Jump to content

Evrovizija / Eurosong


Drug Crni

Recommended Posts

Pa nije samo na kladionicama visoko, i na anketama je i na Spotify preslušavanjima, ljudima se jednostavno sviđa pesma.

 

Ovde je glasalo preko 330 hiljada ljudi i nije se gledalo ko odakle glasa.

 

1OiBW7W.png


https://eurovisionworld.com/esc/eurovision-2023-poll

 

Ovde su glasali klubovi ljubitelja Evrovizije iz 42 zemlje po uobičajenom sistemu bodovanja 1-6, 8, 10, 12.

 

Fuzl4uBWwAET_9H?format=jpg&name=4096x409

 

 

A ovo je dnevna lista najslušanijih ESC2023 pesama na Spotifyju za ponedeljak.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Nicklord said:

Ja ne razumem kako je Loreen tako visoko na kladionicama

Zato sto je Loreen i sto predstavlja Svedsku. 

6 hours ago, McLeod said:

 Jedino je sigurno da San Marino ne prolazi

Rumunija isto moze da se slika. 

Edited by FrediB
Link to comment
Share on other sites

Rumuniji sam ja davao neke sanse ali ovaj lik nije harizmatican na pravu nacin, staging je los i koncept je los. Pesma kao pesma je bar meni bolja od pola u ovom drugom polufinalu ali bih se u globalu slozio da i oni skoro sigurno ne prolaze.

Link to comment
Share on other sites

Sutra ispadaju :

 

Rumunija, San Marino, Grčka i Albanija.

 

Boriće se za zadnja dva mesta :

 

Poljska, Estonija, Danska i Island.

 

Na moju žalost od ovih četvoro Poljska odskače. Sredili su refren pratećim vokalima pride je prilično catchy i zvučaće ok. Većina ih vidi kao sigurne ali ja mislim da nije baš tako. Koliko čujem strofe i dalje peva katastrofalno i to će dosta ljudi da odvuče od glasanja za nju. Dosta Poljaka je besno jer je za nju vezana afera da je kupila to mesto i neopravdano pobedila tako da neće imati ni punu podršku emigracije.

 

Estonija i Island iako različite pesme su mi nekako u istoj poziciji. Dva odlična ženska vokala koji odlično osećaju svoje pesme i imaju dovoljno energije da održe pažnju no problem je što su se odlučile da budu same na bini, iako smo videli kod Švajcarca da je ipak zgodno imati nešto na bini. Obe idu na video bim plus oni u prvom planu. Sigurno će neke pogoditi time i uzeti glasove na tome.

 

Danska je pesma slična Malti. Udara na tinejdžere i mlade ljude ali i tu vrlo traljavo zato će biti teško da se probije. I on je imao problema sa pevanjem ali ne kao Poljakinja. Refren je catchy tako da može i on da se nada da možda prođe.

 

Ja ću ovde da se kladim na Estoniju i Island iako je Poljska ispred njih. Ovde treba uzeti u obzir i malo politike. Dosta ovih država koje su ugrožene od Rusije će da daju glasove solidarnosti međusobno tako da će imati dosta bodova, tu je doduše i Poljska zajedno sa Estonijom ali eto idem na iznenađenje da će Poljska emigracija da ih izneveri i ostavi bez bodova na zapadu a siguran sam da će ex SSSR dati više bodova Estoniji nego Poljskoj. Island može da očekuje od Danske i UK dosta bodova a pokupiće neku crkavicu sigurno u još par zemalja.

 

Naravno tu postoji jedna nepoznanica a to je Poljakinja na kraju ipak skockala mnogo bolji nastup od onih 30s, u tom slučaju će rutinski proći. Kažu da je kod onog plesa bilo i tehničkih problema.

Link to comment
Share on other sites

Na RTS1 i HRT1.

 

Možeš da gledaš i na Peacocku, uzmeš 7-dnevnu probu Premiuma pa otkažeš posle Evrovizije.

 

Termini su ovi:

Quote

The second semifinal will air May 11 at 21:00 CEST (12 p.m. PT / 3 p.m. ET). (...)

The grand final will take place May 13 at 21:00 CEST (12 p.m. PT / 3 p.m. ET).

https://www.hollywoodreporter.com/lifestyle/lifestyle-news/watch-stream-eurovision-in-usa-1235480815/

 

Možeš da gledaš i na BBC-jevom iPlayeru ako nabaviš VPN, isto može na probu na nekoliko dana. Detaljnije ovde:

https://stylecaster.com/how-to-watch-eurovision-in-us/

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Klotzen said:

Sutra ispadaju :

 

Rumunija, San Marino, Grčka i Albanija.

 

Boriće se za zadnja dva mesta :

 

Poljska, Estonija, Danska i Island.

 

Na moju žalost od ovih četvoro Poljska odskače. Sredili su refren pratećim vokalima pride je prilično catchy i zvučaće ok. Većina ih vidi kao sigurne ali ja mislim da nije baš tako. Koliko čujem strofe i dalje peva katastrofalno i to će dosta ljudi da odvuče od glasanja za nju. Dosta Poljaka je besno jer je za nju vezana afera da je kupila to mesto i neopravdano pobedila tako da neće imati ni punu podršku emigracije.

 

Estonija i Island iako različite pesme su mi nekako u istoj poziciji. Dva odlična ženska vokala koji odlično osećaju svoje pesme i imaju dovoljno energije da održe pažnju no problem je što su se odlučile da budu same na bini, iako smo videli kod Švajcarca da je ipak zgodno imati nešto na bini. Obe idu na video bim plus oni u prvom planu. Sigurno će neke pogoditi time i uzeti glasove na tome.

 

Danska je pesma slična Malti. Udara na tinejdžere i mlade ljude ali i tu vrlo traljavo zato će biti teško da se probije. I on je imao problema sa pevanjem ali ne kao Poljakinja. Refren je catchy tako da može i on da se nada da možda prođe.

 

Ja ću ovde da se kladim na Estoniju i Island iako je Poljska ispred njih. Ovde treba uzeti u obzir i malo politike. Dosta ovih država koje su ugrožene od Rusije će da daju glasove solidarnosti međusobno tako da će imati dosta bodova, tu je doduše i Poljska zajedno sa Estonijom ali eto idem na iznenađenje da će Poljska emigracija da ih izneveri i ostavi bez bodova na zapadu a siguran sam da će ex SSSR dati više bodova Estoniji nego Poljskoj. Island može da očekuje od Danske i UK dosta bodova a pokupiće neku crkavicu sigurno u još par zemalja.

 

Naravno tu postoji jedna nepoznanica a to je Poljakinja na kraju ipak skockala mnogo bolji nastup od onih 30s, u tom slučaju će rutinski proći. Kažu da je kod onog plesa bilo i tehničkih problema.

 

Sada sam videla spot Poljske... lepo devojce i tralala evrovizijska pesmica, skroz simpaticno, dosta bolje od vecine sto sam cula. Ne mislim uopste da peva katastrofalno kakvih ima. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

Ne mogu da vidim snimke sa nastupa, i u trazenju naidjem na ovo:

 

 

Ajd sto su iskomentarisali pesmu i pevaca, ali su toliko uplaseni od Srbije... 

 

Nego, setih se da imam neki balkaniyum koji ce mi raditi jos par dana, kada i na kom programu ima prenos? 

 

 

 

Nisu, to je sprdnja. Ovu emisiju rade vec neko vreme i prosle godine su vadili neke komentare nasih koji su je vredjali jer joj se nije svidela Konstrakta. Nista specijalno. Playing a character.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Baby said:

 

Sada sam videla spot Poljske... lepo devojce i tralala evrovizijska pesmica, skroz simpaticno, dosta bolje od vecine sto sam cula. Ne mislim uopste da peva katastrofalno kakvih ima. 

 

Spot je ok, zato se pesma i kotira dobro. Pogledaj live nastup sa njihovog izbora. Baš loše peva.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Definitivno je jedna od najgorih. Plus je postojala velika kontroverza oko njenog izbora. Ja i dalje nisam ubedjen da prolazi.

Samo da kazem nesto oko ovih striminga i pregleda. Prosle godine je Ronela bila najgledanija u svom polufinalu, nije prosla u finale. Gabani sa Occidentali karma bio ubedljivo najgledaniji na svim platformama, nije bio ni blizu pobede. Tako da stvarno nije neki reper. Pogotovo taj cuveni spotify, you tube skupi pregleda za jedan dan maltene koliko spotify za mesec dana.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...