Jump to content

VN S. Arabije 2023, Dzeda Kornis, 19. mart


Radoye

Recommended Posts

RB odličan. Perez zasluzeno, svi oni koji su se nadali da ce uslediti timska naredba o propuštanju ne prate dugo F1. 

Kad imaš ovakvu nadmoć sa zadovoljstvom pustiš vozače medjusobno da se trkaju i da se bore za titulu.

Alonsa i AM, skidam kapu, odusevljavaju nas sve... Svaka cast, daleko su od RB-a a i ostali su daleko trenutno od njih. Ako budu ispratili razvoj bolida tokom sezone zagarantovana im je titula vicešampiona.

Mercedes..., steta i zbog Rasela a naročito Hamiltona što je taj bolid smeće.

Ferari kao i obično...zlatna sredina😁

 

Williams - za razliku od prve trke ovo je loše baš. Izvukao mi je Sargent osmeh na lice u borbi sa Meklarenom.

 

p.s. Alonso kaznjen sa 10 sekundi..., brate..., mogli su ga kazniti i za 7 dana.🤔

Edited by lemiwilli
Link to comment
Share on other sites

Mehaničar dodirnuo bolid.

 

https://www.formula1.com/en/latest/article.perez-fends-off-verstappen-to-win-action-packed-saudi-arabian-gp-as-alonso.329xV14gKVrf1iU6dOkISI.html

 

 

Da je Max startovao tamo gde mu je mesto, uzeo bi trku sa 30s prednosti. SC je bio sram i smeh, dovoljno je bilo VSC na jedan krug. Sainz se nije video u trci a Leclerc je mogao da se žali koliko hoće kad je bio oko sekunde na dva kruga a preko 2s 20 krugova. Taktičke odluke Ferrari i Mercedes se izjednačile. McLaren totalni raspad. Posvadjao sam se sa ženom što sam žurio kući da gledam trku, bolje da smo ostali u gradu na kafi i sladoledu.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Jedina ispravna odluka.

 

Ono sto baca senku na taj celu tu zavrzlamu je cinjenica da se do kraja slavlja na balkonu nije znalo da li je Alonso kaznjen i na koliko. dugo. To su morali da objave tokom trke da vozaci i timovi znaju na cemu su.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Auh FIA opet briljira... Dobro, ovo je jos i pravedan ishod ali organizacija koja pretenduje da vodi jedan od najelitnijih sportova i biznisa na planeti ne moze sebi da dozvoli ovakve neozboljnosti. Prvo im treba 35 krugova da odluce o kazni (mislim, veoma je ocigledna situacija, ili je tim radio na bolidu ili nije) cime direktno uticu na tok trke (da je Alonsu saopsteno ranije da je kaznjen 10s ne bi stedeo opremu nego bi gazio da napravi dovoljno razlike) i onda trofej dodeljen na podijumu dva puta promeni vlasnika. Amaterizam. :ajme:

 

A u drugim vestima, Ceko Perez se zali medijima da ga tim nije obavestio da Maks ide na najbrzi krug i zahteva od tima objasnjenje. Mukica, on se jos uvek nada da ce ga u RBR tretirati ravnopravno i da ce se boriti sa Maksom za titulu! :classic_rolleyes:

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

[Erik van Haren] FIA spokesperson says that the matter will be discussed next Thursday and that clarity will be provided for the next race in Melbourne. The rules speak of 'contradictory precedents' in this case, when it comes to doing work on the car.

 

Eto i ovo 😄 

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Radoye said:

 

 

A u drugim vestima, Ceko Perez se zali medijima da ga tim nije obavestio da Maks ide na najbrzi krug i zahteva od tima objasnjenje. Mukica, on se jos uvek nada da ce ga u RBR tretirati ravnopravno i da ce se boriti sa Maksom za titulu! :classic_rolleyes:

 

A Max izjavio da nije tu da bi završio drugi. Videli smo prvu i poslednju Perezovu provedu 2023.

 

https://www.formula1.com/en/latest/article.i-am-not-here-to-finish-second-verstappen-calls-on-red-bull-to-solve.6fH3P77K6PPxLArLWfVAQS.html

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Radoye said:

A u drugim vestima, Ceko Perez se zali medijima da ga tim nije obavestio da Maks ide na najbrzi krug i zahteva od tima objasnjenje. Mukica, on se jos uvek nada da ce ga u RBR tretirati ravnopravno i da ce se boriti sa Maksom za titulu! :classic_rolleyes:

 

Nije to nista, hteli su da ga navedu da iskulira i popusti tempo, ali ih je tu prozreo.

 

EDIT: Inace, da posaljem feedback, ovaj F1TV jebe kevu kolko je dobar. Ima emisiju TECH TALK gde sve objasnjavaju onako kako englezi umeju.

Edited by John Terry
Link to comment
Share on other sites

Kakva deprimirajuća trka. Vozači poslagani po timovima, izmedju timova velike razlike (osim na samom dnu). Što je najgore, izgleda da će svaka trka biti ovakva, možda Mečka uspe da se približi AM, ali od Ferarija, a nažalost, i od Alpine sam već digao ruke.

 

Hajde da sačekamo prve apgrejde, ali ako ovako ostane, bojim se da će F1, sa ovakvim trkama početi polako da gubi popularnost dobijenu kroz DTS i onu 2021. sezonu. Očekujem neku veštačku  intervenciju FIA kad krenu prve naznake manjih prihoda, možda ne ove, ali već sledeće sezone. 

 

Link to comment
Share on other sites

Zaista ne vidim cemu ovoliki pesimizam. Ok, mozda se zna ko ce biti 1-2, ali ostali ce se boriti za svoja mesta. Znam da ce neki reci da sreca treba da se zasluzi, ali ferari je juce nije imao. Siguran sam da imaju bolju masinu od Merdze, a i da ce sigurno vise napredovati tokom sezone od AM.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Downforce said:

Ma jooook. Odakle ti to?

 

Toliko je dosadno da sam poceo da pratim F2 jer mi je zanimljivija od ovoga...

pa što rekoše na Sky, sve posle Red Bula je praktično F2 u odnosu na njih. Tako da možeš da ostaneš i na ovoj seriji 😄😄 

 

Jbg, Newey je potpuno razbio konkurenciju, zadao svima domaći zadatak i poslao ih kući da lome glavu kako da mu se makar za koju desetinku približe. Čovek je napravio čudo od bolida, i to je to.

Link to comment
Share on other sites

On 3/19/2023 at 7:48 PM, lemiwilli said:

Kad imaš ovakvu nadmoć sa zadovoljstvom pustiš vozače medjusobno da se trkaju i da se bore za titulu.

 

U teoriji to zvuci lepo. U praksi ako Max vidi da nije ceo tim iza njega i samo iza njega ("nisam ovde da zavrsim drugi"), atmosfera moze biti jos sumornija, a u nekim ekstremima, Max moze i da odseta po isteku ugovora. Naravno, za to su sanse astronomski male, ali diva momenat ga sve vise obuzima.

23 hours ago, Alek The Great said:

Zaista ne vidim cemu ovoliki pesimizam. Ok, mozda se zna ko ce biti 1-2, ali ostali ce se boriti za svoja mesta. Znam da ce neki reci da sreca treba da se zasluzi, ali ferari je juce nije imao. Siguran sam da imaju bolju masinu od Merdze, a i da ce sigurno vise napredovati tokom sezone od AM.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk
 

 

Nije bas lako ignorisati unapred obezbedjena prva 2 mesta na svakoj trci.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Maharaja said:

pa što rekoše na Sky, sve posle Red Bula je praktično F2 u odnosu na njih. Tako da možeš da ostaneš i na ovoj seriji 😄😄 

 

Jbg, Newey je potpuno razbio konkurenciju, zadao svima domaći zadatak i poslao ih kući da lome glavu kako da mu se makar za koju desetinku približe. Čovek je napravio čudo od bolida, i to je to.

Dosta je i do Mercedesa i Ferarija. Ferari je bukvalno sporiji nego prošle godine u ovo doba, što se ne sećam kad se desilo poslednji put, jer ne mogu da nameste formulu kako treba. Mercedes maši koncept drugu godinu zaredom. 

 

RB je samo nastavio ono što je radio prošle godine, svakako imaju vrhunski bolid ali on izgleda dosta bolje i zbog dva najveća konkurenta iz prošlih godina.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nicklord said:

Ferari je bukvalno sporiji nego prošle godine u ovo doba, što se ne sećam kad se desilo poslednji put, jer ne mogu da nameste formulu kako treba.

 

Komentatori na Sky su spekulisali da Ferari ima neki problem sa motorom jer im je delovalo kao da voze sa 30% zadrske da ne bi nesto prslo. Po svemu vidjenom do sada trebali su da rasturaju na dugim pravcima a upravo tu su bili nemocni.

 

Sa druge strane, izneli su i podatak da je RBR-ov DRS efikasniji od svih drugih i da prilikom svake aktivacije daje prednost od cak 30 km/h. Protiv toga se jednostavno ne moze braniti.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Radoye said:

 

Komentatori na Sky su spekulisali da Ferari ima neki problem sa motorom jer im je delovalo kao da voze sa 30% zadrske da ne bi nesto prslo. Po svemu vidjenom do sada trebali su da rasturaju na dugim pravcima a upravo tu su bili nemocni.

 

Sa druge strane, izneli su i podatak da je RBR-ov DRS efikasniji od svih drugih i da prilikom svake aktivacije daje prednost od cak 30 km/h. Protiv toga se jednostavno ne moze braniti.

 

Tako je bilo i prosle godine, secam se da je u Spaniji Max imao par puta problem da aktivira DRS i nije uspevao da pretekne (mislim Rasela) jako dugo iako je bio znajacno brzi. Cak se ta razlika najvise vidi u kvalifikacijama, gde RBR pravi ogromnu razliku na delovima staze gde je DRS omogucen. Sa druge strane i u trci su bili znacajno brzi od drugih, ali ne znam koliko je to do toga sto su se Max i Perez medjusobno trkali do krajnjih granica, dok su ovi iza cini mi se svi ipak dosta stedeli bolide. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...