Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

7 hours ago, bosMan_jr said:

Ja jesam kritican prema odredjenim potezima kluba, i definitivno ne spadam u Coviceve ili Terzine svedoke, ali pitao sam se i na fudbalu kad se najavljivalo 34:0 za siti, pozdravljalo sa domacom titulom posle 6 kola i 4 poena zaostatka za nikad bednijim Partizanom i trazio otkaz za Bahara posle 2 meseca, a moram i ovde da se zapitam: kako se ti navijaci Crvene Zvezde nose sa svakodnevnim zivotom, da li imaju terapeutsku macku da ih vodi preko ulice ili im mama i tata donose dorucak u krevet, meni to izgleda toliko psihicki slabo i nestabilno, toliko nesigurno da ako su to punoletni ljudi, ja se stvarno brinem za njih. Tu spadaju i ovi sto se pozdravljaju sa Shabazovom sezonom bez bukvalno ijednog dokaza, i koji histericno svaki dan traze neki epohalan problem i razlog za kukanje. 

Stvarno totalno ludilo

 

Malo preterujes... pogotovo ovo sa terapeutskom mackom i ostalim primesama. 

 

Ne kapiram ni ja ljude koji mrace na pocetku sezone kada se jos uspostavlja neki sistem, i u FK i u KK imamo mnooooogo novih igraca koji treba da budu nosioci igre, u FK imamo i novog trenera, novu filozofiju koju donosi. Pa onda imas ljude koji mozda to gledaju povrsno pa im ovo sada deluje kao nesto lose, misle sve je to plug and play, a nije. Potrebno je vreme. I onda, ljudi kao ljudi, mnogi nalaze potrebu da iskazu to neko nezadovoljstvo, to je prosto neka losa priroda coveka - da to iskazuje, a kad je dobro, retko ko pohvali, ali cesto upravo ti isti koji su mracili na kraju i pohvale. Mozda se najvise i obraduju 😄 Imas onu izreku tipa "ja sam veciti pesimista jer cu tako najmanje da se rastuzim a najvise obradujem" 😄 

 

Nije to nikakva dijagnoza vec prosto priroda coveka. Vidim to i u ostalim sferama drustva. Ima ona fora, neki developer je to jednom ispricao, kad mu treba neka pomoc pa pita na stackoverflow-u, desavalo mu se da mu na proste stvari niko ne odgovori. A onda se dosetio i otvorio jos jedan nalog i sa njega odmah potom ostavi pogresan odgovor. Neverovatan je broj onih koji onda dodju i pocnu da ispravljaju i daju resenje. Ovo je vrlo slicno. 

 

Treba samo iskulirati i onda na kraju sezone videti ko je verovao a ko i nije bas i sta sad kazu 😄 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, VISOKOLETAC said:

,,Crveno-beli putuju na ovaj turnir bez lakše povređenih Nejpira i Teodosića koji će biti spremni za početak sezone, ali jači za Tobija i Davidovca koji su se u ponedeljak priključili timu nakon kraćeg odmora zbog obaveza sa nacionalnim timovima."

Sta ti ovde nije jasno?

Samo jos da definiramo ovo" lakše" 😁 Šalim se naravno. Ja definitivno ne spadam u skupinu onih koji mrače čak štoviše nepopravljivi sam optimist. Meni samo žao što ih neću imati prilike gledati u našoj generalnoj probi. 

Link to comment
Share on other sites

Moram da priznam, iako sam i sam to nekad radio, da je verovatno bolje da izbegavamo da komentarišemo tuđe komentarisanje. Jednostavno nema nikakvu poentu osim da se malo opljune po nekim forumasima koji imaju drugacije misljenje ili drugaciji stil pisanja. Ništa se time ne postiže osim što se pravi nekakva bezvezna podela na osnovu nepotpune slike o nekome, u prevodu predrasuda.

 

Elem, što se Šabazove lakše povrede. Nemam ništa protiv, ali od istegnuća mišića se i ja ovakav debeo oporavim za 3-4 dana, a kamo li neko ko je skoro deceniju mlađi od mene i sportista. Meni, koji sam poprilično "naplašen" ranijim dešavanjima i trajanjima povreda kod nas, ovo deluje vrlo sumnjivo. To naravno ne mora da je tako, ja samo kažem ono što mislim u ovom trenutku. I da, imam mačku, koja ume da deluje terapeutski, ali svakako je nisam nabavio zbog pisanja na forumu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Kooineeperk said:

 

Malo preterujes... pogotovo ovo sa terapeutskom mackom i ostalim primesama. 

 

Ne kapiram ni ja ljude koji mrace na pocetku sezone kada se jos uspostavlja neki sistem, i u FK i u KK imamo mnooooogo novih igraca koji treba da budu nosioci igre, u FK imamo i novog trenera, novu filozofiju koju donosi. Pa onda imas ljude koji mozda to gledaju povrsno pa im ovo sada deluje kao nesto lose, misle sve je to plug and play, a nije. Potrebno je vreme. I onda, ljudi kao ljudi, mnogi nalaze potrebu da iskazu to neko nezadovoljstvo, to je prosto neka losa priroda coveka - da to iskazuje, a kad je dobro, retko ko pohvali, ali cesto upravo ti isti koji su mracili na kraju i pohvale. Mozda se najvise i obraduju 😄 Imas onu izreku tipa "ja sam veciti pesimista jer cu tako najmanje da se rastuzim a najvise obradujem" 😄 

 

Nije to nikakva dijagnoza vec prosto priroda coveka. Vidim to i u ostalim sferama drustva. Ima ona fora, neki developer je to jednom ispricao, kad mu treba neka pomoc pa pita na stackoverflow-u, desavalo mu se da mu na proste stvari niko ne odgovori. A onda se dosetio i otvorio jos jedan nalog i sa njega odmah potom ostavi pogresan odgovor. Neverovatan je broj onih koji onda dodju i pocnu da ispravljaju i daju resenje. Ovo je vrlo slicno. 

 

Treba samo iskulirati i onda na kraju sezone videti ko je verovao a ko i nije bas i sta sad kazu 😄 

 

Lepo si to analizirao (malo blaze ali lepo), ali to je klasicna linija manjeg otpora i put koji ne doprinosi napretku pojedinca ili drustva. 
Pa bas ti koji su najvise mracili a posle ce da velicaju su mi ubedljivo najgori. Ovi sto mrace, pa nece da priznaju da su pogresili, nego mrace i dalje, oni su mi cak i simpaticni, moze se reci da imaju neki karakter - kontriraju masi ili sta vec, moze da se nadje nesto sto ide u njihovu korist. Ali ovi prvi, amorfna masa koja se kao sprema na najgore i nije bar toliko jaka da to radi sama za sebe nego mora svima da prezentuje to, i onda na prvu naznaku uspeha pada u trans jer joj je tako najlakse… gadi mi se. 

Dobicu keca dobicu keca sigurno, nista mi nije tacno… i onda dobije 5- i smeje se zadovoljno. 
 

pi

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Kooineeperk said:

 

Malo preterujes... pogotovo ovo sa terapeutskom mackom i ostalim primesama. 

 

Ne kapiram ni ja ljude koji mrace na pocetku sezone kada se jos uspostavlja neki sistem, i u FK i u KK imamo mnooooogo novih igraca koji treba da budu nosioci igre, u FK imamo i novog trenera, novu filozofiju koju donosi. Pa onda imas ljude koji mozda to gledaju povrsno pa im ovo sada deluje kao nesto lose, misle sve je to plug and play, a nije. Potrebno je vreme. I onda, ljudi kao ljudi, mnogi nalaze potrebu da iskazu to neko nezadovoljstvo, to je prosto neka losa priroda coveka - da to iskazuje, a kad je dobro, retko ko pohvali, ali cesto upravo ti isti koji su mracili na kraju i pohvale. Mozda se najvise i obraduju 😄 Imas onu izreku tipa "ja sam veciti pesimista jer cu tako najmanje da se rastuzim a najvise obradujem" 😄 

 

Nije to nikakva dijagnoza vec prosto priroda coveka. Vidim to i u ostalim sferama drustva. Ima ona fora, neki developer je to jednom ispricao, kad mu treba neka pomoc pa pita na stackoverflow-u, desavalo mu se da mu na proste stvari niko ne odgovori. A onda se dosetio i otvorio jos jedan nalog i sa njega odmah potom ostavi pogresan odgovor. Neverovatan je broj onih koji onda dodju i pocnu da ispravljaju i daju resenje. Ovo je vrlo slicno. 

 

Treba samo iskulirati i onda na kraju sezone videti ko je verovao a ko i nije bas i sta sad kazu 😄 

 

It is called the fear of not being right in the end. 

Link to comment
Share on other sites

Ове припремне ако ништа друго, послужили су нам да видимо како и колико неки играчи могу да пруже на својим секундарним позицијама. Можда овај турнир на Кипру може бити шанса, за нову 1/2/3 линију Ханга/Гедраитис/Давидовац. Ко зна, може и Деки Давидовац на 1, мало да се присети како то иде.

Link to comment
Share on other sites

Jebasmo ježa ako tokom EL sezone pored imena:
Šabaz, Teo, Yago, Nedara i Hanga...budemo morali da posegnemo za opcijom Deda na kecu.
Bolje da ne čačkamo mečku uigravanjem takvog specijala.
Deda od 700k, ako je u stanju da opet neutrališe Lideja od 1.5m i slične mu EL četvorke...vredeće svaku paru uz ostale fore koje prodaje u napadu.
Sada je u toj ulozi ipak primarno Bjelica kao i Lazarević i Simke zavisno od meč-apa.
Ako unutra ne možemo da uspostavimo sistemsku odbranu uz modifikacije jakom rotacijom male armije visokih...onda nam ni po 20ppg Šabaza i Nedare neće biti dovoljno protiv gornjeg doma.






  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sector said:

 

Pa mislim da dobrih igrača ima, samo ih treba platiti.

 

Ako ne griješim Markos je napisao da nam je interesantan Nunn ali da se njemu i mnogima iz NBA ne dolazi u Evropu. Vidimo da nije baš tako.

Nunn nema sta da trazi u Nba. A u Evropu dolazi zbog novca jer mu je Oly dao masnu platu. 

 

Link to comment
Share on other sites

Znači danas u najjačem sastavu. Sve  sa Kuzom i Ilićem. 

7 minutes ago, Miki28 said:

Nunn nema sta da trazi u Nba. A u Evropu dolazi zbog novca jer mu je Oly dao masnu platu. 

 

Sta ne bješe taj u LAL-u pre jedno 3,4 sezone? 

Edited by bodo
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da ce Teo svakako propustiti dobar broj utakmica, pre svega u Aba ligi, radi predostroznosti jer ipak pricamo o igracu koji ima 36 godina i koji nikada nije mogao da se pohvali svojim fizikalijama. Zato je Yago i doveden, da u tim utakmicama dobije veci broj minuta i verujem da ce pokazati kvalitet, deluje kao dosta bolji igrac od Dzonija Ivanovica recimo. Ne verujem da cemo mnogo trpiti zbog Teovog izostanka. Vise me brine Nepijer jer je neko ko treba da nam bude medju glavnim igracima, a verovatno i broj jedan u timu. Nesto kao Vildoza prosle sezone kada je tek dosao. On je projektovan za nekoga ko treba da donese najveci kvalitet i shodno tome je i najplaceniji igrac ekipe. Mnogo je bitno da nam on bude zdrav i na raspolaganju. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Sector said:

 

Pa šta sam ja drugačije od toga napisao? :smiley33:

Nista, samo kazem da mi treba da pikiramo neke druge profile iz NBA koji ako dolaze u Evropu nece kostati toliko.

11 minutes ago, bodo said:

Znači danas u najjačem sastavu. Sve  sa Kuzom i Ilićem. 

Sta ne bješe taj u LAL-u pre jedno 3,4 sezone? 

Prica se da je bio u Lejkersima ali ni njegovi najblizi se ne sjecaju da su ga vidjeli na utakmicama a i kad je igrao, bolje da nije.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...