Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Miki mislim da ces se jako iznenaditi jer ces videti da se odbrana Lejkersa ne pita nista (Kingsi tu konceptualno mogu bolje da pariraju), a da ta prednost u snazi i visini takodje ne znaci puno Lejkersima.

 

GSW se pita za apsolutno sve u ovoj seriji. Ako budu imali procente otvorenog suta kao protiv Kingsa, bice otvoreno, mozda izgube, ako podignu procente, Lejkersi se nista ne pitaju.

 

A broj otvorenih suteva ce biti slican.

  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, McLeod said:

Miki mislim da ces se jako iznenaditi jer ces videti da se odbrana Lejkersa ne pita nista (Kingsi tu konceptualno mogu bolje da pariraju), a da ta prednost u snazi i visini takodje ne znaci puno Lejkersima.

 

GSW se pita za apsolutno sve u ovoj seriji. Ako budu imali procente otvorenog suta kao protiv Kingsa, bice otvoreno, mozda izgube, ako podignu procente, Lejkersi se nista ne pitaju.

 

A broj otvorenih suteva ce biti slican.

Mislim da ces se jako iznenaditi sa odbranom Lejkersa, i toga sto nece biti setnje do reketa i ofanzvnih skokova iz kojeg mozes da imas drugu, trecu priliku👍 

Ono od cega se ekipe poput GS, Sakramenta hrane. 

 

Ne zaboravi da najbolji 2 way igrac je u Lejkersima

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Miki28 said:

S obzirom da su igrali ove sezone i to bez Lebrona/AD u mecevima i da su lagano izlazili na kraj sa Warriorsima u trrnucima kada im je odbrana bila dosta losija, mislim da ipak mogu vjerovati ovoj odbrani koja je sam vrh od trejdova. Bice fenomenalna serija a sa srecom vama sto mislite da su Lejkersi toliko suplji, nemoj da se iznenaditie kad bude kandza stavljena na role playere Warriorsa jer kao sto rekoh moze se zivjeti od Stephovih 40 ali ako Klay isporuci u dobrim procentima uz Poola, Wigginsa e onda je problem. 

Samo cepajte Greena over ako bude imao m..a da sutira otvorene trojke i poludistance.

 

Regularna sezona nije nikakav reper ovde, ovo nisu isti Voriorsi, a nisu ni isti Lejkersi.

 

Da su Voriorsi odigrali dobru sezonu ne bi bili sesti. Naravno da je ocekivano da podizu polako igru u plejofu, sto smo videli i protiv Kingsa.

 

Lejkersi sa druge strane nemaju nikakav prostor za napredak.

1 minute ago, Miki28 said:

Mislim da ces se jako iznenaditi sa odbranom Lejkersa, i toga sto nece biti setnje do reketa i ofanzvnih skokova iz kojeg mozes da imas drugu, trecu priliku👍 

Ono od cega se ekipe poput GS, Sakramenta hrane. 

 

Ne zaboravi da najbolji 2 way igrac je u Lejkersima

 

To nije ni potrebno GSWu za laganu pobedu. Ako budu imali ofanzivan skok kao u sedmoj protiv Kingsa, Lejkersi nece prici ispod 20 u tim utakmicama, nece biti ni zanimljivo.

 

Dok je Lejkersima izuzetno potrebno da rese to, kao i da uniste njihov ritam. Ako to uspeju, imacemo otvorenu seriju.

 

O tome se radi i tu je razlika - Lejkersi moraju da svoj plan odrade do savrsenstva da bi imali sansu, GSW samo da ne promasuje 20 otvorenih suteva u mecu, vec da to ubacuje u visokom procentu i to je sve sto moraju da urade.

  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, McLeod said:

 

Regularna sezona nije nikakav reper ovde, ovo nisu isti Voriorsi, a nisu ni isti Lejkersi.

 

Da su Voriorsi odigrali dobru sezonu ne bi bili sesti. Naravno da je ocekivano da podizu polako igru u plejofu, sto smo videli i protiv Kingsa.

 

Lejkersi sa druge strane nemaju nikakav prostor za napredak.

O ne, tu girjesis. Ovo su isti Warriorsi zadnje 3 godine, igrali su sa njima i kad su bili u vrhunskoj formi, igrali su sa njima i kada su bili u losoj formi, igrali su playin sa njima, posebmo tu mislim na Lebron, AD i Schroder. 

 

Jel ti mozda cudno sto u mecevima sa Lejkersima Warriorsi sutiraju ispod 40% i oko 30% za 3? Mislis da je to slucajno?

 

Uostalom krece od sutra pa vidjecemo ko ce biti u pravu. 

 

Hahaha Lejkersi nemaju prostor za napred a u seriji sa Memhisom Lebron 22 a AD 20 poena prosjek🤣🤣🤣

Reket GS je truba u odnosu na Memphis, tu ce AD i Lebron da se hrane

4 minutes ago, McLeod said:

To nije ni potrebno GSWu za laganu pobedu. Ako budu imali ofanzivan skok kao u sedmoj protiv Kingsa, Lejkersi nece prici ispod 20 u tim utakmicama, nece biti ni zanimljivo.

 

Dok je Lejkersima izuzetno potrebno da rese to, kao i da uniste njihov ritam. Ako to uspeju, imacemo otvorenu seriju.

 

O tome se radi i tu je razlika - Lejkersi moraju da svoj plan odrade do savrsenstva da bi imali sansu, GSW samo da ne promasuje 20 otvorenih suteva u mecu, vec da to ubacuje u visokom procentu i to je sve sto moraju da urade.

A Lejkersi ekipa koja moze da igra brzo i poziciono😀 

Lebron je izuzetno glup, AD je nikakav defanzivac pa ce ici na to ko da ograju protiv ekipe ispred zgrade pa nece ici da neutralisu prednosti Warriorsa. 

Kao sto rekoh, vidjeces odbranu Lejkersa na djelu i kako ce da mijenjaju tempo utakmice. Za razliku do Kingsa koji samo cepaji brzo, Lejkersi imaju plan A, plan B i plan C. Jedino sto imaju Hama a ovi Kerra i to moze odluciti. 

Inace i sa Hamom Lakers in 6, da je neko drugi umesto Hama Warriorsi se ne bi pitali.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Miki28 said:

A Lejkersi ekipa koja moze da igra brzo i poziciono😀 

Lebron je izuzetno glup, AD je nikakav defanzivac pa ce ici na to ko da ograju protiv ekipe ispred zgrade pa nece ici da neutralisu prednosti Warriorsa. 

Kao sto rekoh, vidjeces odbranu Lejkersa na djelu i kako ce da mijenjaju tempo utakmice. Za razliku do Kingsa koji samo cepaji brzo, Lejkersi imaju plan A, plan B i plan C. Jedino sto imaju Hama a ovi Kerra i to moze odluciti. 

Inace i sa Hamom Lakers in 6, da je neko drugi umesto Hama Warriorsi se ne bi pitali.

 

Lejkersi su ekipa koja moze da igra brzo i poziciono protiv bumbara iz Memfisa, koji su im bukvalno match made in heaven. Protiv GSWa ce ta tranzicija ici malo teze, ali ziv bio pa video.

Link to comment
Share on other sites

Naravno Mece, Lebrona i njegovu tranziciju su Warriorsi zaustavljali kroz karijeru👍 a sad im jos gora odbrana. 

 

Lebron je spreman, AD je zdrav i samo tako da ostane, da Warriorsi ne pribjegnu svojim metodama. Znam da je Lebron siguran jer Green nece udariti na njega a i ima postovanje ostaloh igraca ali AD je kritican. Njemu ce ulaziti pod noge konstantno a i onako je sav nespretan. 

To i da se Warriorsima ne dovzole nelegalni screen-ovi pa nek pobijedi bolji.

 

Svakako da igraju 2 najvece fransize danas i 2 najveca igraca danasnjice. Nadam se da ce obje ekipe biti kompletne tokom cijele serije tako da mozemo uzivati u tim utakmicama.

Edited by Miki28
Typo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Miki, staro je pravilo da vrhunskog asistenta ne ostavljaš samog. Ti misliš da možeš da pustiš Grina sa loptom da stoji sam na trojci ili bacanju ili bilo gde, zanimljivo.

Edited by Milos 3.14
Malo smaraš sa potenciranjem priče da Voriorsi namerno povređuju igrače
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A čuj, Lejkersi nemaju prostora za napredak... U drugoj polovini sezone su u vrhu lige po mnogim statističkim parametrima.

Neće biti lagan match up ali je smešno govoriti da se ne pita ništa ekipa u kojoj igra (još uvek zdravi) AD.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Milos 3.14 said:

Miki, staro je pravilo da vrhunskog asistenta ne ostavljaš samog. Ti misliš da možeš da pustiš Grina sa loptom da stoji sam na trojci ili bacanju ili bilo gde, zanimljivo.

Kljucno je ne dozovliti nelegalne screen-ove koji godinama im prolaze. Green nije vrhunski asistent, vrhunski asistent je CP3, Lebron, Jokic koji vide ono sto niko ne vide i provuku loptu kroz iglene usi. 

Green je fenomenalan u toj ulozi koju ima, on sjajno nalazi saigrace koji su otovreni jer razumije Stepha i Klaya odnosno njihovo kretanje i da lopta mora stalno da kruzi. 

Ipak njegov ballhandling i scoring je ? i to ce Lejkersi iskoristiti jer kada Lebron skupi sa njega to dozvoljava AD da izadje i pomogne saigracima kod Stepha i Klaya sa svojim dugim rukama prilikom preuzimanja ili otezavanja tog pasa Greena. Da ga primoraju da ih dobije sutem. Vec radjeno ove sezone u regularnom dijelu sezone, u nekim momentima i lagano. 

Green i GS ce naravno biti spremni na taj scenario ali isto tako treba to sprovesti u djelo pa da primora Lejkerse da odstupe od te odbrane. Ta odbrana donosi vise nego sto odnosi jer Green je prosjecan napadac i on moze realizovati neke napade ali od 10 njegova uspjesnost ce biti max 40% jer mu je sut katastrofa a na ulazu opet ceka Lebron koji je i dan danas odlican sa strane pomoci, posebno kad se cima a vjeruj mi da ce se itekako cimati.

 

A sto se tice price oko povreda, jbg imam legitiman strah iz nekih svojih razloga ( izmedju ostalog igrali su ove sezone vec pa ima i do toga ). Hocu da seriju odluci igra a ne povreda nekog igraca. Za sad necu vise pominjati pa vidjecemo kako ce se razviti serija.

Edited by Miki28
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kakva predstava Karija :Hail: Ok,jeste uzeo puno šuteva,ali brale zato je i isporučio. Sa druge strane,sem one trojke na samom kraju trećeg kvortera (uz dodatno bacanje), bilo je prilično aprijatno gledati kako Klej lomi tablu i krivi obruč serijom cigletina. Luni poput nekada Crva Rodmana isterorisao Kraljeve. Simpa su Kingsi,ali treba još malo iskustva i kvaliteta da se sruše šampioni.

Gledao sam i NY-MI.
Njujorčanima falio Randle..ne znam koliko im on znači? Pretpostavljam - dosta. Ne znam zašto svi toliko potcenjuju Vrelinu? Idu against all odds. Doduše,koliko videh,povredio im se Džimi Barka. Bez njega to je sasvim drugi tim.
Možda sam izbaksuzirao Nikse time što sam ih gledao posle trilion godina. Izuini

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, DameTime said:

A čuj, Lejkersi nemaju prostora za napredak... U drugoj polovini sezone su u vrhu lige po mnogim statističkim parametrima.

Neće biti lagan match up ali je smešno govoriti da se ne pita ništa ekipa u kojoj igra (još uvek zdravi) AD.

 

Pa ocigledno je poprilicno da nemaju. Sta oni mogu da urade bolje? Da li mogu da kreiraju vise poseda protiv Voriorsa, dobiju vise poena iz tranzicije, dobiju vise second attack poena nego protiv Memfisa? Ne mogu, u najboljem slucaju ce odrzati slican nivo, mada mislim da je i to nemoguce.

 

Sa druge strane Voriorsima treba bukvalno, ali bukvalno, da Klej, Vigins i Pul ne promase 10+ suteva po utakmici "sami kao duhovi" koje ce garantovano dobiti.

 

To je ogroman prostor za napredak, koje ostale diskusije cine nevaznim. Kako ce u tom slucaju Voriorsi da brane Lebrona i ADa postaje prilicno nevazno, mogu oni da daju 80 poena po utakmici ako ce primati 130+ kakve veze ima.

 

Lejkersi ako pobede svakako nece pobediti na taj nacin, nego moraju da probaju da zaustave protok i tranziciju Voriorsa, a ako Ham bude prepisivao od Mikija (bez uvrede Miki), sigurno nece postici cilj.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Cenim da je Mek velikim delom u pravu u svojim analizama i ima dobra zapažanja, ali kao i obično upao je u neke hiperbole, kao da su faktori koje je naveo neke fundamentalne prirodne sile koje nužno vode determinisanom rezultatu. 🙂

 

I onda posle nastupa Mekova kletva jer je potcenio entropiju.

  • Like 4
  • Thanks 2
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Smrtokapa said:

Cenim da je Mek velikim delom u pravu u svojim analizama i ima dobra zapažanja, ali kao i obično upao je u neke hiperbole, kao da su faktori koje je naveo neke fundamentalne prirodne sile koje nužno vode determinisanom rezultatu. 🙂

 

I onda posle nastupa Mekova kletva jer je potcenio entropiju.

 

Pa nije determinisano da ce GSW da pogadja otvorene suteve. Samo kazem da moraju da ih promasuju da bi Lejkersi imali sanse. Fundamentalna prirodna sila je da ce ih dobiti. Ja sam prognozirao 4-2 za GSW u ovoj seriji, to mi deluje realno. Ako Lejkersi pobede to ce sigurno biti zato sto Klej i ostatak podrske lome tablu, ne zato sto je LeBron nezaustavljiva sila i stakleni AD isporucuje.

 

Znaci mec je u rukama GSWa, to je nepromenjivo, oni treba da ga dobiju.

 

To ne znaci da hoce. Samo smatram da su mogucnosti Lejkersa da ih oni sprece da dodju do tog end gamea i sprovedenog plana u delo, pa, objektivno mizerne. Egzekucija ce odluciti ovaj mec, ne odbrana Jezerasa.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

@McLeod Lejkersi uostalom kao i Warriorsi imanu svoje orednosti i mane. Jedna od mana je DLo i kao sto rekoh krice ga na Wigginsu jer se ne smije dopustit da on bude na Stephu ili Klayu a bitan je da ostane na terenu jer p&r igra DLo/AD je fenomenalna plus DLo je legitimna prijetnja u sutu i kontroli tempa. Eto toliko. 

 

Daj Boze da Ham prepisuje od mene, lagana titula. Ipak covjeku kome je trebalo 5 meceva da skonta sa Lebron i Rui na C ne funksionise protiv Memphisa i da treba Browna/Beasleya da smanji minutazu je bolje da prepise od nekog pa makar to bio i ja.👍 

 

Odlicna logika. Warriorsi gube jer su se raspali a dobijaju jer su se raspucali. Lejekrsi nebitni.

Nista onda, jebes odbranu. Javi svim onim sampionakim ekipama koje su imale dobru odbranu da nisu zato dobili mec vec jer se protivnik raspao jer ne daj Boze da jedno povuce drugo.🤣

 

Mozda taj Klay polomi tablu jer su mu Vando, Brown i AD kao pmoc non stop u faci? Jel bi moglo to tako da djelune na losiji % suta ili je odbrana tu nebitna posto je Klay masina, sutira 80% za 3 poena. Jel ce taj Klay nekog cuvati u odbrani kao recimo DLo, Reavesa ili Lebrona? Jel mozda taj Klay imao neke teske povrede skorije? Jel to isti Klay kao prije 3,4,5 godina ili je sporiji, losijeg suta?

Edited by Miki28
Typo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, McLeod said:

 

Pa ocigledno je poprilicno da nemaju. Sta oni mogu da urade bolje? Da li mogu da kreiraju vise poseda protiv Voriorsa, dobiju vise poena iz tranzicije, dobiju vise second attack poena nego protiv Memfisa? Ne mogu, u najboljem slucaju ce odrzati slican nivo, mada mislim da je i to nemoguce.

 

Sa druge strane Voriorsima treba bukvalno, ali bukvalno, da Klej, Vigins i Pul ne promase 10+ suteva po utakmici "sami kao duhovi" koje ce garantovano dobiti.

 

To je ogroman prostor za napredak, koje ostale diskusije cine nevaznim. Kako ce u tom slucaju Voriorsi da brane Lebrona i ADa postaje prilicno nevazno, mogu oni da daju 80 poena po utakmici ako ce primati 130+ kakve veze ima.

 

Lejkersi ako pobede svakako nece pobediti na taj nacin, nego moraju da probaju da zaustave protok i tranziciju Voriorsa, a ako Ham bude prepisivao od Mikija (bez uvrede Miki), sigurno nece postici cilj.

 

Polaziš od pogrešne hipoteze, da će Dubsi moći tek tako da ubace 130 pts ovim Lakersima.


Za početak, Lakersi mogu da zatvore reket. GSW je bio na korak od ispadanja protiv ekipe koja im je bila idealni match up jer fura njihov stil igre, a rešili su ih 1/4 u kojoj su pokupili ofanzivne skokove i gde je Steph rešio X napada na obruču. To može protiv beživotnog Sabonisa, protiv AD i Brona teško.

 

Previše potcenjuješ LAL. Ali pazi ovo, sve zavisi od toga da li će Poole, Klay i Steph da promašuju. Pa nemoj da igraju onda seriju.

Edited by DameTime
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

DLo je potreban, ali ga GSW jako dobro poznaje i on ce sigurno biti minus Lejkersima. Samo je pitanje koliki. Ali i to nije preterano bitno za krajnji ishod, Lejkersima treba da bude fokus da se GSW uvede u njihov ritam koliko je to moguce, bar da probaju, svim sredstvima, jer u takvoj utakmici na manji broj poseda im drasticno rastu sanse.

 

Ako udju sa mindsetom dace Kari svoje ali LeBron ce dati vise, nece se dobro provesti to je sve. Ja ne znam da li je moguce da ovi Lejkersi sprovedu to u delo, ali ne treniram NBA ekipu, placeni su neki tamo milione da to prokljuve.

Link to comment
Share on other sites

Pre svega, Lejkersi su prilično kvalitetnija ekipa od Kingsa, bez obzira na stil igre. Ako Warriorsi budu igrali kao protiv Kingsa ispadaju lagano. Stvar je u tome što imaju dosta rezerve i Lejkersi su svakako inspirativniji protivnik na koga će se maksimalno izložiti.

  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Miki28 said:

@McLeod Lejkersi uostalom kao i Warriorsi imanu svoje orednosti i mane. Jedna od mana je DLo i kao sto rekoh krice ga na Wigginsu jer se ne smije dopustit da on bude na Stephu ili Klayu a bitan je da ostane na terenu jer p&r igra DLo/AD je fenomenalna plus DLo je legitimna prijetnja u sutu i kontroli tempa. Eto toliko. 

 

Daj Boze da Ham prepisuje od mene, lagana titula. Ipak covjeku kome je trebalo 5 meceva da skonta sa Lebron i Rui na C ne funksionise protiv Memphisa i da treba Browna/Beasleya da smanji minutazu je bolje da prepise od nekog pa makar to bio i ja.👍 

Sta konkretno DLO treba da radi na Wigginsu?

 

Kapiram da ne mora puno da se saginje ali ono...

  • Like 2
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

 

Polaziš od pogrešne hipoteze, da će Dubsi moći tek tako da ubace 130 pts ovim Lakersima.


Za početak, Lakersi mogu da zatvore reket. GSW je bio na korak od ispadanja protiv ekipe koja im je bila idealni match up jer fura njihov stil igre, a rešili su ih 1/4 u kojoj su pokupili ofanzivne skokove i gde je Steph rešio X napada na obruču. To može protiv beživotnog Sabonisa, protiv AD i Brona teško.

 

Previše potcenjuješ LAL. Ali pazi ovo, sve zavisi od toga da li će Poole, Klay i Steph da promašuju. Pa nemoj da igraju onda seriju.

 

Zapravo ne polazim od te hipoteze uopste. Zatvoreni reket se takodje podrazumeva. Polazim od hipoteze da ce Lejkersi prihvatiti brzi ritam utakmice jer smatraju da mogu svojom tranzicijom da naprave stetu njima koliko mogu i da pretrpe. Sve za sada upucuje na to, a to ce biti epski zajeb iz koga nece moci da se izvuku kao iz pogresne postavke protiv Memfisa.

 

Da, sve zavisi od toga, jer u ritmu koji odgovara GSWu bice vise suteva koji su otvoreni za njih. Oni moraju da ih pogadjaju kako bi rasteretili Stefa na kom ce Lejkersi menjati cuvare i pokusati neuspesno da ga umore, troseci neke fringe igrace sa klupe, sto je ispravna taktika, ali znaju i oni da to nece dati veliki rezultat ako podrska pogadja.

 

I da, na to se svodi, i da, tako je prosto. Sve ostalo se podrazumeva da bude na strani Lejkersa - da Luni i Grin nemaju vise od 2-3 off skoka, da GSW nema poene iz reketa, da Kari nema 40 poena i 10+ asistencija...

 

Ti i Miki pricate o tim stvarima kao da pretezu na stranu Lejkersa ako se dese, a zapravo im samo donose nebambergovanje u ovoj seriji. Lejkersi moraju da urade sve to, da uspore GSW, da podrska Kariju ima niske procente iz otvorenih suteva da bi dobili seriju na o-ruk.

 

Jer je tolika razlika u brzini trenutno.

 

GSW - Kingsi serija je bila kao Formula 1 prema Naskaru sto se tice brzine, poprilicno ocigledno, u poredjenju sa Lejkersima i Grizlijima.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, McLeod said:

DLo je potreban, ali ga GSW jako dobro poznaje i on ce sigurno biti minus Lejkersima. Samo je pitanje koliki. Ali i to nije preterano bitno za krajnji ishod, Lejkersima treba da bude fokus da se GSW uvede u njihov ritam koliko je to moguce, bar da probaju, svim sredstvima, jer u takvoj utakmici na manji broj poseda im drasticno rastu sanse.

 

Ako udju sa mindsetom dace Kari svoje ali LeBron ce dati vise, nece se dobro provesti to je sve. Ja ne znam da li je moguce da ovi Lejkersi sprovedu to u delo, ali ne treniram NBA ekipu, placeni su neki tamo milione da to prokljuve.

Pa nisu glupa ni jedna ni druga ekipa vec ce gurati svoj stil igre i vidjecemo koji stil ce se nametnuti. 

 

Ako GS je ekipa koja faulira najvise, i to pri sutu a Lejkersi su ekipa koja izvodi najvise bacanja, napada iznutra sta bi to koglo da znaci? Jel bi mozda mogao neko od GS da udje u problem sa faulovima? 

Ako su Lejkersi odlicna skakacka ekipa jel to ima veze sa kontrolom tempa?

 

Steph moze da da 40 i bice utakmica gjde ce dati ali problem je ako ostali se pridruze. Limitirati Klaya, Poole da bude non faktor je kljuc.

Isto tako Lebron moze da da 40 ali nista ne znaci ako su ostali losi. Lejkersi su najopasniji kada 4-5 igraca isporuce a od toga AD i Lebron po 25-30 a pored njih DLo, Reaves, Schorder ili ko vec sa jos 15tak. Isto tako i sa Warriorsima, kada 3-4 daju 15-20 a Steph 25-30 onda su zajebani ko kratko cebe

Edited by Miki28
Typo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miki28 said:

Odlicna logika. Warriorsi gube jer su se raspali a dobijaju jer su se raspucali. Lejekrsi nebitni.

Nista onda, jebes odbranu. Javi svim onim sampionakim ekipama koje su imale dobru odbranu da nisu zato dobili mec vec jer se protivnik raspao jer ne daj Boze da jedno povuce drugo.🤣

Voriorsi su ekipa koja godinama igra jednu od najboljih odbrana u ligi.

Lejkersi napadački imaju dosta talenta, ali isto tako u svakom trenutku imaju i nekog ko je debeli minus + su vrlo nekonstantni.

Uzeo si u razmatranje kako će da se skuplja sa Grina, ali nisi kako će to isto ići sa Vanda, Šrudera i ostalih kamenjara.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, LordOfTerror said:

Sta konkretno DLO treba da radi na Wigginsu?

 

Kapiram da ne mora puno da se saginje ali ono...

Da proba da ostane blizu njega, ako moze da mu oteza sut za 3 ili igru ledjima. Ipak bezbolnije je da Wiggins bude taj koji napada nego da Steph i Klay se zapale i za 5 minuta daju po 10tak poena

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

 

Zapravo ne polazim od te hipoteze uopste. Zatvoreni reket se takodje podrazumeva. Polazim od hipoteze da ce Lejkersi prihvatiti brzi ritam utakmice jer smatraju da mogu svojom tranzicijom da naprave stetu njima koliko mogu i da pretrpe. Sve za sada upucuje na to, a to ce biti epski zajeb iz koga nece moci da se izvuku kao iz pogresne postavke protiv Memfisa.

 

Da, sve zavisi od toga, jer u ritmu koji odgovara GSWu bice vise suteva koji su otvoreni za njih. Oni moraju da ih pogadjaju kako bi rasteretili Stefa na kom ce Lejkersi menjati cuvare i pokusati neuspesno da ga umore, troseci neke fringe igrace sa klupe, sto je ispravna taktika, ali znaju i oni da to nece dati veliki rezultat ako podrska pogadja.

 

I da, na to se svodi, i da, tako je prosto. Sve ostalo se podrazumeva da bude na strani Lejkersa - da Luni i Grin nemaju vise od 2-3 off skoka, da GSW nema poene iz reketa, da Kari nema 40 poena i 10+ asistencija...

 

Ti i Miki pricate o tim stvarima kao da pretezu na stranu Lejkersa ako se dese, a zapravo im samo donose nebambergovanje u ovoj seriji. Lejkersi moraju da urade sve to, da uspore GSW, da podrska Kariju ima niske procente iz otvorenih suteva da bi dobili seriju na o-ruk.

 

Jer je tolika razlika u brzini trenutno.

 

GSW - Kingsi serija je bila kao Formula 1 prema Naskaru sto se tice brzine, poprilicno ocigledno, u poredjenju sa Lejkersima i Grizlijima.

 

Šta tačno upućuje na to? Ako se Lakersi budu natrčavali sa Dubsima čitavu seriju, Hama treba sačekati u nekom haustoru po mraku... Neće biti baš tako.

 

Naravno da su bile drugačije brzine kad su jedni drugima bili najoptimalniji match upovi i igrali su tako da to najbolje iskoriste. 

Link to comment
Share on other sites

Voriorsi dobijaju i sa Grinom i Klejom koji su potpuni non-factori. Da li ce oni biti gori protiv Lejkersa? Da li objektivno mogu gore?

 

Da li Lejkersi objektivno mogu bolje? Da li Ostin Rivs moze da izgleda kao treci, ako ne drugi igrac tima protiv GSWa, ili ce pre biti non-factor?

 

Kad se vec prica o individualnim ucincima. O tome treba malo razmisliti.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Milos 3.14 said:

Voriorsi su ekipa koja godinama igra jednu od najboljih odbrana u ligi.

Lejkersi napadački imaju dosta talenta, ali isto tako u svakom trenutku imaju i nekog ko je debeli minus + su vrlo nekonstantni.

Uzeo si u razmatranje kako će da se skuplja sa Grina, ali nisi kako će to isto ići sa Vanda, Šrudera i ostalih kamenjara.

 

Slazem se mada Schroder ce svoje isporuciti, posebno kod ulaza jer ce biti prostora za to. 

Vando mora nesto pogoditi, on se ne libi da sutira za 3 ali pitanje je dal ce pogoditi. Zato sam napisao da ce Brown Jr imati vecu ulogu u ovoj seriji zbog suta. 

Vando je najopasniji iz 2 plana i na skoku.

 

To znaju i Warriorsi. Odbrana GS ove sezone je pola koplja ako ne i cijelo koplje losija nego prosle sezone a o ranijim sezonama da ne pricam.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...