Jump to content

oldie but goodie


ćušpajz

Recommended Posts

Barsa sa Pepom svakako jeste bila dominantnija ekipa od Reala. Dosta su uvjerljivije dolazili do titula, ali Real na kraju ipak ima 4 titule naspram njihove dvije. Kad bi poredio neki invidualni kvalitet meni je Real jaci. Na skoro svakoj poziciji world-class igrac, na klupi jos para vrh igraca. U Barsi je bilo sumnjivih igraca. 

 

Samo jos ovo da pitam, i zavrsavam sa fudbalom za veceras: je li jos nekome Marselo bolji igrac od Roberta Karlosa. Meni recimo jeste. To poredjenje mi je bas zanimljivo. Brazilci, ista pozicija, oba igrali za Real.

Edited by Shunsuke Nakamura
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Dl91 said:

Mesi je ponavljam Mag, i meni je on bio drazi dok je Ronaldo bio u UTD pa i na pocetku u Realu. Kako je menjao fizionomiju svoje igre, postajao je gol masina iako on nije bio projektovan za to. Covek je postao cudo prirode koji moze da pogodi iz koje god hoces pozicije, i na zemlji i u vazduhu. To prosto Mesi ne moze. Opet isticem gol protiv Juvea, sta je dohvatio u vazduhu. Kakav je to egzekutor postao. Realno najmoćniji u fudbalskom svetu. 

Ali Mesi je univerzalniji igrač. Može bukvalno da igra na kojoj god hoćeš poziciji u napadu i sredini, izuzev zadnjeg veznog. I na svakoj od njih će odigrati za 10 zbog svoje tehnike i razumevanja igre. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mr clutch said:

Ali Mesi je univerzalniji igrač. Može bukvalno da igra na kojoj god hoćeš poziciji u napadu i sredini, izuzev zadnjeg veznog. I na svakoj od njih će odigrati za 10 zbog svoje tehnike i razumevanja igre. 

Sto Ronaldo ne bi mogao da igra sve u napadu? Pa upravo prva polovina njegove karijere je to dokazala u Utd.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

Barsa sa Pepom svakako jeste bila dominantnija ekipa od Reala. Dosta su uvjerljivije dolazili do titula, ali Real na kraju ipak ima 4 titule naspram njihove dvije. Kad bi poredio neki invidualni kvalitet meni je Real jaci. Na skoro svakoj poziciji world-class igrac, na klupi jos para vrh igraca. U Barsi je bilo sumnjivih igraca. 

 

Samo jos ovo da pitam, i zavrsavam sa fudbalom za veceras: je li jos nekome Marselo bolji igrac od Roberta Karlosa. Meni recimo jeste. To poredjenje mi je bas zanimljivo. Brazilci, ista pozicija, oba igrali za Real.

Da dodam da se igrala i Primera tih godina i da je Barsa uzela  7 a Real 2 titule.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dl91 said:

Sto Ronaldo ne bi mogao da igra sve u napadu? Pa upravo prva polovina njegove karijere je to dokazala u Utd.

U ovoj fazi karijere ne bi mogao pošto je izgubio na driblingu i brzini. Pre par godina dok je bio u Realu su radili statistiku za procenat uspešnih driblingu. Ronaldo je bio medju najlošije kotiranim igračima u top ligama. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ljudi cesto zaboravljaju da je Cr7 bio skroz drugaciji u Utd. Zato ga i cenim, jer je sposoban promeni svoju igru, a opet da bude ako ne najbolji opet medju dva najbolja. 

 

Nije htelo da se edituje. 

10 minutes ago, mr clutch said:

U ovoj fazi karijere ne bi mogao pošto je izgubio na driblingu i brzini. Pre par godina dok je bio u Realu su radili statistiku za procenat uspešnih driblingu. Ronaldo je bio medju najlošije kotiranim igračima u top ligama. 

To je to, postao je ubica od realizatora. To je usavršio i postao najbolji, bolji i od Leve, i svih drugih. Sto opet govori koliki je to mind set. Lik nije bio centarfor. 

 

Kako je to usavršavao drugo je moralo da trpi. Dribling je trpeo. 

Link to comment
Share on other sites

Marchelo vs Carlos

 

Meni je Carlosov šut bio prenajhapovan. Stoji da je imao bombu u nogama i da je dao nekoliko prelepih golova. Onako prema sećanju imao još procenat realizovani slobodnjaka, a centaršut mu je bio izuzetno oštar.

 

Vezano za pitanje na stranu Carlosa su šut i Defanziva, a na strani Marcela su dribling, kontrola lopte, pas igra. Prefinjena tehnika s obzirom da je bek. Cesto je igrao kao dodatni vezni igrač. Blagu prednost dajem Marcelu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Del Piero said:

Za mene taj Real nije bolji od Barselone pod Pepom, pa ni one iz 2015., ali htela ih je lopta, svaka je isla na njihovu stranu. Oni su u svakoj sampionskoj sezoni mogli glat da ispadnu ili izgube u finalu, daleko su oni od dominacije kakvu rezultati pokazuju.

Posto je tako lako odbraniti titulu u LS zasto onda to niko nije uradio? Nece ni Liverpool to uraditi, a igraju najdominantniju sezonu u istoriji liga petica. A ispali u osmini finala. Uvek ce se naci neki Atletiko, neki Simeone, Mourinho ili neki drugi velikan da te izbaci. Bayern ne moze da stigne do finala 7 godina, onaj brutalan Milan pod Ancelottiem nije uspeo ne da odbrani, nego da igra 2 uzastopna finala, ali eto, izgleda da odbraniti LS nije tako tesko.

Nisi ti razumio moj post, slozio sam se da je tesko odbraniti titulu u LS. Da je lako odbranili bi vec neki a nije da nije bilo vrhunskih ekipa.

 

Liverpul koliko god to cudno zvucalo je imao bolju sezonu prosle sezone nego ove iako su ubjedljivo prvi u PL. Moze se reci da su zreliji ove sezone ali da igraju dobar fudbal kao prosle, ni blizu. Prosle su se jurili sa Sitijem, uzeli LS dok je ove Siti skroz pao, mozda i svjesno jer hoce LS a Utd, Celzi, Totenhem u nekoj tranziciji

Link to comment
Share on other sites

Jebo vas fudbal. 

 

Gledao sam upravo Pistons Celtics 85e, polufinale istoka, game 4.

 

Dobili Pistonsi posle velikog preokreta uglavnom u režiji Vinnie Johnsona koji je ubacio jedno 10 midrangeva za redom. 

 

Od ostalih utisaka:

- trojke se gađaju samo ako ističe vreme, kao sa pola terena

- svih 10 igrača je maltene sve vreme barem 2 metra unutar reketa, često se po dvojica igrača napadačke ekipe guze na niskom postu da prime loptu, šutira ko kako stigne, midrange se cepa bez savesti

- Celticsi sve tovarili preko McHale Parish tandema visokih, na visinsku prednost

- Zeke je preteča svih malih brzanaca scorera od Iversona, Francisa, Barona Davisa do današnjih zujalica poput Kembe, jedini u to vreme driblao kroz noge i slično

- Dennis Johnson je bio opasan, svaka bi ga ekipa volela

- Ptica u prvom tih, u drugom krenuo da rešeta, vidi se klasa iako mu overall nije bilo veče

- za Pistonse dobri izvesni Roundfield, skraćeni centar, kao i Terry Tyler, revolveraš bez savesti (da, bilo je i takvih tada, totalna indijanština) 

- Laimbeer kasapi kao satarom, a kakvih je par cigli i airballova, promašenih zicera imao, pa ono je da se postidi svaki iole ozbiljniji amater

- u Detroitu atmosfera vrhunska, dranje, navijanje, skakanje, buka, mnogo ludo, baš je prso taj grad jbga

 

Sve u svemu košarka dosta neozbiljna pa na momente i komična za današnje pojmove i tehnički miljama daleko od današnje ali jako uzbudljiv meč i maksimalan fajt manje više jerbo igrača uglavnom čuvaš samo u krugu od 3 metra oko koša. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Chaos Is Me said:

 

Od ostalih utisaka:

- trojke se gađaju samo ako ističe vreme, kao sa pola terena

- svih 10 igrača je maltene sve vreme barem 2 metra unutar reketa, često se po dvojica igrača napadačke ekipe guze na niskom postu da prime loptu, šutira ko kako stigne, midrange se cepa bez savesti

 

 

svaka čast za gledanje tekme iz 80ih, ti si čru fan zaista.

 

Quote

 

"It took a while for players to understand time and score situations, when to take it," said Len Elmore, the CEO of iHoops who played in both the ABA and NBA. "You also recognize that players who hadn't been accustomed to playing with a 3-point line really had to work to develop the range."

Michael Jordan is a perfect example of that. He played college basketball at North Carolina without a 3-point line. In his rookie season with the Chicago Bulls, he was 9-for-52 from 3-point range. He never shot better than 20 percent from long range until his fifth season in the NBA. But by the time his remarkable tenure with the Bulls wrapped up, he was consistently shooting better than 35 percent from 3-point range.

 

 

inače, uvek se setim kako negde do 95e-6e na našem terenu za basket u kraju nije bilo linije za 3pts, pošto je inače ceo teren "uradi sam" napravljen, doneli ljudi koš, posadili ga i tako

 

igrali smo dugo bez trice i onda kada smo je jednom nacrtali - kakav šok, pre svega u smislu prostora na kojem se basket igra. to je definitivno promenilo tekme u kraju za jedno leto.

usput sam shvatio kako mi je range zapravo korak unutar linije za 3  ( : tj, taj šut sam uzimao ne znajući gde je linija, prosto, tu negde ti je odbrana davalaneki korak prostora pa se instinktivno uzimao taj šut.

 

e a najzanimljivije u retrospektivi, što su se vrlo brzo pojavili neki (tada) klinci, koji su pokušavali da dobiju basket tako što su sva trojica visili na liniji za 3pts, jer nisu imali snage da se makljaju dole.

 

uspevalo im je kada se igralo do 11, ako ima baš puno ekipa na košu a popodne ne može da traje zauvek. u 21 tekmi već nije bilo previše sreće za njih

 

hoću da kažem, ne čudi to sporo menjanje navika i automatizma

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, uini said:

 

svaka čast za gledanje tekme iz 80ih, ti si čru fan zaista.

 

 

inače, uvek se setim kako negde do 95e-6e na našem terenu za basket u kraju nije bilo linije za 3pts, pošto je inače ceo teren "uradi sam" napravljen, doneli ljudi koš, posadili ga i tako

 

igrali smo dugo bez trice i onda kada smo je jednom nacrtali - kakav šok, pre svega u smislu prostora na kojem se basket igra. to je definitivno promenilo tekme u kraju za jedno leto.

usput sam shvatio kako mi je range zapravo korak unutar linije za 3  ( : tj, taj šut sam uzimao ne znajući gde je linija, prosto, tu negde ti je odbrana davalaneki korak prostora pa se instinktivno uzimao taj šut.

 

e a najzanimljivije u retrospektivi, što su se vrlo brzo pojavili neki (tada) klinci, koji su pokušavali da dobiju basket tako što su sva trojica visili na liniji za 3pts, jer nisu imali snage da se makljaju dole.

 

uspevalo im je kada se igralo do 11, ako ima baš puno ekipa na košu a popodne ne može da traje zauvek. u 21 tekmi već nije bilo previše sreće za njih

 

hoću da kažem, ne čudi to sporo menjanje navika i automatizma

 

To je sigurno tačno. Evo na primeru ove tekme, kao da ne konstatuju liniju za 3 i da pogodak van nje vredi jelte 3 poena. Cilj svake ekipe je bio spustiti dole na centra, da ne kažem pivota ili sidraša, pošto me to dosta podseća na vaterpolo po konstrukciji igre. Celticsi su bili fizički jako moćna ekipa za to vreme i tada je svakako veliku prednost imala ekipa koja ima ozbiljne visoke kao što su McHale i poglavica Parish (poznat i po tome što je uvek namršten i ne menja izraz lica, nešto kao Kendrick Perkins). I Bird je bio prilično krupan za trojku. Majstori su bili lakše uočljivi, Bird je npr imao mnogo sitnih finti telom koje nije bilo lako čitati. Isiah Thomas je na neki način bio revolucija, mali, brz i neverovatno neustrašiv, zaletao se u centre i slično. 

 

Još jedna notorna stvar je da su igrači izgledali mnogo prirodnije i vižljastije, možeš da se fizički identifikuješ sa tim ljudima nekako lakše. 90ih je krenulo to surovo bildovanje i nabijanje mase, igrači su počeli da izgledaju kao roboti. Posle je taj trend zahvatio i obične ljude pa danas imamo ove goveđe batice koji osim teretane ne znaju za sport, verovatno bi se povredili o loptu. 

 

Hoću da kažem, lako je voleti po nešto iz svake ere i romantičarski gledati na to vreme pa i preuveličavati epove i legende. 

 

Ja sam rešio da u vreme izolacije malo obnovim gradivo o velikim igračima različitih epoha, ali i da nađem neke skrivene igrače o kojima niko ne priča. Imam nba tv i puštaju svako veče klasike. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ja ne znam šta da pogledam u 2003 - 2009 rangeu, pošto tada nisam gledao nba a da nisu neke izolacije do smrti 

 

dajte mi predlog za neku epsku tekmu, znam da su spursi i sunsi igrali neke dobre serije u plej ofu 

 

al ako moze na yt da se pogleda ili slično, ne mogu da se jebavam sa league passom 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...