Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

2 minutes ago, Gilmour said:

Vrati se gore par upisa i videces da je neko potegao argument da je Teodosic bolji od Ljulja, Caca i Serhia, zato njihova imena.

Mislim, volim ja nase, a jos vise Teodosica, ali treba biti realan.

Teodosić nije imao dovoljno timskih uspeha jer je bio defanzivno lijabiliti na terenu što je pravilo problem u završnici, ali malo nije imao sreće ni sa saigračima koji su se često raspadali, ovo je pre svega vezano za EL.

 

Teo jeste bolji igrač od Ćaća, od Ljulja i Fernandeza , pa stvar ukusa. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, berti said:

Teodosic je dobrano otanjio sa zivcima. Bice svasta kad u derbiju pocnu vredjanja njega i porodice. Da kulira sigurno nece moći.

Ranijih godina išla priča da neće da dođe baš zato što mu se ne igra u takvoj atmosferi, što je bilo razumljivo.

Sad je kao oguglao. Jeste, đavola, nema drugih opcija. Nigdje ne bi dobio toliko kao od Čovića, kome je Teo u Zvezdi neka vrsta zavjeta.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Milos 3.14 said:

Teodosić nije imao dovoljno timskih uspeha jer je bio defanzivno lijabiliti na terenu što je pravilo problem u završnici, ali malo nije imao sreće ni sa saigračima koji su se često raspadali, ovo je pre svega vezano za EL.

 

Teo jeste bolji igrač od Ćaća, od Ljulja i Fernandeza , pa stvar ukusa. 

Ovo mi je kao u tenisu ona stara - Federer je bolji od Djokovica jer igra lepsi tenis, iako ima manje rezultata.

Let's agree to disagree.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Gilmour said:

Ovo mi je kao u tenisu ona stara - Federer je bolji od Djokovica jer igra lepsi tenis, iako ima manje rezultata.

Let's agree to disagree.

 

ja se npr ne slazem obavezno sa milosem ali ako poredis teove klupske uspehe vs uspehe likova iz reala, pa oni nisu toliko dobri (kao uostalom ni drugih igraca u poredjenju sa njima), zasto bi to automatski znacilo da su losi? ne mora sve "u crveno" da ide da bi bilo okarakterisano kao dovoljno dobro.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, quentin said:

Ranijih godina išla priča da neće da dođe baš zato što mu se ne igra u takvoj atmosferi, što je bilo razumljivo.

Sad je kao oguglao. Jeste, đavola, nema drugih opcija. Nigdje ne bi dobio toliko kao od Čovića, kome je Teo u Zvezdi neka vrsta zavjeta.

I fala Bogu pa moze da dodje, da eto i mi uzivamo u partijama jednog od najboljih nasih kosarkasa ikada i pure PG. Volio bih da je u prajmu ali jbg, i ovakav je itekako atraktivan za gledanje.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Vrtimo se u krug, a nije mi bio cilj da gubimo vreme na ovakvoj diskusiji vec da se pojasni na osnovu cega je "Teo znacajno bolji od Caca, Ljulja i Rudija".

Bar dvojica iz te grupe su pokupili vise kako individualnih tako i timskih trofeja.

 

Ne vidim te znacajne razlike iskreno i to je moja sustina.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MilošVB said:

Meni je prajm Teo tu negde sa prajm Ćaćom. Da moram da biram koga bih radije imao u ekipi, za nijansu Tea.

 

Ljulj i Rudi su mi ipak za nijansu iznad.

Teo je bolji od sve 3. 

Ljudi ocigledno zabiravljaju da su ta 3 cesto bili zajedno ali kao role playeri nekim boljim igracima pored sebe kao sto su Doncic ili braca Gasol u Spaniji a da je Teo kroz cijelu svoju karijeru bio glavni baja ili makar no2. 

Jedini koji je prici toj ulozi jeste Llull ali svega par godina jer Llull je usao kao prasinar, za odbranu ala Branko Lazic i gradio svoj status i postao jako, jako bitno ime i jedan od najboljih igraca EL ali od dolaska Doncica Llull je skrajnut i prihvatao je to jer je upravo kao role player i usao u pricu.

Rudy nikada nije bio top 2 ili top 3 igraca ekipe ali idealan role player koji ce uraditi sta treba i kad treba za ekipu 

 

Caco koga stvarno gotivim je najnizi na ljestvici od svih njih. 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Ovo nadanje da se sada dovede i Petrušev nema rezona ni da je Duško selektor Srbije i samo okuplja prošireni spisak za letnje pripreme.

Još nije kasno...kada bi naredna tri potpisa bili Laprovitola, Ponitka/Hanga i Papajanis mogli bi da se nadamo kompetitivnoj košarci na oba nivoa....ali iskreno sumnjam u taj scenario.





Link to comment
Share on other sites

Jbg, razum govori da je ovo sa Teom vrlo moguce los potez. Razlozi su ovde pomenuti vise puta. Ali, srce je nekako puno. Ikona kosarke, poslednji izdanak stare skole kosarke, pobednicki gen, sposobnost da zapali tribine, muda do kolena... Legenda kosarke u najčistijem smislu.

Teo, dobrodosao!

Edited by berti
  • Like 9
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Prime Rudy je nesumnjivo bolji od prime Teodosica. Covjek je bio igracina na obje strane parketa dok je Teo bio defanzivna rupetina fakticki citavu karijeru. Llull takodjer faktor na obje strane terena. Chaco i Teo su tu negdje, iste vrline i iste mane. 

Ne bih se slozio. Rudy jeste bio 2way igrac ali ogranicen ofanzivno. Odlican atleta koji je postao prangijator za 3 poena ( mada je prangijao i prije toga ).

Teo je floor general od koga napad kompletan zavisi i lider. Razliciti igraci totalno ali Teovom uticaj u napadu>kompletan uticaj Rudy. Same individualne nagrade to potvrdjuju.

 

Kao sto rekoh jedini koji moze da se mjeri jeste Llull po meni.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Wingwalker said:

Ovo nadanje da se sada dovede i Petrušev nema rezona ni da je Duško selektor Srbije i samo okuplja prošireni spisak za letnje pripreme.


 

 

Nema tu nadanje, nenadanje, to će nam se desiti. Očito se mi ništa ne pitamo, to se vidi iz ugovora Simonovića koji je i preplaćen i potpisan na 1+1. Dakle oni će da odluče da li će Marko biti tu i sledeće godine. 

5 minutes ago, berti said:

Jbg, razum govori da je ovo sa Teo vrlo moguce los potez. Razlozi su ovde pomenuti vise puta. Ali, srce je nekako puno. Ikona kosarke, poslednji izdanak stare skole kosarke, pobednicki gen, sposobnost da zapali tribine, muda do kolena... Legenda kosarke u najčistijem smislu.

Teo, dobrodosao!

 

da, isti osećaj i ovde.

Link to comment
Share on other sites

Za 8 godina prajma je uspeo da osvoji 1 Evroligu igrajući u vrhunskim klubovima i top favoritima, Oly baš nakon njegovog odlaska uzeo back-to-back titule, CSKA uzeo još jednu titulu kada je otišao u NBA, na F4 se više puta raspao, a i u toj 1 osvojenoj tituli je De Colo bio i MVP regularne sezone i MVP F4 (low-key ima jači EL rezime od Teodosića). :default_coffee:

  • Like 12
  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Guru said:

Za 8 godina prajma je uspeo da osvoji 1 Evroligu igrajući u vrhunskim klubovima i top favoritima, Oly baš nakon njegovog odlaska uzeo back-to-back titule, CSKA uzeo još jednu titulu kada je otišao u NBA, na F4 se više puta raspao, a i u toj 1 osvojenoj tituli je De Colo bio i MVP regularne sezone i MVP F4 (low-key ima jači EL rezime od Teodosića). :default_coffee:

 

Hoćeš reći da je Teodosić košarkaški Ibrahimović? 🙂 

Edited by John Terry
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, berti said:

Jbg, razum govori da je ovo sa Teo vrlo moguce los potez. Razlozi su ovde pomenuti vise puta. Ali, srce je nekako puno. Ikona kosarke, poslednji izdanak stare skole kosarke, pobednicki gen, sposobnost da zapali tribine, muda do kolena... Legenda kosarke u najčistijem smislu.

Teo, dobrodosao!

 

Sve 5 osim što nije poslednji izdanak stare škole košarke. 

 

5 minutes ago, Guru said:

Za 8 godina prajma je uspeo da osvoji 1 Evroligu igrajući u vrhunskim klubovima i top favoritima, Oly baš nakon njegovog odlaska uzeo back-to-back titule, CSKA uzeo još jednu titulu kada je otišao u NBA, na F4 se više puta raspao, a i u toj 1 osvojenoj tituli je De Colo bio i MVP regularne sezone i MVP F4 (low-key ima jači EL rezime od Teodosića). :default_coffee:

 

Ima li neko da tebi valja? 😄 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Miki28 said:

Ne bih se slozio. Rudy jeste bio 2way igrac ali ogranicen ofanzivno. Odlican atleta koji je postao prangijator za 3 poena ( mada je prangijao i prije toga ).


Ti ko da nisi gledao prime Rudyja. On je bez ikakve sumnje najbolji i najuticajniji od tog spanskog trojca. Njegov najveci problem je sto je relativno rano imao onu povredu ledja pa je izgubio dosta atleticizma sto ga je onda pretvorilo u igraca uloge, a i kao takav je bio nevjerovatno uticajan. I Llull i Rudy su ispred Tea i Chaca. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

 

Sve 5 osim što nije poslednji izdanak stare škole košarke. 

 

 

Ima li neko da tebi valja? 😄 

Pa, sto se tice srpskih kosarkasa, mislim da jeste. Kao da gledam Kicu ili Moku

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

 

Svakako mislim da je Teo izdanak te jugoslovenske škole košarke, samo ne mislim da je poslednji. Ipak je to Bogdanović.

Ta stara skola je imala neki vic, mangupluk... Toga ima kod Tea baš, baš. Bogdan jeste vrhunski igrač, ali bez tog šmeka u vecoj meri. Ok, mozda grešim.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Guru said:

Za 8 godina prajma je uspeo da osvoji 1 Evroligu igrajući u vrhunskim klubovima i top favoritima, Oly baš nakon njegovog odlaska uzeo back-to-back titule, CSKA uzeo još jednu titulu kada je otišao u NBA, na F4 se više puta raspao, a i u toj 1 osvojenoj tituli je De Colo bio i MVP regularne sezone i MVP F4 (low-key ima jači EL rezime od Teodosića). :default_coffee:

 

kompletni klupski uspesi mirotica, ne mora u spoiler

 

КлупскиУреди

Реал Мадрид:

Првенство Шпаније (1): 2012/13.

Куп Шпаније (2): 2012, 2014.

Суперкуп Шпаније (2): 2012, 2013.

Барселона:

Првенство Шпаније (1): 2020/21.

Куп Шпаније (1): 2021.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Guru said:

Za 8 godina prajma je uspeo da osvoji 1 Evroligu igrajući u vrhunskim klubovima i top favoritima, Oly baš nakon njegovog odlaska uzeo back-to-back titule, CSKA uzeo još jednu titulu kada je otišao u NBA, na F4 se više puta raspao, a i u toj 1 osvojenoj tituli je De Colo bio i MVP regularne sezone i MVP F4 (low-key ima jači EL rezime od Teodosića). :default_coffee:

Mislim da je jako ruzno da sada to izvlacimo i pljujemo i trazimo mane legendi nase kosarke i reprezentacije.

 

Uostalom, to je potpuno nebitno i to sto pises bas nikakve veze nema sa ovim kakav je igrac danas. Bilo pozitivno ili negativno.

 

Da je u prajmu bio klacer koji je osvojio 5 Evroliga, ne bi to promenilo nista u vezi toga koliko godina danas ima, da nije ziveo najsportskije i da nije bas najocuvaniji i da je danas bleda senka tog igraca.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...