Jump to content

ANGLOMANIJA


Constantin

Recommended Posts

28 minutes ago, Constantin said:

 

Nisam iz Nis al sam sve razumEla.....u mom Banatu je dovoljno ono abovementioned LELE u kojem je sve sto ova g dja nabraja.

Moja baka iz Banata je imala 4 razreda meshovite osnovne skole ali je govorila i rumunski i madjarski perfektno. Nemecki nije htela da govori iz principa ali tek posle II Sv.rata jer su joj Nemci bombardovali imanje u Alibunaru. Tako da ovu inicijativu koja dolazi iz Italije smatram izrazito politickoideoloskom pricom u kontekstu jacanja nacionalizama svih vrsta.

 

 

Edited by Pletilja
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jedna istinita anegdota, akteri nisu više živi.
Imao sam kolegu koji je na sve što ga iznenadi, začudi, uplaši, obraduje, reagovao sa: "Id' u pizdu materinu"
Jednom prilikom, zvoni telefon, on se javlja, posle uobičajenog: "Alo", čujemo njegovo: "Id' u pizdu materinu" i spusti slušalicu, pitamo šta je bilo, kaže javila Mira, žena penzionisanog kolege da je njen muž, naš kolega, umro. A, naš dragan, ni kada, ni kako, ni saučešće, samo: "Id' u pizdu materinu".

Link to comment
Share on other sites

Sve sto je doslo nekada davno i sad je standard treba da ostane, tipa dribling ili korner. 

(opsajd i to. Mi cak kazemo Korna da zvucimo blize engleskom izgovoru)

Te sportske reci, iz naroda brate. Sutra ce da bude ok fejdavej i sidestep i sve je to normalno.

 

Samo ne treba da se prihvati ovo sto Sorosh gura i njemu slicni.

 

Edited by Olosh iz Junkovca
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Olosh iz Junkovca said:

Sve sto je doslo nekada davno i sad je standard treba da ostane, tipa dribling ili korner. 

(opsajd i to. Mi cak kazemo Korna da zvucimo blize engleskom izgovoru)

Te sportske reci, iz naroda brate. Sutra ce da bude ok fejdavej i sidestep i sve je to normalno.

 

Samo ne treba da se prihvati ovo sto Sorosh gura i njemu slicni.

 

Postaće viralno ?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DJ_Vasa said:

Jebandžija, ukoliko je došljak :classic_tongue:

 

Inače, dotična reč nema veze sa 'onim' glagolom, već potiče od turskog yabancı, što označava došljaka ili stranca.

Nemoj da mešaš sad "otomanizam" sa anglomaniju...turcizmi su nam sastavni deo maternjeg...bar nama s Juga...i s "tristaća"...:s_w:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

Nemoj da mešaš sad "otomanizam" sa anglomaniju...turcizmi su nam sastavni deo maternjeg...bar nama s Juga...i s "tristaća"...:s_w:

 

A onima sa tojotu, opela, ladu, mercedesa i s ostala sokoćala? :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...