Jump to content

Recommended Posts

2 hours ago, Vjekoslav said:

ne svidja mi se sto vidim na zemlji, pa gledam u nebo. nije rjesenje, ali pomaze.

 

ondak spustim pogled, i zadrzim ga na horizontu. i gledam ja tako gledam u daljinu, preko sedam gora i sedam mora, kad, odjednom, uocim...

 

 

https://www.glasistre.hr/pula/boris-pozder-kada-imate-dijete-sa-cerebralnom-paralizom-koje-nije-hodalo-6-7-godina-i-onda-napravi-svoj-prvi-korak-to-je-najvece-zadovoljstvo-651529

 

:classic_smile:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Bushman -u zaboravih reci: Nema na cemu i hvala na sherovanju. Lepa tura. Onog dana htedoh jos po koju kaciti, ali zbrza me nesto.

Elem, nadomak Ulcinja imam neke „hipi“ frendove, pa skoknem nekad do njih i lunjaram malo po tom kraju ( zanimljiv mi je). A utisci su mi tu i tamo, ajd da kazem,

kognitivno disonantni :classic_biggrin: Malo kao ova slika ispod. Mene, recimo, jos uvek zivo zanima kako li je „Tino“ ?

 

 

 

spacer.png

 

A prosli put sam u Starom Baru narucio jednu kaficu i umesto uobicanje case vode dobio Nixona uz to. Naime, iz cista mira mi je jedan gospodin (ne znam dal gost/ dal vlasnik kafica) odrzao stand-up predavanje o tome, kako je Richard Nixon bio najbolji americki predsednik ever. Uvodno pitanje mu je bilo: Jel znas ti Nikezica?

 

spacer.png

 

A na Adi odemo cesto do restorana „Misko“. I oni hvale sebe kao najbolje, a mogu samo da potvrdim da nisu losi (valja znati da sam daleko od sofisticiranog). Slicka je sa neta.

spacer.png

 

Nek mi se ne zameri upad. Odkako sam video fotke, kopkam po mojima i proganjaju me u mislima tamo neke ribetine na zaru i jos po nesto :classic_tongue:

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

@herrkato

Jesi li bio na lokaciji "Grlo sokolovo"?

 

Ova moja navalila da idemo sutra, oko 2 sata vožnje od Budve a ja ko slomljen od nekih drugih aktivnosti*😁

 

Zanima me ima li u blizini tog Grla još nešto 'za vidit' kad se već odvaja 4 sata vožnje...

 

*Badminton i plivanje.

Link to comment
Share on other sites

@Bushman

E nazalost to ne znam. Uvek mi je poduza lista sta bi sve pogledao ili uradio kad sam vec tamo,  ali na kraju ostvarim dosta malo od toga. Mada mi zvuci cool :classic_tongue: Mogu samo generalno da kazem da su doline i planine  CG po meni interesantnije za putovanja nego obala. 

 

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, ControlFreak said:

Vjekoslave, da vas oraspoložim. Nije iz regije, ali jeste sa iste planete. Rover ide ka Marsu, a pčelica ka

  Hide contents

93207711_10216661382311507_3379789256477114368_o.jpg?_nc_cat=109&_nc_sid=19026a&_nc_ohc=hEgeW7KHlOQAX9-bkot&_nc_ht=scontent-lax3-1.xx&oh=daf0b67737eaa1d3dadc1c8a1b8b97d3&oe=5F478C90

 

 

Odlicne fotke, koja makina je u pitanju?

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Amigo said:

 

Odlicne fotke, koja makina je u pitanju?

Nikon D7200 lens Nikon DX AF-S Nikkor 55-300 mm, ali sam amater i nakon 3, 4 godine otkako ga koristim 

Spoiler

Tek odnedavno pratim nekog profesora fotografije na great courses, pa se nadam da ću poboljšati nivo znanja i umeća. U prvoj lekciji je rekao da čak ni on koji je profesor fotografije nije u stanju da bude ekspert za sve mogućnosti koje aparat poseduje. Od tada mi je jako drag 🙂

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, ControlFreak said:

Nikon D7200 lens Nikon DX AF-S Nikkor 55-300 mm, ali sam amater i nakon 3, 4 godine otkako ga koristim 

  Hide contents

Tek odnedavno pratim nekog profesora fotografije na great courses, pa se nadam da ću poboljšati nivo znanja i umeća. U prvoj lekciji je rekao da čak ni on koji je profesor fotografije nije u stanju da bude ekspert za sve mogućnosti koje aparat poseduje. Od tada mi je jako drag 🙂

 

Sad mi je lakse....imam nesto za slikanje uz koje ide uputstvo za upotrebu debelo skoro kao "Braca Karamazovi"...odustala sam od upotrebe ubedjena da sam nevidjen duduk, digitalno neosvescena, analogno zatucana, pregazena vremenom....dopisati shodno inspiraciji....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni za to sluzi mobilni: nije mi toliko bitan kvalitet slike, vec ono sto je na njoj zamrznuto i ovekoveceno u tom trenutku.:smiley33:
Upravo tako. Imao mnogo aparata od pro zumera do dslra pa i mirrorless ( samo neke cu nabrojati, sony f828, canon 20d , nikon d7000, olympus epl1, olympus omd 10. ..) sve sam prodao. Zadrzao olympus omd 10. Eno skuplja prasinu. Za sve ostalo mobilni telefon vrsi svoj posao.
Cak i vise nego sto mislite.

Ja volim macro.
Evo par mobilnim telefonom. Znam nisam trebao ovako preko tapatalka.4230cef5be0e8e07769c23c2db06c062.jpga49f17b71b50c4fc2123c23dd2742c87.jpg1bdec902f226f411cd34a021ed7efcdd.jpg

Sent from my IN2013 using Tapatalk

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Slažem se za mobilne. Imam jedanaisticu, odlične su slike (spoiler). Ali, nije sve ni u aparatu, valjda i moje oko zaslužuje pohvalu [emoji2] 
Ugodan vikend vam želim
Spoiler

94252882_10216716821897462_6339116663673192448_n.jpg?_nc_cat=100&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=qJQjclrpyKAAX-iQgz_&_nc_ht=scontent-lax3-1.xx&oh=10468c37d005f52a23113aabb089ddf1&oe=5F4BF83C
79339551_10215609108885329_6044734936575901696_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_sid=84a396&_nc_ohc=uLQwGODvbLEAX8gRvaB&_nc_ht=scontent-lax3-1.xx&oh=a02c6c481cfad301085e9423906e63bb&oe=5F4B760C
JFvPMcH.jpg

 

Super fotke. Naravno da je oko najbitnije u fotografiji.
Svaka cast

Sent from my IN2013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vjekoslav said:

auf, ova je ko bog, cista desetka. a i super da je bilo oblacaka. to su Prokletije u daljini? mada, nije toliko bitno, vidim ja da si ti u oblacima, pa ti je svaki tekst izlisan. 

 

I mene je ova odusevila :thumbsup:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Vjekoslav said:

 

 

auf, ova je ko bog, cista desetka. a i super da je bilo oblacaka. to su Prokletije u daljini? mada, nije toliko bitno, vidim ja da si ti u oblacima, pa ti je svaki tekst izlisan. 

Hvala.

 

Jesu, ako bude sve po planu i programu krajem mjeseca 'padaju' Prokletije, Durmitor i par jezera. Bit će slika. 😁

 

Neki finalni dojam... predivna zemlja, prirodne ljepote, stari gradovi, tvrđave, dosta muzeja - iako za moj ukus previše religijske tematike ali šta da se radi...

 

Kao negativno bi izdvojio visoke cijene na obali koje su u rangu Dubrovnika i vozačku nekulturu kod domaćih.

 

9.5/10

 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Danas je moje malo misto pogodilo nevreme kakvo ne pamtim. Vetar je nosio i cupao sve na sta je naisao:bendere,drva i krovove. Sve praceno gradom (tucom) velicine i do pola pesnice.. Kod mene je steta ostala na tome da mi je vetar pocupao iz korena dva drveta tuje u dvoristu,ali mislim da ce uz malo kopanja moci da se vrate nazad..iako su vec dostigle visinu dosta iznad moje glave..

Kad se sve smirilo i razvedrilo (trajalo je nekoi pola sata) seo sam na bajs da se uverim u razmere olujnog nevremena u ostalim delovima. Bas je mnogo stete na sve strane. Ali ono zbog cega zapravo pisem ovaj post je oda pozitivnom stavu i duhu kojeg nista ne moze slomiti. Vozajuci se ulicama koje su bukvalno plivale pod vodom,naleteh na ovaj prizor. Morao sam da stanem i fotkam.

Iako mu dvoriste pliva pod vodom,iako mu je drvo odlomljeno,poznanik je resio da posegne za anti-stres metodom.
Kudos :thumbsup:

116908530_3176389862436689_3361771911298

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

ta oluja je drmnula u Slavonskom Brodu i Nasicama, nekako zaobisla Osijek, i onda se sjurila kod Crnog Bombardera. blesava putanja.

 

...

 

zurim na put pa samo da ostavim link za fotke koje su mi ostale od planinarenja Krndijom i Papukom, sjetih se da sam to obecao. malo je blesavo bez teksta, al ne stizem.

 

https://ibb.co/album/qN56tT

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...