Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

8 minutes ago, dzakala said:

Mi trenutno imamo 12 igraca ako se ne varam ne racunajuci (Raduljicu,Kuza i Ilica)

Ako dovedemo jos 2 igraca to je roster od 14 igraca koji ce se boriti za roster i to je po meni ok.

Niko ovde ne govori i opravdava sirinu rostera sa Raduljicom ili Kuzmicem.

 

Ne računajući Raduljicu, Kuzmića, Ilića i Lazarevića imamo 12 igrača... Drugim rečima - imamo 16 igrača. I dovodimo još dvojicu.

 

1 minute ago, suptil said:

Klubovi moraju da imaju 15 igraca u rotaciji. Intenzitet sezone, moguce povrede, konkurentnost. Sve to kad se podvuce jasan je zakljucak. Posebno je pitanje kvalitet igraca od 13-15 mesta. Oni koji igraju EL bez velikih ambicija stavice juniore 13-15 uz to 10-12 mesta u timu su slabije placeni igraci. Svi ostali klubovi imaju neki "kvalitet" na kraju klupe ali i u produzetku iste. 

 

Klubovi ne moraju da imaju 15 igrača, što se pokazalo prošle sezone na primerima Olimpijakosa, Partizana, Baskonije, Monaka, a možemo reći i Žalgirisa koji je roster popunjavao litvanskim klincima poput Lelevicijusa, Kublickasa i Krivasa. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, suptil said:

Ako pogodimo sa pojacanjima  mozemo da kazemo da smo legitimni takmac za top 8. Ima dosta timova koji ulazu slican novac kao mi ove godine. Mi jesmo napravili iskorak i dostigli neki nivo ali to je tek prvo poluvreme.

 

Mislim da i u ovom sad sastavu moramo da imamo visoke ciljeve, a tek kad dovedemo još beka i krilnog centra (koji je obavezan) mislim da nema mesta ni za kakve izgovore.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Guru said:

 

Ne računajući Raduljicu, Kuzmića, Ilića i Lazarevića imamo 12 igrača... Drugim rečima - imamo 16 igrača. I dovodimo još dvojicu.

 

 

Klubovi ne moraju da imaju 15 igrača, što se pokazalo prošle sezone na primerima Olimpijakosa, Partizana, Baskonije, Monaka, a možemo reći i Žalgirisa koji je roster popunjavao litvanskim klincima poput Lelevicijusa, Kublickasa i Krivasa. 

Ne moraju da imajju. Ja samo kazem da u slucaju povreda, skracenog rostera usred sezone moras da izlazis na trziste dodatno. Druga je stvar sto se kod nas ugradjuju u transfere. Da postoji jasan vlasnik ili da je akcionarsko drustvo tih socijalistickih, skorojevic metoda ne bi bilo

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, СтелаРоса said:

Po cemu imamo realne sanse da se nadjemo na F4? Eto i da dodje Kalinic, on je na tom istom F4 prosle sezone odigrao 15 min, a dosao bi da nam bude prva opcija. Tobi polufinale nije ni igrao, samo za trece mesto 12 minuta, a bice nam prvi centar. Bolomboj 8 minuta. Teo drugi plej ekipe koja je bila 14. Shabazz poslednje dve sezone 15 ozbiljnih utakmica u rukama. I mi imamo realne sanse za F4? 
 

Ja kao navijac se nadam trofeju, i da imamo duplo slabiji tim od ovoga isto bi bilo. Ali nase realne sanse nisu ni top8, a kamoli f4.

 

Ne kapiram čemu ovaj defetizam, ispada da je vama svejedno koje igrače potpisujete. Obrni-okreni nemate šanse za F4. Možeš da dovedeš i Lebrona pa da to ne bude garant plej ofa, evo pitaj @Miki28 na tu (bolnu) temu :classic_smile:

 

Lično mislim da je Yago višak potpis, kao i neko od (krilnih) centara. Moje viđenje Mitrović i Davidovac, baš ne kapiram opsesiju tim igračima. Ali to i dalje ne znači da je sezona doomed u startu, sad je na Dušku da pokaže kakav je trener.

 

Bilo je od govana se ne pravi pita, e pa sada može da pravi pitu od lepih, zrelih jabuka koje ima. Tražilo se da selektira roster - nek se baci na posao.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, John Terry said:

 

Mislim da i u ovom sad sastavu moramo da imamo visoke ciljeve, a tek kad dovedemo još beka i krilnog centra (koji je obavezan) mislim da nema mesta ni za kakve izgovore.

Mi imamo i sad visoke ciljeve. Jurimo top 8. Samo sa jos dva klasna igraca prica o najskupljem timu Zvezde ikada poprima jasnu formu i za dve nijanse postanemo ozbiljniji takmac i konkurent sa jasnoizrazenom namerom bez uvijanja.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

 

Ne kapiram čemu ovaj defetizam, ispada da je vama svejedno koje igrače potpisujete. Obrni-okreni nemate šanse za F4. Možeš da dovedeš i Lebrona pa da to ne bude garant plej ofa, evo pitaj @Miki28 na tu (bolnu) temu :classic_smile:

 

Lično mislim da je Yago višak potpis, kao i neko od (krilnih) centara. Moje viđenje Mitrović i Davidovac, baš ne kapiram opsesiju tim igračima. Ali to i dalje ne znači da je sezona doomed u startu, sad je na Dušku da pokaže kakav je trener.

 

Bilo je od govana se ne pravi pita, e pa sada može da pravi pitu od lepih, zrelih jabuka koje ima. Tražilo se da selektira roster - nek se baci na posao.

Ne bih se slozio za Yaga, ali Davidovac i jedan od Mitrovic/Simonovic je visak.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Milos 3.14 said:

Znači ostaje jedno mesto za Lazića, Luku, Yaga , tri jako dobra igrača koja su potencijalno nezadovoljna

 

Lazić kvalitetan i nezadovoljan? Čovjek je milionima svjetlosnih godina daleko od EL nivoa i on će samo zahvaljujući Čoviću igrati do kraja karijere u EL timu. Najjače još da bude nezadovoljan. :classic_laugh:

 

Shabazz, Teo, Yago

Nedović, pojačanje

Giedraitis, Hanga

Pojačanje, Davidovac

Tobey, Bolomboy, Simonović

 

Raduljica i Ilić valjda idu. Kuzmić ako se ne varam nije zvanično produžen. Biće borba za 12 između Simona i Mitrovića vjerovatno.

Link to comment
Share on other sites

Dva su razloga za ovoliku sirinu rostera sa domacim igracima koju forsira Covic:

1. biti prvi u selu, zbog broja stranaca,

2. ugraditi se u ugovore.

Slazem se da je 12-13 seniora plus juniori dovoljno za sezonu. Ako se neko povredi, izadjes na trziste, ne uzimas sa civiluka.

Sem toga, ne mozes da napravis zdravu konkurenciju i radnu atmosferu sa toliko igraca, od kojeg dobar broj zna da verovatno nece igrati.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Pero said:

Ne bih se slozio za Yaga, ali Davidovac i jedan od Mitrovic/Simonovic je visak.

 

Yago je vrh potpis, ali jbg kad na njegovom mestu već imaš prethodno dovedene Tea i ShabUzza. Daleko je potrebniji SG iza Nedovića, koji će prvenstveno biti malo više defanzivno orijentisan, nego treći plej u rosteru. Na ove mekane igrače na pozicijama 4 i 5 ne bih više trošila reči ;D 

 

The point is, odlazak na F4, ma i sam ulazak u plej of je kombinacija više faktora koji se poklope. Stoga to ne treba otpisivati unapred kad sezona još nije ni počela.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, DameTime said:

 

Ne kapiram čemu ovaj defetizam, ispada da je vama svejedno koje igrače potpisujete. Obrni-okreni nemate šanse za F4. Možeš da dovedeš i Lebrona pa da to ne bude garant plej ofa, evo pitaj @Miki28 na tu (bolnu) temu :classic_smile:

 

Lično mislim da je Yago višak potpis, kao i neko od (krilnih) centara. Moje viđenje Mitrović i Davidovac, baš ne kapiram opsesiju tim igračima. Ali to i dalje ne znači da je sezona doomed u startu, sad je na Dušku da pokaže kakav je trener.

 

Bilo je od govana se ne pravi pita, e pa sada može da pravi pitu od lepih, zrelih jabuka koje ima. Tražilo se da selektira roster - nek se baci na posao.

Pa cek, jel se ti slazes da je f4 realnost?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DameTime said:

 

Yago je vrh potpis, ali jbg kad na njegovom mestu već imaš prethodno dovedene Tea i ShabUzza. Daleko je potrebniji SG iza Nedovića, koji će prvenstveno biti malo više defanzivno orijentisan, nego treći plej u rosteru. Na ove mekane igrače na pozicijama 4 i 5 ne bih više trošila reči ;D 

 

The point is, odlazak na F4, ma i sam ulazak u plej of je kombinacija više faktora koji se poklope. Stoga to ne treba otpisivati unapred kad sezona još nije ni počela.

Pa SG ce doci bukvalno su svi iz kluba potvrdili. Ne znam otkad je mnogo imati 5 igraca na bekovskim pozicijama? Plus sto je Yago dosao za sicu a i nije kao da nam ostala 3 beka nemaju istorijat sa povredama i jos Teo sa 37 godina sigurno nece da igra svaku utakmicu u sezoni, narocito ne u Aba ligi.

Za centarsku liniju se slazem bio sam za ostanak Mitrovica ali posle svih ovih pojacanja mi je suvisan. Pre sam za Simonovica jer je Mitrovic dostigao svoj maksimum a mislim da Simon nece nista losiji biti a ima prostor za dosta napretka, mada cemo to tek da vidimo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, СтелаРоса said:

Pa cek, jel se ti slazes da je f4 realnost?

 

Naravno, F4 je realnost za sve ekipe, sem za ove mučenike sa dna EL kace. Rekoh već da za F4 treba mnogo da ti se poklopi, pa bio Oly ili KKCZ.

 

2 minutes ago, Nele said:

Pa SG ce doci bukvalno su svi iz kluba potvrdili. Ne znam otkad je mnogo imati 5 igraca na bekovskim pozicijama? Plus sto je Yago dosao za sicu a i nije kao da nam ostala 3 beka nemaju istorijat sa povredama i jos Teo sa 37 godina sigurno nece da igra svaku utakmicu u sezoni, narocito ne u Aba ligi.

 

Jbga brate, ako te brine Teovih 37 godina, onda ga ne potpisuješ. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Sector said:

 

Lazić kvalitetan i nezadovoljan? Čovjek je milionima svjetlosnih godina daleko od EL nivoa i on će samo zahvaljujući Čoviću igrati do kraja karijere u EL timu. Najjače još da bude nezadovoljan. :classic_laugh:

 

Shabazz, Teo, Yago

Nedović, pojačanje

Giedraitis, Hanga

Pojačanje, Davidovac

Tobey, Bolomboy, Simonović

 

Raduljica i Ilić valjda idu. Kuzmić ako se ne varam nije zvanično produžen. Biće borba za 12 između Simona i Mitrovića vjerovatno.

Isti sastav sam i ja napisao samo što si ti apriori ubacio Yaga, a ja recimo mislim da će to 12 mesto jako često biti rezervisano za Lazića koliko god da ga ti osporavaš.

Lazić kao defanzivni specijalac za 10 minuta ima više smisla na ovaj roster nego mnoge prethodne.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Guru said:

 

Ne računajući Raduljicu, Kuzmića, Ilića i Lazarevića imamo 12 igrača... Drugim rečima - imamo 16 igrača. I dovodimo još dvojicu.

 

Sa Raduljicom se koliko ja znam raskida ugovor, dok Ilica salju na pozajmicu,tamo da njih dvojica sigurno nece biti u rosteru.

Lazaravic ce tu da se sunja oko 12 i da upada u slucaju izostanaka/povreda i to mi je skroz legitimna pozicija za njega,ne ulazeci koliko ce biti (pre)placen za to.

Za Kuza svi pretpostavljamo o cemu je rec, i to je glupo komentarisati, narocito sada na ovu centarasku liniju.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Milos 3.14 said:

Isti sastav sam i ja napisao samo što si ti apriori ubacio Yaga, a ja recimo mislim da će to 12 mesto jako često biti rezervisano za Lazića koliko god da ga ti osporavaš.

Lazić kao defanzivni specijalac za 10 minuta ima više smisla na ovaj roster nego mnoge prethodne.

Na stranu podeljeni stavovi oko Lazica, u ovim slucajevima kao sto si naveo dolazi do mimoilazenja izmedju pravih strucnjaka i nas koji smo samo zaljubljenici u sport.

Apsolutno ce biti situacija da Lazic izgura Brazilca iz 12, a odmarace i Teo, bice minuta za sve.

 

Opet smo selekcijom osudjeni na to da se tresemo u strahu od povreda i deluje da u blizoj buducnosti necemo kreirati KK Kamerun roster, bar ne dok je Covic i familija koncept tu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, DameTime said:

 

Ne kapiram čemu ovaj defetizam, ispada da je vama svejedno koje igrače potpisujete. Obrni-okreni nemate šanse za F4. Možeš da dovedeš i Lebrona pa da to ne bude garant plej ofa, evo pitaj @Miki28 na tu (bolnu) temu :classic_smile:

 

Lično mislim da je Yago višak potpis, kao i neko od (krilnih) centara. Moje viđenje Mitrović i Davidovac, baš ne kapiram opsesiju tim igračima. Ali to i dalje ne znači da je sezona doomed u startu, sad je na Dušku da pokaže kakav je trener.

 

Bilo je od govana se ne pravi pita, e pa sada može da pravi pitu od lepih, zrelih jabuka koje ima. Tražilo se da selektira roster - nek se baci na posao.

 

Visak je Teo :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Sulejman V said:

Kalina je uzeo pare a i sam je rekao da ga zaboli ona stvar za Zvezdu

 

Degutatno pljuvanje po Kuzmari a znamo šta je prošao u životu. Ne valja jer je Bosanac 

Odakle se vise pojavljuju ovakvi stihovi

3 minutes ago, Sulejman V said:
3 minutes ago, Sulejman V said:
Edited by bosMan_jr
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Kankkunen said:

Zašto smo  @uini i ja zapeli za njega ... igra jašta.

Covek na coveka igra fenomenalno, rad nogu odlican a bgm i wingspan (195cm visok, negde sam video 210cm, a negde 213cm wingspan)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

 

Ne kapiram čemu ovaj defetizam, ispada da je vama svejedno koje igrače potpisujete. Obrni-okreni nemate šanse za F4. Možeš da dovedeš i Lebrona pa da to ne bude garant plej ofa, evo pitaj @Miki28 na tu (bolnu) temu :classic_smile:

 

Lično mislim da je Yago višak potpis, kao i neko od (krilnih) centara. Moje viđenje Mitrović i Davidovac, baš ne kapiram opsesiju tim igračima. Ali to i dalje ne znači da je sezona doomed u startu, sad je na Dušku da pokaže kakav je trener.

 

Bilo je od govana se ne pravi pita, e pa sada može da pravi pitu od lepih, zrelih jabuka koje ima. Tražilo se da selektira roster - nek se baci na posao.


Niste svesni koliko svi koji pominjete da je Jago nepotreban niste u pravu. Ne mozemo da znamo da li ce se neko povrediti, stoji, ali mi imamo 3 "staklena" igraca na beku. Sabaza, Tea i Nedovica. Jago ce imati svoje minute u ABI i sledece sezone mnogo vecu ulogu.

Sto se Mitrovica i Dede tice, obojicu ih volim kao rodjene. Ne razumem kako ljudi ne kapiraju Covicevu "opsednutost" domacim igracima, forsira covek kvazi rodoljublje i patriotizam i tjt. Ali da, jedan je visak i bice 14. igrac u rotaciji maltene kada su svi zdravi.

Zapamtite, Jago moze i ja mislim bice mozda i najbolji potpis ovog prelaznog roka.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...