Jump to content

Premier League 2023/2024


pierre van hooijdonk

Recommended Posts

3 minutes ago, John Terry said:

Nikada United nije izgledao ovako inferiorno, posebno ne protiv gradskog rivala. Baš onako žalosno, još da ne beše Onane, bio bi opet potop.

Odigrao covek najbolju utakmicu otkako je u Utd-u i opet 3 komada u mrezi.

 

Sad zamisli kakav je dosada bio.

Just now, Miki28 Teoljub said:

Pogledaj kad je napisano.

Bez Liche, Varane, Casemira. Jbg.

Razbijeni smo

Znam kada je napisano i znam sta sam ti posle odgovorio. Ne bi ni oni promenili mnogo.Mozda bi ste bili malo bolji ali krajni rezlutat bi bio slican.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Don Dusko said:

Znam kada je napisano i znam sta sam ti posle odgovorio. Ne bi ni oni promenili mnogo.Mozda bi ste bili malo bolji ali krajni rezlutat bi bio slican.

Ne bi bili ovako rastrkani, posebno kuci. 

 

Svakako ovo sta radi ETH je za svaku osudu. Kakve on nebuloze od tima i postave izvodi, nevjerovatno.

Bilo je losih menadzera ali ovakvih nikada. Apsolutno nemam povezanost ni sa jednim igracom a o menadzeru da ne pricam. Svi su uzasni i nedostojni da budu u klubu.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, BattleBender said:

Da je igrao Casemiro bilo bi 7-0…

Jbg mnogo su bolji.

 

Bas su jaki. Na svakoj poziciji imaju jednog od 5 najboljih igraca na Svetu.

 

 

Prvo mi je bilo smiješno, onda sam im išao provjeriti roster. Sad bi se čak i složio.
Osim golmana. Ederson po meni nije Top 5 na svijetu.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Bugl Khan said:

Ederson po meni nije Top 5 na svijetu.

 

Allison, Ter Stegen, Oblak, Courtois, ko još? Tu je negde Ederson, nema dileme. Diogo Costa, Maignan, Donnarumma su vredni pomena ali ipak je Ederson na najvišem nivou već dugo, konstantan je.

 

Tačno je da je Siti jak kao zemlja. Ali je i Junajted očigledno veoma loš trenutno. Sinoć jednostavno nisu umeli da konvertuju neke vrlo ozbiljne kontre, a nisu imali ni sreće kod prvog gola tj. penala.

 

Obično izbegavam da kritikujem pojedince kada je ceo tim/sistem u podbačaju, ali Rashford i Bruno su igrači koji mogu i moraju na suvi kvalitet/inspiraciju nekad da povuku, to se još nije dogodilo ove sezone. 

 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Don Dusko said:

@advokat kuče, tečefon sta ovo bi protiv Evertona? 😄

 

Moyes koji je totalno pogubio ekipu. Već treću utakmicu za redom da delluju kao da su skupljeni sa ulice pola sata pred početak utakmice. Davno sam ja rekao da će nam se na duže staze ona Miki Maus titula u Evropi obiti o glavu. Da je Fiorentina tada pobedila Moyes bi već sad trenirao neki Fakirkg ili Ros Kaunti gde mu je i mesto.

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Bruno od prve sezone (ili bolje reci polusezone jer je dosao na zimu u Utd) ne igra ni blizu kao lider jednog takvog kluba. Tada se prebrzo prilagodio i postao igrac broj 1, doduse poklopilo se i sa dobrom formom celog tima Mancestera (ako se ne veram trener je bio Ole, Marsijal je konacno bio zdrav i u formi, odlicno su zavrsili sezonu i bili treci). Dobar je on igrac naravno i jedno vreme mi je bio medju omiljenima u PL, ali sad mi vec stoji znak pitanja iznad njega jer nisam vise siguran da je zaista kvalitet da bude glavni igrac Junajteda. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pierre van hooijdonk said:

 

Allison, Ter Stegen, Oblak, Courtois, ko još? Tu je negde Ederson, nema dileme. Diogo Costa, Maignan, Donnarumma su vredni pomena ali ipak je Ederson na najvišem nivou već dugo, konstantan je.

Ja sam Donnarumu računao kao boljeg, i naravno ovu četvoricu koja su automatski izbor. Dalje nisam ni razmišljao. 

Slažem se i da je Ederson dugo u Cityju, da mu je forma konstantna sezonu za sezonom. Slažem se i da je golman kakav Guardioli treba, jer igra nogom vjerojatno najbolje na svijetu. Ali meni osobno je kod golmana najbitnija kvaliteta koliko dobro brani lopti da uđe u mrežu. Znam da je u modernom nogometu igra nogom gotovo pa obavezna i za golmana, i da u najvećim klubovima ne možeš braniti bez da si i u tome barem vrlo dobar. Ali npr. moj tip golmana je Curtois, ili još bolje De Gea kad je bio na vrhuncu u Unitedu i skidao nemoguće stvari (pogledaš mu highlightse i ne vjeruješ). To je ono što ja želim od golmana. Ne znam, vrhunskim shot stopperima sam spremam oprostit da ne znaju nogom pogodit dijagonalu kao Kroos, ili druge felere. Livaković npr.(da ne bi bilo zabune, ne svrstavam ga kvalitetom u rang ranije navedenih, ali ga smatram Top 5 shot stopperom, i to lagano). Ljudi mu( nakon kornera, nekog drugog prekida, ili centaršuta iz igre) tuku glavom po golu iz peterca. I to kida živce. Al zato gotovo svaku utakmicu skine zicerčinu. U Feneru luduju za njim nakon što je poskidao par nemogućih lopti. Curtois je Realu, ako gledamo što je sve obranio u finalu, donio zadnju Ligu prvaka. Meni će to uvijek bit važnije od toga da golman može poslati pas od 40m, 10 cm od poda, suigraču ravno na kopačku. Točno tako je Edersona opisao jedan naš golman u nogometnom podcastu. Divi mu se, ali ga i frustrira što je ovaj to u stanju radit iz tjedna u tjedan, jer nije normalno/uobičajeno da golman to može (moguće da će za 10 godina svi to moć, ili će sve otići u nekom trećem smjeru pa neće biti ni toliko bitno za golmana da tako dobrogra nogom). 

Btw, sad opet razmišljam i o drugim pozicijama. Desno krilo, lijevi bek, drugi stoper... 

Nebitno, na 7 ili 8 pozicija na terenu imaju Top 5 igrača sigurno. Ali bilo bi čudno da nemaju kolko su para potrošili. Al opet, potrošili su i drugi pa su, od svojih akvizicija, umjesto trofeja dobili memove i YouTube sprdačinu. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bugl Khan said:

Ja sam Donnarumu računao kao boljeg, i naravno ovu četvoricu koja su automatski izbor. Dalje nisam ni razmišljao. 

Slažem se i da je Ederson dugo u Cityju, da mu je forma konstantna sezonu za sezonom. Slažem se i da je golman kakav Guardioli treba, jer igra nogom vjerojatno najbolje na svijetu. Ali meni osobno je kod golmana najbitnija kvaliteta koliko dobro brani lopti da uđe u mrežu. Znam da je u modernom nogometu igra nogom gotovo pa obavezna i za golmana, i da u najvećim klubovima ne možeš braniti bez da si i u tome barem vrlo dobar. Ali npr. moj tip golmana je Curtois, ili još bolje De Gea kad je bio na vrhuncu u Unitedu i skidao nemoguće stvari (pogledaš mu highlightse i ne vjeruješ). To je ono što ja želim od golmana. Ne znam, vrhunskim shot stopperima sam spremam oprostit da ne znaju nogom pogodit dijagonalu kao Kroos, ili druge felere. Livaković npr.(da ne bi bilo zabune, ne svrstavam ga kvalitetom u rang ranije navedenih, ali ga smatram Top 5 shot stopperom, i to lagano). Ljudi mu( nakon kornera, nekog drugog prekida, ili centaršuta iz igre) tuku glavom po golu iz peterca. I to kida živce. Al zato gotovo svaku utakmicu skine zicerčinu. U Feneru luduju za njim nakon što je poskidao par nemogućih lopti. Curtois je Realu, ako gledamo što je sve obranio u finalu, donio zadnju Ligu prvaka. Meni će to uvijek bit važnije od toga da golman može poslati pas od 40m, 10 cm od poda, suigraču ravno na kopačku. Točno tako je Edersona opisao jedan naš golman u nogometnom podcastu. Divi mu se, ali ga i frustrira što je ovaj to u stanju radit iz tjedna u tjedan, jer nije normalno/uobičajeno da golman to može (moguće da će za 10 godina svi to moć, ili će sve otići u nekom trećem smjeru pa neće biti ni toliko bitno za golmana da tako dobrogra nogom). 

 

Svakako je tu negde. Konstantnost, nivo na kojem igrač nastupa su možda tas na vagi kada poredimo Edersona i Donnarummu, mada nije toliko ni važno.

 

I ja sam ljubitelj old school golmana, instiktivnih refleks majstora, odbrane koje rešavaju utakmicu su mi često slađe i od gola. Ali tako je kako je u današnjem fudbalu, ima ih i dalje ali je jasno da moraju da rade i na nozi. Oblak je recimo fino napredovao u tom segmentu, dok Donnarummi može i dalje da predstavlja problem.

 

Ako gledamo velike mečeve ili uzorak jedne utakmice, svako će pre izabrati Kurtou ili Oblaka, ali cela ideja iza golmana sa igrom noge jeste da na većim uzorcima omogućava timu da ima bolju reciklažu, višu linijiu, bolje širenje. Mada ta ideja trenutno nije za mnoge timove, imamo nekoliko elitnih klubova + Brighton sa De Zerbijevim idejama koje koriste ekstenzivno odlične dodavače golmane, svi ostali će u selekciji pre birati tradicionalnija rešenja osim ako se izvaga da je prodajni potencijal vredan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, pierre van hooijdonk said:

Ta polusezona Bruna jeste velika anomalija, te se ne sme gledati kroz prizmu tog učinka. Bio bi on ponovo super koristan igrač za Junajted da su neke fundamentalne stvari na mestu, ali ipak sam očekivao da izmisli/pogura i kada su stvari u kanalu. 

Bruno je igrac koji se uklapa kada ekipa igra dobro pa onda on najvise dolazi do izrazaja.

Kada je ekipa losa onda dolaze do izrazaja sve njegove mane, decko ima pogresnih dodavanja, koncentracija u tim momentima nije na najvecem nivou, unosi nervozu u ekipu, konstantno kuka, prigovara ostalima. 

Kada ekipa igra dobro onda se zanemare njegovi nedostaci u smislu da je bilo par pogresnih dodavanja, posebno za gol prilike jer je vec imao 1-2 asistencije.

Najbolji primjer je ta polusezona u Utd kada je izgledao brutalno ali i sada kada ga gledate u Portugalu, jednostavno toliko napadackog talenta je tu da on radi ono sto treba da radi, da pravi sanse za saigrace.

 

On se konstantno uporedjuje sa KDB ali KDB-u od 5 dodavanja za gol sansu bez problema 4 prodju a da ne pricam da nikada ne gubi loptu u opasnim pozicijama. 

 

Rashford je druga prica. Moglo se pretpostaviti da ce ovako izgledati kada je dobio novi ugovor. On je imao samo proslu sezonu kao neku dobru sezonu, sve ostalo je daleko ispod ocekivanja. 

 

I opet pricam, sve dolazi na naplatu Utd jer su se provlacili prosle sezone na 10+ meceva. Isto je i Oleu doslo na naplatu sve ono provlacenje u sezoni kada su bili 2. Tu je toliko nezasluzenih pobjeda, remija bilo.

Edited by Miki28 Teoljub
typo
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, pierre van hooijdonk said:

Ta polusezona Bruna jeste velika anomalija, te se ne sme gledati kroz prizmu tog učinka. Bio bi on ponovo super koristan igrač za Junajted da su neke fundamentalne stvari na mestu, ali ipak sam očekivao da izmisli/pogura i kada su stvari u kanalu. 

 

Portugalski Mesut Özil za sirotinju s penalima, davno rekoh. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, deez nuts. said:

Bruno je za neku top4-6 spansku ekipu. Upitnog karaktera i bez liderske sposobnosti.

Za njega bi vrh bila Mallorca. Bio bi glavni igrač a nema nikakav pritisak (još mu je i mjesto za život super). Pa ako se poklopi neka ok momčad ko prije 20ak godina....U napadu Eto'o i Pandiani da ih hrani loptama, iza sigurni Nadal. Još iz škole izađe neki Asensio, dođe Campo da pojača obranu.... I završe nekako u TOP 4, uđu u Ligu prvaka..... I eto Fernandesa među najvećim igračima u povijesti kluba. Neki rang iznad bi bili Betis, Sociedad i Villarreal. Tu bi se isto snašao. Sevilla i Valencia su vrh što se tiče njega u La Ligi. Tamo se ipak zahtjeva neki nivo tj. rezultat.

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da će sa Diaz-ovim tatom biti sve ok.

 

Što se Uniteda tiče, možda sam i pisao ranije, ali kupovine/dovodjenja Eriksena, Casemira, Varana,... nisu dugoročan put za obnovu tima i pravljenje igre. Pored svih ostalih problema koje postoje u klubu... 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Lineker said:

Nadam se da će sa Diaz-ovim tatom biti sve ok.

 

Što se Uniteda tiče, možda sam i pisao ranije, ali kupovine/dovodjenja Eriksena, Casemira, Varana,... nisu dugoročan put za obnovu tima i pravljenje igre. Pored svih ostalih problema koje postoje u klubu... 

Naravno da nisu. Oni su dovedeni radi instant rezultata. I to razumijem. Provjereni igrači koji su nešto osvojili u karijeri, ili se već istakli u EPL.
Njima je dugoročan put izgleda Antony za 100M.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...