Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

58 minutes ago, suptil said:

Grobati polako mogu da stavljaju sampanjac da se hladi. Kad vide kakva nam je transfer politika.

Slažem se, bez ikakve ironije, čestitam im prvo ulazak u top 8 ponovo, 2. godinu za redom, što je za Čovića naučna fantastika i nemoguća misija, a kamoli 2 puta za redom, što je dokazao za ove 10, slovima DESET, sezone time što smo samo jednom ušli u plejof, i to u starom formatu kad je bilo mnogo lakše i kad su ekipe bile dosta/mnogo slabije, i NIJEDNOM od uvođenja novog formata. A onda im čestitam i odlazak na F4, a za titulu ćemo da vidimo, imaju itekako odlične šanse. Čestitam im i odbranu titule ABA lige.

 

Sezonsku i člansku sam do sada uzimao, nekoliko sezona već, ali od sledeće sezone neću više definitivno, jer to ne zaslužuje ova "ekipa". Od sledeće sezone ću vrlo verovatno zvanično bojkotovati KK Crvenu zvezdu. Nažalost, ali dosta je bilo, u stvari ne dosta, nego previše, pa čak i više nego previše.

 

Poruka je jasna kao dan još otkad - ČOVIĆU ODLAZI I TI I TVOJI POLTRONI IZ UPRAVE! Ovo što vi radite je bukvalno TEROR I ZLOČIN koji traje sezonama, i koji ne prestaje, i koji će trajati idalje, ODLAZITE! Znam da čitaš forum inženjeru, ODJEBI od KK Crvene zvezde više jednom za svagda.

Edited by Шутер из блока
  • Ha-ha 8
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Znači kupujmo domaće fazon...

 

Teo, Topić, 

Džoni, Nedović

Dobrić, Lazić, DeDa

Lazarević, Bdželica

Mitrović, Simonović, Kuzmić

Raduljica kao igrač/prevoznik na ExYu teritoriji 

 

Trener Filip Čović 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sector said:

Kobra može u Bolonju samo turistički. 

 

Manite se čovićevih spinova, pa nije Scariolo lud. 

 

I Muka će da odbije te milione iz Njemačke i Turske, da pomogne svojoj Zvezdi. 

 

2/3 rostera domaći arpadžik, mark my words.

Mitrovic jos samo 3 godine, strpi se

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, suptil said:

Kada Ivanovica iznervira svojom neodgovornoscu Teo, ovaj ce ga zalepiti na klupu kao ove sezone Nedovica. Nisam pametan.

 

teo je najsvezije saradjivao sa scariolom dve godine; ako neko ne voli neodgovornost, to je sergio.

 

ako idemo unazad pa cekiramo teove trenere, ima jos takvih.

 

na kraju krajeva, ne mora ni taj teodosic ali ako nadjes kompatibilnog partnera njemu i nedovicu na pg/sg, to moze biti poezija. moze i shitka, ako ne nadjes.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, uini said:

 

simonovic bi bio projekat tipa tristana ali sa manje upsidea. s'druge strane, ne dao nam bog da imamo igraca koji za 15 minuta napravi 10 poena i 4 asistencije.

Preterao si malo, verovatno namerno.

 

Simonovic ima nekoliko sezona odigranih sa seniorima, Tristan je pre Partizana igrao 5 tekmi seniorskih.

 

Nije mu neki upside slazem se, ali ako je za centarsku rotaciju sa Dejvisom i Lukom, odlicno.

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bosMan_jr said:

Preterao si malo, verovatno namerno.

 

Simonovic ima nekoliko sezona odigranih sa seniorima, Tristan je pre Partizana igrao 5 tekmi seniorskih.

 

Nije mu neki upside slazem se, ali ako je za centarsku rotaciju sa Dejvisom i Lukom, odlicno.

 

 

 

gledao sam ga u letnjoj ligi proslog leta za bullse. bas je bilo, ono, uini na terenu sa profesionalcima u odbrani, jos mi nisu rekli sta se desava kod pokrivanja prostora.

 

bice on verovatno okej el igrac, samo mi je smesno da se radujemo njdmu a tea kunemo.

 

Link to comment
Share on other sites

Već nam se crta scenario po kojem Teo u svetom dresu u prvom EL susretu protiv jače spoljne linije gubi 2-3 lopte u nizu, baca fensi asiste Bentilu u ledja dok ovaj blene u obruč...u odbrani ga prolaze u mimohodu jer ga pokrivaju Nedara i Dobrić...Duško ga izvlači iz igre...Miloš prebacio klapnu pa preko Radulje prska Gatorade po ridjokosoj i to u Areni gde svih šest i po soma cigana skandira:

" Vrati Tea repati...!!!"

I da sam preterao sa dramatizacijom, šta li nam treba taj rolerkoster u najavi za preterane novce uz rizik da nikad ne stabilizujemo kemistri u ekipi i dovedemo u pitanje autoritet Duška nad novim rosterom.

Samo nedostaje info da Teo nije hteo ni da čuje za ništa manje od pozicije prvog pleja i to na 2 + 1 sezonu.














  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Teo je odličan potpis, ali samo i isključivo kao backup plej. To što on može da donese, promenu tempa utakmice u 2-3 napada, ne može baš mnogo evropskih plejmejkera.

 

Ako dolazi na poziciju startnog plejmejkera, to je, naravno, potpuno druga priča. Ne ponavljajte grešku našeg selektora 🫠 koji ga je škartirao kao ispušenu muštiklu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prema Miletu:

 

Pojacanje, Teo, Topic

Laprovitola, Nedovic

Pojacanje, Lazic, Lazarevic?

Pojacanje, Davidovac

Dejvis, Simon jr, Mitrovic?

 

Ja i dalje sumnjam u Laprovitolu a stavio sam ga na 2 (igrao i na 2 masu puta i sasvim je legit za tu poziciju a i brdo trenera igra sa dva pleja a igrao je i Dusko) jer mi ne deluje da je realno Laprovitola i Teo na 1, Nedovic na 2, jer pojacanje na 2 vrhunskog defanzivca i nema. Jedino da vratimo Holinsa ako ga Makabi raskine ili da se plati obestecenje.

 

Na pleju ako ne ostane Kampaco (posto je napisao da nije jos potpisao sa Realom) mislim da bi moralo imati dobrog defanzivca znaci Kampaco/Thompson/Henri je jedino sto se namece.

 

Na 3 ako ne vratimo Kalinica mislim da bi morali potpisati Hangu ili Ponitku.

 

Na 4 ako ne dodje Mirotic bilo bi pozeljno dobar defanzivac a takve bas i ne vidim, najbolje sto se namece je Polonara ili Dzordan Miki koji opet nisu neki vrhunski defanzivci ali su zadovoljavajuci.

 

Ako ne dodje Dejvis mislim da bi morali potpisati Niba, Koumadjea, Pojtresa jer nam fali tako neki.

 

 

Ukoliko se ovo ostvari imali bi zadovoljavajuce izbalansiran roster odbrane i napada. Bolje bi branili niski post bar svakako i generalno igru unutra. Napad i ppg nam ne bi manjkali, asistencije ne bi manjkale. Sut za 3 poena bi bio bolji svakako, a to nije puno tesko s obzirom kako smo sutirali ove sezone. Skok je upitan s obzirom da je Dejvis bio na 3.2 skoka za 18 minuta sto je bas lose. Jedna cetvorka dobar skakac bi izvadio pricu a jos ako na 3 dodju Kalinic ili Ponitka i skok bi bio generalno dobar.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Petrušev bi takođe valjalo da ostane. Primera radi, plafon mu je mnogo viši nego Smailagiću, a njega trpe u KKP i vidite kako napreduje. Svi bi šatro da razvijaju mladog igrača, a čim u prvoj sezoni seniorske košarke ne igra odbranu kao veteran (logično jel), onda se tera iz kluba. 

 

Mislim da je Filip čak bio odličan u prošloj sezoni, kad se sve uzme u obzir, iako je popustio u finalu ABA.

  • Like 22
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...