Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

Just now, Laki21 said:

 

Ako im potpiše neko od dvojca Mirotić/Klajburn, to znači da im niko drugi ne može parirati, kao ni za Pantera, da su sredstva neograničena i da se pravi tim za osvajanje EL.

Ako Mirotic dodje kod vas to je sasvim logican sled stvari nista specijalno, ali ako potpise za Partizan onda su sredstva negranicena i pravi se tim za osvajanje EL? Ako Teodosic koji ima jaci ugovor od Klejburna dodje kod vas sve je OK, mator je i nikakav, masina za gubljenje lopti koju je Virtus oterao, ali ako Klejburn u slicnoj situaciji dodje kod nas opet neogranicena sredstva i vuckov tim za osvajanje el. Na stranu sto mislim da ce i Mirotic, a verovatno i Klejburn negde drugde disbalans u rezonovanju je krajnje zanimljiv. 

 

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, fedor said:

Ako Mirotic dodje kod vas to je sasvim logican sled stvari nista specijalno, ali ako potpise za Partizan onda su sredstva negranicena i pravi se tim za osvajanje EL? Ako Teodosic koji ima jaci ugovor od Klejburna dodje kod vas sve je OK, mator je i nikakav, masina za gubljenje lopti koju je Virtus oterao, ali ako Klejburn u slicnoj situaciji dodje kod nas opet neogranicena sredstva i vuckov tim za osvajanje el. Na stranu sto mislim da ce i Mirotic, a verovatno i Klejburn negde drugde disbalans u rezonovanju je krajnje zanimljiv. 

 

 

kako shefe teodosic ima jaci ugovor od clyburna, kada je clyburn arguably u top 5 el igraca godinama?

  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

Braco cemu defetizam i tolika strah od kkp? Uzeli su jedan bitan trofej za 10 godina, moraju i oni nekad da se obraduju ljudi. 

Kad smo kod radovanja aj sto matori Tegi izigrava budalu, nego sto lik koji crta karikature za kkp prva stvar kad su dobili petu taguje mene na insta, tuzno kako se matori ljudi ponasaju kao deca od 13 godina

 

IMG-305566db4f8f0c365357053b5c705d50-V.j

 

 

  • Like 7
  • Ha-ha 9
  • Tuzno 9
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

ne znam odakle da krenem; ljut si na covica ako mirotic potpise za partizan?

Ne, ljut sam na mnoogo stvari koje se nakalemise sve ovo vreme, i sto ne istupi i kaze ja sam taj koji je ujebo, a ne da krivi komsije, Ostoju, Zeljka, Pukla, Boltauzera i ne znam koga sve ne.

 

 

Nek ne jebe ovaj narod, ne zanimaju me placenici, neka kaze, ambicije  nisu najvece, drugacije bi bilo. Ovako iz supljeg u prazno u nedogled...

Link to comment
Share on other sites

Kad već svratih na topik,a uini me razotkrio kao Wingwalkerovog Šolaja,da napišem par redova o završenoj sezoni, jer sam bio sprečen

 

Paradoksalno,ali ispada da nas je odbrane trona koštao poraz od amatera iz Cibone. Međutim,i taj poraz je neko svedočanstvo o ekipi...koja je pokazivala kroz celu sezonu da je sklona neodgovornom basketu. Jer taj poraz je baš to - neodgovoran pristup i igra. Tako da to deluje kao slučajnost,ali nije tako.

 

Prejak je bio Partizan za nas ove sezone. I kvLitetniji i sa manje amplituda i lomova. Kad su dostigli svoj maksimum otišli su na nivo koji mi nismo mogli da dohvatimo. Ovo je samo moj utisak.

 

Bio sam tužan,priznajem. Ne toliko zbog gubitka jedne titule. Jer ovaj gubitak je najbezbolniji. Igraćemo opet Evroligu,p je možda bio "dobar" trenutak da baš sada prekinemo niz 

 

Međutim,bojim se da će suša trajati duže ovaj put. Ovaj put primat nismo izgubili od Future već od najambicioznijeg sportskog projekta u jako dugo vremena kod nas. Molim bez nekih poređenja sa VK Bečej i slično. 

 

Ovde se radi o ciklusima,a sa Željkom je počeo njihov. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, srlepajce said:

Ako je istina da Covic potpisuje ugovor sa bilo kojim igracem bez znanja/saglasnosti trenera treba jos veceras da leti iz kluba

 

Pustite vi Ostoju i kkp 

U svoje dvoriste cigani gledajte

 

 

Sta vise da uradi da bi leteo iz kluba, toliko je propusta imao ove sezone od Kampaza, Topica, dovodjenja Vlade Jovanovica, sastavljanja skarabudz rostera.

 

Ko da ga smeni? Dok ne ode sam nema od toga nista.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Drug Crni said:

Tako je @Holivudplus ovo: Vučler iznad svega ceni lojalnost. Kompletnu poslušnost. Libo njega racku za Zvezdu..ko može/hoće da mu pruži slepu poslušnost,njegov je adut. Mislim da od Čovića to ne dobija,a od Ostoje da. Naravno da to ne znači da je Čo nekakva opozicija.

 

Isto važi i za Terzića. S tom razlikom što je fkcz njegova lična prćija,a kkp onako više SNS projekat..

 

Nađite taj Medin post. Čovek lepo pojasnio.

 

 

 

Ima i toga što je u fudbalu malo veća lova, tu ne može da pravi projekat evropskog šampiona ali sa druge strane ta veća para omogućava da se namiri mnogo partijskih uhleba, zaslužnih članova itd. Opet, Tu je neka mera da se igraju evropska takmičenja (po mogućstvu LŠ jer donosi najviše para) a košarka je za prestiž i reklamu države Srbije kao powerhousa na Balkanu. 

 

I ako ćemo da budemo realni, narazložnije je veliki novac dati čoveku koji 1) dugo već radi sa velikim budžetima, pritom ovo ne mislim u pežorativnom smislu 2) zna kako se radi sa tolikim parama i kako se sastavlja šampionski tim. 

 

Mnogo više argumenata ima nego dati novac Čoviću koji je tempirana bomba plus za sve ove godine se nije udostojio makar da pokuša da oformi neki smislen tim oko sebe, pa neka kupi lovorike a da stručni ljudi rade posao. 

 

U tom svetlu je i jasno zašto nije bilo podrške države posle dve odlične sezone, (top 8 i 9. mesto gde se Darušafaka najstrašnije gurala jer Dogus grupa) i gde se igra Final4 u Beogradu a Zvezdi opet odlazi trener i kompletan tim. I to nisu bila neka wow imena u pitanju - Volters, Kuzmić, Đenka, Jović, Gudurić. 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@Drug CrniAko se strategija i pristup ne promeni onda jesu ciklicne amplitude. Ali ako se odbaci dosadasnja Coviceva doktrina kao prevazidjena onda si realan takmac. I onda bi to trebalo da ide cik cak. Ukoliko je pak i dalje Coviceva doktrina aktuelna onda svakako postaje novo doba i ono ce trajati dok Zvezda ne promeni pristup.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Crni said:

Jbte, Ostoja je jednom bio blizu da nadmudri Covica, "korona" mu ne dade, ovaj mislio desice se vec nesto 2023, i zajebo se.Mirota sretno u Partizanu, Covke upamti-hala Zeleznik ce biti velika.

Ako tvoje navijanje za Zvezdu zavisi od toga da li će kod komšija igrati Mirotić, a kod nas Davidovac, ne znam šta bih ti rekao. 

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, fedor said:

Ako Teodosic koji ima jaci ugovor od Klejburna dodje kod vas sve je OK

Teo je takav ugovor potpisao jos pre 3 sezone.

 

Teo sad vredi znacajno manje, maksimum 700-800k.

 

Za Klajburna moras da izdvojis znacajno vise od ovog u Efesu sto ima jer ima ugovor tamo plus moras i obestecenje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako je istina da se Duško protivi dolasku Tea to je za rispekt ali i za očekivati od trenera tog levela i background-a...mada ostaje ova misterija sa Kuzovim potpisom.
Ako ipak legne (glavom, repom i reputacijom) na Čokijevu rudu...neka mu je sa srećom kada tikve procvetaju.
Klupirani Teo će ga sa "domaćom osnovom" u prvoj krizi rezultata spakovati brže nego Laza ćelafuta.
Teško da će bolonjski i beogracki Teo biti copy - paste.
Od prvog dana će mu okruženje gruvati ego i postaviti previsoko lestvicu.
Za očekivati je da će se u želji da kao nikad "igra za raju" verovatno nadrukati IL statse što će dovesti do redukcije minutaže, pa ide frust...i kloužr nam je poznat i neminovan.






  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, uini said:

 

kako shefe teodosic ima jaci ugovor od clyburna, kada je clyburn arguably u top 5 el igraca godinama?

 

Istina je to. Imao je Teo 2m u Virtusu kao i Klajburn u Efesu.

 

Samo sto Teo trenutno nema nista i ugovor nigde i vredi maks maksova 700-800k a Klajburna ceka jos 4 miliona u Efesu za naredne dve sezone.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, srlepajce said:

Ako je istina da Covic potpisuje ugovor sa bilo kojim igracem bez znanja/saglasnosti trenera treba jos veceras da leti iz kluba

 

Pustite vi Ostoju i kkp 

U svoje dvoriste cigani gledajte

 

 

Misljenja sam da Nebojsa nema vise municije ni snage za sve ovo.

Nije vise ovo taj tip igre, ovde je potreban potpuno drugaciji pristup.

 

Vodio je on velike borbe sve ove godine, 10El za 11 godina, nije mala stvar, ma sta ja licno mislila o nekim stvarima.

 

Prva sam pricala da "nismo isti", jer bila je tamo kod komsija jedna persona koja me je brutalno nervirala, zapravo dve,  koje su u to vreme imali ozbiljne informacije iz kluba, Fender znae 🙂 i onda se kod nas "stvorio" kkczinsajder.

 

Treba da ode kao Gospodin, jer ja sam dok je on bio u klubu, a i svi mi, proziveli mnogo lepih momenata.

 

Ali je doslo vreme da se lestvica podigne na nivo iznad.

 

On jednostavno nije taj profil igraca.

 

  • Like 19
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Green23 said:

Ako tvoje navijanje za Zvezdu zavisi od toga da li će kod komšija igrati Mirotić, a kod nas Davidovac, ne znam šta bih ti rekao. 

Nije zavisilo ni kad je igrao Tica, al iskreno boli me dzordan kako ces to shvatiti.

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Zacool said:

 

 

Problemi sa campazzom nastaju par dana pre toga a suspenduju ga posle par dana od ove objave za sponzorstvo

Zvezda je dobila zabranu dovođenja igrača još 01.12.2023. tako da ovo što pišeš nema veze sa onim što se dešavalo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ok svake godine ovaj topic dozivi jednu antikatarzu, jedan giga nervni slom, i nadam se da je to ovo danas i da sada mozemo malo da se saberemo i dodjemo sebi. 
 

Prva stvar koju bih zaista svima preporucio je da udahnu duboko, kazu naglas broj godina zivota koje imaju, onda razmisle o tom broju i da li prilici tom broju da kao razmazeno deriste izbacuju rantove sto je neki politicar MOZDA obezbedio veci budzet jednom drugom klubu nego klubu za koji vi navijate. Odgovor ce biti - ne prilici sve i da je istina. 
Kad to prodje, onda treba samo staviti na papir ko je zvanicno stigao u jedan klub, a ko u drugi. Znaci ne sta je objavio Srecko insajd, ne sta je objavila stranica na ig koju vodi 11godisnji Relja, ne sta su objavili na tviteru likovi kojima se dize da loze masu na ovu temu jer im je iq 70, nego ko je stvarno stigao.

 

E posle svega toga treba razmisliti koliko jos pojacanja ce doci u KKCZV. Verovatno najmanje 6. Polako ljudi jbt. 
Sta se desava sa vama? Pa i da imamo slabiju ekipu, daj da smislena bude i da odigramo postenu sezonu. Pa ne bi nam bila prva a ni poslednja bez osvojene EL.

 

Ulaze se puno u fudbal, FK ce ove godine imati sasvim sigurno najkvalitetniju ekipu u poslednjih 20ak godina, pa jbga ne ide ni da, kao pre par godina drzimo titule u 5 najbitnijih sportova. Zasto ne ide? Zato sto nismo privatan klub i sreddstva dobijamo po necijoj milosti, a ne po zaslugama. Tako je bilo tako ce i biti.

  • Like 19
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...