Jump to content

Daleki istok


erwin

Recommended Posts

Keks van braka? Apsolutno haram! 😄


Kanda duh Suharta i dalje zivi u Indoneziji, mada on nije bio neki islamski fundamentalist. Samo diktator, koji nije hteo da se zamera islamskom bratstvu.


Vest zvuci kao moralni fasizam, neki srednjevekovni zakon iz Evrope, nezamisliv i za 19-i. vek, kamoli za 21.

Zamisli da kaznjavas sasvim normalnu, prirodnu radnju, celom godinom provedenom u rupetini od zatvora, jer takvi i jesu u Indoneziji. Jel zakon vazi i za turiste i strane drzavljane? Kao da brak sam po sebi nije dovoljna kazna.


Ne verujem da ce proci predlozi, a i da prodje, ne vidim nacin da se sprovodi u iole efikasnoj meri. Kako ce se dokazati krivicno delo? Trenirace pse za prepoznavanje mirisa i njusice tukije?

Nije da bi mi bilo krivo, sve i da hipoteticki zabrane keks, ma svuda po svetu. Celog zivota slusam fornikatorske avanture, gledam na ulici drzanja za ruke, poljupce, a ja evo vec skoro 35 god. suvog kurca. Ogorcenost najviseg nivoa, ali ne mogu si pomoci 😄
Ne bih podrzao zabranu da mene neko pita, da napomenem to. Samo kratko dopustam dijabolicnom delu mozga da se ispovedi.

 

Ispod radara je proslo izglasavanje zakona o zabrani apostazije. Nadam se da to ne znaci i reprekusije za praktikovanje hinduizma, ili hriscanstva.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, RatzenStadt said:

Ne verujem da ce proci predlozi

 

Prošli su i odnose se i na strance.

 

Quote

also apply to foreigners in the country

(...)

The bill was approved unanimously in Parliament on Tuesday.

https://www.nytimes.com/2022/12/06/world/asia/indonesia-sex-gay-rights.html?smtyp=cur&smid=tw-nytimes

 

Edited by erwin
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Dakle, Bali me neće videti, upisan na listu zaostalih vukojebina koje nemam želje da posetim.

Isto kao i Dubai.

Htela moja žena da idemo u Dubai pre godinu dana, ja joj rekao - ženo, nema teorije, kad počneš po ulici da psuješ mater i pokazuješ srednji prst svakom ko ti nešto dobaci, ima da nas kamenuju.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Eddard said:

Dakle, Bali me neće videti, upisan na listu zaostalih vukojebina koje nemam želje da posetim.

Isto kao i Dubai.

Htela moja žena da idemo u Dubai pre godinu dana, ja joj rekao - ženo, nema teorije, kad počneš po ulici da psuješ mater i pokazuješ srednji prst svakom ko ti nešto dobaci, ima da nas kamenuju.

 

O-o-ona bi Bali, malo New York, malo Pariz
Malo jahte, avioni, malo London i Dubai
O-o-o, skupe stvari, o-o-o, skup Ferari
O-o-o, eure, marke, kune, dinari i dolari

 

Srpska narodna pesma u sesnaestercu

Edited by AgroLaki
typo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako ova "pesma" stvarno postoji, šta onda ima da bude čudno ono sa ovim ludakom iz trećeg oka o vračevima. Ono sto je... ne tragicno, ne ni zalosno, ne znam sta je, to je da su takve stvari verovatno maksimum tog mesta. Na primer, časopis Popular Science je izdrzao jedva dve godine, i to sa malim tirazom, jer nema dovoljno potencijalnih kupaca, a ta treća oka i ostale gluposti opstaju decenijama. Jasno da onakvih svuda ima, i da ih i tamo dovode na TV, ali tamo ima i ovih drugih, a ovde mrka kapa. Em ima malo onih koji nisu kao ovi idioti, em skoro svi takvi odu odatle.

 

Što se tiče teme, ovo Eddardovo za Dubai, pametno. To su bre gluposti, grad napravljen za turiste, ali nije preporucljivo da izlaze van hotelskog kompleksa. Nema tu ništa. A ovima je samo ovako nesto falilo da ga potpuno zabibere. Njihov problem u stvari. Mozda im je tako i bolje, jer i tako ih na svim tim mestima gde uvode ovakve ludosti ima po milion miliona. Samo se kote.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, AgroLaki said:

Jel to novi kandidat za BRICS, grupu koja ce unistiti zapadnu dominaciju. 😄

Moguce, inace jedno 90% naroda dobrog podrzava i prizeljkuje da ovi i ovakvi (plus Rusija, NR Kina, Turska, mozda i Indija, Brazil....) zavladaju svetom umesto ''mrskog zapada'' (SAD, EU, UK, Japan, Anglosfera...). 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, FrediB said:

Moguce, inace jedno 90% naroda dobrog podrzava i prizeljkuje da ovi i ovakvi (plus Rusija, NR Kina, Turska, mozda i Indija, Brazil....) zavladaju svetom umesto ''mrskog zapada'' (SAD, EU, UK, Japan, Anglosfera...). 

 

Ne treba niko da vlada svetom.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Ako ova "pesma" stvarno postoji, šta onda ima da bude čudno ono sa ovim ludakom iz trećeg oka o vračevima.

Spoiler

 

Spoiler

Rastin otac je inace profesor Hegelove filozofije na filozofskom, a majka profesor na fakultetu bezbednosti. 😄 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
46 minutes ago, Klotzen said:

Ovim se smatra da je došao kraj nepromišljene duterteove politike neutralnosti.

Taj je bio klasicni produkt trampove populisticke ere i trampovog necinjenja po pitanju spoljnog sveta (svega van SAD). 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...