Jump to content

Svastara


zoe Bg

Recommended Posts

1 hour ago, Milica said:

moze li se ovo nazvati muzikom? 

 Može. U principu, pre svega zbog toga što se raznorazni likovi i pojave nazivaju muzičarima, desi se možda da preteram u sprdnji/omalovažavanju. Ove dve me podsećaju na raznorazne unplugged nastupe po klubovima i barovima/restoranima, a bez previše talenta u pevanju/sviranju. Nekad me iritiraju, a nekad ne obraćam pažnju. 

 

14 minutes ago, vanjabarsa said:

Iijaoj , ovog olivera moj ujak , koji inace voli zescu muziku , znam da zove : proliver dragojevic :lol_2:

 

Tvoj ujak, i još jedno par miliona drugih 😁 Valjda to tako mora, mnogi mainstream pevači se slično vide, Kemal Monteno mi prvi pada na pamet

Link to comment
Share on other sites

Holandija je prelepa, definitivno cu jos koji put da je posetim jer sam obisla samo Amsterdam, Roterdam, Haag, Seveningen kao i Keukenhof, to je ogroman park sa lalama. Otvoren je samo par nedelja godisnje (kad cvetaju lale) i svake godine imaju drugaciju postavku. Kad sam ja isla, tada je bila posveceno Van Gogu.

 

S-Keukenhof-tulip-park-2.jpg

 

 

A videli smo i te "kocka" kuce u Roterdamu i totalno je cudno. Sto se mene tice, apsolutna je i preporuka za zooloski vrt u Roterdamu, ogroman je :classic_smile:

Ali ono sto nisam videla je Utrecht i ono cuveno selo Giethoorn, koje nema puteve, nego samo kanale. Medjutim dosta je daleko od Amsterdama, pa nije bilo sanase da i to nekako iskombinujemo... 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Holandija je neverovatna. Negde sam cula da su Holandjani bas poznati i priznati u svetu arhitekture.

 

severno od Amsterdama je mesto Zaandijk pored koga je muzej s vetrenjacama i tipicnim holandskim kucama, nesto kao etno selo (Zaans Museum)

Spoiler

molen_banner.jpg

typical-dutch-houses-at-zaanse-schans-za

farmhouses-open-air-museum-zaanse-schans

 malo dalje na sever je Alkmaar, gde se jos uvek odrzava pijaca sira (cini mi se cetvrtkom), imaju citavu koreografiju nosanja sira okolo

Spoiler

alkmaar-cheese-market.jpg

men-carry-gouda-chees-to-the-traditional

u Gouda-i imaju nesto slicno:

Spoiler

Gouda-cheese-market.jpg

 

 

pored ROterdama je jos jedna ogromna skupina vetrenjaca - Kinderdijk:

Spoiler

depositphotos_101003690-stock-photo-trad

d2e46885cf0c9cd9f3ae5eaa2b7255fd82db3e43

netherlands-zuid-holland-kinderdijk-wind

 

 

jos jedna fascinantna fotografija:

rawImage.jpg

netherlands-wormer-polder-with-village-a

 

Edited by wwww
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Milica said:

Original one pesme koju su cure otpevale

...............................

 

Prelepa je pesma, a koja izvedba je original - ko ce ga znati, ne znam ko sve to nije pevao. Ima izvedbi u latinsko-americkom aranzmanu, ima pop-muzickih, a i onih koje su cisti jazz...

 

Lep je tekst. A moj problem je sto "slabo divanim" spanski. Engleski znam odlicno, pa mi prija izvedba Doris Day:

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nedostupan je video.

2 hours ago, Boxy said:

Ali ono sto nisam videla je Utrecht i ono cuveno selo Giethoorn

Ja sam slabo šta od Holandije videla osim Amsterdama i Najmegena, ali Utreht mi je predivan, kao Amsterdam u minijaturi. Samo što je onaj centar oko glavnog kanala prilično tesan a onda se tu nabije turista 20 po kvadratu :classic_sad:

Treba svakako obići u proleće ili leto kad je cveća najviše :heart:

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, alcesta said:

Ja sam slabo šta od Holandije videla osim Amsterdama i Najmegena, ali Utreht mi je predivan, kao Amsterdam u minijaturi. Samo što je onaj centar oko glavnog kanala prilično tesan a onda se tu nabije turista 20 po kvadratu :classic_sad:

Treba svakako obići u proleće ili leto kad je cveća najviše  se odrzava ASOT :heart:

 

Prepravio sam malo... kakvo crno cvece 😄

Ako ova planeta propada i moze da se sacuva samo jedan grad, to treba da bude Utreht.

 

Za mene je Holandija top3 drzave na svetu pored Svajcarske i Spanije.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...