Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

3 hours ago, uini said:

^ovo sto besedi @Princeton, da ne citiram sad dva posta iznad, je vazno, makar za razumevanje koliko pojednostavljeno gledamo na kosarku, otprilike iz vizure, kako se cuje mrezica dok lopta prolazi kroz obruc.

 

ja sam medju prvima koji ce istaci da se sport zove "kos"arka s'razlogom, a generalno sam izdeprimiran kada vidim da 50+% ekipe ima problem da uzme realan sut ali definitivno ima jos puno faktora koji uticu na igru.

 

da se razumemo, ista stvar vazi i u obrnutom slucaju, famoznoj katanacho-odbrani, koja mora da ima neko razresenje u napadu, inace dzaba sve.

..

inace, koliko sam imao neki govedji osecaj da facu dolazi, u trenutku kada je to izgledalo nadrealno, toliko mi sad izgleda da nema shaje, pa bi bilo dzentlmenski od njega ka nama, da nam ubrzo javi, makar i "ispod zita", posto ce taj plej-centar izbor biti krucijalan za konacnu logiku rostera.

 

Meni deluje da on kopa da se vrati u Real ali ocigledno je da tu ima peripetija, meni se cini da Real zateze iz nekih njima poznatih razloga.

 

Mi smo mu neka opcija B mozda cak i C i ne bi me zacudilo da kraju zavrsi u tipa Monaku ako se ne dogovori sa Realom ali znace se za dva/tri dana tako da to i nije najveci problem.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nunilo said:

 

Meni deluje da on kopa da se vrati u Real ali ocigledno je da tu ima peripetija, meni se cini da Real zateze iz nekih njima poznatih razloga.

 

Mi smo mu neka opcija B mozda cak i C i ne bi me zacudilo da kraju zavrsi u tipa Monaku ako se ne dogovori sa Realom ali znace se za dva/tri dana tako da to i nije najveci problem.

 

kapiram da voli tamo ali opet, facu može da pokaže prstom na ekipu u kojoj želi da igra, tako da ne znam zašto je toliko baš zapeo za real. kao što kažeš, ima tu atraktivnih destinacija, nije kao da je osuđen da ide u novgorod

Link to comment
Share on other sites

Sunce ti jebem 250 strana, a tek 12 jul. Tri nova igraca dosla jedan produzen znaci ni pola prelaznog roka nije proslo, a u ovih 250 strana sam se svega nacitao (mogu se komotno 4 romana napisati - 2 komedije 2 tragedije). 

 

Jbg sad moramo do 1000 strana nagurati, goal je do avgusta ali ako se svi malo vise potrudimo kao neki drugi forumasi ja mislim da je i taj cilj dostizan 😁😁😁

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, uini said:

 

kapiram da voli tamo ali opet, facu može da pokaže prstom na ekipu u kojoj želi da igra, tako da ne znam zašto je toliko baš zapeo za real. kao što kažeš, ima tu atraktivnih destinacija, nije kao da je osuđen da ide u novgorod

 

Nije baš da može da pokaže prstom, kad se vraćao iz NBA mislim da je imao ponude samo Olimpijakosa i nas. Neko je pisao još onda detaljno o Kampacu uz ključnu stvar da tom momku fali 10 cm da bude all star igrač ali da je ovakav ipak sa dosta nedostataka, pre svega naravno fizičkih pa i u šutu.

Njegova glavna prednost je u tome što takvih tipova igrača ima jako malo, praktično možeš na jednoj ruci da ih pobrojiš, tako da je ekipama kojima treba floor general on jako potreban. Ali nije svima neophodan. Ako pitaš bilo kog trenera da li bi voleo Kampaca kod sebe, odgovor bi bio "naravno", ali ne bezuslovno i ne baš možda za novac o kojem govorimo. Uostalom, zašto on već nije u Realu? Vildoza je jedva dočekao da šmugne u Pao. Nije sve baš tako. Ne trebamo pisati mitove o tom liku.

 

@Pero Inače u međuvremenu je Buker opisan stručno pa sam prestao da guglam, hvala unapred na razumevanju.

Edited by John Terry
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, John Terry said:

 

Nije baš da može da pokaže prstom, kad se vraćao iz NBA mislim da je imao ponude samo Olimpijakosa i nas. Neko je pisao još onda detaljno o Kampacu uz ključnu stvar da tom momku fali 10 cm da bude all star igrač ali da je ovakav ipak sa dosta nedostataka, pre svega naravno fizičkih pa i u šutu.

Njegova glavna prednost je u tome što takvih tipova igrača ima jako malo, praktično možeš na jednoj ruci da ih pobrojiš, tako da je ekipama kojima treba floor general on jako potreban. Ali nije svima neophodan. Ako pitaš bilo kog trenera da li bi voleo Kampaca kod sebe, odgovor bi bio "naravno", ali ne bezuslovno i ne baš možda za novac o kojem govorimo. Uostalom, zašto on već nije u Realu? Vildoza je jedva dočekao da šmugne u Pao. Nije sve baš tako. Ne trebamo pisati mitove o tom liku.

 

ne moze se porediti situacija iz decembra, gde svi imaju zatvoren roster, tek poneko ima problema sa igrom kao zvezda a jos manje ekipa ima nekog vucica koji ce da fljusne xy miliona prekosutra.

 

ovo je sad regularni prelazni rok.

a zasto nije u realu, pretpostavljam da je pitanje love a mozda jos vaznije ono sto je markos pominjao, da postoje faktori u klubu koji ga ne zele, zbog poznate istorije.

 

zato se i pitam cemu zapinjanje za real, nevezano za to da li uzima u obzir zvezdu.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, ja ne mislim da se baš puno klubova otima da mu da 3 miliona za sezonu, iskreno. Na stranu što je odličan.

 

Lično mislim da je on taj, to jest njegova porodica, ko gura priču o Realu, a ovi to kontaju pa malo zavrću slavinu. Mislim da se on sam previše nudi njima, čak je i tokom prelaznog roka kad je došao kod nas izjavljivao da je njemu Real uvek prioritet.

 

Da je baš toliko tražen u skladu sa nekim dizanjem u nebesa, a čega smo svi svedoci, on bi do sad već otišao. Moje neko mišljenje je da nisu baš svi poludeli za njim.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Princeton said:

 

Procenat 3 prosle sezone u Evroligi 46% (12/26) - Nije to toliko ocajno, koliko se nije opredjeljivao za sut iz daljine. Uzevsi u obzir ko su mu bili suigraci, i nacin na koji je Virtus igrao, totalno je i razumljivo sto je to tako. Recimo u zadnjoj sezoni u Baskoniji je imao 39% na vecem uzorku (34/87). Daleko od toga da je snajper, i da mu je sut za 3 glavni adut za dolazak u KKCZ, ali nije ni ocajan tipa Luka.

 

Generalno na forumu kao da je neka igra "Trazi se super-pojacanje" gdje se ne stavlja u kontekst sta taj igrac donosi, i koliko se uklapa u Ivanovicev nacin kako igra, i sta trazi od PF-a. Mislim, super je to, moderna kosarka, treba sut ovo ono.. ali mi tezimo igri 3out-2in, a ne 4out-1in, gdje je profil krilnog centra prilicno drugaciji (ili raznovrsniji od ostatka centarske linije). Nama treba igrac od kog dobijamo fizicku nadmoc i opterecenje odbrane u reketu, kontrolu skoka itd. Da ne idemo sad u puno tehnicke prirode naseg napada, jer topik nije namjenjen za to. Uglavnom, po meni je idealan za nasu igru, pogotovo uzevsi u obzir da vec Ivanovic i on imaju istoriju zajedno, da ce tu postojati neki kontinuitet igre, treninga, i nesto brze prilagodjavanje na sistem. Uz to perfektan match-up za LeDaya.. Meni je njegovo dovodjenje no brainer, i siguran sam da ako ima i promil sanse da dodje, da ce u klubu insistirati na njegovom dolasku.

 

Shengelia je u ozbiljnom padu. On je imao prosek od svega 3.1 skoka prošle sezone u EL za 23 minuta prosečno, to nije nikakva kontrola skoka. Mislim da na njega previše gledaš iz perspektive onoga što je bio u Baskoniji (već u CSKA je to bio značajan pad) kada je bio zver i neka vrsta antipoda Mirotiću koji se tada vratio u Evropu, dok je Mirota bio elegantan ali mekan, Toko je išao rudarski, u meso. Međutim, to više nije taj igrač. On može da pogodi spolja ali niko živi ga ni ne čuva spolja, ima neki izbačaj sa grudi, tako da bi se svi napunili u reket. Njegova igra je uvek i bila više nalik nekoj brzoj petici, nešto kao Luka Mitrović 3.0 verzija i fizički moćnija. Ne mislim da bi bio dobar fit na ovaj sastav sada iako daleko od toga da je gotov i da smo mi sad Real pa kao nešto se femkamo. Nas je Leday ubio šutem a ne nekom vanserijskom igrom iz reketa, čak mu je pred kraj sezone pročitan dosta onaj njegov šut jednom rukom sa zadrškom ali nas je natrpao iz spot upa. Toko je građom više petica i nema dovoljno brze noge da to brani. Ne znam ko danas igra sa 3 out 2 in formacijom na duže staze, četvorka mora da može da pogodi za 3 i da širi reket za peticu i prodore bekova. Da mi imamo drugačiji koncept visokih pa i ajde ali imamo Mitrovića nešutera, Davidovca koji ima spor izbačaj i nije baš streč igrač, Simonović može da pogodi situacionu trojku, a ako jurimo još neku mitsku zver koja samo zakucava, to je baš tanko. Ne želim ni da zamišljam petorke u kojima su Lazarević, Toko i Luka. 

  • Like 8
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Shengelia je u ozbiljnom padu. On je imao prosek od svega 3.1 skoka prošle sezone u EL za 23 minuta prosečno, to nije nikakva kontrola skoka. Mislim da na njega previše gledaš iz perspektive onoga što je bio u Baskoniji (već u CSKA je to bio značajan pad) kada je bio zver i neka vrsta antipoda Mirotiću koji se tada vratio u Evropu, dok je Mirota bio elegantan ali mekan, Toko je išao rudarski, u meso. Međutim, to više nije taj igrač. On može da pogodi spolja ali niko živi ga ni ne čuva spolja, ima neki izbačaj sa grudi, tako da bi se svi napunili u reket. Njegova igra je uvek i bila više nalik nekoj brzoj petici, nešto kao Luka Mitrović 3.0 verzija i fizički moćnija. Ne mislim da bi bio dobar fit na ovaj sastav sada iako daleko od toga da je gotov i da smo mi sad Real pa kao nešto se femkamo. Nas je Leday ubio šutem a ne nekom vanserijskom igrom iz reketa, čak mu je pred kraj sezone pročitan dosta onaj njegov šut jednom rukom sa zadrškom ali nas je natrpao iz spot upa. Toko je građom više petica i nema dovoljno brze noge da to brani. Ne znam ko danas igra sa 3 out 2 in formacijom na duže staze, četvorka mora da može da pogodi za 3 i da širi reket za peticu i prodore bekova. Da mi imamo drugačiji koncept visokih pa i ajde ali imamo Mitrovića nešutera, Davidovca koji ima spor izbačaj i nije baš streč igrač, Simonović može da pogodi situacionu trojku, a ako jurimo još neku mitsku zver koja samo zakucava, to je baš tanko. Ne želim ni da zamišljam petorke u kojima su Lazarević, Toko i Luka. 

Moguce da je razlog zasto smo zainteresovani za Tobija upravo zbog Toka. Bilo bi ubistvo igrati u petorci sa Tokom i Mitrovicem, hence zainteresovanost za Tobija mozda?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma Ponitka moze samo da bude osigurac u slucaju da se ne nagodimo sa Kalinom, sto je sasvim realno ali ne i izvesno.

Isto tako i Sengelija je osigurac u pregovorima sa Miroticem.

 

Kada se ovde pojavila informacija da smo zainteresovani za Bolomboja govorio sam da nam on nece biti prva opcija u reketu, ni druga, a da me ne bi cudilo da pojurimo Toka koji je prototip onoga sto Dusko voli.

 

Dos Santos bi mogao da bude neka 5. opcija na 1 i 2, sto nije lose, bolje je tu rizikovati sa jeftinijim strancem nego gledati Dzonija kako se muci jos jednu sezonu.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Nenadd said:

Ma Ponitka moze samo da bude osigurac u slucaju da se ne nagodimo sa Kalinom, sto je sasvim realno ali ne i izvesno.

Isto tako i Sengelija je osigurac u pregovorima sa Miroticem.

 

Kada se ovde pojavila informacija da smo zainteresovani za Bolomboja govorio sam da nam on nece biti prva opcija u reketu, ni druga, a da me ne bi cudilo da pojurimo Toka koji je prototip onoga sto Dusko voli.

 

Dos Santos bi mogao da bude neka 5. opcija na 1 i 2, sto nije lose, bolje je tu rizikovati sa jeftinijim strancem nego gledati Dzonija kako se muci jos jednu sezonu.

 

 

 

Džoni ima ponudu Breše javili su tamošnji mediji

Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...