Jump to content

Evrovizija / Eurosong


Drug Crni

Recommended Posts

Meni se sviđa koncept nastupa ali moraju ti denseri da se dotegnu. Pa ne može pevač da bude najbolji plesač pored njih. No glavni problem je njegovo pevanje. Mislim da je ovde bilo i tehničkih problema pa se i nije baš dobro čulo ali ono što se čuje ima dosta falša. Mora dobrano da radi na sebi što se toga tiče, igranje i plesanje je vraški teško. No ajde da sačekamo finale možda će se tamo bolje čuti.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Iako ima deset puta goru pesmu, Let 3 će samo scenskim nastupom (+ Severinom + Prlja peva tačno ko švajcarski sat) obrisati patos s njim. Moraće dečko ozbiljno da se popravi do nedelje.

Edited by Stiletto
Link to comment
Share on other sites

I meni je sve ovo njah i dalje mi nije jasno ubacivanje etno motiva u ovom nastupu.

Cela Dora je loša, dosadna i spora ko "Vaš šlager sezone" bar je Mersiha ili ko je vodio bio bili od ovih.

Generalno su loše zvučali svi i za to krivim HRT, pa nemoguće da niko ne ume da peva.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Stiletto said:

Iako ima deset puta goru pesmu, Let 3 će samo scenskim nastupom (+ Severinom + Prlja peva tačno ko švajcarski sat) obrisati patos s njim. Moraće dečko ozbiljno da se popravi do nedelje.

 

Ovaj dečko je sve ono što Let 3 želi da bude. Dosadni su i pročitani, idemo dalje. 

 

Ali slažem se da je zvučao loše večeras i da će morati mnogo bolje.

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Helena said:

I meni je sve ovo njah i dalje mi nije jasno ubacivanje etno motiva u ovom nastupu.

Cela Dora je loša, dosadna i spora ko "Vaš šlager sezone" bar je Mersiha ili ko je vodio bio bili od ovih.

Generalno su loše zvučali svi i za to krivim HRT, pa nemoguće da niko ne ume da peva.

 

Što se tiče etno motiva pesma je odlasku iz sela u grad. Gubljenje identiteta i postoje još jedan "city boy". Zato ima motive sa sela što je u spotu još bolje urađeno. U principu je bih rekao da je ovo pesma protiv globalizacija koja briše identitet pojedinca i manje više pravi nas kao da samo iz fabrike. No nisam još nigde našao neko objašnjenje da li pesma ima dublje značenje od prostog odlaska iz sela u grad.

 

Popraviti densere, kontam da su ona dvojica što sviraju deo benda, no ja bih njih izbacio i ubacio još dva dencera pa da kolo izlgeda još upešaljivije no teško da će izbacivati članove benda. Teoretski može da ubaci još jednog igrača pa da i on sa njim uđe u kolo na kraju 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Stiletto said:

I na Youtube kanalu Dore svi zvuče kao raštimovana banda, nije do HRT-a već do miks pulta.

U uvodu u Doru, desetak minuta su pripreme, 10 dana su vežbali.

YT kanal pripada HRT-u, dakle krivica do lošeg zvuka je HRT-ova.

Nisam obraćala pažnju kako je bilo u Opatiji ranijih godina što se zvuka tiče.

Olivera kaže da je to veče koštalo oko 650000 eura, a da je budžet PZE ukupno 250000 već tri godine i da pokrivaju tri večeri, dakle i popunjavaju program vrlo gledanim sadržajem.

Rezultat toga je zapaženo st u evrovizijskim krugovima i ovogodišnji prenos finala na njihovom YT kanalu.

Pri tome, (pročitala na netu) imaš učesnike otvoreno gej ljude, Rome gej ljude, pobednika geja.

@Klotzen ne može svako biti Konstrakta da "šalje poruku"-36 ili koliko zemalja učestvuje i u tri minuta treba naterati publiku da te zapamti i plati glas za tebe.

Kakva globalizacija i preseljenje u grad.

I dalje imam utisak da promovišu turizam.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Meni je bilo ok. Jeste malo flopnuo ali su ocekivanja bila jako visoka. Malo je bilo  praznjikavo posle pocetka i narocito dens brejk mora interesantnije da se odradi, ali je pozitivno sto on peva i igra i to ostavlja veliki prostor za napredak. Slazem se da treba da bude vise kola i da on treba da ga igra, macke su dobar motiv, to moraju da eksploatisu bolje.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, DameTime said:

HRT inače ima odličnu muzičku produkciju i odličan zvuk. Organizovali su The Voice pre samo mesec dana, imali su emisiju A strana itd. tako da ih ne bih mnogo pljuvala. 

 

 

Biće da je pre problem do mix pulta nego tehničke prirode, sad sam malo preslušao ostatak i bilo je pesama gde se sve dobro čulo. Verovatno je neko manje iskusan tu seo pa sjebao nekoliko nastupa. No imaju dva dana da to isprave, valjda su i ovi što nastupaju čuli šta ne valja pa neka se bore.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, DameTime said:

HRT inače ima odličnu muzičku produkciju i odličan zvuk. Organizovali su The Voice pre samo mesec dana, imali su emisiju A strana itd. tako da ih ne bih mnogo pljuvala. 

 

Kritika nije pljuvanje, za boga miloga.

Znam da su dobri, ne zbog tih takmičenja, nego drugih emisija da živim orkestrom.

I ne zameram samo ja, algoritam mi izbacuje tvitove gde gde mnogi stranci megazaluđenici ES zameraju isto.

 

 

Link to comment
Share on other sites

San Marino selekcija je trajala skoro pet sati 😄 i izabrali su Megaru! Drago mi je sto oni idu, nije na nivou Arcadije, ali najbolja pesma San Marina odavno. U SF2 su, glasaju i Spanija i Italija tamo, mislim da ovo ide u finale lagano.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije ovo meni za pobjedu, za plasman od 5. do 10. mjesta može.

 

Proteklih godina ne bi konkurisala za pobjedu, meni bolje pjesme su završavale na drugom, trećem, četvrtom mjestu, ali ove godine je izgleda konkurencija nikad gora pa moguće da će biti Zagreb 2025.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Howie Roseman said:

Nije ovo meni za pobjedu, za plasman od 5. do 10. mjesta može.

 

Proteklih godina ne bi konkurisala za pobjedu, meni bolje pjesme su završavale na drugom, trećem, četvrtom mjestu, ali ove godine je izgleda konkurencija nikad gora pa moguće da će biti Zagreb 2025.

 

Ni ja ne mislim da će pobediti ali ako ovo unapredi mogao bi biti u top 5 gde ga kladionice i stavljaju. Bolji nastup nego u 1/2 ali i dalje se čuje da maši neke note. Tu sad treba da oduči kako će da odradi ESC nastup. Na njegovom mestu ja bih kao Poljakinja prošle godine pokrio pratećim tamo gde je tanak, unapredio ove densere sa još dvoje. Realno ovo kod žirija sigurno neće pobediti i treba da uradi sve da kod publike prođe što bolje. Ovo bi moglo da pobedi kod publike ako se doradi kako treba. Naravno pričam trenutno jer još uvek ne znamo sve pesme.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...