Jump to content

Srbija u Kataru


Recommended Posts

Pa kamp može da bruji i ako nije istina, dovoljno je samo da se pusti buva, a pušta se sa više strana. 

 

Pošto nisam do sada pisao da kažem koju i o reprezentaciji. :classic_biggrin: Ovo je naša realnost, možda je mogla biti malo bolja ali u suštni to je to. Ja sam 100% za ostanak Piksija i forisranja ovakvog fudbala. U godinu dana urađeno je dosta toga plasman na SP, penjanje u Ligu A u Ligi Nacija, dobili smo grupu u kvalifikacijama za EP gde bi trebali da odemo ovog puta. A to je zato jer smo se popeli jedan šešir više. Da smo bili šešir više i na ovom SP-u dobili bi grupu lakšu za prolaz i ovde. Budimo realni na prste jedne ruke mogle bi se nabrojati ekipe kojima bi zagarantovan prolaz bio grupe gde su Brazil i Švajcarska.

 

Tako da sa svim manama kojih ima, siguran sam da Piksi radi dobar posao, pre svega u vraćanju vere u ekipu i igračima da znaju da igraju fudbal. Ubistvo bi bilo ako bi se sada vratili ponovo na neki batađorizam ili ovo što Poljska igra npr. A bilo koji selektor da nam dođe drugi u ovom trenutku umesto Piksija 90% je to scenario koji bi se desio. Tako da sam za njegov ostanak i njegov kontinuitet jer su alternative ubitačne i poražavajuće pa makar i stranac neki došao. Sve je lepo krenulo, jeste da ide sporije možda od očekivanog, mada je meni ceo put ovaj realan, pa bih voleo da vidim kako bi sve to delovalo i na sledećem EP-u. 

 

Što se tiče sa Švajcarcima to će biti ubitačna utakmica za gledanje, mučna i ne očekujem ni malo dobrog fudbala. Švajcarci će nas ugušiti i pokušati da nas slome na neke greške kojih će sigurno biti. Mi ćemo pokušavati kao nešto, ali ne očekujem ni posed ni neke preterano dobre šanse. Ukratko ne očekujem da ćemo se sutra naigrati fudbala jer je Švajcarska ekipa koja zna da udavi protivnika.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Meni je Piksi kao član domaćinstva. Omiljeni fudbaler svih vremena. Živa legenda. Mit. However, objektivno gledano, posle svega što smo videli u njegovoj post-igračkoj karijeri, lik je autentični predstavnik srpske (fudbalske) funkcionerske struke. Pogan, bezobrazan, sujetan. 

 

S druge strane, kada pogledam:

1) rezultate njegove reprezentacije u ovom mandatu (mada u njegove rezultate računam i onomad kada je kao predsednik Saveza postavio Deja za selektora, a reprezentacija ličila na spisak slavskih gostiju šefova crnogorskog podzemlja),

2) kakav fudbal smo povremeno igrali u poslednjih godinu i po dana,

3) ko i kakvi su ljudi koji predstavljaju fudbalsku opoziciju u Srbiji trenutno,

prirodno je da mu pružim uslovnu podršku.

 

Prvi uslov je da reprezentacija igra borbeno i motivisano, što nije bio slučaj protiv Brazila recimo. Drugi je da pobedimo Švajcarsku. Prvi uslov je trebalo da bude jedini, ali je Pikseta nažalost odlučio da posle blede partije protiv Brazila i bruke protiv Kameruna svali krivicu na igrače. Šupački i sraman potez. 

Link to comment
Share on other sites

Jel možemo malo da smanjimo tračeve, kada čitam ovo pitam se koliko je baba na ovom forumu. Veoma je moguće da su ove "afere" maslo "radnika" iz FSS-a jer im smeta Piksi. Vlahović javno demantovao sada, pre ću njemu verovati (iako ima razloga da laže) nego ovim našim novinarima. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Konferencija Piksija:

 

Quote

Piksi o kritikama

"Nisam čitao, verovatno je bilo kritika, možda su očekivali nešto drugo i ne mogu da komentarišem. I da sam čitao, ne bih se bavio tim stvarim."

 

Meč odluke

"Mi bismo voleli da pričamo o švajcarskom siru i o rupama koji bi nam doneli rezultat koji priželjkujemo. Još na žrebu smo znali da je Brazil druga dimenzija i da ćemo protiv Švajcarske i Kameruna i nas tražiti drugog putnika. Tako se desilo. Utakmica protiv Švajcarske je od posebne važnosti. Pokušaćemo da pronađemo put do pobede. Momci će dati poslednji atom snage da bismo došli do rezultata. Neće biti lako, svedoci smo mnogo iznenađenja na Mundijalu, bićemo spremni za meč", rekao je selektor.

 

"Desiće se ono što smo predvideli, da treća utakmica odlučuje ko ode dalje. Svi imamo emocije, nismo roboti. Navijači isto dolaze sa velikim nabojem emocija. To je normalno. Rekao sam i ponovići, turnir, pogotovo Mundijal. Svaki bod i gol su važni. Ako pobedimo Švajcarska videćete koliko težinu ima bod protiv Kameruna. Ne znam šta ljudi očekuju, da idemo u finale, da pobedimo Brazil? Razumeo bih katastrofu da smo izgubili dve utakmice, ali nismo. Imamo želju, igrači će dati maksimum u jednoj fer igri, a za podršku se zahvaljujem, čak i onima koji nas ne podržavaju Mi smo ovde sa ciljem da damo sve od sebe. Čeka nas teška utakmica, ali zato smo ovde", kaže slektor o ambicijama.

 

Piksi o startnih 11

"Možda ćemo igrati sa jednim, dvojicom ili trojicom napadača, videćete sutra. Radili smo u poslednjih nekoliko dana nešto za šta mislim da je trebalo. Radili smo u ofanzivi, ali i defanzivi, da se ne dešavaju onakve greške kao protiv Kameruna. Bitno je da svi daju maksimum i budu i funkciji tima. Srbija otkada sam postao selektor bazira se na timskom duhu i igri, kako u taktičkim tako i u svakom drugom obliku. Videćete da li je jedan napadač dovolkan, da li su dva ili tri mnogo".

 

Piksi o Vlahoviću

"Vlahović je spreman za utakmicu. Njegovo stanje je neuporedivo bolje nego što je bilo nego kada smo došli u Dohu. Biće u konkurenciji, bilo bi neozbiljno sa moje strane da govorim o sastavu tima".

 

"Šta će presuditi? Ja ne igram, moraš da pitaš Mitrovića. Šalim se, presudiće igra i maksimalna koncentracija, smanjenje broja grešaka. Ko napravi manje, veće su mu šanse da dobije. Ako budemo pravili gluposti kao protiv Kameruna, onda ne očekujem ništa. Ne može ni tih 3:3 da se gleda kao tragedija. Ljudi komentarišu, a kad pogledaju koje igrače ima Kamerun, trebalo bi sa malo više poštovanja da se priča o tome. Zašto je tragedija igrati remi sa Kamerunom? Jesmo mi bili svetski šampioni, evropski? Finala, polufinala? Samo treba da budete realni, ne zanima me ko šta priča. Srbija zna da igra fudbal i to hoćemo da pokažemo", kaže selektor.

 

Piksi: Napašćemo

"Mi nismo bili kompletni protiv Brazila i bili smo predodređeni da igramo onako kako su oni diktirali. Imali su fenomenalnu kontrolu lopte. Ispalo je da se branimo, a moralo je tako da bude. Protiv Kameruna je bilo bolje, imali smo ritam, postigli tri gola, imali utakmicu u svojim rukama. Nismo to na kraju znali da iskoristimo, a sada ova treća utakmica... Ne možete da pobedite ako ne napadate. Neće protivnik dati gol. Naše opredeljenje je da igramo napadači fudbal, znamo da je Švajcarska organizovana i igra sa devetoricom igrača u malom prostoru i teško ih je 'probiti', ali fudbal je igra strpljenja, inteligencije i driblinga i može da odluči mnogo faktora. Evo, juče se Poljska branila, pa izgubila... Poštujem ja taj fudbal, ali nisam fan destruktivne igre".

 

Selektor: Smiren sam i dobro spavam

"Smiren sam i dobro spavam. Kada čujem da je histerija i kada ljudi odu u neku krajnost da vređaju, ja stvarno te stvari ne razumem. Vidite da sam nasmejan... Žao nam je što niste s nama na treningu. (I nama je žao) FIFA ne dozvoljava, mi smo tim, zajedno smo i vidite da smo nasmejani. Sve je u najboljem redu i svako jutro kad se probudim, samo se pomolim da su mi igrači zdravi i da se neko nije razboleo i da ga je zaboleo mišić u toku noći. Vidite da jedva čekam meč i po mom raspoloženju".

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Piksi: Napašćemo

"Mi nismo bili kompletni protiv Brazila i bili smo predodređeni da igramo onako kako su oni diktirali. Imali su fenomenalnu kontrolu lopte. Ispalo je da se branimo, a moralo je tako da bude. Protiv Kameruna je bilo bolje, imali smo ritam, postigli tri gola, imali utakmicu u svojim rukama. Nismo to na kraju znali da iskoristimo, a sada ova treća utakmica... Ne možete da pobedite ako ne napadate. Neće protivnik dati gol. Naše opredeljenje je da igramo napadači fudbal, znamo da je Švajcarska organizovana i igra sa devetoricom igrača u malom prostoru i teško ih je 'probiti', ali fudbal je igra strpljenja, inteligencije i driblinga i može da odluči mnogo faktora. Evo, juče se Poljska branila, pa izgubila... Poštujem ja taj fudbal, ali nisam fan destruktivne igre".

 

 

:Hail:

 

И ако буде попушлић против Швајцарске опет га треба оставити, враћање српског на мапу савременог фудбала је процес. Наравно знамо нажалост ако кикснемо рашчеречиће га и вратићемо се скроз уназад.

 

Што се тиче меча биће тешко, Швајцарци су организована екипа, наравно не и немогуће да добијемо. Пикси је лоцирао разлоге неуспјешног ремија против Камеруна, али то значи да они што нису испоштовали на 3:1 не треба да буду у тиму. Није довољно констатовати, играчи су кварљива роба. Волио бих да не буде онако миран на клупи, да буде онакакв каквог га памтимо као играча, значи у овом случају да буде више код аут линије и да подвикне коме треба.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Константин said:

 

:Hail:

 

И ако буде попушлић против Швајцарске опет га треба оставити, враћање српског на мапу савременог фудбала је процес. Наравно знамо нажалост ако кикснемо рашчеречиће га и вратићемо се скроз уназад.

 

 

Nažalost ako izgubimo bivši je 99 posto jer smo poznati po ekstra rezultatima na SP pa bi ovo bila bruka. 

Piksi bi morao da ostane i za EP, uspostavio je sistem i napravio odlične rezultate do sad.

Šteta što u javnosti vlada mišljenje da smo fudbalska sila i da je neuspeh ispasti u grupi

Edited by Урош19
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam ubedjen da cemo dati bar jedan gol. Nama mnogo vise odgovaraju ekipe koje se brane nego koje trce. Spora smo ekipa, ali fizicki jaka i kreativna. Imamo klasicne 9, razbijace u 16, imamo igrace koji dobro centriraju i imamo igrace koji igraju sjajno na malom prostoru. Nama nije potreban prostor za trcanje da bismo pravili sanse. Siguran sam da sanse za nas nece izostati, a da je glavna stvar kako cemo braniti njihovu tranziciju.

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Pa ove afere su i izbacili kako bi pripremili teren da ga oteraju ako ne prođemo grupu... Piksi je hteo da se pita sve vezano za reprezentaciju, ali ima neki čika koji to ne dozvoljava, control freak... 

 

Ranije su gurali Terzića da ga pljuje, ali nisu smeli all-in jer je imao rezultate, podršku javnosti i igrača... sad posle Brazila i Kameruna je došao trenutak... pripremaju teren da ga oteraju...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Issey said:

Pa ove afere su i izbacili kako bi pripremili teren da ga oteraju ako ne prođemo grupu... Piksi je hteo da se pita sve vezano za reprezentaciju, ali ima neki čika koji to ne dozvoljava, control freak... 

 

Ranije su gurali Terzića da ga pljuje, ali nisu smeli all-in jer je imao rezultate, podršku javnosti i igrača... sad posle Brazila i Kameruna je došao trenutak... pripremaju teren da ga oteraju...

Zamenio si malo teze. Taj Pixi je sa tim čikom otvarao fabriku onih japanaca, taj isti čika ga je na to mesto selektora i doveo i uvek javno podrzavao. Sada taj čika kako bi skinuo odgovornost sa sebe za eventualni neuspeh pusta afere da pokrije Pixijeve brljotine. 
A da ima bagre koja jedva čeka da na to mesto stavi nekog svog selektora ima i te kako. Bagra je generalno sveprisutna u ovom društvu u svim porama.

A slažem se da ako ga smene sigurno neće doći neko bolji. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Issey said:

Piksi je hteo da se pita sve vezano za reprezentaciju, ali ima neki čika koji to ne dozvoljava, control freak

Ako si čitao 1984, setićeš se da nije ni bitno da li Veliki Brat postoji, sve dok ljudi misle da on postoji i veruju u njegovu moć.

 

Tako smo i mi postali društvo, u kome i nije bitno da li postoji neki svemoćni čika koji vlada iz senke, sve dok mi verujemo da postoji.

  • Like 8
  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Ćira said:

Zamenio si malo teze. Taj Pixi je sa tim čikom otvarao fabriku onih japanaca, taj isti čika ga je na to mesto selektora i doveo i uvek javno podrzavao. Sada taj čika kako bi skinuo odgovornost sa sebe za eventualni neuspeh pusta afere da pokrije Pixijeve brljotine. 
A da ima bagre koja jedva čeka da na to mesto stavi nekog svog selektora ima i te kako. Bagra je generalno sveprisutna u ovom društvu u svim porama.

A slažem se da ako ga smene sigurno neće doći neko bolji. 

 

Moguće, a možda je negde puklo u međuvremenu... Ne bi Terzić smeo da pljuje Piksija bez Vučićevog amina... a to je bilo u periodu kada smo sve gazili i još dobili Portugalce... koje brljotine su tad pokrivali?

 

I ona farsa oko predsednika saveza pred sam put u Katar... pa to samo budale mogu da urade slučajno...

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Issey said:

 

Moguće, a možda je negde puklo u međuvremenu... Ne bi Terzić smeo da pljuje Piksija bez Vučićevog amina... a to je bilo u periodu kada smo sve gazili i još dobili Portugalce... koje brljotine su tad pokrivali?

 

I ona farsa oko predsednika saveza pred sam put u Katar... pa to samo budale mogu da urade slučajno...

Ne mislim da je Terzicu Pixi bio problem nego Bjeković. A Pixi je tu sam napravio sranje jer se u sukobu dve lopuže Bjekovica i Terzića stavio u tabor jednog od njih. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, NikadProtivKaline said:

nisi se ni ti proslavio sa argumentima, moram da primetim

Jel Bjeković lopov ili nije? Jel ti prihvatljiv za mesto predsednika FSS? Jel ga Pixi podrzavao javno čak i zahtevao njegov izbor? Jel Terzic lopov ili nije?

Link to comment
Share on other sites

On 11/30/2022 at 4:51 PM, djole said:

"Situacija je mnogo bolja nego na prethodnim utakmicama. Razgovarali smo sa selektorom, poboljšao se i ambijent u timu...", naglasio je Filip Kostić.
 

atmosfera nikad bolja a sad se jos i poboljsala

Šta bi sa onom da uvek može bolje :classic_laugh:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AgroLaki said:

Sad sam saznao da ako prodjemo idemo na Portugal, znaci ako prodjemo Sacirija i Dzaku i euforije, ide Ronaldo da nas utepa za uzimanje prvog mesta u grupi. Najs. Sudjeno nam je da se raspadnemo one way or another. 😄

 

Mislim da bi nam lakše bilo u toj eventualnoj utakmici sa Portugalom nego što će nam biti sutra. Poučen prethodnim iskustvima sa našom reprezentacijom, nisam optimista da će do te utakmice sa Ronaldom uopšte doći ali ajde, SP je uvek služilo za loženje, videćemo sutra.

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...