Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

10 minutes ago, bosMan_jr said:

A sta je sa Juanchovom karijerom na 3, to propalo? Toliko godina vec ne igra nista da ne znam ni sta igra vise.

Nekad je bio trojka

 

Poslednje sto se secam sa svetskog Garuba i brat mu na 5 on na 4.

 

Po svim sajtovima ga vode u pf.

Just now, Chaos Is Me said:

Kalina je mnogo bolji igrač od Nanelija za evropsku košarku.

 

Ali bi ih i kostato bukvalno duplo vise nego Naneli jer je Naneli bas u padu bukvalno prepolovio ucinak u odnosu n sezonu pre a u odbrani je neuporedivo losiji od Kalinica.

 

Najavili su manji budzet znacajno. Ako potpisu bracu Ernangomeze negde ce morati da skresu dal Kalina, Higins, Laprovitola... Pasce tu neki raskid sigurno.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Poslednje sto se secam sa svetskog Garuba i brat mu na 5 on na 4.

 

Po svim sajtovima ga vode u pf.

 

Ali bi ih i kostato bukvalno duplo vise nego Naneli jer je Naneli bas u padu bukvalno prepolovio ucinak u odnosu n sezonu pre a u odbrani je neuporedivo losiji od Kalinica.

 

Najavili su manji budzet znacajno. Ako potpisu bracu Ernangomeze negde ce morati da skresu dal Kalina, Higins, Laprovitola... Pasce tu neki raskid sigurno.

Koji god raskid da padne mi ćemo se ovajditi. Sva trojica dolaze u obzir. 😂

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Milos 3.14 said:

Urnisao bi obruče u areni, a taman smo se vratili, treba opet da nas izbace 

Za duplo manje para igra Šaranović iz FMP, a sveukupno nije lošiji igrač

 

porediš šaranovića sa hollinsom?

zašto onda nije bio u zvezdi još prošle sezone, pretpostavljam da od tada datira to da sveukupno nije lošiji od evroligaškog igrača?

Edited by uini
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Poslednje sto se secam sa svetskog Garuba i brat mu na 5 on na 4.

 

Po svim sajtovima ga vode u pf.

 

Ali bi ih i kostato bukvalno duplo vise nego Naneli jer je Naneli bas u padu bukvalno prepolovio ucinak u odnosu n sezonu pre a u odbrani je neuporedivo losiji od Kalinica.

 

Najavili su manji budzet znacajno. Ako potpisu bracu Ernangomeze negde ce morati da skresu dal Kalina, Higins, Laprovitola... Pasce tu neki raskid sigurno.

 

Braća Hernangomez sigurno nisu jeftini igrači, kapiram da su svakako skuplji od Laprovitole npr a i dolaze sa mnogo jačom reputacijom. Čisto sumnjam u neko značajno kresanje budžeta, skloniće Mirotića uz neki sporazum, Higginsa koji je prop'o, ode Šanli koji je ionako panjina itd. Ne verujem da će dirati ostalo previše, para svakako imaju i ne treba se tu nešto zanositi.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Čočo said:

Koji god raskid da padne mi ćemo se ovajditi. Sva trojica dolaze u obzir. 😂

 

Ako ne potpisemo Kampaca ili Mirotica, za jednog od njih dvojice mozemo da dovedemo dvojicu od nabrojanog Barsinog trojca, a ako ne potpisemo obojicu mozemo dovesti svu trojicu bez da ih raskinu sa sve obestecenjima. E sad to je sve teorija, videcemo sta ce biti.

 

Just now, Chaos Is Me said:

Braća Hernangomez sigurno nisu jeftini igrači, kapiram da su svakako skuplji od Laprovitole npr a i dolaze sa mnogo jačom reputacijom. Čisto sumnjam u neko značajno kresanje budžeta, skloniće Mirotića uz neki sporazum, Higginsa koji je prop'o, ode Šanli koji je ionako panjina itd. Ne verujem da će dirati ostalo previše, para svakako imaju i ne treba se tu nešto zanositi.

 

Mislim da za Miroticev ugovor mogu bukvalno da potpisu obojicu brace jednog za 3 jednog za 2 miliona, Huanco cak je imao svega 2 300 000 u Nba poslednju sezonu mislim to je malo jace od Simonovica i Smajlagica, bukvalno.

 

Predsednik Barse je najavio skresanje ukupnog budzeta za 20 miliona, e sad pitanje je koliko ce od toga skresati na plate. Svakako ce i dalje biti u par najbogatijih, al nas to ne zanima, no da raskinu nekog od one trojice a za svu trojicu je bilo prica.

 

Laprovitolu, ako ne zadrzimo Fakua. Ako imamo mnogo para, u sta sumnjam  naravno idealno bi bilo obojica. Kalinu u svakom slucaju, za njega valja platiti i obestecenje samo da on hoce da se vrati... A ne bi se bunili ni za Higinsa iako karijera u padu + povrede i dalje je u top10 igraca u El na toj poziciji a on i Nedovic da se smenjuju bi bilo brutalno. Bilo ko kad bi dosao od njih trojice, mislim da bi svi bili prezadovoljni.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, uini said:

 

na evropskom je igrao PF, klasična strečerica plus pomoć u skoku

Ma Juancho je jedan od onih igraca u teoriji sve, u praksi nista, a pride je i lep pa su ocekivanja jos veca

 

Willy je druga prica, on nije za NBA 2023. ali za Evropu ce biti tata

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, uini said:

 

porediš šaranovića sa hollinsom?

zašto onda nije bio u zvezdi još prošle sezone, pretpostavljam da od tada datira to da sveukupno nije lošiji od evroligaškog igrača?

Bold-Nemam pojma iskreno.

Naravno da je Holins bolji iskusniji igrač, ali ne toliko da bi ga priželjkivali.

 

Koji je tačno razlog da priželjkujemo igrača kome je karijera u strmoglavom padu , koji je sporadičan šuter , ne ume da spusti loptu na parket i da ne nabrajam ? Zašto alternativa Nedoviću koji je loš defanzivno mora da bude neko ko je loš napadač? Imamo dovoljno tih jednodimenzionalnih igrača.

 

Sa druge strane Šaranović na nekom jeftinom ugovoru može biti dobro rešenje za defanzivnog specijalca u budućnosti, a da pritom nije operisan od probacivanja lopte kroz obruč.

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Milos 3.14 said:

Bold-Nemam pojma iskreno.

Naravno da je Holins bolji iskusniji igrač, ali ne toliko da bi ga priželjkivali.

 

Koji je tačno razlog da priželjkujemo igrača kome je karijera u strmoglavom padu , koji je sporadičan šuter , ne ume da spusti loptu na parket i da ne nabrajam ? Zašto alternativa Nedoviću koji je loš defanzivno mora da bude neko ko je loš napadač? Imamo dovoljno tih jednodimenzionalnih igrača.

 

Sa druge strane Šaranović na nekom jeftinom ugovoru može biti dobro rešenje za defanzivnog specijalca u budućnosti, a da pritom nije operisan od probacivanja lopte kroz obruč.

 

 

 

tako kako si opisao hollinsa, mogu da ocrnim svakog igraca, ukljucujuci i facua.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

 

tako kako si opisao hollinsa, mogu da ocrnim svakog igraca, ukljucujuci i facua.

I ti ga sad pretera. Tako mogu da opišem Lazića ili Dangubića

Kako bi ti opisao Holinsa

Edited by Milos 3.14
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, uini said:

pa ne, nego, da nabrojim samo mane i malo pregazim.

To su mane koje su mane većine naših igrača.

Da je npr.Željko prošle godine rekao treba mi Holins da ponekad uđe umesto Pantera za neke ne velike novce ja bih rekao dobar potez. Znači u našem u slučaju on je užasan potpis.

To je bio i u prvom mandatu imho.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nama trebaju igraci koji ce biti dobri cele sezone, a najbolji na kraju inace cemo uvek EL zavrsavati u decembru, a sezonu ocenjivati u zavisnosti od serije s partizanom. 

S druge strane nisu vise ni to taj punder ni leday od pre dve godine pa da su davidovac i hollins resenje. A nije ni to taj partizan

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Dobro bi se Holins snasao kod nas ako bi se sacuvao od povreda. Dobra odbrana, odlična tranzicija, ispomoc na skoku, ispomoc na trojci... ali je problem šut. On i Nedovic kad zapadnu u suterski kanal mozemo da se besimo. Morali bi imati dva pleja sa pouzdanom prangijom da bi to ispeglali.

 

Sto se tice kapitalaca, ja bih sve resurse usmerio ka Kalini. 

 

Stranac, stranac, Topic

Nedovic, Holins(neko slican)

Kalina, Lazic

Petrusev, Deda

Dzekiri, Simonovic, Mitrovic

Edited by Profesor
Link to comment
Share on other sites

To hapšenje Pantera već postaje legenda, a on je prošle sezone protiv nas u ABA imao 3 utakmice sa 22, 22 i 27 poena i to 27 u majstorici. 
Generalno, na nivou svih ABA derbija preko 15 poena. Jedino je podbacio u tom prvom, kada je krenula priča o hapšenju.

Finalnu seriju je završio sa 43% za 3 (bolje nego ove sezone) i imao zbirno samo 4 poena manje i to prevashodno jer je igrao malo u onoj 4. tekmi kad su nas otresli. Ono što je bolje bilo te sezone je odbrana na šutu za 2, ali je Panter na nivou cele sezone ove godine bio daleko bolji, nevezano za derbije.

 

Nesumnjivo da ga Holins jeste čuvao dobro i da je to lepo za oko izgledalo iz našeg ugla, kako ga juri kroz blokove, ali se debelo i precenjuje, kao da je ovaj imao 5 poena po tekmi.

 

 

Edited by Dropkick Murphys
  • Like 12
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nate said:

Nama trebaju igraci koji ce biti dobri cele sezone, a najbolji na kraju inace cemo uvek EL zavrsavati u decembru, a sezonu ocenjivati u zavisnosti od serije s partizanom. 

S druge strane nisu vise ni to taj punder ni leday od pre dve godine pa da su davidovac i hollins resenje. A nije ni to taj partizan

 

neko je slicno napisao juce za drugog igraca; tipa, ako ce da igra dobro u kontinuitetu, onda moze da dodje

 

mi ovde malo izgubimo osnovne parametre kada izrazavamo svoje zelje: koliko uopste igraca igra dobro u kontinuitetu (npr, 5 dobrih i 2 lose tekme od 7)?

 

koliko igraca igra jako dobro nekoliko sezona uzastopno?

 

to je zapravo ono sto izdvaja najbolje igrace od prosecnih i dobrih - konstantnost i kontinuitet.

 

takvih igraca je jako malo, zato su oni nosioci gde god igraju i kostaju puno vise od drugih.

@Dropkick Murphys, znaci hollins brani lepo za oko, ali nista narocito.

idem ja da igram basket, zbogom kikindo

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Hollins je dobro čuvao Puntera kao što je Doug Christie dobro čuvao Kobea, a u stvari ovaj zatrpavao. 

 

Nije loš igrač Hollins ali za Radonja košarku plus ne znamo ni u kakvom je fizičkom stanju, on vredi samo ako je fizički u top formi. Meni je simpatičan lik Hollins i ovako je pošten igrač al daj prvo nekog nosioca, pa prema njima role igrače.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...