Jump to content

Grupa H (POR, GHA, URU, KOR)


Ko prolazi dalje?  

39 members have voted

  1. 1. Ko prolazi dalje?

    • Portugal
      33
    • Gana
      6
    • Urugvaj
      29
    • Juzna Koreja
      4
  2. 2. Za koga cete navijati u grupi?

    • Portugal
      4
    • Gana
      17
    • Urugvaj
      13
    • Juzna Koreja
      5


Recommended Posts

Rutinirao ih je Portugal kad se sve sabere. Imali su krizu u periodu kad je Ruben Neveš izašao sa terena a u igru ušao Leao. U tom trenutku su potpuno izgubili balans na sredini terena. Imali su malo igrača koji mogu da rade posao u defanzivi. Jako čudna odluka Santosa. Prvi put da od njega vidim nešto nalik ovome. Onda je odlučio da ojača vezni red i da zatvori utakmicu. 

 

Šteta za Nuna Mendesa. Momak je ogroman potencijal. Za 40 minuta koliko je igrao pokazao je baš dosta. On može da bude nešto kao Dejvis iz Kanade. Možda nije toliki potencijal, ali ne zaostaje puno.  

 

Feliks igra slabo. Mora bolje ako je već dobio prednost u odnosu na Leaoa.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, shonke said:

ja debilnije izvodjenje penala nisam video...

 

 

btw, ovaj penal se svira na sudijsko uverenje. Pri ovakvom padu ruka nema gde, instiktivno je ovo, ali je sprečila prodor...

 

 

Koliko čitam sad na twitteru, ovo je tačno. Nova instrukcija je da se ne svira penal za nenameran kontakt lopte sa rukom, koja podupire telo igrača pri padu ili ustajanju. U tim situacijama se svira samo kad igrač svesto igra sa rukom, kako bi je zaustavio.

 

Znači da je ovde došlo ili do toga da sudije neznaju šta je pravilo. Ili je bila procena da je igrač Uruguaya namerno igrao rukom, što mislim da je greška.

 

15 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

Ne shvatam kako su golmani ovako glupi i bacaju se napamet na ove penale sa skokom. Bukvalno ga samo sacekas i uhvatices loptu jer ne postoji sansa da se onako jako sutne.

 

Mislim i da bi je još traljavije šutnuo u panici, kad vidi da golman ne zaleže kao što je očekivao.

Link to comment
Share on other sites

Meni je kod ovog penala ocigledna namera igraca. Takodje, i da ne postoji namera, ovde je jasno uticao na igru, ispao je iz igre u mrtvoj sansi. Ne moze da se poredi sa nekom guzvom u kaznenom prostoru gde se lopta odbije od ruke u akciji koja nije direktna pretnja za gol.

Edited by McLeod
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim, moze da kaze ko sta hoce, ako se ceni namera, to se svodi na to da li verujes Urugvajcu koji igra za Atletiko Madrid da nije imao nameru.

 

A ovde po mom skromnom misljenju nije samo namera problematicna, nego i rezultat tog navodno nenamernog igranja rukom.

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, L' Imperatore said:

Pa vidi. Ako je ovo pravilo tako kako je ovaj čovek objasnio, onda tu nikakve uloge ne igra koliko opasna je bila šansa. Znači u ovoj situaciji se sve svodi samo na procenu sudija oko toga dali je igrač Uruguaya imao nameru da igra rukom ili nije imao nameru.

Pa igra i jedno i drugo ulogu. Ali da, svodi se na procenu namere na kraju.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alpaka Bereta Sida said:

Pa ovi iz VAR sobe su idioti. Ayew je bio u offsideu prilikom suta i krenuo je na loptu cim se aktivirao iz offsidea neovisno sto nije dosao do lopte. Cirkus.

 

nije bio ayew u ofsajdu. Ostala je noga Uruguayskom defanzivcu istegnuta, i zadržala ga onside.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...