Jump to content

Svastara


zoe Bg

Recommended Posts

Nekako me Milica potrefila u srce svojim muzickim ukusom. A ni ne znam ko je prvi ovde pomenuo muziku.

 

Svejedno, da podelim lepu pesmu. Za one koji ne znaju engleski, ima google prevod. A meni je tekst bitan koliko i melodija i aranzman,

Ovo sam nekad cesto u kuci pevao svojoj zeni, posto odgovara mojem senzibilitetu (ima snimaka sa boljim zvukom, ali je ovo jedini koji sam nasao sa videom):

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Milica said:

Ma daj za pevanje covek nikad nije mator :classic_smile: 

 

Hvala, Milice! :thumbsup:

 

Mada, vise se ni ne secam kad sam poslednji put ufatio gitaru (eno je negde u spavacoj, mislim da joj fali zica ili dve).

A glas mi je istruleo ('oce to nakon skoro 50 god. pusenja, poceo pri kraju osnovne) i 'rapav.

Zvucim kao Lee Marvin u Paint Your Wagon.

Ako nemas strpljenja za citav video, ovde preskoci prvi min. ili tako nekako - mada, najlepse je drugde videti citav film.

Uvek me strefi kad kaze snow can burn your eyes, but only people can make you cry (sta cu, sentimentalna dusa).

 

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milica said:

Ako ti je glas kao njegov onda skidaj prasinu sa gitare, kompletiraj zice i kreni sa svirkom :thumbsup: 

 :classic_biggrin:

 

Ma glas je tu, samo sve ostalo fali. Mozda se jednom cujemo ako uspostavimo kontakt via Zoom, Skype ili vec nekom djavolijom.

 

Bilo bi smesno: ja bih da impresioniram vas mlade i lepe zene, a tolika sam budala da se tome cak vec i moja zena smeje... :classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, zoran59 said:

 :classic_biggrin:

 

Ma glas je tu, samo sve ostalo fali. Mozda se jednom cujemo ako uspostavimo kontakt via Zoom, Skype ili vec nekom djavolijom.

 

Bilo bi smesno: ja bih da impresioniram vas mlade i lepe zene, a tolika sam budala da se tome cak vec i moja zena smeje... :classic_biggrin:

5nbKR6D.gif

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Kronostime said:

5nbKR6D.gif

 

 

Samo se ti zajebavaj, tako i treba, u tome je svetlo na kraju tunela - ili buducnosti. :thumbsup:

 

Nego, zanimljiv je taj gif (ili kako se vec zove).

 

Zato jer kulture nastaju i nestaju sa vremenima, a nama (kako sve vise matorimo) sve vise fali fali bas ona iz mladosti, kao valjda jedina ispravna. Dotle, deca ne mare i bas im je lepo - i treba da bude tako.

 

A neke stvari prezive i traju vecno - ili, barem vise generacija. Recimo, neki anticki kipovi ili Mona Lisa.

 

Ko zna zasto i kako. U konkretnom primeru, cak i moje dete zna sta su Tom i Jerry, a mozda je i videla bas ovaj crtic.

Ali vise niko (sem nas nekoliko budala koji volimo jazz i istoriju) ne zna ko je Louis Jordan.

 

Pa, da upratim tvoj vic, evo:

 

 

 

 

 

 

Edited by zoran59
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, zoran59 said:

Zato jer kulture nastaju i nestaju sa vremenima, a nama (kako sve vise matorimo) sve vise fali fali bas ona iz mladosti, kao valjda jedina ispravna. Dotle, deca ne mare i bas im je lepo - i treba da bude tako.

A neke stvari prezive i traju vecno - ili, barem vise generacija. Recimo, neki anticki kipovi ili Mona Lisa.

 

Par reči u vezi ovog

Spoiler

Kultura, (odnosno doprinosi kulturi), koja prebaci npr 100g ili par vekova, može se sa sigurnošću reći, je preživela i jeste večna, ma o kojoj se umetnosti radilo. Naravno, kad to kažem, tu mislim na istinsku relevantnost, a ne lažnu. Tako smo nedavno, ovde na forumu, imali raspravu o konceptualnoj umetnosti, gde sam ja bezuspešno pokušavao da objasnim nekima, da će to u opštoj kulturi budućih generacija nestati bez traga, jer naprosto nema vrednost i značaj. I ne samo to, nego se tome uveliko podsmeva i izostaje podrška već sada, kako od širokih masa, tako i od struke. Plus što, i sama popularnost u nekom vremenu, apsolutno ništa ne znači za ubuduće. A razume se da će u budućnosti, mali broj eksperata/istoričara umetnosti XX&XXI veka, (i još manji broj obožavalaca) to da istražuje i veliča. Fusnota će svakako biti, bar se danas sve mnogo bolje čuva sa digitalnim formatima i medijima. Vreme kad potvrdi vrednost, to jeste objektivno. Bez obzira šta pojedinac voli/ceni, koliko je fan(atik) za nekom supkulturom, za čim nostalgiše... Zato je klasika - klasika. U pravom smislu, a ne u onom olakom korišćenju te reči. Ovde si pomenuo antičko vajarstvo i Mona Lisu, to jeste večno, ali to je i klasična muzika, literatura, bez ikakve sumnje. Muzika još i najbolje "stari", jer dela klasičnog, standardnog reperotara su uvek tu, nikad ne blede, i preuzeta su od strane kultura kojima je bila strana do pre 50, 30 ili 20 god. Ja često kažem da je, grubo rečeno, sve 1500-1900 klasika. Film mi je najsumnjiviji od umetnosti, jer imam osećaj da neupitni klasici mnogo gledalaca gube sa novim generacijama, dok za najbolje od literature&muzike mi se čini da je samo stvar sazrevanja ukusa. A za ovo što kažeš, "barem više generacija", to bi mu došlo možda next best thing spram ovih večnih, rekao bih da u tu kategoriju spada najbolje od popularne muzike (pogotovo muzike iz druge polovine XX veka). 

 

Edited by Marko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...