Jump to content

VN Australije 2023, Melburn, 2. april


Radoye

Recommended Posts

Posle 56 krugova trkanja, staviš vozačima nove gume, ne zagrejane, naložiš ih i upropastiš skoro svima sve ono što su radili prethodnih 56.krugova.

 

Nisam upućen ali otkad je uvedeno pravilo da posle crvene zastave ide start iz mesta? Zna li neko?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alberto.ascari said:

Šta znači ova vest, restart order? Koji restart, što je bio ili što će biti?

Startuju kao što su na standing startu bili. Samo bez ovih što su se slupali. Samo će proći krug jedan da mahnu publici i to je to 😄

Link to comment
Share on other sites

Desio se restart po FIA pravilima i sve to važi, svaki sudar. Samo ne mogu da odrede tačan radosled jer još nisu prošli prvi sektor (mislim mogu, imaju oči ali po pravilima to se tako ne radi jer nije zvanično merenje) pa se vraća redosled. Ali se računalo kao krug koji se vozio

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicklord said:

Desio se restart po FIA pravilima i sve to važi, svaki sudar. Samo ne mogu da odrede tačan radosled jer još nisu prošli prvi sektor (mislim mogu, imaju oči ali po pravilima to se tako ne radi jer nije zvanično merenje) pa se vraća redosled. Ali se računalo kao krug koji se vozio

 

A da su samo malo pametniji mogli su prvo da izbace SC da neutralisu trku a onda crvenu kad svi prodju prvi sektor i imaju zvanican poredak. No bolje ovako, veci je cirkus, vise ce klikova da generise kad se pravila u letu menjaju a redosled na stazi odredjuje gledanjem u pasulj.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Najpametnije bi bilo da trku nisu ni restartovali posle Magnusenovog udesa ali šta može da radi direkcija trke nego mora veštački da začini ovo sranje od trke.

 

Večeras Indi u Teksasu i MotoGp u Termas de Rio Hondo da isperem oči od ovoga što sam upravo gledao...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

U senci ovog cirkusa na kraju treba reći zaslužena pobeda Ferstapena. RB je zverina od bolida.

Hamilton i donekle Rasel vratiše Mečku gde joj je mesto barem u ovoj trci. Nebi bilo loše da nastave tako iako je RB i dalje u svom svetu.

Alonso stabilan treći, da nisu vratili poredak nebi bilo fer, ovako je zasluženo. Očekivao sam da će napasti Hamiltona ali očigledno je čuvanje guma bilo presudno. 

Perez sa poslednjeg na 5.mesto, možda bi bilo i bolje da nije bilo ovoliko prekida.

O Ferariju šta reći osim da Lekler na početku ove sezone nema sreće. Sainc, možda zaslužio mesto u F1 ali u Ferariju, e to je čista politika i uticaj oca, koji je bio veliki trkač.

Williams, od ushićenja u kvalifikacijama do razočarenja u trci. Čiste trkačke greške i Albona i ovo smešno zabijanje Sargenta u čoveka ispred sebe iako si poslednji. Pa rođeni, gde si ti pošao!? Donekle ga mogu i razumeti jer je novajlija ali ipak... Umesto dosta bodova, mi imamo oba slupana bolida 😒

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, lemiwilli said:

U senci ovog cirkusa na kraju treba reći zaslužena pobeda Ferstapena. RB je zverina od bolida.

Hamilton i donekle Rasel vratiše Mečku gde joj je mesto barem u ovoj trci. Nebi bilo loše da nastave tako iako je RB i dalje u svom svetu.

Alonso stabilan treći, da nisu vratili poredak nebi bilo fer, ovako je zasluženo. Očekivao sam da će napasti Hamiltona ali očigledno je čuvanje guma bilo presudno. 

Perez sa poslednjeg na 5.mesto, možda bi bilo i bolje da nije bilo ovoliko prekida.

O Ferariju šta reći osim da Lekler na početku ove sezone nema sreće. Sainc, možda zaslužio mesto u F1 ali u Ferariju, e to je čista politika i uticaj oca, koji je bio veliki trkač.

Williams, od ushićenja u kvalifikacijama do razočarenja u trci. Čiste trkačke greške i Albona i ovo smešno zabijanje Sargenta u čoveka ispred sebe iako si poslednji. Pa rođeni, gde si ti pošao!? Donekle ga mogu i razumeti jer je novajlija ali ipak... Umesto dosta bodova, mi imamo oba slupana bolida 😒

 

On je po meni bio najveca zrtva prve crvene zastave, cak veca i od Rasela i Sainca. Prosto, kad lider startuje otpozadi njemu ne odgovara start iz mesta, jer je rizk od udesa mnogo veci, Perez se taman malo probio, imao dobru strategiju i SC neutralisao razliku do onih ispred, da tad nije bilo crvene zastave vec samo SC bio bi u igri za podijum, ovako je na restatru izgubio mnogo pozicija (isto kao i na onom haoticnom startu na kraju).

 

Od celog cirkusa najproblematicnija mi je direkcija trke u tajmingu, ako je nesto za crvenu zastavu to se donosi odmah, a ne nakon skoro dva kruga, dakle ako su mogli da voze dva kruga iza SC onda mogu koliko god treba dok se ne resi to sto je problem, a ako to ne moze da se resi pod SC to moras uociti u prvih 10-15 sekundi, ali oni totalni amateri, kao da isto kao i mi gledaju trku na TV-u, kao da nemaju marsale svuda oko staze i mogucnost stalne komunikacije...ovo vise sa sportom nema nikakve veze, ciste kecerske predstave.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...