Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

U nastavku prelaznog roka bih targetirao sledece igrace kao primarne mete i pokusao svim silama da ih dovedem:

 

- Pierria Henry - mislim da ovde ne treba objasnjavati zasto bas on na postojecu spoljnu liniju, nazalost suspenzija je verovatno najveci problem ali mogla bi EL da nam se oduzi za ono sa Kampacom 🙂

 

- Nikola Kalinic - moze on da prica da ostaje u Barsi, ali oni mu svaki dan porucuju da ce biti visak, tako da kada bude trazio novi tim verujem da cemo mu biti ozbiljna opcija, pogotovo sto smo doveli Tea i produzili Mitrovica

 

- Petr Cornelie - u vezi njega sam najsumnjicaviji, ali pre bih rizikovao sa njim nego dovodio nekoga iz proverene ekipe poput Vilijamsa, Tomasa ili Sengelije. Po meni je uvek prednost imati visokog igraca sa dugackim rukama, jer kosarka je igra visokih ljudi, a ako uz to moze da ubode i trojke u vrlo dobrom procentu kud ces vise

 

- Jordan Mickey - od tih nekoliko centara koji su se spominjali on mi je overall najbolji igrac, iako bi mozda Poytress kao profil igraca bio bolji fit uz Simona i Luku, ali zelim da konacno imamo centra za kojeg cemo reci "e ovaj nam je starter"


 

Sa ovakva cetiri igraca bi poprilicno izbalansirali roster ofanzivno i defanzivno. Ostalo bi otvoreno pitanje jos tog jednog 1/2 igraca, ali ne gori nam, ove pozicije su mnogo bitnije.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Уф, Шабаз... Влажни сан. 15ppg у Милану где је бануо у расуло у сред сезоне после једно 2 године неиграња и окренуо сезону. 

Није идеалан пар Теодосићу свакако, али није ни "non factor" у одбрани, где му је највећи проблем сајз. Добро се креће, добар крадљивац, може да испарира већини плејмејкера, а притом ће све до једног да их затрпа напред. Генерално бих био јако задовољан, али би онда заиста остатак ростера морао дефанзивно да се прилагоди овој меканијој спољној линији, којој бих свакако додао једног Холинса.

 

Edited by Шеф стручног штаба
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Sector said:

A jel Campazzo stvarno mora da odluči do 15-og ili je taj datum neko lupio? Malo čudna situacija da ga Real još nije ozvaničio... 

 

Valjda je od 15.07. aktivacija +1 ali ni to nije nista spec jer onda bi neko morao da nam plati obestecenje od 50k € ako ode pre 15.07. onda nema ni tog obestecenja ako sam dobro shvatio ako nisam neka me slobodno neko ispravi.

 

Neee opet Napier saga ... ako smo stvarno u nekoj prici sa njim onda je ocigledno sa gornjeg pasusa da ce negde ici Kampaco.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Napier nije uopste tako los defanzivac kako se predstavlja. On je bio u top 8, top 10 defanzivaca na kecu u ligi pre povreda...u Vulvsima je npr. bio stvarno dobar u defanzivi (imam i links kad sam ga jos pre Zenit ere zeleo kod nas).

 

Ovo sve je vrv off topic posto random Italijanima neVeruem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, leki bg said:

Napier nije uopste tako los defanzivac kako se predstavlja. On je bio u top 8, top 10 defanzivaca na kecu u ligi pre povreda...u Vulvsima je npr. bio stvarno dobar u defanzivi (imam i links kad sam ga jos pre Zenit ere zeleo kod nas).

 

Ovo sve je vrv off topic posto random Italijanima neVeruem.

 

Nije loš u odbrani - uvek u stavu, agilan, aktivne ruke, inteligentan (zna kako koga da čuva), samo je suviše sitan i lagan da bi ostvario značajniji impact. A nama nažalost sada treba baš igrač koji će imati ozbiljan impact na toj strani terena, jer smo vezali sebi ruke dovođenjem 36-ogodišnjaka koji odbranu igra tako što stoji u mestu i pokazuje saigračima ko da preuzme njegovog igrača. Ako nam je već bilo do domaćih veterančina, bolje da smo vratili Jovića i onda napali svim silama Šabaza koji je prava ofanzivna klasa na EL nivou... S tim što u normalnom klubu naravno ne bi bilo potrebe ni za Jovićem, nego bi se u odnosu na Šabaza selektirao kompatibilan mlađi plej bilo koje nacionalnosti. 

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...