Jump to content

F1 Prognoza 2023


Romantik

Recommended Posts

Ni ovog vikenda nismo imali pobednika, pre svega zbog @Xpertsjajne završnice, osvojio je neverovatnih 6 poena u trci, bez da je pogodio podijum, retko dostignuće i time sprečio @fancyda pobedi jer su obojica završili sa po 9 poena.

 

Od standardnih igraca @Zvezdinhoi @Contador54su propustili ovu rundu, a još 3 takmičara su propustila samo kvalifikacije u petak.

 

Sve primedbe se primaju do četvrtka u 23:59.

 

 

10-Vox Fantazi-Austrija 2023.png

Link to comment
Share on other sites

@Romantik, u pravilu 4 pise:

 

Quote

4) Računanje poretka: Računamo poredak onako kako je ostvaren nakon poslednje sekunde u kvalifikacijama dok se u trci računa poredak koji je važeći u trenutku proglašenja pobednika (podijuma), odnosno u toku dana kog je trka održana, dakle sve kazne dodeljene u samoj trci ili neposredno nakon završetka iste, ali pre proglašenja pobednika i dodele trofeja se računaju (diskreciono pravo komesara prognoze da uračuna i kazne koje su obelodanjene u nekom kraćem vremenskom periodu nakon proglašenja pobednika, ali isključivo kazne donete na stazi istog dana kada i trka).

 

Mislim da bi tabela po ovom pravilo trebalo da se koriguje jer je i zvanican poredak korigovan nakon dodatnih kazni dana 2.7. 2023.

Link to comment
Share on other sites

Pravila su tako napisana da bi bilo koja kazna poznata u momentu kraja trke, odnosno istraga koja nije završena do samog kraja trke bila obuhvaćena rezultatima, ali naknadni protesti timova ne utiču na rezultate za prognozu.

 

Dakle da je bio na primer neki udes dva kruga pre kraja trke, rezultat ne bi bio proglašen dok ne reši ima li kazni za učesnike koji se implementiraju na rezultat trke i slično (to je onaj deo sa diskrecionim pravom).

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/3/2023 at 12:22 PM, Alek The Great said:

Pravila su tu da se (ne) postuju.emoji2957.png
Sve ok. Mada, verujem da sam mozda i najvise "ostecen". Mislim da bi imao jos 2-3 boda da se racunalo posle kazni.

 

Ja bih imao 5 umesto 2 boda u trci (7 umesto 4 ukupno), ali mi je objasnjenje sasvim u redu.

 

Bitno je samo da se drzimo uvek istih pravila - sto znaci da ni ubuduce ne bude promena bodova ako se neki tim bude zalio.

Link to comment
Share on other sites

  • Radoye unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...