Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

 
Al' si ga nahvalio - "nije Filip Čović, zna košarke, nije centar, al' bio bi dobar krilni centar da ima kakav-takav šut". [emoji14] Još malo pa ga okrpi gore nego ja koji ga "mrzim".
 
A naravno da ne mrzim Luku Mitrovića, mrzim ovakav princip sklapanja košarkaškog tima, milion puta sam objašnjavao i zašto. I nemam nikakav problem sa tim da Zvezda bude legija stranaca, ako će tim da bude pametno selektiran, kvalitetan i izbalansiran. 

I šta si sad napisao osim filozofije? Po tebi, ako nije atletska zver, bacaj ga na otpad (recikliraj) u FMP. Luka je daleko od onog igrača pre 10 godina. Ali nije ni tolika kanta, kakvom ga ti predstavljaš.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Miki28 said:

@Laki21 kako cemo bez Spanca? Zgotivio sam ga, vidjelo se u kupu da covjek zna svoj posao. 

 

Mozda ga Dusko tamo poslao da olaksa Kalinic, Mirotic, Laprovittla dolazak😀

 

 

Bez Španca ne bi uzeli ni kup.

 

Sranje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma dobar je Luka Mitrovic za back up centra.  

Ako je valjao da bude treci centar u Evrokupu za Buducnost valjda nama moze da bude back up centar u El.  

 

Takodje i za Mursiju, Manresu i Hapoel je igrao. 

 

Valjda su to sve klubovi na slicnom nivou  Zvezdi, nije sramota da treci centar Buducnosti bude drugi centar u El klubu. 

 

Za parnjaka Teu predlazem Petra Popovica.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mnogo smo se razmazili...Imali smo svojih 8-9 sezona, bili slepi kod očiju, prihvatili ovu priču o siromašnom Evroligašu i nismo mrdnuli ni makac...Sad će komšije da nam pokažu kako se koristi bankomat na pravi način...i tako u krug dok nadam se neko ovo sve ne privatizuje i postavi  u okvire normalnog...

Edited by ZiS
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mirage93 said:

Zanima me, posto kukate na sav glas, nazivate decka koji je bio kapiten Zvezde "Muka" i kmecite, koga bi vi doveli da bude back up? Isto vazi i za Davidovca, nema jednostavno bolje opcije od domacih igraca a da je realan.

Da bude backup kome?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Brat od Korneta said:

Ne pravi razliku kao top10 ili top15 centara svakako niti sam to napisao, ali je u prvoj polovini centara po napadackom doprinosu. Ospori ako mozes pa sam tu da se slozim ako napises valjane argumente. Bazicne, napredne brojke ili pak samo misljenje. Kako god.

 

Luka-Mitrovic-EL-play-types.png

 

 

Ovo je po tebi igrač koji napadački pravi razliku u EL.

 

 

28 minutes ago, Brat od Korneta said:

Pa blizi je i tome da pravi razliku nego da ne pravi nikakvu kao sto si napisao, sto apsolutno nije istina. Nikakvu razliku ne pravi Raduljica a od Raduljice do Tavaresa je duga lista i neko pravi manje neko vise, neko je bolji u odbrani neko je bolji u napadu, poput Luke.

 

Nisam napisao da nema nikakav učinak (kao Raduljica), nego da ne pravi nikakvu razliku. 

 

 

33 minutes ago, Brat od Korneta said:

Skoring se meri po ppg (dobro i uz procente pa tako neki Bejkon sa losim procentima dzabe mu sto je 4. skorer u El), ko je kakav skakac se meri po broju skokova jer ne moze biti bolji skakac neko ko ima 3 skoka od nekog ko ima 6 skokova na slicnu minutazu, nema tu bazicno nebazicno. Kao i asistent po broju asistencija. Ne moze biti Exum sa 2 asistencije bolji od Tea koji ima 6. Opet nema tu bazicno nebazicno kada pricam o jednom segmentu konkretno.

 

Ovako se meri ako ti se znanje o košarci svodi na poređenje bazične statistike, takve zaključke bi mogla da izvede i moja keva koja uopšte ne gleda košarku, samo pogleda koliko poena/skokova/asistencija ima x igrač u odnosu na y igrača.

 

 

39 minutes ago, Brat od Korneta said:

Vise sam i za bazicnu statistiku ili za elementarnu logiku, pa i promasio poentu, nego da napisem da Luka Mitrovic nije centar a covek igra centra vec 4-5 sezona unazad i igrace do kraja karijere. Da si napisao da ne smatras Mitrovica dobrim centrom za Zvezdu ili da si naglasavao njegove mane pa i da razumem, ali da Mitrovic nije centar, nije cak ni otici u krajnost, nego ne znam ni sam kako da nazovem, mozda osporavanje realnosti.

 

Ne budi bukvalista - da, Luka Mitrović igra centra već 4 sezone, a igra ga zato što u modernoj košarci nema mesta za četvorku koja nije u stanju da pogađa šuteve spolja. O tome šta mu sve fali i za centra sam pisao više puta, dakle igrač koji je u suštini zaglavljen između pozicija, jer je ozbiljno faličan za obe.

 

 

 

P.S. Tavares je 30. strelac u EL, a ubedljivo najbolji centar i vrlo verovatno najbolji igrač u Evropi, zna se koje stvari se danas primarno očekuju od centara, dodavanja iz short roll-a i pivotiranja pod košem dobro dođu kao neki bonus kvalitet, nikako kao glavni/jedini.

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Luka Mitrović ima svojih kvaliteta: brži je od većine centara, ima dobru tehniku za poziciju 5, dobro deli pas iz short rolla i generalno dobro čita igru. Međutim, njegove mane su mnogo izraženije na EL nivou za poziciju koju igra, a to je isključivo 5 jer nema ni naznake šuta izvan reketa, a sve njih je Guru nabrojao. Pričamo o EL i pokušajima da Zvezda bude konkurentna na tom nivou. Taj isti Luka Mitrović je danas još i super s obzirom da mu je karijera, usled povreda, bila u strmoglavom padu i da nije bilo mnogo verovatno da će on ikada ponovo biti EL igrač makar nižeg ešalona, što danas ipak jeste. Međutim, to je sve bilo lepo dok je bio plaćen u skladu sa backgroundom, u klub je došao na mala vrata, kao četvrti ili peti visoki iz rotacije evrokup Budućnosti. Sad taj isti Luka Mitrović traži platu kakvu je do dolaska Željka O u KKP mogao u srpskom klubu da dobije samo provereni EL igrač i apsolutni lider ekipe. Za te pare može da se nađe mnogo potentniji igrač od Luke. To je sva istina. To što je Hassan Martin bio promašaj ne čini Luku ništa boljim igračem, naprotiv, njegovi minusi su još više ogoljeni time što je morao da igra izvan svog kapaciteta. Dakle, da - Martin je bio promašaj ali ne, time se ne može abolirati limitiranost Mitrovića za ovaj nivo košarke. As simple as that. Za kraj, niko ga ne mrzi, štaviše uglavnom ga svi cene kao dobrog momka i saigrača ali je i tu sve primetnija nervoza usled klasične nemoći da se odgovori adekvatno na zahtev pozicije. Kako god, mislim da svejedno imamo većih problema od njega, on je bar igrač sa pulsom. 

  • Like 19
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja cu biti najsrecniji ako nama Luka Mitrovic bude najveci problem sledece sezone. Kakva histerija pojedinih ljudi sto je produzio ugovor igrac koji ima iza sebe dve i vise nego pristojne sezone, muka mi od citanja silnih strucnjaka na ovom forumu..

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Zvezdan said:

Ja cu biti najsrecniji ako nama Luka Mitrovic bude najveci problem sledece sezone. Kakva histerija pojedinih ljudi sto je produzio ugovor igrac koji ima iza sebe dve i vise nego pristojne sezone, muka mi od citanja silnih strucnjaka na ovom forumu..

Izvini jel mozes da mi kazes koje tj. kakve su Zvezdine ambicije u EL. Zelim da shvatim tvoj upis na najbolji moguci nacin. Iz mog ugla ako hocemo 12. mesto preplaceni Luka kao druga opcija moze da prodje. Ako juris nesto ozbiljno onda je insistiranje na "reprezentativcu Srbije" kao legitimnoj drugoj opciji jedan tezak nemoral i jajarisanje uprave.

Edited by suptil
Link to comment
Share on other sites

Kada se izvlaci ta statistika Mitrovica i cinjenica da je 16-i centar po broju postignutih poena, treba reci i da mu je prosek odigranih minuta u sezoni oko 18 i da po tom parametru ne spada ni u top 10 centara, a pitanje jel i u top 15. A posto pricamo o ucinku po utakmici, onda treba uzeti u obzir i da je na 11 od ukupno 34 utakmice proveo ispod 15 minuta na terenu. 
 

Dodao bih i da njegov uticaj na nasu igru nije samo kroz poene i asistencije, moj licni utisak je da nam je sa njim na parketu protok lopte tecniji i igra mnogo smislenija. Odluke koje donosi nakon kratkog otvaranja su u najvecoj meri ispravne i najobicniji pas koji ce da izbaci napolje, a koji nece direktno da donese poene ne moze da se vidi kroz statistiku. Mitrovic je izgubio sut za 3p, ali je zavrsnicu oko obruca podigao na bas visok nivo.

 

Svakako je zbog fizicke limitiranosti neizbiljno projektovati ga kao jednu od prve dve opcije na centru, a ako se tako nesto desi krivica je na klubu. Po meni treba imati u timu igraca koji je u stanju da "male" utakmice (Aba liga) odradi i odmeni nosioce. Ako pricamo o sklapanju kvalitetnog rostera onda je Luka kao treca opcija itekako dobar potez. E sad, da li ce stvarno to biti vreme ce pokazati. Ne razumem cemu tolika kuknjava kada se jos uvek ne zna kako ce centarska linija zaista biti popunjena.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, suptil said:

Izvini jel mozes da mi kazes koje tj. kakve su Zvezdine ambicije u EL. Zelim da shvatim tvoj upis na najbolji moguci nacin. Iz mog ugla ako hocemo 12. mesto preplaceni Luka kao druga opcija moze da prodje. Ako juris nesto ozbiljno onda je insistiranje na "reprezentativcu Srbije" kao legitimnoj drugoj opciji jedan tezak nemoral i jajarisanje uprave.

Ako sam dobro shvatio tvoj upis jedino moralno je da onda pojurimo Edija Tavaresa, Papajanisa i Dejvisa na poziciji 5, pa da napadamo taj tron Evrope, jer sve ispod toga je tesko jajarisanje..

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Zvezdan said:

Ako sam dobro shvatio tvoj upis jedino moralno je da onda pojurimo Edija Tavaresa, Papajanisa i Dejvisa na poziciji 5, pa da napadamo taj tron Evrope, jer sve ispod toga je tesko jajarisanje..

Lepo sam te pitao, iz tvog ugla koje su i kakve ambicije Zvezde u EL od oktobra?  Iz mog ugla ova uprava ima ogroman broj kontinuiranih gafova. Strateske postavke su takodje upitne. Izvini molim te sto sam te pitao...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, suptil said:

Lepo sam te pitao, iz tvog ugla koje su i kakve ambicije Zvezde u EL od oktobra?  Iz mog ugla ova uprava ima ogroman broj kontinuiranih gafova. Strateske postavke su takodje upitne. Izvini molim te sto sam te pitao...

Borba za top 8. Slazem se da uprava na celu sa Covicem ima ozbiljan broj gresaka, ali praviti dramu i pricati kako je zadrzavanje Luke Mitrovica "jedan tezak nemoral i jajarisanje" mucno citati i bas ne mogu shvatiti. Ja se nadam se da cu Luku Mitrovica gledati do kraja karijere u Zvezdinom dresu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Zvezdan said:

Borba za top 8. Slazem se da uprava na celu sa Covicem ima ozbiljan broj gresaka, ali praviti dramu i pricati kako je zadrzavanje Luke Mitrovica "jedan tezak nemoral i jajarisanje" mucno citati i bas ne mogu shvatiti. Ja se nadam se da cu Luku Mitrovica gledati do kraja karijere u Zvezdinom dresu.

Nisam ja reko da je zadrzavanje Luke nemoral vec sam rekao da juriti najvise domete sa pogresnim tj. prepoptentnim ulogama u timu odredjene domace osnove nece dovesti do rezultata. Luka zasluzuje Zvezdin dres. Drugo je pitanje o visini novca i ulozi koju treba da ima.

Edited by suptil
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Izem nam domaću osnovu kada bi sada svakog iz ove Čokijeve višegodišnje selekcije menjao na nevidjeno za stranog divljaka u tom cenovnom rangu...zaključno sa nosiocem Nedarom.
Luka (450k) je ipak fejk centar, Deda (400k) je večita misterija regularnog dela, Kuz (200k) je Kuz kojeg smo doveli za 400k samo sa manjom minutažom i većom diptrijom.
Lazarevic je pivot, Dalibora neka, trebaće za EC bekapa dogodine....gde sam preterao ?


Radulju izuzimam on je na poziciji "ku-ći-ca" ...plus ima još jednu neiskorišćenu barijeru.

Lazić je kep...ne ide da ga menjam za divljaka...to ne rade ozbiljni EL klubovi...neka ga još te tri sezone dok ne dodju rusi.














  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...