Jump to content

Svastara


zoe Bg

Recommended Posts

Jopet muzika.

 

Kad sam se kao tinejdzer, ima tome vec skoro 50 godina, ufatio gitare - kao pocetnik, trazio sam pesme  jednostavne za sviranje a ipak efektivne za druzenje i pijane veceri.

 

Pa sam naucio da sviram i pevam ovo (a jos uvek mi ide :classic_tongue: )

 

 

 

edit: tenis sam poceo da pratim kasnije, a da igram (samo rekreativno) jos dosta godina nakon toga....

Edited by zoran59
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Kronostime said:

Zotjo, mes`cini da si pre muvao uz ovo

......................

 

Nikako!

Nisam nikada pratio tzv. pop-kulturu.

Nasledio sam nesto od predaka (best of selekciju ili neku djavoliju) ili upamtio par hitova sa radija.

A posle, prestao sam da slusam radio i pratim modne gljuposti.

 

Bratic, nekoliko godina stariji, me je uveo u "moderni" svet a dalje sam se razvijao sam. Preko njega sam (bez razumevanja) sudelovao na studentskim demonstracijama '68. a postao hippie sam po sebi.

 

Muzicki, cenim svasta. Naravno, tu su '60-e i '70-e (za mene, poslednji bend vredan slusanja je Aerosmith, nakon njih me skoro nista ne interesuje).

Izuzetno cenim Doors, procitao i preslusao sam sve raspolozivo, zato jer razumem Morrisona - i kao rokera i kao pesnika (boleciv sam na poeziju).

 

Medju zenama, volim trio koji nema veze i apsolutno su razlicite.

Mahalia Jackson, Aretha Franklin i Janis Joplin.

Razliciti stilovi i zanrovi, ali glasovi da se useres i dize ti dlake na citavom telu.

Na Balkanu, takve mogucnosti je imala i Lola Novakovic. Josipa Lisac ima glas, ali je van toga takva budala da ne mogu da je slusam.

Ako Balkan prosirimo i dalje od ex-Yu, tu su i Nana Mouskouri i Vicki Leandros.

 

Jesam nekako rocker i zajebant, slusam Creedence i Altman Brothers, ali prava muzika je ovo:

 

 

 

Edited by zoran59
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

U ranijem postu sam pominjao muziku i dotakao se Morrisona koji je bio ne samo rocker nego i pisac, pesnik.

Lupa me njegova poezija.

 

Ali, najvise me lupa Jimenez.

 

Kome se svidja, OK, a drugi neka preskoce.

Najlepsa pesma:

 

JA NISAM JA

 

Ja nisam ja.
Ja sam taj
što hoda pored mene, a ne vidim ga;
kojega, katkada, vidim,
i kojega, katkada, zaboravljam.
Taj što šuti, spokojan, kad govorim,
taj što oprašta, blag, kada mrzim,
taj što šeće tamo gdje mene nema,
taj što će ostati uspravan kad ja umrem.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pre pola sata javlja mi drug da je Srbija izjednačila na 2:2 protiv Portugalije, ja okrećem SK1 da vidim i posle 2 sekunde neko dobija crveni karton. Brže-bolje vratim na tenis ali vidim da je ostalo još malo do kraja pa posle par minuta računam da je bezbedno da opet virnem i taman vidim loptu koja ulazi u gol za desetak cm :classic_biggrin: pravo je čudo kako gol nije priznat s obzirom da sam ja gledala :default_sofa:

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alcesta said:

Pre pola sata javlja mi drug da je Srbija izjednačila na 2:2 protiv Portugalije, ja okrećem SK1 da vidim i posle 2 sekunde neko dobija crveni karton. Brže-bolje vratim na tenis ali vidim da je ostalo još malo do kraja pa posle par minuta računam da je bezbedno da opet virnem i taman vidim loptu koja ulazi u gol za desetak cm :classic_biggrin: pravo je čudo kako gol nije priznat s obzirom da sam ja gledala :default_sofa:

 

Eto ko je krivac :lol_2:

 

Gol nije priznat zato sto si u tom trenutku prebacila, nije jos stiglo da deluje :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, alcesta said:

Pre pola sata javlja mi drug da je Srbija izjednačila na 2:2 protiv Portugalije, ja okrećem SK1 da vidim i posle 2 sekunde neko dobija crveni karton. Brže-bolje vratim na tenis ali vidim da je ostalo još malo do kraja pa posle par minuta računam da je bezbedno da opet virnem i taman vidim loptu koja ulazi u gol za desetak cm :classic_biggrin: pravo je čudo kako gol nije priznat s obzirom da sam ja gledala :default_sofa:

i tako si ti izazvala SKANDAL u Beogradu 👇

:lol_2:

 

(a ja vec pomislila Novak dosao u Beograd i opet napravio neku zurku u sred pandemije :classic_wink: )

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...