Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

3 minutes ago, fasper said:

Ekipa kojoj je Nedovic startna dvojka moze da se bori za neko 14. mesto nista vise od toga. Aj sto je kosarkaski glup nego je i strasno bezobrazan.

Svojerucno je prodao utakmicu. Zadnja dva minuta promasuje neku trojku van balansa,  prima u facu trojku od Lekavicijusa na drugoj strani, baca lezerne floutere ili se kliza, ne zna da stane na loptu, nikakav osecaj za trenutak utakmice uz standarno ocajan sut. Na kraju 3/4 oni imaju dve sekunde, nije se ni potrudio da zasmeta igracu na sutu sa njihove polovine.

Bas mi izaziva jezu kada on diriguje.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je danas najvažnije što sam video da Bolomboj može i treba da igra, da Tobi ima smisla u napadu, Rokas odličan, Jago trenutno nije za veliku ulogu u EL. Uz Šabaza i Tea biće dosta bolje.

Šteta za tog još jednog beka, baš nam fali.

Na 4 ćemo se krpiti, to sam se pomirio, najbolje smo izgledali kad su u paru Tobi i Bolomboj.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ako je današnja utakmica merilo bilo čega onda svaka cast svima koji tako misle.Ovakve petorke sa ovakvim ulogama nikad nećemo gledati na parketu.Čista improvizacija usled izostanka većine igrača.Ali i to je dovoljno da se pljucne po Dušku i igračima.I koje uloge da se znaju i naziru kad nismo bili niti jednom kompletni.

Treba da se dovede jedna dvojka da se molimo Bogu da će Beli da se dovede u red pa da plešemo .

Napred Zvezda.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Menjao bih Tobija i Bolomboja za nekog Neba, a da mi Mitar i Simon budu rezervni centri. I pojurio bih nekog Ledeja, a da zamene budu Deda i Lazarevic. Tu bih onda i preziveo Belog na poziciji legende. Kontam da bi svako ko iole prati kosarku tako pravio roster, a evo mi barem 5 godina vec imamo toliko nelogicnosti da nam treba strucna komisija da veštači prelazni rok kako bi otkrili ko sta igra i sta je uopste zamisao sa ovom glomaznom skupinom igraca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, fasper said:

Ekipa kojoj je Nedovic startna dvojka moze da se bori za neko 14. mesto nista vise od toga. Aj sto je kosarkaski glup nego je i strasno bezobrazan.

Ja sam u Februaru zbog istog bukvalno komentara bio razapet ovde. 

 

Momak je rođen za ekipe bez nekih velikih očekivanja.

Edited by StiviKivi
  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Cavani said:

Svojerucno je prodao utakmicu. Zadnja dva minuta promasuje neku trojku van balansa,  prima u facu trojku od Lekavicijusa na drugoj strani, baca lezerne floutere ili se kliza, ne zna da stane na loptu, nikakav osecaj za trenutak utakmice uz standarno ocajan sut. Na kraju 3/4 oni imaju dve sekunde, nije se ni potrudio da zasmeta igracu na sutu sa njihove polovine.

Bas mi izaziva jezu kada on diriguje.

Mnogo sam nervozan kad ovako izgubimo utakmicu, ali mene ce, osecam, ovaj igrac da otera u ludilo. Posle onog dziberskog pokusaja sa 9 metara preko ruke, a ima jos 8 sekundi do kraja napada, zasluzio je pozajmicu u FMP na dva meseca. A ni tamo da ne igra, samo da pojaca treninge.

 

Kari Pesic zna znanje makar sa takvim dziberima.

  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Svašta na svetu mogu da razumem, ali mržnju Cigana prema Nedoviću vrv nikad neću moći.

Kakav god da je, on je danas bio naš JEDINI bek, jedini igrač na poziciji 1 i 2 kog smo imali. Rokas i Hanga su trojke, trenutno prinudno na drugim pozicijama. Jaga ne računam jer će trebati vremena da postane iole upotrebljiv član rotacije na EL nivou.

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Howie Roseman said:

Igrali smo egal utakmicu bez pola tima protiv kvalitetnog evroligaškog protivnika koji je vjerovatno bio u punom sastavu, komentari kao da smo ponovo izgubili 40 razlike kao na prošlim pripremama. 

 

Meni je ovdje problem samo ta pozicija 2, ne vjerujem da je ijedna evroligaška ekipa tanja na toj poziciji.

Slažem se i prije sam pisao da je rupa na 2.Dosta ljudi zagovara četvorku,ali bekovi su najbitniji,oni su nosioci,to su objašnjavali i Pešić i Đorđević. Po mojem mišljenju Jago je čisti višak,jako je limitiran visinom,a ipak nema kvalitetu kakva se najavljivala.Kažu zalog za budućnost, to bi trebao biti Topić. Teodosić me prijatno iznenadio iako sam bio protiv njegovog potpisa.Još je u prajmu samo za 5 minuta manju minutažu. Šabaz,Hanga i Gidra klase. Na četiri manjak kvalitete ali neće tu biti većih problema kad se timski posloži. Pozicija 5 šarenolika ali nije to loše,puno,puno bolje nego prošle sezone. Uz doselekciju na 2 i ako zdravlje posluži mogla bi ovo biti najuspješnija sezona do sada.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Profesor said:

Menjao bih Tobija i Bolomboja za nekog Neba, a da mi Mitar i Simon budu rezervni centri. I pojurio bih nekog Ledeja, a da zamene budu Deda i Lazarevic. Tu bih onda i preziveo Belog na poziciji legende. Kontam da bi svako ko iole prati kosarku tako pravio roster, a evo mi barem 5 godina vec imamo toliko nelogicnosti da nam treba strucna komisija da veštači prelazni rok kako bi otkrili ko sta igra i sta je uopste zamisao sa ovom glomaznom skupinom igraca.

 

Jeste Tobey i Bolomboy su problem. 

 

Dobro je da nisi u toj stručnoj komisiji. 🙂

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Mnogo bolje što smo odradili ova dva turnira nego Aba superkup.

Ovako vidiš na čemu si u odnosu na druge EL ekipe, pogotovo Makabi i Žalgiris koji su uigrani i kompletni.

Što se tiče Nedovića, ja ga stvarno gotivim i drago mi je što je u Zvezdi ali je činjenica da nam pored njega fali još jedan bek.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kako mi vise idu na onu stvar nasi napadi u momentima kada treba prelomiti utakmicu. Ide se linijom manjeg otpora i sutiraju se dalekometne trojke, bukvalno preslikano iz prosle sezone kada smo kao na traci gubili dobijene utakmice. Odigramo napad tako nonsalantno i mislimo da cemo odbranom pobediti, a protivniku nakon svakog naseg promasaja samo raste samopouzdanje i onda tu samu zavrsnicu odigra odlucnije od nas. 
 

Sa druge strane, u ovako okrnjenom sastavu juce i pogotovo danas smo protiv dva evroligasa i ekipe koje su prosle sezone igrale top8 odigrali dve egal utakmice. I to sve uz neke Duskove sulude ideje sa Ilicem na tri, Kuzmicem juce koji je uleteo ni od kuda ili tandemom Mitrovic-Bolomboj koji cemo verujem gledati nikad tokom sezone. Bez dva prva plejmejkera gde je jedan poenterski najbolji nas igrac i drugi najbolji organizator maltene nismo nikakvih problema imali u napadu i to dovoljno govori koliko je ova ekipa napadacki mocna sa Nedovicem, Hangom, Rokasom, Lukom, Tobijem, Jagom...

 

Jos jedna stvar koju sam zakljucio nakon svih dosadasnjih pripremnih utakmica je da je plakanje za jos jednim pojacanjem na 4 samo po defaultu i zasnovano na tome kakva imena imamo na toj, a kakva na drugim pozicijama. Uopste nisam stekao utisak da nama fali neka klasna cetvorka na ovakav tim, pogotovo ne neko ko bi trazio loptu u rukama i dodatne akcije za njega da bi mogao da dodje do izrazaja. To vec sve imamo na drugim pozicijama mozda i vise nego sto treba, a na 4 je jedina potreba da Deda i Simon odigraju odbranu i zagrade skok. U sutu su svakako pretnja za 3p i nisu nivo Ilica i Lazarevica koje bi protivnici ostavljali same na sutu, tako da ako njih dvojica mogu da nam obezbede te dve stvari koje sam naveo onda je to to. Bjelica je tu samo plus, ako uspe da se sredi i nesto pruzi super, ako ne prezivecemo i bez njega.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nije da mracim nesto, pratim ovaj forum jos kad su svi prebegli sa b92, znaci sigurno jedno 5,6 godina…Ali nikako mi se ne svidja to sto nekako ekipa nema nikakvu zar, energiju, to je prva stavka…Druga, ja ne mogu da verujem da mi ne mozemo poslednji napad vec 2 godine da odigramo nesto smisljeno…Trece, cela sezona ce nam biti ovakva, gde dva pleja ce birati kada ce igrati,a kada ne…uz duzno postovanje, oni su top top top igraci, ali mislim da ih zabole ona stvar da se cimaju svaku utakmicu…cetvrta stvar da ti imas 5,6 visokih igraca,a nemas prvu 4-ku, beli to nije vise, mnogo je spor da prati on cetvorke…Mislim da smo nagomilali igrace bezveze…hanga i gidra top igraci i to su odlicni potpsi… ne znam sta da kazem, gledao sam turnir i u nemackoj i sada, ni na sta ne lici ovo…

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Don Dusko said:

Pa ako bih da biram gde da gubimo ove utakmice onda su svakako to ovde na pripremama.

Ne mozes da biras. To sto smo izgubili poslednje tri utakmice na pripremama ne znaci da cemo dobiti neke druge utakmice.

Edited by djura.net
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Sector said:

 

Jeste Tobey i Bolomboy su problem. 

 

Dobro je da nisi u toj stručnoj komisiji. 🙂

 

Pa jesu. Direktno jer nemaju taj izrazit kvalitet koji ce praviti razliku kada bude trebao da se zaključa reket. I indirektno jer Simonovic igra ono sto ne treba. Veci problem je svakako cetvorka koju nemamo.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Ivkela14 said:

Nije da mracim nesto, pratim ovaj forum jos kad su svi prebegli sa b92, znaci sigurno jedno 5,6 godina…Ali nikako mi se ne svidja to sto nekako ekipa nema nikakvu zar, energiju, to je prva stavka…Druga, ja ne mogu da verujem da mi ne mozemo poslednji napad vec 2 godine da odigramo nesto smisljeno…Trece, cela sezona ce nam biti ovakva, gde dva pleja ce birati kada ce igrati,a kada ne…uz duzno postovanje, oni su top top top igraci, ali mislim da ih zabole ona stvar da se cimaju svaku utakmicu…cetvrta stvar da ti imas 5,6 visokih igraca,a nemas prvu 4-ku, beli to nije vise, mnogo je spor da prati on cetvorke…Mislim da smo nagomilali igrace bezveze…hanga i gidra top igraci i to su odlicni potpsi… ne znam sta da kazem, gledao sam turnir i u nemackoj i sada, ni na sta ne lici ovo…

Prvo energije je bilo,a moraš uzeti u obzir i da su ovo prijateljski mečevi.Vajt je uletio 110 posto u prijateljsku pa znamo šta se desilo.

Drugo ne treba mračiti u vezi organizacije napada i "na šta nam je ličila igra" u pojedinim momentima jer se igralo bez dva pleja koji su uzgred i nosioci u timu. Ovo su bile trenerove improvizacije i nije bilo loše.

Treće neće Nedović organizirati zadnji napad kada Šabaz i Teo budu u igri,ovo je kao što rekoh bila improvizacija

Edited by zoki_dd
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...