Jump to content

Zelena trava doma mog - Wimbledon '23


Drug Crni

Recommended Posts

OK, ovo je najgori TB koji je odigrao ove godine na slemu, ali sve je dobro što se dobro svrš:classic_smile:

Sad kad je gotovo, moram da pohvalim Novakove smečeve u ovom meču, nisam navikla :classic_biggrin: nadajmo se da ih nije sve potrošio večeras.

Vavrinki svaka čast, izgleda mi da je mnogo bolje zaigrao kad je zahladilo pred kraj, na momente je podsetio na onog nekadašnjeg.

Link to comment
Share on other sites

Solidan choke Vavrinke u TBu. Dobar mec overall, ispunio ocekivanja.

 

Moram da kazem i ovo - za one koji se cude zasto Djokovica mnogi ne vole, mogli su da vide u ovom mecu.

 

Ne znam sta je to sto ga nagoni da se ovako ponasa, neki kompleks (s tim sto stvarno ne vidim kako bi on mogao da ga ima, nelogicno je) ili neka bolesna zelja da ga svi vole svi navijaju za njega svi mu se klanjaju.

 

Publika pocela bas zesce da navija za Vavrinku posle 6-1, sto je normalno i sto se uvek desava kad favorit tako gazi, nista toliko specijalno niti nesportski i verovatno je opet bilo par likova koji su dobacili nesto.

 

On je bukvalno ceo treci set gledao ka njima i onako proslavljao. Stvarno tragikomicno, ne vidim sta ce mu to.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ok, svi volimo malo drame pre spavanja, pa da krecemo put kreveta lagano 🙂

Mislim da nije hteo da ga totalno razbije i u trecem setu, ocekivao je brejk negde  posle 4:4, al Sten se napalio, vreme pocelo da glasno odbrojava i stvarno je sreca sto se ovo nije bespotrebno prelilo u sutra.

Link to comment
Share on other sites

Pa nije Novak svemoguć ako ima najviše slemova, mislim da je i te kako hteo da ga razbije i u trećem, eventualno bi mu dao gem ili dva da je sve išlo po planu, ali pita se nekad nešto i onaj drugi :classic_biggrin: odlično što se završilo u 3, verujem da bi svakako dobio i sutra, ali bolje da se ne troši i stavlja pod dodatni pritisak.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, McLeod said:

Solidan choke Vavrinke u TBu. Dobar mec overall, ispunio ocekivanja.

 

Moram da kazem i ovo - za one koji se cude zasto Djokovica mnogi ne vole, mogli su da vide u ovom mecu.

 

Ne znam sta je to sto ga nagoni da se ovako ponasa, neki kompleks (s tim sto stvarno ne vidim kako bi on mogao da ga ima, nelogicno je) ili neka bolesna zelja da ga svi vole svi navijaju za njega svi mu se klanjaju.

 

Publika pocela bas zesce da navija za Vavrinku posle 6-1, sto je normalno i sto se uvek desava kad favorit tako gazi, nista toliko specijalno niti nesportski i verovatno je opet bilo par likova koji su dobacili nesto.

 

On je bukvalno ceo treci set gledao ka njima i onako proslavljao. Stvarno tragikomicno, ne vidim sta ce mu to.

 

 

 

A zašto publika uopće ima potrebu navijati za Novakovog protivnika kad se zna da nema šanse za pobjedi? Plus Wawrinka nije neki klinjo kojem treba podrška.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Ace Rimmer said:

 

A zašto publika uopće ima potrebu navijati za Novakovog protivnika kad se zna da nema šanse za pobjedi? Plus Wawrinka nije neki klinjo kojem treba podrška.

 

Da ne znam, pitao bih te je l' gledas tenis uopste?

 

Natalija recimo u prvom kolu bukvalno kao da je u Srbiji jer pravi iznenadjenje protiv favorita i igra nekarakteristicno.

 

U 99% slucajeva publika navija za autsajdera, ako nije domaci igrac u pitanju.

Link to comment
Share on other sites

Da nije publike navijala bih za Murray-a u današnjem mečuMislim da razmišlja o pakovanju , preko 50 WC i nije uspeo nigde na Slamu i Mastersu da prodje u barem treće kolo. Iskreno nisam ni sigurna sem vrv velikog novca koji je Lendlov motiv .

 

Natalijine slajseve nikako da stignem da gledam. Kvitova je u dobroj formi , mada pokazala je da može da upadne u svoje crne rupe. Da proba da je pomera po terenu , tera na trčanje, secka ritam slajsom.. tako nešto...

Link to comment
Share on other sites

Ne kažem da Novak u velikoj većini ne okrene publiku protiv sebe ali ponekad imam osećaj da kada je publika protiv njega tada pruža najbolje partije.

 

Te priče da njemu neko sugeriše ds nešto promeni ne piju vodu, lik je egocentrik, radi onako kako hoće.

 

Jedini put kada sam posumnjao da je drugačije bilo je kada se patio sa laktom, grlio drveće sa Imazom i prizivao moć Entova iz Lotra da mu pomognu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, advokat kuče, tečefon said:

 

Rosol, onaj mali Belgijanac, mladi Kirgijos, Dustin Brown, Žil Miler...samo onako na prvu loptu. Mogu se takođe setiti gomilu mečeva gde je bio očajan ali je dobio samo na mentalnu snagu i ime...npr Haase i Pečner one godine kad je uzeo drugi put, Robert Kendrik, ima toga još, ne mogu svega da se setim

 

Steve Darcis?

Edited by L' Imperatore
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Indig0 said:

Te priče da njemu neko sugeriše ds nešto promeni ne piju vodu, lik je egocentrik, radi onako kako hoće.

Nema od toga leba. Nije samo stvar u tome da li sluša ili ne sluša nečije savete, prosto neka ima pre meča i najbolje namere da ne radi to i to, kad meč jednom počne i adrenalin skoči jednostavno ima ograničen broj stvari o kojima može da vodi računa istovremeno, a prioritet je pobeda a ne kako će njegovo ponašanje kome da izgleda. Ako mu u određenom trenutku odgovara da digne sebi tenziju na ovaj način, da se motiviše ili šta već, to mu je bitnije nego PR. Rekla bih da je taj kalimerovski mindset odavno prevazišao, samo njegovi navijači nisu :classic_biggrin: 

Moguće da se navikao na taj mehanizam iz vremena kad je ceo stadion navijao protiv njega. Sad kad više nije tako, uhvatiće se za neke pojedinačne idiote da mu služe za demonstraciju inata :classic_biggrin: to je prosto tako, uzmi ili ostavi. Jeste da bi trebalo da bude svestan da će idiota biti uvek, ali razumem i da s njegove tačke gledišta, posle godina i godina trpljenja sličnih provokacija, danas sa ovim rezimeom, i ne samo sa ovim danas nego već s onim od pre desetak godina i više, ima pravo da od publike očekuje makar osnovno poštovanje. Ja se prva iznerviram kad se oni naši idioti non stop deru pred servis "ajde Nole", kako li tek zvuči na samom terenu gde se čuje mnogo bolje svaki pojedinac mogu da mislim.

 

Uostalom nije kao da krši neka pravila, ometa protivnike, koristi prljave trikove ili ko zna šta, samo se ne ponaša kao ideal engleskog džentlmena na terenu. Nije estetski dopadljivo i neće se svakome dopasti, ali svetu se ne može ugoditi. Ti isti kojima se Novakovo ponašanje ne sviđa, ovde ne mislim na forum nego na medije i navijače generalno, kukaju kako su tenisu potrebni harizmatični i zanimljivi likovi, da su svi postali dosadni roboti, a dosta njih jedva čeka da pozdravi svaki Kirgiosov ispad.

 

Novak nije svetac i nije savršen, i sigurno ima ozbiljnijih vanteniskih stvari koje mu se mogu zameriti od estetike i grimasa koje pravi na terenu (to je za onaj gore pdf). Ali mislim da je neozbiljno ne od sportiste, nego od bilo koga zahtevati da bude em ekstremno uspešan u svom poslu em da zadovolji sva moguća mala i velika očekivanja koja u njega učitavamo. Tu mislim na njegove navijače, ovi drugi razumljivo je da će ga kritikovati za sve i svašta, a zašto i ne bi. Ne mislim da ga ne treba kritikovati kad zasluži, ovo što se pominje verovatno i zaslužuje kritiku, ali to je po meni totalno minorno u opštoj slici i nije realno očekivati da on nešto tu menja kad mu ovako sasvim dobro ide. Kad bi svađanje s publikom uticalo na rezultate, kao recimo kod Medvedeva, sigurno bi nešto ozbiljnije preduzeo da se promeni.

 

To me podseti, sve mi se manje sviđa ponašanje Medvedeva, iako navijam za njega. Prvo je počeo s izigravanjem mangupa i izazivanjem publike onomad u Njujorku, ali posle kad se to nastavilo i na drugim turnirima ustanovio je da mu se baš i ne dopada takav pritisak stalno, a da bogami može da bude i kontraproduktivno. I sad hoće oboje, i da se svađa s publikom i da bude negativac ali i da dobija takve mečeve za inat, pa onda kad ga spuste na zemlju kuka na sva usta kako su mu ubili snove ili šta je ono već tačno rekao u Australiji. Mislim, odluči se šta hoćeš čoveče, ako vidiš da ti utiče na rezultate preduzmi nešto da promeniš ponašanje. Nadam se da će se dozvati pameti jer mi je i dalje simpatičan.

 

Ne znam šta mi bi da napišem ovoliki čaršav :krstipd4:

 

19 minutes ago, Keira said:

 Za ovoliko koliko je igrao nestvarne brojke. Može biti i pritisak kako na protivnike ali i na njega samog

 

 

Pu pu pu, neka potraje dok može. Mada mislim da generlano nema smisla izvlačiti procente za aktivne igrače, eventualno da se izvuče bilans na kraju sezone za ovu godinu, ali ne žalimo se trenutno :classic_biggrin:

 

  • Like 7
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...