top 10. Da ima toliko turnira na travi jedan Mau bi imao slicnu karijeru. Ako pricamo o Amerima, ne vidim po cemu su na primer peak Izner ili Mardi Fis bolji igraci od Frica. Sad sam bacio pogled, Djokovic vs Monako 7:0, ispustio ukupno 3 seta, setovi sa nulom i jednim gemom... kompetitivnost za primer. Muceni Dzek Sok je bio top 10. Nori u skorije vreme. Svi gori igraci od Frica. A ako idemo u 80e recimo sigurno mogu bar petoricu da nadjem koji su zahvaljujuci solidnim rezultatima u Australiji kad je niko nije igrao imali izlete u top 10.

Edited by McLeod
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, delgado said:

Siguran Novak protiv Fricka, prvi set je gotov nisam se ni okrenuo, u drugom setu odmah gubi brejk (obicno tako biva nakon zavrsetka seta 6-0) - ali na 4:3 vraca brejk i potom uzima brejk kad je Tejlor servirao za opstanak na mecu. Nekako, mogao je mec biti bolji, Fric je dobio priliku da se nadmece sa najboljim u uslovima koji mu najvise odgovaraju, u QF mastersa gde mu je Duci prilicno ocistio put izbacivsi Sinera pa i sebe, i nekako je poginuo bez previse ispaljenih metaka, steta. 

 

 Sve u svemu, solidni rezultati na betonu u II delu americke turneje: 

- Atlanta - titula, 250 poena

- Washington - SF, 180 poena

- Canada - R16, 90 poena

- Cincy - QF, 180 poena

😳

 

Ko, ZASTO, i zbog cega vodi evidenciju rezultata jebenog Tejlora Frica?

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Helena said:

...dočim ti pomno pratiš WTA i njihove nagrade i nazivaš ženski tenis smećem.

9. igrač sveta popije krompir u četvrtfinalu mastersa i to je sve što treba da se zna o Fricu i ATP-u.

lol, 9. igrač WTA može da ne igra aktivno tenis pola godine

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Helena said:

Fric je smešan igrač, možda najsmešniji top ten igrač ikad.

Što se pak Hurkača tiče, ja ne znam šta treba da se dogodi da on pobedi Alkaraza, bukvalno mu je samo servis bolji, sve ostalo za tri koplja gore od Alkaraza.

Mislila sam da je Zverev bolje rangiran, ali mislim da Novak može da ga pobedi bez problema.

Bilo vidli sutra.

 

 

Ne znam zašto se onda Alkaraz toliko namuči protiv Hubija svaki put.

Pet setova odigrali do sada, četiri od toga u tie breaku.

Link to comment
Share on other sites

Evo malo sam se igrao i podsecao - od igraca relevantnih u poslednjih 20-ak godina, bez nekog posebnog reda:

 

Nikolas Lapenti, najbolji plasman 6. mesto, 321-299 W-L, 5 titula, od 50 slemova jedno SF, jedno QF.

Feliks Mantilja, 10, 313-218, 10, od 34 slema SF i QF.

Mardi Fis, 7, 302-219, 6, od 42 slema 3 QF

Ziri Novak, 5, 337-260, 7, od 40 slemova samo jedno SF

Jirgen Melcer, 5, 350-334, 5, ono SF na RG, jedno SF Monte Karla i to je bukvalno sve vredno pomena u 55 slemova i 78 mastersa

Dzon Izner, 8, 488-315, 16, SF i 2 QF u 59 slemova

Luka Puj, 10, 140-129, 5, 1 SF, 2 QF u 33 slema, ono u Australiji, nula top 10 igraca, jedan top 20 do polufinala slema, najuserskije polufinale ikad.

 

Od ovih koji su prodefilovali u poslednje dve godine ili sad, Sok, Kacanov, Nori, Tijafo, Karenjo Busta, od onih koji su bili na pobedu od top 10 recimo Troicki.

 

Da se ne vracamo dalje u proslost, devedesetih i osamdesetih ima svasta.

 

Sto se tice kompetitivnosti protiv top igraca, evo Monfis i 0-19 protiv Novaka (iako niko nece da kaze da je Fric bolji igrac), ili muceni Vitas Gerulaitis 0-17 protiv Borga.

 

Fric je bukvalno najbolji Amer od Rodika, a prodefilovali su mnogi kroz top 10 kako vidimo. Jedan Rajli Opelka je isto bio blizu top 10.

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Samo se jos vise zakopavas. Mogla si tad da precutis na moju predikciju, umesto da lepo "pruzis ruku" nastavljas da se valjas u blatu.

Niko ne spori da je Djokovic G.O.A.T. ali postoji tenis i van njega, mi koji volimo samu igru gledamo malo i druge tenisere (pa se nekad kad se imalo vise vremena pratio i challenger tour etc)

 

  

Link to comment
Share on other sites

Helena prati tenis kako puno, vidi se to ako čitaš tipik o tenisu. Možeš da se ne slažeš sa njenim mišljenjem ali da prati tenis, prati.

 

Što se tiče mog mišljenja o Fricu, nit smrdi nit miriše, totalno nezanimljiv za gledanje i praćenje... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, delgado said:

Samo se jos vise zakopavas. Mogla si tad da precutis na moju predikciju, umesto da lepo "pruzis ruku" nastavljas da se valjas u blatu.

Niko ne spori da je Djokovic G.O.A.T. ali postoji tenis i van njega, mi koji volimo samu igru gledamo malo i druge tenisere (pa se nekad kad se imalo vise vremena pratio i challenger tour etc)

 

  

Ja sam tebi prećutala otvorenu uvredu, a moje mišljenje o Fricu je sasvim legitimno.

Iga ispala posle silnih peripetija i prepirke sa sudijom u predhodnom kolu nakon dobijanja opomene za usporavanje Vondrušove na servisu.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, McLeod said:

Mardi Fis, 7, 302-219, 6, od 42 slema 3 QF

 

Dzon Izner, 8, 488-315, 16, SF i 2 QF u 59 slemova

 

Fric je bukvalno najbolji Amer od Rodika, a prodefilovali su mnogi kroz top 10 kako vidimo. Jedan Rajli Opelka je isto bio blizu top 10.

 

Po cemu je on bolji od dvojice navedenih? Oni su bili bogovi servisa, istina kod Fisa to nije dugo trajalo, a to je posebna kategorija kojoj on nije ni blizu, a ako gledamo samo rezultate opet Fric ima samo 1 cetvrtfinale slema, dakle i tu je losiji.

Link to comment
Share on other sites

Fis i Izner? Ma koliko mi je Izner simpatican, on Fric je za njega ultra kompletan teniser. Izner je malo bolji igrac od Karlovica bukvalno. O Mardiju da ne trosim reci, covek je imao polusezonu kad je napravio bum, u ostatku karijere je neki Stiv Dzonson nivo i tip igraca.

 

Tijafo isto, Fric je bolji i kompletniji igrac ma koliko da je Frensis zabavniji i eksplozivniji.

 

Jeste tuzno za americki tenis da je on najbolji igrac od njihovog poslednjeg osvajaca slema, ali to je tako.

 

Nisam navodio ovde mnoge koji su tu i tamo i bili su talentovaniji od Frica, ali sto se tice konstantnosti, kvaliteta igre i dometa, tu su negde.

 

Plus treba imati u vidu da je Fric imao dosta specifican put, rano postao otac, mnoge stvari su tu uticale da on tek sad ispuni potencijal.

 

Plus prica je pocela od Heleninog posta gde je konstatovala nesto sto ocigledno nije tacno ni po jednom kriterijumu, zbog bednog izdanja protiv Djokovica. Tokom godina preko 10 igraca imaju bedna izdanja protiv njega, ima najbolji procenat u istoriji protiv top 10 igraca, ima gorih meceva na kilo na mastersima protiv njega samo da se izbunare. Pomenuo sam Monaka na primer, ima ih jos mnogo.

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ponovo pises stvari koje nemaju veze sa diskusijom - niko ne pominje Mareja. Niko ne pominje voljenje ili nevoljenje Frica.

 

Pricamo o kvalitetu, odnosno o onome sto si ti rekla - potkrepljeno podacima i cinjenicama jasno je da Fric nije najgori top 10 ni u poslednjih 20 godina, kamoli ikada.

 

Da li je 10 ili 15 igraca gore nije pitanje.

 

A ako bas hoces ekstreme, evo ti lik za kojeg garantujem da nisi ni cula -

 

Thierry Tulasne, bio je top 10 1986. (znaci ne cak i drevna istorija, bilo je dobrih igraca, legendi i tada).

 

228-222 W-L, jedva pozitivan! U toku 10 godina odlazenja na slemove, uspeo dva puta da dodje do CETVRTE RUNDE.

 

Upao u top 10 skupljajuci pobede na nekim miki maus turnirima.

 

A to sto ti ne uzimas ozbiljno sta ja pisem, tvoja potpuna sloboda.

 

Ni ja se ne cimam obicno da diskutujem sa tobom jer nema svrhe i obicno mi se ne gubi vreme da repliciram na ovakve neozbiljne tvrdnje sto je 90% tvog opusa na forumu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...