Jump to content

Evrovizija / Eurosong


Drug Crni

Recommended Posts

Evo jednog osvrta BBC-ija na pesme i njihov plasman:

 

https://www.bbc.com/news/entertainment-arts-65043969

 

I nije mi jasan taj Norton, nit su mi njegove emisije wow, njegov humor još manje, izveštačenost vrišti a koliko sam čitala, zadnjih godina je stalno kukao na EBU, na loš tretman/plasman Britanije, i sad je glavni voditelj...druže, što se trpaš ako ti je njah...

Mnogo, ali zaista ljudi mnogo očekuju od Britanaca kao domaćina, posle prošlogodišnjeg maltene debakla u Italiji.

 

Ali i oni povlače granicu, odbili su Loren taj njen stejdž (izvor je tviter :classic_biggrin:) činjenicom da je pretežak ( po jednima), i da se ne može sklopiti za 30 secc (po drugima).

 

Link to comment
Share on other sites

Preslušao žurku iz Izraela. Manje više svi se poboljšavaju. Čak je i Poljakinja zvučala pristojno no i dalje falšuje. Čehinje su zvučale malo bolje kod refrena sad to već liči na spot ali ima još prostora za napredovanje. Ostali sve isto. Opet svi hvale špankinju, zaista je neverovatno kako peva žena, obzirom da na ovim žurkama retko ko odpeva bez greške. Vidi se da joj pesma mnogo znači i da se svaki put maksimalno trudi.

 

Ovaj pevač slovenaca je sušta suprotnost od onog od prošle godine, koliko je onaj bio drven toliko je ovaj ekstra zanimljiv i to će se sigurno odraziti na poziciju.

 

Ono što mi nije jasno je gde su snimci sa ovih žurki sa oficijelnih kamera. Za ovu iz IZR znam da je snimana sa 8 kamera ali toga nema nigde na netu pa se grčimo sa ovim snimcima iz publike gde je zvuk loš.

 

Nema Skandinavaca na ovim žurkama, jedva čekam da vidim finca, do tada evo jednog koncerta iz Finske :

 

 

 

Ima da se ori Liverpul kada ovo bude tamo, verujem da će ljudi čak da uče reči na finskom da pevaju i resto pesme.

 

Jedna zanimljivost vezana za jedan Lukin intervju. Kaže da je ljut na sebe kada je video da je loše glumio na PZE. Kaže da je prošao neki kurs glume i da odlčno glumi i da će to mnogo više da koristi.

 

Norton je ipak sa BBC a oni su bili glavni krivci za kriminalne izbore pesama do prošle godine. Normalno da će mu svi biti krivi osim njih samih. Manje više svi fanovi iz UK krive BBC za loše plasmane pre prošle godine. Inače se meni sviđa njegov smisao za humor, mada ponekad zaista preteruje čisto da bi rekao nešto.

Link to comment
Share on other sites

Boga mi, Madrid napravio top pre-party. Skoro svi favoriti su bili, a bile su tu i neke legende Evrovizije. Bila i gospodja Konstrakta 🙂

 

Prvo da kazem da su svi pevali uzivo, nije dobro sinhronizovan audio i video.

 

Moram da pocnem sa ovom devojkom opet. Spektakularna je. Niko joj nije do cukljeva ove godine po kvalitetu vokala, eventualno Islandjanka, kakva Spanjolka kakvi bakraci, par klasa razlike.

 

 

 

A onda i da se nadovezem jer me je ovo podsetilo od kad nije bio ovakav vokal na ES - od Kaliopi.

 

Bila je i naravno, skrcala.

 

 

Nikad necu razumeti kako ova pesma bar top 5 nije bila. 2:25... ne znam. Obican covek ovo da proba da izvede nece moci da govori pet dana. Ima skoro 60 godina zena jebote. Retko se radja ovako nesto.

 

 

Bila i Ruslana, bolje izgleda nego kad je bila na ES, a bogami bolje i zvuci.

 

Ajmo da pokrijemo sad prve nastupe uzivo pred ES publikom.

 

Ocekivano sasvim dobro i generalno vladaju scenom. Mislim da su lagani za finale. Prvo ide proslogodisnja pesma sa kojom nisu prosli, pa onda ovogodisnja. Celavi basista je verovatno bolji vokal od frontmena doduse 😄 Mislim znao sam to vec posto sam ih malo i slusao, ali dobro.

 

 

 

Sa druge strane, oni su se, za mene bar, ocekivano raspali nacisto. Mislim da nemaju sanse. Vidim da su kukali na tehnicke probleme, ali nema ovde hemije, nema kvaliteta, nema nicega.

 

 

Ovog decka sam isto dobro procitao, odlicno zvuci uzivo i to ce mu povecati sanse. Jes da je drven al ono, to je za Svajcarce ocigledno u opisu posla.

 

 

Ova nasa napravila sou isto 🙂 drago mi je zbog njih. Bice ovo dobar party hit u Liverpulu. Dobro zvuce. Ova pesma uopste nije toliko laka za izvodjenje koliko na prvu loptu deluje.

 

 

Belgijanac se jako popravio. Vade ga i prateci zestoko, ali ovo sad zvuci na nesto, jeste outdated pesma, ali ako bude bio ovakav na sceni i zvucao vrhunski, ko zna, mozda ima sanse.

 

 

Bila je Lorin, publika je ocekivano reagovala vrhunski na nju i dobro je zvucala.

 

 

Aaaaaaaaaaaaaaaali, nesto mi se cini da je gospodin Kaaaaaaaaaarija favorit publike 🙂 Potpuna ludnica kad je on nastupio.

 

 

 

Alesandra je zvucala... pa, onako, mada moze ona mnogo bolje, mada se ona i ne trudi, sprda se. Publika standardno reaguje vrhunski na nju, a i jeste harizmaticna.

 

 

 

La Zarra odlicna, nema tu sta, i pored ociglednih tehnickih problema (nije cula sebe) iskusna pevacica, vlada scenom, meni je pesma i dalje meh, ali ce ona maksimalno odraditi sta treba, to se vidi prosto.

 

 

Luk se sve vise oslobadja i bolje glumi, a pojavila se i Konstrakta, a i on je bio sa njom dok je ona pevala. Dobra reakcija publike.

 

Od ostalih, da ne kacim bas sve, najbolji nastupi i Poljakinje i Britanke, Cehinje i dalje kako-tako, one ako ne budu imale dobar staging mogu da budu sokantni NQ cini mi se.

 

Jermenka dobra, Gruzijka dobra, Moldavac dobar, Danac raspad kao i uvek, Malta dobra i publika sasvim lepo reaguje na njih, Letonija valjda ok, ne znam, mislim ova pesma ni kako moze da zvuci dobro, bukvalno mi je u rangu San Marina, koji je btw. zvucao verovatno najbolje do sad.

 

Litvanka ok zvuci, ali nista specijalno, pesma je dosadna, publika slabo reaguje na nju, cenim da ona ne ide u finale kako sada stoje stvari.

 

Na Let 3 publika reaguje mnogo bolje nego sto sam mislio da hoce, dobar nastup, to je to od njih, kao i svaki put. Cak je publika na kraju pevala da kazemo na "bis".

 

Irci bezveze, nema se tu puno sta reci.

 

Spanjolka valjda ok, mada je bila i Megara i ne mogu da je prezalim.

 

Slovenci standardno.

 

Imate sve na ovom kanalu, da ne prenatrpam i post i forum.

 

 

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Teya se malo raspala pred kraj pesme ali biće to ok na ESC. Svi su imali takvih grešaka, niko nije otpevao savršeno tako da takve stvari ne treba puno zamerati nikom. Ono što bi trebale obavezno da imaju je bubice umesto mikrofona da bi mogle sa obe ruke da igraju taj njihov ples. Ova pesma je imala odličan spot a to neće imati na ESC tako da treba što više stvari da ubace u nastup da obogate isti.

 

Jermenka je fantastična, od ovih što ih nismo videli uživo ona mi je bila najsumnjivijija ali peva odlično. Sviđa mi se i zadnji deo koji je na jermenskom. Pored pevanja ili fantastično oseća pesmu ili odlično glumi što je još jedan plus. Gruzijka takođe vrlo dobra, doduše nju sam čuo u barseloni odakle ima kvalitetniji snimak pošto je sinoć zvuk bio baš loš iz madrida. Takođe mlada devojka od 22. godine koja zvuči odlično. No obema će trebati dobro osmišljen staging kako bi pokupile dodatne poene i da eventualno uđu u top 10.

 

Konstrakta je lepo primljena, luke black joj bio statista. Kasnije se ona pojavila na njegovom nastupu da mu da jastoga 🙂 , Luke je malo izmenio pesmu, meni lično na gore, ali publika je ok reagovala. U principu on je gotov proizvod koji na ovim nastupima ne može da nastupi u punom sjaju tako da ne treba mu ništa ni zamerati. Pominjao je da je snimio neku unpluged verziju i ovo je verovatno nešto između toga i orginiala.

 

Loren, Karija i Blanka Paloma su ispraćeni ovacijama. Publika je pevala sve tri pesme, kod karije doduše više refren jer retko ko zna finski 🙂 . Finac inače ne zna engleski, tako da mu je to velika prepreka u promociji ali pravi neke video na YT koji imaju prevod i dosta se trudi. No to sve nije preterano bitno jer većina gledalaca će ga prvi put videti tek na ESC.

 

Čehinje napreduju iz nastupa u nastup, sinoć su mnogo bolje zvučale. Čini mi se i da su neke izmene napravile ali to je možda samo za ovaj nastup.

 

Poljakinja je napanjila prateće vokale ali opet se čuje falš 🙂 , Engleskinja bolja ali i ona i dalje falšira, možda će morati da se odrekne igre jer mislim da nije sposobna da izvede obe stvari. Kada je statična zvuči ok. 

 

Francuskinja je imala problema sa zvukom ali za nju se zna da je odličan pevač, samo je pitanje da li će preneti onu atmosferu iz spota da bude interesantan staging.

 

Švajcarac je dobar ali mislim da će to biti repriza prošle godine, dobiće nešto bodova od žirija na kvalitet pevanja ali će to publika da izignoriše maksimalno.

 

Holanđani su dobri. Momak je bolji pevač na niskim notama ali nije dobro otpevao visoke note, još veći problem je da nema dovoljno emocija kod njega. Devojka je uspela sve one emocije iz spota i u ovom nastupu da pruži, pevanje ok u granicama grešaka koje su svi imali sinoć. Tako da samo neka dorade te stvari i biće to dobar nastup. Važnije je da momak popravi glumu jer ne može balada bez emocija, to je davno prošlo vreme.

 

Australija je dobra, obzirom da je u pitanju iskusan bend nisam ni sumnjao u njih. Nemačka nije nastupila ali je emitovana unpluged verzija koju su snimili, ovaj pevač je odličan, mogao bi on i solo karijeru da ganja tako da ni u njih ne treba sumnjati. E sad kako će proći na ESC mislim da bi 15-20 mesto bilo realno za obe pesme.

 

Danac je zvučao ok ali se on slabo i čuje od gomile pratećih vokala pa je teško reći. Ova pesma ima većih problema od njegovog pevanja tako da videćemo da li će uopšte proći u finale.

 

Ruslana odlična i posle 20 godina, svo vreme nastupa (preko 10 minuta) držala zastavu Ukrajine u ruci.

 

O ostalima sam već pisao sa drugih žuraka a pošto nemam ništa novo da se ne ponavljam preskočiću ih.

 

Što se tiče grešaka večeras svi su ih imali ali to je normalno na ovakvim žurkama. Bitno je jedino ako je neko to radio u kontinuitetu a da li je neki deo pogrešno otpevao to ne treba mnogo obraćati pažnju. Pre nastupa na ESC svako od njih ima raspevavanje pre nastupa tako da dolaze zagrejani dok ovde verovatno sede i žderu u backstage i čekaju svoj red.

 

Praktično ostaje jedino da čujemo još Izrael i Kipar uživo pa da znamo na čemu smo. I bez te pesme usudiću se da kažem da će ovo biti verovatno najjači ESC do sada. Ovde treš pesma nema ni za prste jedne ruke. Čak i neke pesme koje niti mi se sviđaju niti imaju šanse ne mogu da kažem da su treš kao na primer Irska i San Marino.

 

U Subotu je žurka u Amsterdamu a u nedelju je zadnja žurka u Londonu gde će verovatno biti svi.

Link to comment
Share on other sites

Da ne kacim sad sve pesme posebno, imate dole timestampove.

 

 

Uglavnom su pevali akusticne obrade svojih pesama (dosadno), to je uradio i Luk Blek i generalno vidim da je to naislo na najbolji odjek, meni je meh.

 

Karija legenda je odradio rege kaver, a highlight bar za nas ovde bi trebalo da bude predstavnik Kipra koji je otpevao Molitvu na gotovo savrsenom srpskom. Ne govori srpski, tako da mu svaka cast.

 

Link to comment
Share on other sites

Mogu da budu i dnevni i mesecni i nedeljni, ne racuna se isto, nije ista publika, cetvrtina Spotify korisnika je iz Evrope, plus i ovi koji jesu mahom nisu evrovizijska publika, znaci sa glasanjem nema veze.

 

Takodje to sto se nesto slusa ne znaci da ce se za to glasati. Istorijski, najveci broj glasova dolazi od casual fanova koji se ukljuce u finale i glasaju za jednu pesmu, zbog cega drugi deo programa ima tradicionalno vece sanse, jer retko ko od takvih gleda ceo sou.

 

Vecina pesama koje su na ovoj listi ce UVEK biti pop numere za chartove i slusace ih jedna osoba sve, ali nece za sve da glasa. Samim tim moze sa sigurnoscu da se tvrdi da Italija nece biti ni blizu drugog mesta, Britanija ni blizu petog, a Holandija ni blizu top 10.


Prosle godine pre takmicenja je sesta recimo bila Letonija, koja nije bila ni blizu ulaska u finale. Ukrajina koja znamo kako je pobedila je bila treca. Sanel je bila 30!

 

Znaci ako kacis uz kontekst da to nesto znaci u vezi plasmana bolje ne gubi vreme. Ti brojevi ne znace apsolutno nista.

Link to comment
Share on other sites

Okačio sam kao zanimljivost, s obzirom na žiri teško da ijedna statistika slušanosti može dati savršen odgovor na pitanje ko će u top 10.

 

Na ovom linku ima po zemljama i za Spotify i za još neke druge platforme, uključujući i Youtube.

 

https://esctracker.com/

 

Ona krš poljska pesma se na Spotifyju pristojno kotira i u Ukrajini.

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

A jbte, kako vreme ide. Sećam se kad je Molitva pobedila da sam bio veoma aktivan član foruma Sveta Kompjutera i da smo svi bili oduševljeni i hteli smo svu noć da pišemo o Mariji i pobedi ali tadašnji moderator (Iris) nije htela da nam to dozvoli te je već nešto posle ponoći zaključala temu i napisala kako je dosta i da ona više ceni neku pobedu Ane Ivanović ili  Jelene janković nego nekakvu pobedu na eurosongu.

Ja baš nisam uopšte neko ko je pratio Evroviziju ikad ali uspehe Marije, Željka ili Konstrakte prošle godine smatram kao stvar opšte kulture.

Ali moderatorova je uvek bila zadnja 😎

Link to comment
Share on other sites

Ekšli, Spotify je merodavniji od YT, al nema ni veze (negde sam zakačila da je naslušaniji Mengoni sa brojkom 42 milona).

 

Lm, moram reći da sam bila pakosno zadovoljna što je neko od trojca Black Baloš Džipsii pobedio...navijala sam za Balođa zbog Madona touch-a u koreografiji, al dobro...

 

A pakosti je bilo zbog široke lepeze kojekakvih tviter ćiriličara, od advokata do "čuvara srpske tradicije", sa sve monarhistima...:capone_2:

Istinskog zadovoljstva je bilo što osećam da mlad obrazovani čovek predstavlja jad od zemlje i te iste, malopre pobrojane...

 

Ne znam kako će proći, svakom bi bilo teško posle Konstrakte...biću zadovoljna ako uđe u finale, posle je zaista nebitno...

Ako Mengoni bude pevao kao na San Remu, glasaću za Italiju...

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/21/2023 at 7:36 AM, Helena said:

Ekšli, Spotify je merodavniji od YT, al nema ni veze (negde sam zakačila da je naslušaniji Mengoni sa brojkom 42 milona).

 

Lm, moram reći da sam bila pakosno zadovoljna što je neko od trojca Black Baloš Džipsii pobedio...navijala sam za Balođa zbog Madona touch-a u koreografiji, al dobro...

 

A pakosti je bilo zbog široke lepeze kojekakvih tviter ćiriličara, od advokata do "čuvara srpske tradicije", sa sve monarhistima...:capone_2:

Istinskog zadovoljstva je bilo što osećam da mlad obrazovani čovek predstavlja jad od zemlje i te iste, malopre pobrojane...

 

Ne znam kako će proći, svakom bi bilo teško posle Konstrakte...biću zadovoljna ako uđe u finale, posle je zaista nebitno...

Ako Mengoni bude pevao kao na San Remu, glasaću za Italiju...

Upravo to, i meni je bilo najbitnije samo da ''princ'' ne pobedi. 

Edited by FrediB
Link to comment
Share on other sites

On 4/20/2023 at 9:51 PM, Gojko said:

A jbte, kako vreme ide. Sećam se kad je Molitva pobedila da sam bio veoma aktivan član foruma Sveta Kompjutera i da smo svi bili oduševljeni i hteli smo svu noć da pišemo o Mariji i pobedi ali tadašnji moderator (Iris) nije htela da nam to dozvoli te je već nešto posle ponoći zaključala temu i napisala kako je dosta i da ona više ceni neku pobedu Ane Ivanović ili  Jelene janković nego nekakvu pobedu na eurosongu.

Ja baš nisam uopšte neko ko je pratio Evroviziju ikad ali uspehe Marije, Željka ili Konstrakte prošle godine smatram kao stvar opšte kulture.

Ali moderatorova je uvek bila zadnja 😎

Ja sam upoznao Iris, uživo je još veći gatekeeper. Upali smo u neku Tolkien raspravu, ne znam ni ja što sam bio glup da dozvolim to 😄

Edited by Nicklord
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Nicklord said:

Ja sam upoznao Iris, uživo je još veći gatekeeper. Upali smo u neku Tolkien raspravu, ne znam ni ja što sam bio glup da dozvolim to 😄

Ok, bar si imao raspravu i rekao svoje, mada uzalud. Ovde je najgore što se Ona  sa svojim mišljenjem uzdigne i moš je jebati* ali ona tera samo svoje i kaže nije to to i gotovo. zatvaramo!.. bez da neko ima šanse da kaže bilo koju. Malo previše narcisoidno, čini se, mada ne znači da je loša osoba uopšte.  Možda prevelika maska iz nekih opravdanih razloga...

pozz

*figurativno

Edited by Gojko
Link to comment
Share on other sites

Nisam baš ispratio april sa pažnjom no stigošmo na prag ESC-a.  Evo bine :

 

 

 

Za ovaj vikend praktično kreće ESC. Već u nedelju kreću probe koje će biti skoro svaki dan do prvog 1/2 tako da će verovatno biti dosta vesti. Nažalost ove godine su pooštrili ko može na probe da ide tako da nećemo imati prokrijumčarenih video klipova no valjda će biti onih oficijelnih od po 10 sekundi. Sledeći vikend je neki veliki koncert sa dosta gostiju, vidim da se najavljuju Končita i Kaluš ali biće i dosta bendova koji nisu nastupali na ESC.

 

Verovatno će i kvote na kladionici početi ponovo da "dišu" kada vidimo prve snipete sa proba. Sećam se Malte 2021. kako je krenula da tone posle prve probe 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

Ubacili su više svetla i postoji jedna izmena u igranju koju sam video na jednoj slici. Vidim u recenzijama da ističu da je unapredio glumu ali ne znam odakle oni to znaju kada ni oni nisu bili tamo, jedino ako je zbog svetla pošto sada mu vidimo lice veći deo pesme.

 

Norveška isto male izmene je napravila ali u suštini to je isti nastup kao u njihovom nacionalnom finalu. Malta mi se čini da nije ništa menjala.

Link to comment
Share on other sites

Malta je dosta menjala, imaju kola, imaju tri dela bine i cini mi se da su napravili najvise promena. Letonija rasirila svetla, Norveska nista bitno, autfit malo ali mi se ne svidja. Svajcarska ima igrace ali nisam uspeo da vidim koncept.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...