Jump to content

Zelena trava doma mog - Wimbledon '23


Drug Crni

Recommended Posts

Imamo dvoje top-20 juniora na turniru, Branka Đurića (7. nosilac) i Teodoru Kostović (14. nositeljka).

 

Đurić poražen 1-6 0-6.

Kostović poražena 0-6 1-6.

 

Izgleda da su šljakašitm.

Edited by fradler
Link to comment
Share on other sites

Od ove godine se tako igraju dublovi i na W. Dobra strana je što su makar zadržali igranje na razliku umesto šugavog odlučujućeg poena.

Posle prvog seta sam htela da kažem kako je Šapovalov imao strašnu sreću sa žrebom ove godine, ali očigledno mu nema pomoći.

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Keira said:

...

Malo mi je šuplja priča koja se forsira preko svake mere , da niko nema pojma da igra na travi.Ok podloga specijalista donekle gubi prioritet  jer sport napreduje, metode treniranja , oporavka

Možda ne leži svima u istoj meri ali svi oni u Top 100 znaju i mogu da igraju dobar  tenis ali Wimbledon naravno osvaja nekolicina top igrača

Npr evo primerea Etchevery vs Zappata šljakaši kao ali odugrali do sada jedan od najboljih mečeva na turniru

Šta je sa šljakom, dosta više turnira , kralj šljake imao Djokovica kao konkurenciju od 2005 i koga još ?

 

Da sačekam(o) da se turnir završi, da nešto ne ureknem(o), ali objašnjenje podebljanog je očigledno.

---

Brejk Rubljova.

Edited by Brian Setzer
Link to comment
Share on other sites

On 7/7/2023 at 11:51 PM, McLeod said:

Solidan choke Vavrinke u TBu. Dobar mec overall, ispunio ocekivanja.

 

Moram da kazem i ovo - za one koji se cude zasto Djokovica mnogi ne vole, mogli su da vide u ovom mecu.

 

Ne znam sta je to sto ga nagoni da se ovako ponasa, neki kompleks (s tim sto stvarno ne vidim kako bi on mogao da ga ima, nelogicno je) ili neka bolesna zelja da ga svi vole svi navijaju za njega svi mu se klanjaju.

 

Publika pocela bas zesce da navija za Vavrinku posle 6-1, sto je normalno i sto se uvek desava kad favorit tako gazi, nista toliko specijalno niti nesportski i verovatno je opet bilo par likova koji su dobacili nesto.

 

On je bukvalno ceo treci set gledao ka njima i onako proslavljao. Stvarno tragikomicno, ne vidim sta ce mu to.

 

 

 Ovde treba čuti nekog ko je na licu mesta od kako Novak igra Vimbldon -od 27,41 govore o ponašanju navijača prema Novaku.

A selektivna memorija je čudo-ko je preživeo i pobedio krvoždenu rulju na USO finalu '15. i W 19. (ovo sam navela kao najupečatljivije) sigurno zna zašto nešto radi.

Nisam bila na forumu tada, pa ne znam da li se pisalo o "sportskom i nesportskom"...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Veceras ce se igrati pod krovom od pocetka pretpostavljam i to su uslovi koji bi teoretski trebalo da odgovaraju Hurkacu. Odgovaraju i Djokovicu, ali ako bude imao Poljak visok procenat prvog servisa, veci efekat ce postizati pod krovom.

 

Dobro je za Djokovica da ima bas ovakav mec u ovom delu turnira, posto se do sada nije susreo sa dobrim serverom. Hurkac nije jedan od najboljih servera na turu ali zna da ima "raspala servercina" partije, tako da bi ovo mogao da bude najveci ispit za Djokovica do sad.

 

Nije da je u prethodna tri kola i mogao da ima neki doduse, ali bolje je da sad dodje ovakav mec, u pravom trenutku da podigne igru za zavrsnicu.

Link to comment
Share on other sites

Stvarno fantasticna oba zenska meca. Epska borba u TB treceg seta, 7-4 je imala Azarenka, Svitolina dosla na 9-8, Azarenka spasila forhendom koji je jedva kacila liniju, 9-9, stvarno ludnica.

Svaka cast Elina!

 

Konacno ono zbog cega gubi meceve godinama je ovde promenila - napala je na 9-9 i otela taj poen i onda as za kraj.

 

Boga mi, nece biti lako Svjontek u sledecem mecu.

Link to comment
Share on other sites

evo mene u londonu na mecu azarenke i svitoline,strasan mec, zao mi vike i zvizduke je dobila ( nije bilo 5 navijaca nego bogami poprilican broj ljudi je zvizdao).ona je uljudno mahnula svitolini a ova je klimnula glavom,njih dve su bile super a ovi sto su zvizdali sigurno nisu bili ukrajinci na tribinama.

nemam priliku da gledam novaka ,sreno mu i do kraja majstore !

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...