Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

Teo u prajmu je bio najbolji plejmejker na svetu van NBA što se tiče kombinacije court visiona, šuta i generalnog osećaja za igru. Odbrambena rupetina je bio uvek i to se nikad nije promenio, uvek je bio igrač koga targetiraju protivnički treneri i zato je uz sebe uvek morao da ima nekog Markovića, Hacketta i slične borbene bekove koji su radili najmanje glamurozan posao i čuvali mu leđa. Pored toga što je defanzivno ne problematičan nego katastrofa ranga Fiće Čovića, uvek je bio dosta lud igrač, na granici neodgovornosti i genijalnosti, nekada bi ispadao mađioničar a nekad klovn. U svakom slučaju ga ne bih stavljao ispred španskih velikana, posebno ne ispred Llulja koji je bio najbolji igrač evrolige do pojave Dončića, koji je daleko kompletniji igrač, koji je osvojio daleko više trofeja i imao daleko više mudaških poteza za pamćenje. Ne može ni ispred Rudija jer je Rudy NBA igrač koga je povreda leđa pretvorila u role plejera, neka evropska verzija Grant Hilla u tom smislu. Prajm Teo mi je iznad prajm Ćaća, ali Ćaća mi deluje da dosta duže traje kao elitni plejmejker, odgovorniji je igrač, stabilniji i pouzdaniji. Teo u reprezentaciji je bio nesumnjivi lider i apsolutna legenda, ali to je bilo dovoljno ipak samo za srebra. Tako bih nekako i opisao njegovu celu karijeru: dovoljno za srebro.

 

Teo u Zvezdi leta gospodnjeg 2023e je potez koji mi se ne sviđa iz najmanje nekoliko razloga:

- na ionako mlohav sastav ti dovodiš master mlohavca i to na zalasku karijere

- Teo/Nedović = poslastica za protivničke napadačke šeme, pri čemu je Nemanja ipak i dalje u fizičkom prajmu za razliku od Tea

- dovodiš igrača koji je praktično veći od kluba (košarkaškog) + prgav karakter, apsolutno ne vidim kako se to neće odraziti na njegov stav i "jel ti znaš ko sam ja?" pristup

- nemamo nikakvih naznaka da je doveden kao back up PG, a još manje naznaka da je on svestan te uloge

- sigurno ne dolazi za male pare s obzirom da smo videli kakve su dobili igrači koji karijerno ne mogu patike da mu čiste, zaslužni građani se uvek nagrađuju

- izuzetno se smanjuje manevar za sastavljanje iole smislenog i balansiranog rostera (što je ionako bila tanka nada potpisima Dede i babe, ovaj Luke)

 

Dakle, nama treba bukvalno neka životinja kao Exum (nema je u Evropi) da pokrpi plus i da na SG imamo fizički jakog igrača i dobrog šutera, ili još manje verovatna opcija da je mali Top Luka Dončić kalibar talenta. Ovo nije 1980a nego 2023a gde brutalna fizika igra izuzetnu ulogu, što nam je mnogo puta demonstrirano, a samo u poslednje vreme od Duloa, preko Radonje do Željka, za one koji ne gledaju dalje.

 

Da ne bude sve tako crno, evo nekih svetlijih nijansi ovog poteza mada su u debeloj manjini:

- Teo jeste igrač koji "prodaje ulaznice", makar od onog košarkaški nepismenijeg dela publike

- Teo jeste igrač koji ne bi trebalo da ima problema da kreira protiv rezervnih petorki i na EL nivou

- očito ćemo imati par specijalaca i njegovih bodigardova na parketu, sve što treba je da navežbaju te spot up trojke

 

  • Like 23
  • Thanks 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Brat od Korneta said:

 

Jel si to gledao u solju ili u pasulj pa znas da ce Davidovac, Mitrovic, Teo, Kuzmic i Lazarevic (koji jos uvek nisu ni produzili ugovore) biti prve opcije sa ubedljivo najvecom minutazom? Ili ti je Dusko rekao mozda?

 

Na osnovu cega to znas posto prosle sezone Davidovac i Teo nisu igrali za nas, Kuzmic je bio u par igraca sa najmanjom minutazom, a Mitrovic i Lazarevic su bili 6. i 7. igraci sa minutazom?

 

Dakle nije tacno da je iko od njih bio igrac sa ubedljivo najvecom minutazom. A ono sto je jos sigurnije, nece ni u sledecoj imati najvecu niko od njih.

Gledao sam u solju, pasulj i Dusko mi rekao.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Sector said:

Trenutno je Pangos best case scenario na pleju a opet zamislite odbranu sa tandemom Pangos-Teo + Neda na beku? I to pod uslovom da Pangos bude zdrav cijelu sezonu tj da ne mora Teo 35 minuta da guli neke utakmice.

 

Teško je imati neka očekivanja od naredne sezone, sve vuče na borbu za top 16 u EL.

Bas me ne bi cudilo da se dovede Pengos jer se zna da ce tesko pruziti celu sezonu bez povrede a onda uskace u prvu opciju vlazni san Cove i "uzima" stvari u svoje ruke.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

I zajebite više sa tim odbranama. Što se mene tiče hoću  da bude rezultat 101:100 za nas svaka utakmica a ne krvavokolenaše. Odbrana pa odbrana. Eto vam odbrana prošle sezone pa nije imao ko koš da nam da u finalu ABA lige. Hoću trpače a ne krvavokolenaše. Odbrana će kakva takva da se kod Duška igra. 

  • Like 4
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Урош19 said:

Najveći minus Tea je što je batalio bradu

No homo ? 

Spoiler

🙂

 

4 minutes ago, Урош19 said:

Najveći minus Tea je što je batalio bradu

No homo ? 

Spoiler

🙂

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, uini said:

 

da li to možda znači da nije best case scenario?

 

 

Pa koji je bolji? Ciglathes? Prije bih gledao i poroznu odbranu nego Ciglathesa u CZ.

 

Juče sam spomenuo Pieru Henrija ali njega očigledno izbjegavaju treneri zbog one suspenzije, ne dovodi se u vezu ni sa jednim klubom. Inače idealna opcija za našu bekovsku liniju.

 

 

2 minutes ago, Čočo said:

I zajebite više sa tim odbranama. Što se mene tiče hoću  da bude rezultat 101:100 za nas svaka utakmica a ne krvavokolenaše. Odbrana pa odbrana. Eto vam odbrana prošle sezone pa nije imao ko koš da nam da u finalu ABA lige. Hoću trpače a ne krvavokolenaše. Odbrana će kakva takva da se kod Duška igra. 

 

Nemam ništa protiv, osim što trenutno nemamo ni jednog takvog trpača u rosteru. Povremeno Nedović kad se zapali.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

- Teo jeste igrač koji ne bi trebalo da ima problema da kreira protiv rezervnih petorki i na EL nivou

 

 

protiv startnih petorki će imati problema da kreira?

mislim, nije u pitanju neka hipoteza, uglavnom je igrao dobro u el, protiv rezervnih i startnih petorki.

 

dolazimo sve vreme u situaciju da se slažemo na topiku oko očiglednih teodosićevih nedostataka ali isto tako očigledne kvalitete moramo da aknolidžujemo tek nakon neke diskusije, srednje-teške kategorije.

 

dečko je i dalje legitiman plejmejker i skorer za evroligu, u limitiranim minutima i ne kao prva ili druga poluga ekipe, što neće naravno ni biti.

a kada kažem legitiman, mislim zapravo, nedostižan u kreiranju poena ili šutu za tri, za većinu plejmejkera u el.

 

s'jedne strane pričamo o modernoj košarci i njegovom nedostatku fizikalija a s'druge ćemo prećutati da on u napadu zapravo i jeste vrlo savremen košarkaš.

da ne ulazim sad u diskusiju kako samo igrač tipa exuma ili razvoj topića u dončića spasava teove nedostatke. to nije naravno tačno ali dobro-apokaliptično zvuči.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, ǝɔɐɟ ǝdɐʇ said:

Ispisano 230 stranica sa svim manama igrača, koji igraju kod nas, ili koji se spominju kao pojačanja, dok se na 230 stranica balavi za najskupljim igračima u Evroligi. Ja ću malo da odmorim od foruma par dana, postao je previše mračan. 

Neverovatan napredak srpske kosarke od povratka Zoca stvarno, Teo je postao neznalica, DeDa mediokritet, a Klajburn neki kriterujum minimuma koji sme da se dovede.

 

Da je vodio nekih ranijih godina KKP verovatno bi ovde bilo zgrazavanje pri dolascima Milera, Vilijamsa, Cirbesa, itd.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Webad said:

"teodosic...simonovic dolazi u blok...sjajan pas...dobricc za triii poeeeenaaaaa...au...er bol...er bool... Da da"

 

Citajte glasom edina i koleta 😁

Ali kakav skok i put-back  Mitroviiiiića 

 

poslušajte pionir u ovim trenucima 😁

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

 

protiv startnih petorki će imati problema da kreira?

mislim, nije u pitanju neka hipoteza, uglavnom je igrao dobro u el, protiv rezervnih i startnih petorki.

 

dolazimo sve vreme u situaciju da se slažemo na topiku oko očiglednih teodosićevih nedostataka ali isto tako očigledne kvalitete moramo da aknolidžujemo tek nakon neke diskusije, srednje-teške kategorije.

 

dečko je i dalje legitiman plejmejker i skorer za evroligu, u limitiranim minutima i ne kao prva ili druga poluga ekipe, što neće naravno ni biti.

a kada kažem legitiman, mislim zapravo, nedostižan u kreiranju poena ili šutu za tri, za većinu plejmejkera u el.

 

s'jedne strane pričamo o modernoj košarci i njegovom nedostatku fizikalija a s'druge ćemo prećutati da on u napadu zapravo i jeste vrlo savremen košarkaš.

da ne ulazim sad u diskusiju kako samo igrač tipa exuma ili razvoj topića u dončića spasava teove nedostatke. to nije naravno tačno ali dobro-apokaliptično zvuči.

 

On nije savremen košarkaš jer na ulaz ne zalazi više a i kad zađe nema šta tamo da traži zbog bedne fizike, tako da je prestao da bude triple threat opcija kao nekada što je bio. I dalje je dobar šuter. Partizan ga je npr pojeo u obe utakmice, nije se video na terenu, a to može mnoga fizikalna ekipa da mu uradi. Imao je i sreće da glavni cirkuzant u Bolonji ipak bude Belineli sa onim patentiranim šutem kao da je poslednja sekunda utakmice i da ga napada krdo hijena, pa ni njegove gluposti nisu toliko dolazile do izražaja a gubio je lopte kao na traci. Na kraju krajeva, mora neko i da zna da završi ono što on servira a ne znam ko će kad je on trenutno ubedljivo najbolji šuter na rosteru.

  • Like 5
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Sector said:

 

Pa koji je bolji? Ciglathes? Prije bih gledao i poroznu odbranu nego Ciglathesa u CZ.

 

Juče sam spomenuo Pieru Henrija ali njega očigledno izbjegavaju treneri zbog one suspenzije, ne dovodi se u vezu ni sa jednim klubom. Inače idealna opcija za našu bekovsku liniju.

 

nije najbolji scenario = pojedinačna snaga imena, već najbolji balans kvaliteta pojedinaca koji pravi sinergiju.

prošle sezone smo sticajem okolnosti imali tri igrača u prajmu, na PG-SG; facu-luka-nemanja, pa je valjda jasno zašto oni nisu najbolji scenario, iako su jako dobri ili vrhunski igrači.

 

naravno, henry bi bio taj idealan scenario ako nema zabranu + ako se ne drogira. međutim, ima valjda i nekih opcija koje ljudi koji se profesionalno bave košarkom, vide i znaju, inače bolje nama na forumu da plate 300k eura, podelimo ih kako se dogovorimo - guru, princeton, kaos i kankunnen najviše, ja dobijem veteranski minimalac od 75eur i rešimo taj neki roster.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Filbi said:

Ali kakav skok i put-back  Mitroviiiiića 

 

poslušajte pionir u ovim trenucima 😁

"Gubi loptu ledej...pariss lee...kontra 3 na 1...paris leee...eeeelej up...kuuukvoo zakucavanje bolomboyaa...tajm aut obradovic"a u pozadini u vip lozi iza kosa luduju kuz,raduljica,teo 🤦

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Dolaskom Tea se otvorila mogucnost da taj drugi plej, ili "plej", ne mora nuzno da bude organizator igre i razigravac, nego igrac koji prvenstveno gleda na kos. Ali naravno, da uz to bude i makar pristojan defanzivac, sto je opet verujem dosta tesko naci, ali ipak lakse nego razigravac+defanzivac.

 

U tom slucaju bi recimo jedna petorka bila sa tim novim scorer plejom i Nedovicem, gde se malo zrtvuje timska igra, ali zato imas dva igraca spolja koja su u stanju da trpaju protivnicki kos, a u drugoj petorci pustis Tea da razigrava manje talentovanu, ali cvrscu petorku (u kojoj bi recimo bio i Holins). Nekada bi sigurno Dusko koristio i Tea i tog drugog pleja zajedno na parketu, a duo Teo+Neda jednostavno ne koristis. 

 

Ne kazem da tako treba da bude, samo govorim da se otvorila mogucnost.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Chaos Is Me said:

 

 Na kraju krajeva, mora neko i da zna da završi ono što on servira a ne znam ko će kad je on trenutno ubedljivo najbolji šuter na rosteru.

 

koliko ja znam, nama nedostaje makar pola rostera i to onaj starterski deo.

ali smejao sam se na belinelija & krdo hijena :lol_2:

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Guru said:

Za 8 godina prajma je uspeo da osvoji 1 Evroligu igrajući u vrhunskim klubovima i top favoritima, Oly baš nakon njegovog odlaska uzeo back-to-back titule, CSKA uzeo još jednu titulu kada je otišao u NBA, na F4 se više puta raspao, a i u toj 1 osvojenoj tituli je De Colo bio i MVP regularne sezone i MVP F4 (low-key ima jači EL rezime od Teodosića). :default_coffee:

Evo sjecam se jednog 1/2 protiv Makabija u dresu CSKA, tada su Weems i Hryapa zasrali finu prednost u zadnjih minut, kada ne Rice poentirao za pobjedu. Tada Teo nije bio na terenu a odigrao je fin mec.

 

Pomenuto finale 2012 sa Oly je imao odlican mec, promasio to bacanje ali pitanje je sto je lopta isla Siskauskasu koji se usro ko grlica na onim bacanjima.

 

U dresu Oly je imao odlicne utakmice, naisli u finalu na Barselonu sa Navarom, Basileom, Rubiom itd itd koji su bas jaki bili.

 

Kad su osvojili imao u finalu 19/5/7 uz 2 ukradene. De Colo odigrao takodje sjajno ali sledece godine protiv Oly se De Colo raspao, uzasan je bio dok je Milos bio sasvim ok.

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Dropkick Murphys said:

mix petorke gde su igrači koji ne igraju odbranu spojeni sa onima koji ne igraju napad....šta može da pođe po zlu?

Zažmuriš kad je Teo na parketu pa progledaš kad uđe Laza ... ima more kombinacija. :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alpaka Bereta Sida said:


Ti ko da nisi gledao prime Rudyja. On je bez ikakve sumnje najbolji i najuticajniji od tog spanskog trojca. Njegov najveci problem je sto je relativno rano imao onu povredu ledja pa je izgubio dosta atleticizma sto ga je onda pretvorilo u igraca uloge, a i kao takav je bio nevjerovatno uticajan. I Llull i Rudy su ispred Tea i Chaca. 

U Portlandu 6ti igrac sa Roy, Aldridge, Batum. 

U Realu je uvijek bilo bar 2 ili 3 bolja igraca od njega pa i taj pomenuti Llull.

 

Sjajan role player i covjek koji je spreman da uradi sve sto je potrebno da ekipa pobijedi. U Realu su tu cesto bili drugi igraci ispred njega. Recimo u finalu 2015 su tu redom bili Noccioni pa taj Llull, Caco i Carroll. Kasnije Doncic, Llull, sada su tu bili Musa, Mario i naravno Tavares uz doprinos njega ali prvenstveno Caca.

 

U uspjesima Spanije bio najbitniji Pau pa onda Navarro pa onda Rubio/Marc i onda ide Llull, Caco, Rudy, Ibaka itd itd, svako je od njih imao svoju ulogu ali Pau lider, vodja i najbolji igrac a onda ide Navarro pa neko od Rubio/Marc a Rudy kao atleta da zakuca i sutira a kasnije samo sutira uz odbranu. Nikada nije bio kreator, njegove asistencije su usled pasa vise ili prostog p&r. 

 

Necemo stvarno porediti uticaj Milosa na kompletnu kompoziciju svoje ekipe u napadu napsram uticaja Rudy jer Rudy nikada ni izbliza nije mogao da kreira kao Milos ali je opasan 2way igrac bio s tim da smatram da je Miloseva genijalnost u napadu>Rudy na oba dijela parketa. To i individualne nagrade potvrdjuju.

Edited by Miki28
typo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kolika je uopste plata Tea? A, da, ne zna niko. Ko ce jos doci? A, da, ne zna niko.

 

Od sada se ipak povlacim komentarisanja jer treba ipak na kraju suditi.

 

Teo je mozda pristao da dodje za neke smesne pare, da time se ima vise za prvog pleja koji ce biti ubica dok ce Teo imati malu i efikasnu minutazu i veteransku ulogu i puno doprineti razvoju malog Topa.

 

A mozda je Covic odlepio, vidi Tea kao borca sprske Zvezde protiv stranoplacenickog Partizana, dao mu milion i po i bice nam prvi plej koji ce igrati 35 minuta.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Teo je uvek bio rupa u odbrani, ali ga to nije sprečilo da igra u vrhunskim ekipama. Sada sa 36 godina , elitnim plejmejkingom i dobrim šutem on još uvek može da bude više nego koristan.

On sa ovim dosad igračima nije fit, ali sačekajmo ostatak ekipe. Daj dve dobre def.zveri na 3, 4 i 5 , nekog đenkolikog pretabavača lopte na 1,2 i da cepamo

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...