Jump to content

Evrovizija / Eurosong


Drug Crni

Recommended Posts

12 hours ago, McLeod said:

Bio tirkizni tepih. Luka je nosio crnu traku, bilo mi je malo bezveze sto nisu oficijelni voditelji to prokomentarisali iskreno.

 

Glavni utisak je da su vecina takmicara bas pozitivni, ne svidjaju mi se iskreno najvise Poljakinja, Danac, Albanci, Azerbejdzanci i naravno Lorin 😄 i to je otprilike to, svi ostali su ili nit smrde nit mirisu ili bas pozitivni.

 

Poljakinja je donekle ukrala sou, nosila je ovo 😄

 

 

Screenshot_1.jpg.3ec7ff20ce985282e059b954db9f5d7f.jpg

Embrace the meme!

 

Najjaca reakcija ocekivano na Lorin i Kariju, mada i na Austrijanke je bila dobra.

 

Dodatni utisak je da skoro svi pricaju stvarno odlicno engleski, najgora ubedljivo je Blanka Paloma, pa Albanci, ali ova najmladja sestra govori ok, pa ih je povadila. Karija napreduje 😄 ali on bi verovatno bio treci.

 

Bojan iz Joker Out maltene native, Gruzijka isto odlicna (tim mi je jos smesnije sto joj je pesma besmislena i nerazumljiva), Luka isto odlicno govori mada to nije ni cudno jer zivi u Londonu.

 

Je l' priča knjiški engleski ili je rastegao Cockney da zavitlava Scouser-e? :64:

Link to comment
Share on other sites

Nešto gledam sutrašnje polufinale i u stvari je za prognoziranje ono mnogo lakše bez obzira što je tu gomila dobrih pesama. Ja bih rekao da sutra sigurno prolaze :

 

 

Finland Käärijä - Cha Cha Cha

Israel Noa Kirel - Unicorn

Sweden Loreen - Tattoo

Norway Alessandra - Queen of Kings

Serbia Luke Black - Samo mi se spava

Czechia Vesna - My Sister's Crown

Moldova Pasha Parfeni - Soarele și Luna

 

Sigurno ne prolaze :

 

Latvia Sudden Lights - Aijā

Ireland Wild Youth - We Are One

Azerbaijan TuralTuranX - Tell Me More

 

Ovde će da bude boks meč koja dva otpadaju :

 

Switzerland Remo Forrer - Watergun

Croatia Let 3 - Mama ŠČ!

Portugal Mimicat - Ai Coração

Netherlands Nicolai & Cooper - Burning Daylight

Malta The Busker - Dance (Our Own Party)

 

Shodno tome malo ću ovih 5 da proanaliziram. ŠVA i HOL se međusobno bore za glasove, Po onih 30s čini mi se da je Holandija bolje složila nastup, čak je i pevanje uspela da dotera na način da zvuče dobro. Švajcarac ima koreografiju koja služi da se približi glasačima jer nema žirija u 1/2 ali nije me mnogo ubedio da će to biti atraktivno, ali on peva mnogo bolje od HOL. Po meni ovaj duel uzima Holandija na mišiće.

 

Hrvatska me razočarala u onih 30s ali i dalje čujem neke najave da će imati i rakete i traktor, ali ja se pitam kada pošto smo gledali drugi deo pesme u tih 30s. Njima sve zavisi od nastupa jer pesmom neće mnogo glasova kupiti, pogotovo što sa Balkana nema gomile država ove godine.

 

Ja sumnjam da će Mimiket i Malta dobiti mnogo glasova. Malta ima potencijala ali sendvič između NOR i SRB će ih koštati jer će ih do kraja dosta zaboraviti. Toj pesmi je jako bitan redni broj nastupa jer ne ostavlja neki jak utisak. Mimiket ostavlja pozitivan utisak ali ima tu jedan problem sa njenom pesmom, spada u grupu pesama koju svi pohvale ali na kraju ne glasaju za nju, takozvana prokleta sredina.

 

Dakle iz napisanog meni se čini da će HOL proći dalje a ovi ostali su svi pod znakom pitanja. Malti dajem najmanje šanse a ako bi baš morao da biram dva koja prolaze onda bih tipovao na HRV i ŠVA. Obzirom da je 1/2 prilično veselo i brzo razmišljam da će se desiti scenario da i HOL i ŠVA dobiju dosta glasova i prođu dalje. Letonija takođe ima baladu ali ne verejum da će uzeti mnogo glasova ovom dvojcu.

Link to comment
Share on other sites

Od napisanog gore slazem se sa sigurnim prolascima izuzev Ceske, koja moze da bude sokantni ispadac, ali je mala sansa za to, tako da ih ostavimo unutra i slazem se sa tri koja ne prolaze.

 

Ipak, ja bih u sigurne prolaske dodao Svajcarsku i u sigurne neprolaske dodao Holandiju. Te pesme su direktni konkurenti, moderne balade, iz zemalja zapadne Evrope, mada je Svajcarska centar geografski, ali pripada tom bloku.

 

Obe zemlje tradicionalno vaze za ziri magnete i ove pesme su napravljene u sustini po toj formuli. S tim sto holandska izvedba ove godine bi ih i sa zirijem moguce ostavila ispod crte.

 

Da vidimo kako prolaze tradicionalno - prosle godine Holandija osvojila polufinale zirija protiv Ukrajine, ali je po glasovima publike bila tek sedma, a pesma je bila sasvim solidna. Dankan Lorens u polufinalu drugi public vote, a interesantno ziri tek treci, ali bili su blizu glasovi.

 

Pre toga 2018. ne bi usli u finale da nije bilo zirija, 2017. bi bili 9. bez zirija (ovako 4.), 2016. 5. publika, ali vise poena od zirija, a 2015. kada je bilo bez zirija zavrsili su 15. u polufinalu i to je bio poslednji put da se nisu kvalifikovali.

 

Po mom misljenju svaka pesma, izuzev mozda one kad su pukli kod kuce u finalu, ukljucujuci ovu iz 2015, je bolja od ove. Imajuci u vidu da ce za Svajcarsku glasati malo starija populacija takodje vrlo verovatno, mislim da Holandija bas nema sanse i mislim da ce zavrsiti 13.

 

Za ostala tri mesta borice se po mom misljenju Ceska, Hrvatska, Malta i Portugal. Mislim da ovi poslednji ne prolaze od te cetiri i zavrsavaju 11.

Link to comment
Share on other sites

On 5/5/2023 at 10:02 PM, Klotzen said:

Džaba kako su je skratili kada nema nikakav nastup. Pesma je ok, pogotovo ako pokaže emocije dok je bude pevao ali će ga koštato ostalo. Pitanje da li će i  u top 10 uspeti da se plasira.

 

 

Pa dobro i na SR je pobedio pesmom i pevanjem.Možda ta odluka da stoji i peva jeste najbolja..sad mi nekako izgleda da je on prerastao eurosong...

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Helena said:

Pa dobro i na SR je pobedio pesmom i pevanjem.Možda ta odluka da stoji i peva jeste najbolja..sad mi nekako izgleda da je on prerastao eurosong...

 

U stvari će imati i on neku koreografiju samo se na videu ne vidi dobro. Na slikama se vide neki što skaču po bini i neko postolje tako da cemo videti da li su to dobro skockali.

Link to comment
Share on other sites

Mene je u onih 30s što sam video Let3 razočaralo što su samo izašli njih petorica sa nekom koreografijom. In my humble opinion, trebalo je da iskoriste ono u čemu su najjači, da izađu sa svim instrumentima kao rok bend i da otpraše pesmu kao na live koncertu. Ovako kao performans će se samo utopiti među ostale.

Link to comment
Share on other sites

JeRste spremni deco?

 

Oni jesu.

 

 

Lepo od Karije sto je pustio Evroviziju na svoj koncert.

 

Licno se ne secam da je ikada bila ovakva ludnica na Evroviziji kao oko njega, bukvalno cak ni za Ribaka koji je verovatno najpopularniji izvodjac i pesma u 21. veku.

 

Ovo jedino moze da ne pobedi ako ih ziri ciljano unisti.

 

Sto se publike tice, nije nemoguc ni landslide koji je Ukrajina imala prosle godine.

 

Edited by McLeod
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Navodno anketa oko 2500 osoba koje su bile u publici sinoć, kada je održano polufinale za žiri, pošto žiri glasa unapred (za one koji ne znaju - to polufinale je potpuno isto kao ono redovno za publiku večeras). Anketirani su glasali samo za po jednu pesmu.

 

Spoiler

Fvo9ivOWYAAOh0U?format=jpg&name=large

 

 

 

 

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

Večerašnje polufinale, na kojem pored oba favorita za pobedu, Švedske i Finske, nastupaju i hrvatski Let3 i naš Luke Black, počinje u 21.

 

Ko je osuđen na Dušku, nek ima u vidu da je prenos šutnut na RTS3.

 

YT strim bez komentara i grafike za glasanje biće dostupan ovde:

 

 

Oni koji imaju kablovsku mogu da gledaju na HRT1, a na SBB-u i španskom TVE internacional i rumunskom TVRi. Ko ima Arenu Cloud, može da gleda na austrijskom ORF1.

 

Sa VPN-om odgovarajuće zemlje možete gledati na britanskom BBC1 (potrebna registracija na iPlayer), a na sajtovima kanala odnosno medijatekama javnih servisa na nemačkom kanalu One, švajcarskim kanalima SRF2 na nemačkom, RTS2 na francuskom i RSI La 2 na italijanskom, francuskom France 4, italijanskom Raidue i gomili drugih javnih servisa. Za neke od njih VPN možda neće biti ni potreban.

Edited by erwin
  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam ovo za RTS 3 čuo tek danas. Baš iznenađenje za mene. Gledam sada na RTS 1 ide neka politička emisija pa u 22h dokumentarac. I to će da ima veću gledanost od ESC ? Doduše možda faraon opet gostuje 🙂

 

Sumnjam da SBB sme da ostavi otvorene druge kanale koji prenose ESC.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Stiletto said:

Moram priznati da sam sad još više zbunjen. Dokle traju dani žalosti na RTS ? 

 

HRT je otvoren na SBB, kod njih je bolji zvuk.

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

Dobar naš, bilo je par nesigurnosti ali ok, promene su ok osim kraja, no da budem iskren ni onaj u BG nije ništa specijalno, mislim na deo posle smeha. No mislim da će u finalu imati drugačiji kraj, čisto da se malo razlikuje. Publika je odlično reagovala što znači da je i u sali bilo ok. 

 

Norveška isto sa jako malim izmenama od njihovog finala, nisam siguran da je nabola visoku notu ali i ako je fulala u pitanju je nijansa koju dosta ljudi neće ni primetiti.

 

Malta je odlično otpevala ali meni je to i dalje dečija pesma. Uložio je dosta truda i mislim da je izvukao maksimum pa šta mu bog da na glasanju.

 

Hrvati ne znam ni sam, ipak je ovo po meni lošije od Dore. Imali su ogromnih problema sa zvukom. Prvo se razišao sa pratećim vokalima a na kraju se nešto utišao ton. Videćemo.

 

Kod Irca sam se nadao da će mu pući kombinezon na guzici, da se to desilo prošao bi sigurno 🙂 , inače ok pesma samo nije za ESC.

 

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

Dobra je izraelka. Pogotovo taj ples na kraju. Svi će je porediti sa Chanel i iako je ovaj dence segment jači od Chanel meni je ipak špankinja imala bolju pesmu i nastup sva kada se sabere. Inače sam primetio da prateći igrači koje šalje Izrael radi odličan posao. Doduše čini mi se da je jedan neki azijat, možda nisu njihovi.

 

Moldavac je trebao malo bolje video bim da iskoristi ali kontam da je ovo dosta za onog ko prvi put vidi ovu pesmu.

 

Portugalka takođe nije koristila video bim jer su navodno bili nezadovoljni sa onim što im je pripemljeno pa su samo izabrali neke defaultne šare da idu na ekranu. Zato im nastup deluje malo prazno.

 

Razvali Loren pevački, tu žiri neće imati mnogo posla da joj skida bodove na pevanje, iako je bina kineska verzija one iz Švedske neće to mnogo štetiti njoj na kraju, na TV deluje manje više isto.

 

Edited by Klotzen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...