Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

12 minutes ago, Milos 3.14 said:

@Miki28 na prošloj strani si pisao kako je plejers liga. Ako Netsi dobiju pikove i neke kurton igrače za Irvinga to samo znači da na leto ide i KD i da oni idu u rebild. Nema šanse da će  hteti da ostane u takvoj situaciji.

Ako hoće da zadrže KD-a Irving ide za nešto što će im omogućiti koliku toliku konkurentnost i ove godine i narednih.

GSW , Mavsi i mnogi drugi navijaju za prvi scenario jer onda znaju da mogu da idu po KD-a na leto.

 

Sa druge strane što kaže @uini možda ne urade ništa i pokušaju da se dogovore u narednih 3-4 meseca, očigledno je i on hteo da ostane, problem je bila lova, klauzule i dužina ugovora.

Nadam se da kontas sta je leverage? Ako znas onda jel isto da imas jos godinu dana ili 6 meseci ugovor i da imas jos 3 i po godine? Ja mislim da nije pa bilo tvoje ime Lebron James, Kevin Durant, Steph Curry, Nikola Jokic ili ko god. 3 i po godine, vjecnost. Tu se Netsi pitaju sa kim ce da trejduju i koga zele nazad a da li je KD nesto zaduzio te Netse pa da mu ispostuju zelje i da ga slusaju? Jel on tu 15 godina kao Steph? Jel donio masu titula? Ne bih rekao. Ako pozele da ga trejduju onda ce dobiti sta zele i koliko zele za njega ( gledaj Gobert trejd ). Ako ne pozele on ce tu ostati, gledace da oforme ekipu ali i da malo smanje luxury tax.

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

@propolis okej ali ne moze ni allen nista protiv jokica i embiida, dok za ostale krupnije i dobre centre [btw, ko se slaze sa opisom osim aytona? gobert je gotov, towns je softacj, zubac je limitiran...?] ima leka.

 

ja verujem da claxton moze da bude dovoljno efikasan i sa ovakvom konstitucijom. allen je vio allstar centar prosle godine, ove je tek dobar.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bodo said:

Nama ne treba Kyrie, pogotovo ne glava za glavu. Haliburton, Dejounte Murray ili SGA to je nama što treba nakon CP3. 

I to vam ne treba iz nekoliko razloga. Vi i da izgurate u ovom sastavu nije strasno ovu sezonu. Zasto bi svoju buducnost jos vise zakopavali sa Kyriem i dugogodisnjim ugovorom kada dolaze novi vlasnici, kada imate asseta da napravite nesto i poboljsate/ojacate ekipu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miki28 said:

I to vam ne treba iz nekoliko razloga. Vi i da izgurate u ovom sastavu nije strasno ovu sezonu. Zasto bi svoju buducnost jos vise zakopavali sa Kyriem i dugogodisnjim ugovorom kada dolaze novi vlasnici, kada imate asseta da napravite nesto i poboljsate/ojacate ekipu. 

 

za mene je u ovoj situaciji iskljucivo relevantno sta netsi mogu da dobiju; ako dobijaju qrac [npr lakers najbolja ponuda], onda ga nece ni trejdovati, jer lik nema ugovor dogodine, niti ista pokazuje da su hteli da dobiju nesto za njega pre kraja istog.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

za mene je u ovoj situaciji iskljucivo relevantno sta netsi mogu da dobiju; ako dobijaju qrac [npr lakers najbolja ponuda], onda ga nece ni trejdovati, jer lik nema ugovor dogodine, niti ista pokazuje da su hteli da dobiju nesto za njega pre kraja istog.

 

 

Vec sam objasnio ugao Netsa i koji oni leverage misle da imaju. Evo jos jednom, smatraju da Kyrie moze na ljeto otici samo u ekipu koju zeli i dobiti taj ugovor koji zeli putem S&T gdje ce Bruklin dobiti onda neke igrace, trade exception, nesto. 

Problem je sto Kyrie ima na listi Lejkerse a Lejkersi uz mala pomjeranja i dobru hronologiju potpisa ( ne Zvezda fazon ) mogu da potpisu Kyrie kao FA i onda Bruklin ostaje sa 130tak miliona plata, u luxury taxu i Simmonsom na platnom spisku.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

 

od eubanksa ili sharpa je info? ne verujem da nazir mali pusta takve infoe, izgleda kao vojnik kluba.

 

 

Neko ko dosta dobro poznaje košarku mi je preneo insajte iz jednog podcasta, gde se pričalo o tome da bi nam legli Myles Turner i Dray i da bi ih FO mogao pojuriti kao dodatak rosteru. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uostalom vidjecemo u narednih par dana sta i kako. 

Mozda i ostane u Bruklinu, potpisu to produzenje, kao sto neki insajderi komentarisu tu ce se KD oglasito i dati malo po gasu i pritisnuti FO Netsa ali to ce jasno staviti do znanja svima da je Tsai sisica, da se KD i posebno Kyrie sprdaju sa Bruklinom a to nece gledati blagonaklono ni liga i drugi vlasnici, ionako vec sada imaju zamjerke koliko igraci imaju moci da dobiju sta zele a ovo bi otislo jos stepenik vise.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Miki28 said:

Nadam se da kontas sta je leverage? Ako znas onda jel isto da imas jos godinu dana ili 6 meseci ugovor i da imas jos 3 i po godine? Ja mislim da nije pa bilo tvoje ime Lebron James, Kevin Durant, Steph Curry, Nikola Jokic ili ko god. 3 i po godine, vjecnost. Tu se Netsi pitaju sa kim ce da trejduju i koga zele nazad a da li je KD nesto zaduzio te Netse pa da mu ispostuju zelje i da ga slusaju? Jel on tu 15 godina kao Steph? Jel donio masu titula? Ne bih rekao. Ako pozele da ga trejduju onda ce dobiti sta zele i koliko zele za njega ( gledaj Gobert trejd ). Ako ne pozele on ce tu ostati, gledace da oforme ekipu ali i da malo smanje luxury tax.

OK Durant da zatraži trejd na leto jer igra u krš ekipi ne bi mogao to da izgura. Ima smisla to što pričaš isto tako ga niko ništa ne pita vezano za trejd Irvinga. 

Lepo je to što voliš LAL i naravno da im želiš najbolje, ali ono što ja hoću da kažem je da u ovom trenutku BKN više misli o tome gde hoće da ide dalje i šta će sa Durantom jer im je on vredniji deset puta.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DameTime said:

 

 

Neko ko dosta dobro poznaje košarku mi je preneo insajte iz jednog podcasta, gde se pričalo o tome da bi nam legli Myles Turner i Dray i da bi ih FO mogao pojuriti kao dodatak rosteru. 

 

turner je potpisao ekstenziju pre par nedelja a drejmond nece da leti tek tako iz dubsa, najranije kada se zavrsi sezona.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Miki28 said:

@DameTime sada ili na ljeto? Turner mi je sada sa ovim novim ugovorom i restruktuiranjem ugovora malo problematican jer mu je plata povecana na 35 miliona ove sezone. 

Za Draya vjerujem da ce GS probati jos jedan run pa na ljeto kud koji mili moji.

 

Za Draya koliko sam skontala na leto tek. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Milos 3.14 said:

OK Durant da zatraži trejd na leto jer igra u krš ekipi ne bi mogao to da izgura. Ima smisla to što pričaš isto tako ga niko ništa ne pita vezano za trejd Irvinga. 

Lepo je to što voliš LAL i naravno da im želiš najbolje, ali ono što ja hoću da kažem je da u ovom trenutku BKN više misli o tome gde hoće da ide dalje i šta će sa Durantom jer im je on vredniji deset puta.

Imajuci u vidu da ima ugovor na 3 i po godine, Netsi imaju vremena da se presaberu, regrupisu i vide sta hoce i kako hoce dalje da idu na ljeto. Sad im je bitno da vide sta je najbolje sto mogu da izvuku iz ove situacije a KD je u drugom planu i njegova osjecanja.

Vec je jednom trazio trejd, saslusali su ponude koje nisu bile full premium i to je bilo to jer su ga imali tada na jos 4 garantovane godine ugovora.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Miki28 said:

A sto ne bi dobio nesto za njega?

 

zatosto im je prioritet potencijalna titula i durant a ne da li ce smanjiti trosak za xy zelembaca

 

bilo bi okej ali nije to fokus.

 

kajri ide na dedlajnu ako je strava ponuda ili ako trejduju duranta za strava ransom. trecu opciju ne vidim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, uini said:

 

zatosto im je prioritet potencijalna titula i durant a ne da li ce smanjiti trosak za xy zelembaca

 

bilo bi okej ali nije to fokus.

 

kajri ide na dedlajnu ako je strava ponuda ili ako trejduju duranta za strava ransom. trecu opciju ne vidim.

Ali zasto bi Kyrie se cimao i rizikovao svoje zdravlje igrajuci za ekipu gdje zna da nece ostati? Jel mislis da nije gledao Cousinsa i Isiah Thomasa s tom razlikom da se Kyrie fino i naplatio kroz karijeru ( sada ima problem sa sponzorima ) a i ima prsten. Daj mi recite koji ke interes Kyrie Irvinga da stavi sve na crtu?

10 minutes ago, Milos 3.14 said:

Ne treba vam ni CP3 ,Irving bar igra ok sezonu za razliku od Pola i prilično je mlađi

I sta onda? Da uzmu na rent 4 mjeseca Kyrie i da im ode na ljeto ili da mu daju ugovor od 200/4 a imaju CP3 i opciju da se na ljeto pregrupisu?

 

Stvarno ne vidim razlog zasto bi Sunsi ili Dalas toliko rizikovali jer sve sa Kyrie-om je rizik a nisu u ocaju te 2 ekipe da moraju sada i odmah da reaguju. Za razliku od njih Lejkersi jesu ocajni i imaju Lebron Jamesa koji pritiska da se povuku drasticni potezi i rizikuje. Mislim da ako dodje do trejda da je za Netse najbolji put Lejkersi i njihov ocaj ali preko jos 1 ili 2 dodatna tima koja ce tu ucestvovati i razmjeni mnogo igraca. 

Trejd direktni Lejkersa i Netsa se nece desiti.

Edited by Miki28
typo
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Miki28 said:

Imajuci u vidu da ima ugovor na 3 i po godine, Netsi imaju vremena da se presaberu, regrupisu i vide sta hoce i kako hoce dalje da idu na ljeto. Sad im je bitno da vide sta je najbolje sto mogu da izvuku iz ove situacije a KD je u drugom planu i njegova osjecanja.

Vec je jednom trazio trejd, saslusali su ponude koje nisu bile full premium i to je bilo to jer su ga imali tada na jos 4 garantovane godine ugovora.

Nisu u pitanju osećanja KD već direktna korist franšize. On im je najvredniji aset, a ovo direktno utiče na to da li on ostaje ili ne.

Druga stvar, Kajri nije izričit da na leto ide u Lejkerse, on hoće ugovor i ako bi mu taj ugovor dali Dalas, Finiks, Majami ili čak Niksi on bi verovatno pristao , a svi oni mogu da daju više od Lejkersa.

Treća stvar koju ne bih isključio je da se ova situacija iskoristi i za trejd KD -a , to je glavni plen koji prati pre svega GSW

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Milos 3.14 said:

Ne treba vam ni CP3 ,Irving bar igra ok sezonu za razliku od Pola i prilično je mlađi

Objasnio @Miki28. Mislim da u Phoenixu nitko niti ne razmišlja o njemu. A naveo sam listu poželjnih. Haliburton ili SGA definitivno su mi  prvi izbor s tim da Haliburton ima taj pas i court vision,  ubilo se za nas. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...