Jump to content

SkyShowTime (ili generalna diskusija o platformama)


Kooineeperk

Recommended Posts

Nisam znao gde da postavim pitanje pa mi se cini da je najbolje da se otvori nova tema... mozda da bude generalna diskusija o streaming platformama?

 

Culi ste verovatno da za nas region postaje dostupan SkyShowTime streaming platforma koja ce imati dosta nekog zanimljivog sadrzaja (Universal Pictures i Paramount Pictures, Nicklodeon za decu), a ono sto me navelo da razmisljam o njima je dozivotna pretplata u pola cene (umesto 6eur bice 3eur). 

 

Mislite li da vredi i da li je neko probao?

Sta jos placate? Netflix, Amazon, Disney+? 

 

Inace imam EON pa dosta ovog decijeg sadrzaja imam tamo... 

 

 

https://smartlife.mondo.rs/tech/platforme/a52052/SkyShowtime-stigao-u-Srbiju-cena-i-srpski-jezik.html 

https://smartlife.mondo.rs/tech/platforme/a52009/SkyShowtime-objavljen-repertoar-serija-i-filmova-za-Srbiju.html

 

Quote

 

SkyShowtime, novi striming servis je stigao u Srbiju, doneo podršku za srpski jezik i odličnu ponudu za nove korisnike.

 

Nakon što smo u avgustu prošle godine prvi put izvestili o dolasku novog striming servisa u Srbiju, domaći gledaoci su danas konačno dobili novu platformu na kojoj mogu da gledaju raznovrstan sadržaj - SkyShowtime.

Nismo propustili priliku da i sami isprobamo novi servis kako bi vam preneli naše utiske o tome šta SkyShowtime ima da ponudi i šta je to novo što donosi gledaocima u Srbiji.


Repertoar
O repertoaru koji SkyShowtime nudi smo saznali prošle nedelje kada je kompanija objavila šta domaća publika može da očekuje, pa je bilo malo prostora za iznenađenja.

U pitanju su filmovi Universal Pictures i Paramount Pictures studija, serije, dokumentarci, sadržaji za decu i porodicu, kao i veliki broj kultnih naslova iz riznica kompanija Nickelodeon, DreamWorks Animation, Paramount+, Showtime, Sky Studios i Peacock.

Bilo da želite da pokušate da odgledate sve Fast & Furious filmove u jednom sedenju ili da zajedno sa porodicom provedete veče uz prikladan sadržaj, ova platforma nudi mnogo.

 


Interfejs na srpskom
Ono što je prvo primetno jeste da je ceo interfejs aplikacije i sajta na srpskom jeziku - od opcija do opisa serija i filmova.

Korisnicima je u startu ponuđeno da izaberu između dva profila - jednog za odrasle i drugog za decu. Sadržaj dečijeg profila je ograničen u odnosu na starost deteta i to je moguće promeniti u podešavanjima. S druge strane, sadržaj profila za odrasle ima pun pristup sadržaju i moguće ga je zaštiti PIN-om kako mu najmlađi ne bi imali pristup.

Početni ekran, odnosno sekcija "Istaknuto" nudi preporuke filmova i serija kroz razne kategorije, a ukoliko želite da se ograničite na samo na jednu vrstu sadržaja, tu su i sekcije "Filmovi" i "Serije", kao i "Moja lista" u kojoj ćete pronaći sve ono što vam se učinilo interesantim, a želeli ste da sačuvate za kasnije.

 

 

SkyShowtime takođe nudi mogućnost preuzimanja sadržaja kako biste mogli da gledate željeni film ili seriju u momentima kada imate ograničen ili nemate pristup internetu.

 

Prevodi i srpska sinhronizacija
Kao što je i najavljeno, SkyShowtime donosi titlove na srpskom, pa ne morate da brinete ukoliko vam engleski jezik ne ide od ruke. Svi filmovi i serije koje smo pustili su imali srpski prevod, ali ukoliko se i sami odlučite za ovaj servis, nemojte se ljutiti na nas ukoliko naiđete na neke naslove koji ih nemaju, jer nismo uspeli da pustimo BAŠ sve filmove i serije.

Tu je i srpska sinhronizacija podržanog sadržaja za najmlađe, kako bi i oni mogli da uživaju u onome što SkyShowtime ima da im ponudi.

 

Cena
Redovna cena mesečne pretplate na ovaj striming servis iznosi 5,99 evra. Ipak, za sve nove korisnike u Srbiji koji se u promotivnom periodu pretplate na platformu, SkyShowtime nudi doživotnu ponudu upola cene.

To znači da ćete, ukoliko se sada pretplatite i budete bili redovan korisnik, za SkyShowtime pretplatu plaćati samo 2,99 evra mesečno dok je ne otkažete.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja se pretplatih, djeluje da bi moglo biti zabavno i dobrog contenta, kapiram da ce dodavati dalje neke druge showtime serije i neke filmove ali za te pare vala vrijedi pogotovo na ovu inflaciju, na kafu dnevno vise dam od ovoga 😄 

Prvenstveno da gledam neke serije opet na miru za ove praznike.

Link to comment
Share on other sites

On 12/19/2022 at 11:17 PM, Sreten Žujkić, penzioner said:

Ja delim s kolegom i dve koleginice Netflix, a obaska i HBO Max... Ovo deluje privlacno, ali bih ubacio u pricu i to da imam i Kodi Elementum, pa mi se prosto namece pitanje da li mi je neophodno.

Kad stizes covece?! 🙂

 

Ja sam i Netflix privremeno otkazao dok se ne nakanim da izbindzujem nesto. 

 

Trulo mi je sto ne mogu detaljnije da pogledam sadrzaj na ovom SkyShowTime-u pre pretplate ali cu sigurno onda uzeti makar da probam koji mesec, 3eur je bas smesno ako cu odgledati barem 1 film mesecno ili neku seriju. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kooineeperk said:

Kad stizes covece?! 🙂

 

Ja sam i Netflix privremeno otkazao dok se ne nakanim da izbindzujem nesto. 

 

Trulo mi je sto ne mogu detaljnije da pogledam sadrzaj na ovom SkyShowTime-u pre pretplate ali cu sigurno onda uzeti makar da probam koji mesec, 3eur je bas smesno ako cu odgledati barem 1 film mesecno ili neku seriju. 

 

Spavam 4 sata dnevno, spavanje je precenjeno 🙂 Slabo sta gledam, Gospodja i ja smo ranije imali ritual (ne Netflix&chill, nego bas da bindzujemo) al nas okupirale obaveze i malecka pa ne stizemo, to mi malo i zao... Jednom-dvaput nedeljno pogledam nesto i to je to. Ali smesna je cena, platim 1000 na 3 meseca, za te pare ni u bioskop ne mozes. Neka ga, leba ne jede 🙂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Kooineeperk said:

Kad stizes covece?! 🙂

 

Ja sam i Netflix privremeno otkazao dok se ne nakanim da izbindzujem nesto. 

 

Trulo mi je sto ne mogu detaljnije da pogledam sadrzaj na ovom SkyShowTime-u pre pretplate ali cu sigurno onda uzeti makar da probam koji mesec, 3eur je bas smesno ako cu odgledati barem 1 film mesecno ili neku seriju. 

Sledeci nick Kir Janja, stipsa. :classic_biggrin:

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

On 12/19/2022 at 10:01 AM, Kooineeperk said:

Mislite li da vredi i da li je neko probao?

Sta jos placate? Netflix, Amazon, Disney+? 

Sve.

Disney + imam na godinu dana. Netflix, Amazon i Sky plaćam mesečno, a HBO Max mi je u okviru kablovskog paketa.

 

Dakle sve što vas zanima pitajte 😂

Inače, Sky ima solidnu ponudu, ne sjajnu, ali ima šta da se izabere. Prime je malo popravio ponudu u odnosu na ranije, ali čini mi se da Netflix i pored toga što imaju mesečno makar jedan dobar naslov, polako tone. Konkurancija će da ih jednostavno ubije. Mnogo su skupi, a čini mi se da se i najviše deli od svih ostalih striming platformi.

Kako sada stvari stoje HBO Max i Disney+ su po dubini videoteke najjači. Posebno što uz DIsney ide i Fox videoteka, a uz HBO Warner-ova.

 

Videćemo kako će stvari da se razviaju u budućnosti.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nadam se u buducnosti bandlovima, barem gde bih mogao da spojim Netflix i Disney+(koje ne placam).

 

Pazario jos prvog dana, ima zanimljiv program. Tu su skoro sve Showtimeove serije sem Shamelessa, moze da se pogleda i novi i stari Twin Peaks.

 

Primetio sam da dosta filmova koje bih pogledao ima na Primeu i to me je malo iznenadilo, mozda to bude sledeca stvar koju pazarim. HBO Max placam godisnje.

 

Da bih razmisljao o jos nekom striming servisu, treba mi povecanje plate. I ovako procentualno previse izdvajam para.😄 Verovatno na samom vrhu bi mi bio da uzmem godisnju pretplatu Disney+.

 

Da mogu sve bih placao na godinu dana, sa tim kad je mala cifra kao sada kod SkyShowtime, ne smeta sto ide mesecno. 😄

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@Don Juan @Ta'veren kakav je Disney+ za nas region? Pretpostavljam da tu i tamo ima titlova ali da nema sinhronizacije?

 

E da, Amazon prime sam koristio jedno vreme da gledam StarTrack serijal. Posto sam nesto kupovao tamo dobio sam Prime pa sam iskoristio i mislim da sam ga produzio jedno 2-3 meseca dok nisam odgledao vecinu stvari koje su me interesovale u tom momentu. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kooineeperk said:

@Don Juan @Ta'veren kakav je Disney+ za nas region? Pretpostavljam da tu i tamo ima titlova ali da nema sinhronizacije?

 

E da, Amazon prime sam koristio jedno vreme da gledam StarTrack serijal. Posto sam nesto kupovao tamo dobio sam Prime pa sam iskoristio i mislim da sam ga produzio jedno 2-3 meseca dok nisam odgledao vecinu stvari koje su me interesovale u tom momentu. 

Disney nema prevode za naš region. Imaju na nekoliko vrsta kineskog, španskog i portugalskog, ali tzv. B/H/S jezika nema. Zašto je to tako, nemam pojma, ali je baš ponižavajuće. Toliko smo im bitni da neće ni da se cimaju, a istu cenu plaćamo.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Ako izuzmem Amazon Prime koji nije moj, najmanje sam ga koristio. Nije da nema sadrzaja. Naprotiv ima sta da se gleda, ali nije nesto sto bi me zalepilo za ekran. Video plejer je najlosiji, imam osecaj da neke opcije fale, a i slova su nesto krupnija.

 

Da placam punu cenu, sigurno bih u nekom trenutku do sada otkazao pretplatu, pa kad se uzelim neke serije ponovo aktivirao. Imam puno praznog hoda od decembra, ne verujem da sam do sada pogledao vise od desetak filmova, od serija sam valjda samo Yellowstone.

 

Od svih servisa, jedino sam uzivao dok sam imao Dizni cetiri meseca. Znao sam sta hocu da gledam od filmova i serija+sam neke stvari dodao naknadno. Pustao sam stvari koje sam gledao kao klinac i kao srednjokolac, a i pokrio sam poslednjih 7-8 godina. Baza filmova na Dizniju je impresivna. Ne bih mogao ovakav vid zabave da imam na svim drugim striming servisima zato sto sve sto bi mi se svidelo, nisu velike sanse da ima i za nase podrucje.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...