Jump to content

Svastara


zoe Bg

Recommended Posts

Nisam ga ni razmatrala iz finansijskih razloga, kao ni Sardiniju :classic_sad: svakako ima još dosta drugih jeftinijih mesta da se obiđe dok dotle stignem. Ako ništa drugo, sad dok sedim kod kuće bar uštedim pare koje inače spiskam na putovanja, ostaće valjda za posle korone.

Osuših se ovako, bar dvaput nedeljno sanjam kako sam na nekom putu :tired:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Como je super, u toj botanickoj basti sam bila i ono je bas prelepo, neverovatno nesto [emoji7]
Jos je taj dan bio savrsen, plavo nebo, nigde oblacka pa je sve jos lepse izgledalo.

I mi smo samo Bellagio obisli, nismo stigli nijedno drugo mesto...
Ali proci ce i ova korona...valjda [emoji850]

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da komentarisem nekoliko postova sa prethodne stranice (necu kvotovati, ispao bi carsav od jos dve)...

 

Bas cenim komentare na te neke filmove i serije.

Volim kad neko vidi i razmislja.

Mozda to nije "muski" - kad hoces "action, action, action" i sl. - nego kad te tera na razmisljanje i preispitavanje stavova.

 

Blize temi, igram rekreativni tenis. U klubu, za kondiciju. Uglavnom me protivnici biju, nisam bog zna sta.

Ali volim kad me biju jer igraju drugacije a ne silovitije - jer cenim mozak vise nego misice.

 

Nake od navedenih stvari nisam video, a sada cu potraziti.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Crni Bombarder said:

Gledao sam sinoc po drugi put "Tenet",pa da upitam..je li neko posetio Amalfi?
Koliko je lep,a koliko skup? :classic_biggrin:


View-of-Positano-village-on-a-sunny-day-

Mislim..lep je ocito.. @Milica @alcesta& ostali?

Nisam ni ja bila u Amalfi, najjuznije dokle sam stigla bio je Rim. Kad vidim kako se do Amalfia stize kopnenim putem izgubim volju da ga vidim :smiley5: Jednom su me ubedili da se na Lago di Garda popnemo kolima do neke Terrazza dei brividi (terasa jeze) ne pitajte me kako sam se posle spustila:smiley26: zmurecki:lol_2:

Ovde se vidi samo jedan deo puta, penje se serpentinama uz ovu liticu koja je bukvalno vertikalna, a put krivudav kroz neku pukotinu u steni se provlaci, bezbroj tunela, ma jezivo! 

Edited by Milica
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

To je na onoj suprotnoj obali, sa ove "terase jeze" se tacno vidi Monte Baldo. To je strana gde je i Limone sul Garda, grad stogodisnjaka (imaju neku genetsku mutaciju neki neobican protein koji ih stiti od holesterola) 

4gZsa9R.jpg

i ona biciklisticka staza koja je konzolno postavljena iznad jezera

https://www.familygo.eu/vacanze-con-bambini/viaggi/lago-di-garda-lombardia/pista-ciclabile-sospesa-lago-di-garda/

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

ovo izgleda bas mocno.

 

mene je odusevio kanjon Verdon na jugu Francuske (kao ga zovu evropski Grand kanjon), prilaz je slican (litice se nadvijaju nad put).

 

Spoiler

les-falaises.jpg

dsc0085-modifier-1.jpg?itok=UFL8bklA

gettyimages-134305841_1515157029-1000x15

20160420-11033-11.jpg?itok=Q4XfCz7r

blick_in_die_verdon-schlucht_1.jpg

 

ovo je par slicica s interneta, ali izgleda mnogo mocno "u prirodi".

 

Edited by wwww
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Setam danas gradom i na jednom lokalu naidjem na natpis: Ne mozes svakog da usrecis,nisi ti palacinka. :classic_biggrin:
Koji vam je omiljeni nadev/fil za palacinku,tj.koja kombinacija? :classic_biggrin: Volite li i slane ili je samo slatka palacinka "prava"? Volite li i americke pancakes ili iskljucivo "domace"?

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...